Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > Μοτερ. > 4AGE 20v Levin

4AGE 20v Levin 1600 20V TWIN GAM VTi Silvertop & Blacktop

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 15-10-04, 10:14
Το avatar του χρήστη Toy for joy!!
Toy for joy!! Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 09-01-2004
Περιοχή: Αθήνα - Βάρκιζα
Μηνύματα: 19
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Toy for joy!! είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Thanks G6 .. Τα περισσότερα απο αυτα τα έχω υπ'όψη .. Τωρα, η TODA και η TRD δεν ασχολούνται και πολύ με καποιον που θέλει να βάλει απλώς ενα εκκεντροφόρο σε ενα παλιό 20v... Συνήθως, οι απαντήσεις στα mail ειναι "contact your local store"...
Και η Toyota δεν ειναι και η πιο συνεργάσιμη ( τμήματα ανταλλακτικών...)
Ευχαριστώ για το ενδιφέρον πάντως..
__________________
Pedal to metal ...
Απάντηση με παράθεση
Re: Προβλήματα Με Το 20v
  #22  
Παλιά 15-10-04, 10:50
g6 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-12-2003
Μηνύματα: 304
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 278
g6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Προβλήματα Με Το 20v

φιλε μου περι ΤΟΥΟΤΑ ολοι ξερουμε... Αν ομως εχεις κωδικους σου φερνουν οτι θες. Ψαξιμο δεν κανουν. Τωρα η TODA λεφτα θα παρει πιεσε τους πες οτι ο τοπικος ντιλερ δεν κατεχει απο 20βαλβιδα γιατι ποτε δεν ηρθαν επισημα στην Ευρωπη. Βοηθηστε με εσεις και εγω θα κανω την παραγγελια μεσω του ντιλερ που θα μου υποδειξετε. Χρηματα θα παρουν καταλαβαινεις γιατι να μην ασχοληθούν? ΑΝ θυμαμαι καλα ετσι προχεις το εχει γραψει και σε αλλο σημειο οι μαμα εκεκντροφοροι σου ειναι 252 η 254 μοιρες αν θες το ξανακοιτω και οσυ λεω και ακριβως. Αρα εχεις μια βαση να ψαχτεις. Λογω του vvt δεν μπορεις να βαλεις ρυθμιζομενο γραναζι γιατι αν το κανεις χανεις το vvt. Κινησου ετσι και κατι θα κανεις
φιλικα
Απάντηση με παράθεση
Re: Προβλήματα Με Το 20v
  #23  
Παλιά 15-10-04, 12:47
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Online:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
Re: Προβλήματα Με Το 20v

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Toy for joy!!";p="8645
Αφου λοιπον ανοιξαμε αυτον τον φακελο...εχουμε και λέμε..

Το μοτερ το εβαλα στην Toyota Μεσογειων ( κ. Γαζετάς ) και το έβαλε ο Σπύρος. Μηχανικός του Μπαρμπαρή.
Τα ηλεκτρικά τα συνέδεσε ο Μπαρμπαρής, και πλήρωσα για τοποθέτηση ( στην Toyota με εγγύηση ενός έτους, μονο για την τοποθέτηση όμως ) περίπου 400 χιλιάδες δραχμές τότε..

Με τι να πρωτοξεκινήσω... χμ..εχουμε και λέμε...



