Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > Μοτερ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 21-04-12, 15:19
Το avatar του χρήστη g6_saligkaros
g6_saligkaros Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 14-08-2011
Περιοχή: Κερατσινι
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 696
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 224
g6_saligkaros είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
καλα δεν το λες και συμβιβασμο ενα καρο λεφτα θες για να βγει ολοκληρωμενο και με καινουργια εντοστια!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 21-04-12, 16:15
παντελης 20v Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 140
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 193
παντελης 20v είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
παιδια και ενα αλλο μοτερ να βαλει δεν θα καταλαβουνε τιποτα.στο κτεο λαδωνεις.κΑΙ teλος .θα γελασε με ενα φιλο που εχω .πριν απο δυο χρονια πηγαμε σχιστο,αυτος εχει δυο ασκοτες μια ασπρη και μια κιτρινη.και αλλαζει πινακιδες..τωρα πως δεν φοβατε δεν ξερω..παμε κατω και μας σταματε.ε δυπλωμα αδεια κτλ.τα δινει λεει η αδεια λεει αλλο χρωμα.λεει το εβαψα τωρα..δεν δεν προλαβα να το δηλωσω.ΑΝΟΙΞΕ καπο ανοιγουμε λεει δεν ειναι καμπιλατερ ξαχνανε πανω κατω να δουνε τα νουμερα τιποτα.ουτε αριθμους πλεσιου δεν βρεικα ο πορο τι ξαχνανε τοση ωρα..στο τελος φυγαμε χωρις να μας κανουν τιποτα..πεθαναμε στα γελια..συμπερασματα δικα σας για τα στουφ.....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 21-04-12, 16:33
Το avatar του χρήστη g6_saligkaros
g6_saligkaros Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 14-08-2011
Περιοχή: Κερατσινι
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 696
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 224
g6_saligkaros είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
στο σχιστο εχουμε καλους ανθρωπους!στην παραλιακη μη σε πιασουν!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 21-04-12, 21:14
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από παντελης 20v Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια και ενα αλλο μοτερ να βαλει δεν θα καταλαβουνε τιποτα.στο κτεο λαδωνεις.κΑΙ teλος .θα γελασε με ενα φιλο που εχω .πριν απο δυο χρονια πηγαμε σχιστο,αυτος εχει δυο ασκοτες μια ασπρη και μια κιτρινη.και αλλαζει πινακιδες..τωρα πως δεν φοβατε δεν ξερω..παμε κατω και μας σταματε.ε δυπλωμα αδεια κτλ.τα δινει λεει η αδεια λεει αλλο χρωμα.λεει το εβαψα τωρα..δεν δεν προλαβα να το δηλωσω.ΑΝΟΙΞΕ καπο ανοιγουμε λεει δεν ειναι καμπιλατερ ξαχνανε πανω κατω να δουνε τα νουμερα τιποτα.ουτε αριθμους πλεσιου δεν βρεικα ο πορο τι ξαχνανε τοση ωρα..στο τελος φυγαμε χωρις να μας κανουν τιποτα..πεθαναμε στα γελια..συμπερασματα δικα σας για τα στουφ.....
Δεν συμφωνώ μαζί σου γιατί εμένα με είχαν ελέγξει ασφαλιτες και κατάλαβαν μια χαρα πως το μοτερ ηταν αλλαγμενο στο starlet GT και ζητησαν και την αδεια κυκλοφοριας και ελεγξαν και το τυπο μοτερ! δεν ξερω αν ειναι αρμοδιοτητα τους αυτο αλλα το εκαναν!!!
επισης σε δημοσιο ΚΤΕΟ και παλι ελεγξαν το μοτερ για τον τυπο του και παλι καταλαβε ο ανθρωπος αμεσως οτι ειναι αλλαγμενο! δεν βλεπω τον λογο γιατι να το ρισκαρει καποιος αν δηλωνεται? δεν αξιζει! συμφωνα με το νεοτερο κοκ προβλεπεται κατασχεση οχηματος αν κυκλοφορει με αδηλωτο κινητηρα και για τα παραπανω κυβικα θεωρειτε πλεον και φοροδιαφυγη καθως πληρωνει λιγοτερα τελη κυκλοφοριας!!! και φυσικα υπάρχουν και αλλα κακα πραγματα που δεν θυμαμαι ακριβως, προστιμο, αφαιρεση αδειας, διπλωματος κτλ κτλ.
260 ευρώ ειχα δωσει τοτε και το δηλωσα νομιμα το δικο μου και ηταν και στα ιδια κυβικα! απλα ειχε αλλο τυπο μοτερ δλδ απο 2Ε εγινε 4Ε!
τωρα στην corolla επειδη ειναι ιδιου τυπου και δεν θελει δηλωμα εχω μαζι μου το νομο που το αναφερει ωστε αν πει κανεις καμια βλακεια να του το δειξω! παντως κτεο που περασα δεν ειχα προβλημα και δεν ειπαν τπτ αν και την 1η φορα ειχαν μαζευτει απο πανω 7 ατομα!!!