Ο πικρόχολος !!
Φιλε μου βλεπω οτι εχεις μπλεξει αρκετα..
αν θελεις ελα να σου δειξω καποιες λεπτομερειες για το μοτερακι σου γιατι αυτο το μοτερακι δεν σπαει δεν χαλαει (εκ πειρας)....απο ολα αυτα που λες καταλαβα οτι τα προβληματα σου ειναι 1ηλεκτρολογικα .2 υποπιεσεις 3 καταλυτης..πιστευω οτι μπορω και να σου δειξω και να σου υποδειξω τροπους να ξεμπλεξεις
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 15-10-04, 20:31
Το avatar του χρήστη Toy for joy!!
Toy for joy!! Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 09-01-2004
Περιοχή: Αθήνα - Βάρκιζα
Μηνύματα: 19
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Toy for joy!! είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλησπέρα..
Οι εξελίξεις ήταν άμεσες..
Πρώτα απ' όλα, γνώρισα τον πρόεδρο και τον Γιώργο.. Οπότε, αρχισε σιγά σιγά να ξετυλίγεται το κουβάρι και το θέμα 20V...
Θέλω να πώ οτι αναλαμβάνω την ευθύνη για τα ονόματα, αν και απ'ότι μου είπε ο Πρόεδρος, τα post θα σβηστούν, γιατί περιέχουν ονόματα.
Μέχρι τότε ομως, να πώ οτι εχω όλη την ευθύνη για όσα αναφέρω..

Ελπίζω να ξεκινήσουμε με κάτι ..

Φάνη, ηλεκτρολογικά - έχω κάνει 2 φορές την σύνδεση στο μοτερ... Μπορεί όντως να εχει ακόμα πρόβλημα, καμοια φίσα που βαριούνται να φτιάξουν..
Για τις υποπιέσεις, συμφωνώ και εγώ, αλλα δεν είναι μια αρυθμία ή κατι που φτιάχνει με την υποπίεση. Παρ'όλα αυτα, και παρα το ότι όλοι μου λένε πως δεν φταίνε οι υποπιέσεις, εγω εξακολουθώ να έχω τις επιφυλάξεις μου... Τώρα, όσο για τον καταλύτη .. χμ ...αυθεντικός, καταλύτης της μάνας του είναι..αν και σύντομα τον βλέπω να πετιέται γιατι εχει σπάσει και ολο κρακ κρουκ κάνει.. :-)

Αν θελω να έρθω..αλλα πού ???
__________________
Pedal to metal ...
Απάντηση με παράθεση
Re: Προβλήματα Με Το 20v
  #25  
Παλιά 16-10-04, 20:27
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Προβλήματα Με Το 20v

Εγω ρε παιδια και φιλε toy for joy δε μπορω να καταλαβω πως σπαει το μοτερ. ισως ηταν ηδη σκισμενο αλλα και το αλλο? αραγε ποσα χιλιομετρα ειχε? εγω ειμαι λατρης του κοφτη παντως οτι και να οδηγαω ειδικα το CBR μου στις 15500 rpm ειναι τρελα . το 20V μου στις 7800 ειναι παλι τρελα ο ηχος. δεν μπορω να καταλαβω. λυπαμαι για την ατυχια σου.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  dcp_0003_2.jpg
Εμφανίσεις:  47
Μέγεθος:  73,2 KB  
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
Re: Προβλήματα Με Το 20v
  #26  
Παλιά 16-10-04, 20:29
Anonymous Offline:
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μηνύματα: 1.377
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Anonymous είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Προβλήματα Με Το 20v