http://www.kep.gov.gr/portal/page/po...Story?sid=1953

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 21-04-12 στις 22:02.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 22-04-12, 01:17
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Συμφωνα απολυτα και 100% με τον Νικηφορο!
Δεν αξιζει να ρισκαρεις!
Αν το κανεις δεν θα σου φταιει κανεις μετα ουτε η μπλε ουτε η πρασινοι ουτε κανενας παρα μονο ο εαυτος σου!!!
¨Η παιρνεις το ρισκο ή το κανεις νομιμα ή υπερκυβιζεις και ΤΕΛΟΣ!!!
ΑΠΛΑ πραματα!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 22-04-12, 01:41
preatorian Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 26-10-2011
Μοντέλο: Corolla G6 1ZZ
Μηνύματα: 473
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 200
preatorian είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pilotos7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το υπερκυβισμενο απλα δεν το καταλαβαινει κανεις.Ολα τα αλλα λογια ειναι περιττα.
Ειναι να μην σου κατσει η στραβη.αμα εχουνε ενδιασμους για το μοτερ υπαρχει τροπος που μπορουνε να σε κυβισουνε και μετα να σε μαμησουνε.μιλαω για πολυ ψαγμενες καταστασεις.

Υ.Γ αν θες την γνωμη μου αστο οπως ειναι το αμαξακι η βαλτου καμοια μεταλικη πολλαπλη με πεταλουδα απο το 1800 1ΖΖ βαλτου και ενα προγραμμα και εισαι αρχοντας.τι θες να μπλεξεις και να πεταξεις ενα καρο λεφτα?οι καιροι ειναι δυσκολοι.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 22-04-12, 04:17
Το avatar του χρήστη pilotos7
pilotos7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-10-2008
Μοντέλο: Corolla E-11 f/l G6
Μηνύματα: 1.784
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 369
pilotos7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από preatorian Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι να μην σου κατσει η στραβη.αμα εχουνε ενδιασμους για το μοτερ υπαρχει τροπος που μπορουνε να σε κυβισουνε και μετα να σε μαμησουνε.μιλαω για πολυ ψαγμενες καταστασεις.

Υ.Γ αν θες την γνωμη μου αστο οπως ειναι το αμαξακι η βαλτου καμοια μεταλικη πολλαπλη με πεταλουδα απο το 1800 1ΖΖ βαλτου και ενα προγραμμα και εισαι αρχοντας.τι θες να μπλεξεις και να πεταξεις ενα καρο λεφτα?οι καιροι ειναι δυσκολοι.
Οσες πιθανοτητες υπαρχουν να κοιταξουν ενα εντελως μαμα μοτερ,αλλες τοσες υπαρχουν και αν ειναι υπερκυβισμενο..ΠΟΤΕ
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 22-04-12, 10:08
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλύτερα υπερκυβισμος παρα να αλλαξει καποιος μοτερ με ενα που δεν δηλωνεται και να το εχει αδηλωτο!!! οπως λεει ο pilotos7 ειναι δυσκολο πολυ να το καταλαβουν! πως δλδ θα το ψαξουν? θα τα ξηλωσουν ολα να δουν τα μεγεθη των πιστονιών? αν μιλαμε βεβαια για μοτερ 5E δλδ 1500cc απο passeo που βαζουν το μπλοκ του σε starlet ή corolla EE111 και βαζεις τα εξαρτηματα του 4EFTE και εχεις 1500 δλδ κατι σαν 5EFTE που δεν υπαρχει κανονικα τοτε ναι αν το κοιταξουν που ειναι 90% οτι θα γινει το κακο θα δουν να λεει 5Ε ενω η αδεια 4Ε αρα απο 1300 εχει γινει 1500 και φοροδιαφευγεις! οταν αλλαζουν τα σωθηκα με ιδιο μπλοκ πως θα το καταλαβουν? εφοσον ο χτυπημενος τυπος του επανω ειναι ο ιδιος με πριν!
Ακομα και τροπος να υπάρχει να κυβιστει που δεν το γνωριζω εγω πως και αν, ποιος θα το κανει?
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 22-04-12, 11:18
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Νικηφοτε ανετα υπαρχει τροπος να σου το κυβισουν!Απλα βγαζοντας δυο μπουζι!
Ειναι κατι σαν φιλερ και μετρα διαμετρο κυλινδρου!
Επειτα απο τα δυο μπουζι το ενα Στο Ανω νεκρο σημειο και το αλλο στο Κατω Νεκρο σημειο και μετρανε διαδρομη!
Με τα μαθηματικα μετα πολυ απλα βρισκουν τον ογκο του ενος κυλινδρου τον πολ/ζουν με τον αριθμο των κυλινδων επι 4 π.χ!