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fanis";p="8657
Φιλε μου βλεπω οτι εχεις μπλεξει αρκετα..
αν θελεις ελα να σου δειξω καποιες λεπτομερειες για το μοτερακι σου γιατι αυτο το μοτερακι δεν σπαει δεν χαλαει (εκ πειρας)....απο ολα αυτα που λες καταλαβα οτι τα προβληματα σου ειναι 1ηλεκτρολογικα .2 υποπιεσεις 3 καταλυτης..πιστευω οτι μπορω και να σου δειξω και να σου υποδειξω τροπους να ξεμπλεξεις
Γιατι δεν τα γραφεις εδω μεσα, να μαθουν και 5-6 αλλοι? :P
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 20-11-04, 22:22
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 288
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Απευθυνομαι κυριως στα παιδια με το 20V μαυροκαπακο για να ρωτησω τι βασεις κινητηρα πρεπει να επιλεξω(μπροστινη κατω και πισω κατω).Εχω το ΕΕ111 και επειδη 'σκροτσαρε' το σηκωσα και ειδα οτι τις εχει κοψει.Ειχα την εντυπωση οτι ειχε βαλει ο μηχανικος της μετατροπης απο το τροπετο βασεις αλλα μαλλον ειναι του 1.3.Μηπως ειναι ολες ιδιες και αν οχι του 1.6 (ΑΕ111) μπαινουν;Ειναι πιο ισχυρες;Και επειδη ποσταρω σε αυτην την ενοτητα σας λεω οτι εδω και 2,5 χρονια ειναι το μοναδικο προβλημα που μου εχει βγαλει η ολη μετατροπη.Α! Εκανα μολις σημερα και στεγανοποιηση στο καρτερ γιατι 'ψιλοδακρυζε'.Μετατροπη απο Μπαρμπαρη.Με τα χρονια τελικα ο Μητσαρας δεν βελτιωθηκε το αντιθετο μαλιστα.Το μονο παντως που του καταλογιζω εγω ειναι η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ.Δουλεια μου εκανε κατα 80% σωστη.Φταιμε και εμεις που μαζευομαστε σαν τις μυγες εκει.
Απάντηση με παράθεση
Re: Προβλήματα Με Το 20v
  #28  
Παλιά 20-11-04, 22:35
Το avatar του χρήστη Meleths
Meleths Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 26-01-2004
Μηνύματα: 106
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 257
Meleths είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Προβλήματα Με Το 20v

Φιλε mechanicaf
Οι βασεις του 1.3 με του 1.6 ειναι ακριβως ιδιες.Η μονη που ειναι διαφορετικη μεταξυ 1.3 και 1.6 ειναι η επανω δεξια βαση του μοτερ που βρισκεται διπλα απο το παγουρακι των υαλοκαθαριστηρων. Λογικα αυτη πρεπι να σου την ειχε αλλαξει αυτος που σου εκανε την μετατροπη. Ετσι λοιπον μπορεις να παραγγειλεις του 1.3 η του 1.6 μιασ και ενια ακριβως ιδιες πλην της μιας που ανεφερα...

Φιλικα
Μελετης
__________________
"9000 rpm is not enough..."
Απάντηση με παράθεση
Re: Προβλήματα Με Το 20v
  #29  
Παλιά 21-11-04, 15:38
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Προβλήματα Με Το 20v

η μια η επανω δεξια διπλα στο παγουρακι για τα τζαμια ταιριαζει απο carina. αυτη εβαλα εγω και καθισε κουτι..
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 21-11-04, 15:45
Anonymous Offline:
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μηνύματα: 1.377
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Anonymous είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mechanicaf";p="9663
Μετατροπη απο Μπαρμπαρη.Με τα χρονια τελικα ο Μητσαρας δεν βελτιωθηκε το αντιθετο μαλιστα.Το μονο παντως που του καταλογιζω εγω ειναι η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ.Δουλεια μου εκανε κατα 80% σωστη.Φταιμε και εμεις που μαζευομαστε σαν τις μυγες εκει.
Απ'οτι εχω δει εχει ΠΑΡΑ πολυ κοσμο και γινεται της πουτ@ν@ς συνεχεια. Ετσι, για να του μιλησεις πρεπει να περιμενεις κανα χρονο και για να κανει κατι στο αμαξι σου (ακομα και το πιο απλο) πρεπει να το αφησεις εκει...........
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > Μοτερ. > 4AGE 20v Levin

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Προβλήματα με βροχή σε 4E-FTE NikiforosGT TOYOTA COROLLA 111(G6) 41 25-01-12 18:40
BMW και προβλήματα... madvinegar OFF TOPIC 22 15-03-11 18:17
Προβλήματα pergolatios SUPPORT 71 30-05-07 18:42
Προβλήματα forum 4ZZ-FE Θελω βοηθεια 49 20-02-07 10:17



Page generated in 0,16929007 seconds (81,94% PHP - 18,06% MySQL) with 44 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:55.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)