Πες οτι το δικο μου το megane το 1600 που εχει 79.5 διαμετρο και 80.5 διαδρομη!!!Κυβισμος = 79.5(διαμετρος)/2=39.75Χ39.75(ακτινα)=1580.0625Χ80.5(διαδρομη)=127 195.031Χ3.14 (σταθερα π κυκλου)=399392.397Χ4(αριθμος κυλινδρων)=1597.5 ΚΥΒΙΚΑ!!!

Εστω οτι εγω ειχα το 1400 με τα ιδια εμβολα που φορα αλλα εχει αλλη διαδρομη το 16αρι οποτε 79.5 τα εμβολα αλλα η διαδρομη ειναι 70.5 και οχι 80.5 εχουμε:
39.75Χ39.75Χ70.5Χ3.14Χ4=1399.1 ΚΥΒΙΚΑ που ειναι το 14αρι!Πολλοι 14ηδες Ρενακηδες ριχνουν στροφαλομπιελες απο 1.6 με τα ιδια εμβολα και το κανουν απο 1400 ,1600 αλλα η διαδρομη ειναι 10 ολοκληρα χιλιοστα μεγαλυτερη!!!
Ακομα και εγω αν εχω αυτο το οργανακι που μπαινει απο το μπουζι μεσα στον κυλινδρο ,μονο την διαδρομη να μετρησω φτανει να καταλαβω αν ειναι 70.5 1400 ή 80.5 και 1600!!!
Ειναι πραγματικα πολυ απλο αλλα ποιος θα σε βαλει να το κανεις ειναι αλλο θεμα!!!!Μαλλον ποτε και κανενας!!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 22-04-12, 22:03
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Νικηφοτε ανετα υπαρχει τροπος να σου το κυβισουν!Απλα βγαζοντας δυο μπουζι!
Ειναι κατι σαν φιλερ και μετρα διαμετρο κυλινδρου!
Επειτα απο τα δυο μπουζι το ενα Στο Ανω νεκρο σημειο και το αλλο στο Κατω Νεκρο σημειο και μετρανε διαδρομη!
Με τα μαθηματικα μετα πολυ απλα βρισκουν τον ογκο του ενος κυλινδρου τον πολ/ζουν με τον αριθμο των κυλινδων επι 4 π.χ!

Πες οτι το δικο μου το megane το 1600 που εχει 79.5 διαμετρο και 80.5 διαδρομη!!!Κυβισμος = 79.5(διαμετρος)/2=39.75Χ39.75(ακτινα)=1580.0625Χ80.5(διαδρομη)=127 195.031Χ3.14 (σταθερα π κυκλου)=399392.397Χ4(αριθμος κυλινδρων)=1597.5 ΚΥΒΙΚΑ!!!

Εστω οτι εγω ειχα το 1400 με τα ιδια εμβολα που φορα αλλα εχει αλλη διαδρομη το 16αρι οποτε 79.5 τα εμβολα αλλα η διαδρομη ειναι 70.5 και οχι 80.5 εχουμε:
39.75Χ39.75Χ70.5Χ3.14Χ4=1399.1 ΚΥΒΙΚΑ που ειναι το 14αρι!Πολλοι 14ηδες Ρενακηδες ριχνουν στροφαλομπιελες απο 1.6 με τα ιδια εμβολα και το κανουν απο 1400 ,1600 αλλα η διαδρομη ειναι 10 ολοκληρα χιλιοστα μεγαλυτερη!!!
Ακομα και εγω αν εχω αυτο το οργανακι που μπαινει απο το μπουζι μεσα στον κυλινδρο ,μονο την διαδρομη να μετρησω φτανει να καταλαβω αν ειναι 70.5 1400 ή 80.5 και 1600!!!
Ειναι πραγματικα πολυ απλο αλλα ποιος θα σε βαλει να το κανεις ειναι αλλο θεμα!!!!Μαλλον ποτε και κανενας!!!!
πολύ καλο! δεν το γνωριζα!!! thanks!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > Μοτερ.

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
4E-FTE μοτερ TRIA4EFE ΦΟΡΟΥΜ 29 24-03-12 08:29
Μοτερ για g6 tom ks ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 16 27-09-10 21:13
Tι μοτερ για ΚΕ-35? KOSTAS_KE35 TOYOTA COROLLA KE30 19 08-06-08 20:10
E12 Μοτερ Dr.Saimon TOYOTA COROLLA E 12 4 26-01-08 00:56
Μοτερ analyst78 TOYOTA COROLLA E 12 11 07-02-07 12:03



Page generated in 0,17887712 seconds (82,92% PHP - 17,08% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:55.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)