Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

TOYOTA COROLLA E 12 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 14-08-06, 00:16
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 754
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gorillas";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα η bilstein τα μόνα ρυθμιζόμενα που έχει είναι μόνο coilover! Δεν ρυθμίζονται οι απλές σειρές της. Για εμένα πολύ καλό αμορτισέρ είναι το kyb agx.
Νίκο το θέμα όμως είναι ότι τα ΚΟΝΙ είναι επισκευάσιμα,τα κΚΥΒ agx είναι όμως?
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
Re: Αναρτησεις Για Ε12 (συνδιασμοι?)
  #22  
Παλιά 23-08-06, 22:47
Το avatar του χρήστη sakis
sakis Offline:
 
Εγγραφή: 12-06-2004
Μοντέλο: Corolla H/B 1.4
Περιοχή: kabala
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 709
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 313
sakis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Αναρτησεις Για Ε12 (συνδιασμοι?)

μηπως κανενας εχει υποψη του ποσο κοστιζει η ατντιστρεπτικη απο το ts??
__________________
E12 TS ...................πολυ θα ηθελα!!!!!!!!!only look!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 25-08-06, 13:32
Το avatar του χρήστη billlllll
billlllll Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-12-2003
Μοντέλο: Corolla E12 Sol 1.4 '02
Περιοχή: Ιωάννινα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 2.036
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 455
billlllll έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Εγώ φοράω την tein superstreet και είμαι ικανοποιημένος... Ίσως τα γούστα μου είναι περισσότερο 'άγρια' και γι αυτό το αυτοκίνητο θα το ήθελα ακόμα πιο 'σκληρό' Η tein έχει μπρος-πίσω ελατήρια 3kg/cm που δεν είναι και ιδιαίτερα σκληρά, γι'αυτό και παραμένει άνετη. Βέβαια για πίσω που εντοπίζω και το πρόβλημα χρειάζεται σίγουρα μια θολόμπαρα και μάλλον θα μπει και αντιστρεπτική πριν χρειαστεί ανακατασκευή η tein και με την ευκαιρία αν δεν έχω αλλάξει γνώμη να μπουν και σκληρότερα ελατήρια.

Γνώμη μου είναι πάντως πως η tein πλεον είναι αρκετά φθηνή γιατί από τότε που την έβαλα εγώ η tein έριξε της τιμές της και πλεον βγαίνει γύρω στο 1000ρικο... ενώ η Basic γύρω στα 800... Αντί κάποιος να ψάχνεται τι ελατήριο με τι αμορτισέρ δίνει λίγα παραπάνω και έχει μια σίγουρη δοκιμασμένη λύση και μπορεί να επιλέξει και ακριβώς το ύψος που θέλει....

Φίλε Σάκη γνώμη μου είναι αν είναι να βάλεις αντιστρεπτική βάλε της TRD ή αλλιώς whiteline. Της TS αν δε κάνω λάθος ή είναι ίδια με των απλών ή η διαφορά είναι μικρή...
Απάντηση με παράθεση
Re: Αναρτησεις Για Ε12 (συνδιασμοι?)
  #24  
Παλιά 25-08-06, 19:46
Το avatar του χρήστη sakis
sakis Offline:
 
Εγγραφή: 12-06-2004
Μοντέλο: Corolla H/B 1.4
Περιοχή: kabala
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 709
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 313
sakis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Αναρτησεις Για Ε12 (συνδιασμοι?)

εχεις δικιο η θολομπαρα μου διορθωσε πολλα και οπως ξερεις φοραω tein και εγω αλλα για το θεμα της επισκευης που ανεφερες θα ελεγα οτι δεν συμφερει εχω ρωτησει και μου ειπαν τουλαχιστον κανενα 200 το κομματι δεν λεει με τιποτα τελικα μηπως ξερει κανεις το κοστος της αντιστρεπτικης απο ts??
__________________
E12 TS ...................πολυ θα ηθελα!!!!!!!!!only look!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 26-08-06, 14:46
Το avatar του χρήστη billlllll
billlllll Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-12-2003
Μοντέλο: Corolla E12 Sol 1.4 '02
Περιοχή: Ιωάννινα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 2.036
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 455
billlllll έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
To κόστος επισκευής είναι γύρω στα 200-250 ευρώ και για τα 4 αμορτισέρ ενώ αν θέλεις και αλλαγές στις ρυθμίσεις τους βγαίνει κανα 100ευρώ παραπάνω. Αυτά μου είχε πει ο Τζούρδας που την αγόρασα και τα είχα δει και εγώ στον κατάλογο της tein που είχε... Δεν είμαι απολύτως σίγουρος για τις τιμές, αλλά κάπου εκεί έπαιζαν. Βέβαια θα πρέπει να υπολογίσουμε και τα μεταφορικά Αγγλία και πίσω + το βάλε βγάλε αμορτισέρ 2 φορές μια για να μπουν πάλι τα μαμά και να τα στείλεις Αγγλία και μια όταν έρθουν τα επισκευασμένα να βγάλεις τα μαμά και να περάσεις τα καινούρια... Εκτός αν για καμιά βδομάδα μείνεις χωρίς αυτοκίνητο... Anyway... το κόστος ψάχνεις για καινούρια ή περίπου για μεταχειρισμένη?
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 27-08-06, 03:01
Το avatar του χρήστη makis92
makis92 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 17-08-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 46
Μηνύματα: 90
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 225
makis92 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παιδια εχω ψαξει και εγω για αναρτηση και εχω καταληξει στην KW variant2.
Ρωτησα σε εναν αντιπροσωπο εδω στην Θεσσαλονικη της ΚW και με ειπε 1500ευρω κομπλε ολα μαζι.Δεν ξερω ειναι καλη επιλογη η θα εχω προβληματα με αυτην την αναρτηση???
Ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 27-08-06, 03:09
pwpwpali Offline:
banned
 
Εγγραφή: 01-04-2006
Περιοχή: athina
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 2.017
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
pwpwpali είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
φιλε μακη τα λεφτα ειναι πολλα εχεις πολλεσς μαρκες ακομη...βγαζει η tein με τα ιδια κ ποιο φτηνη ακομη k-sport d-2 κ αλλεσ που δεν θυμαμαι τωρα...εισαι σιγουρος οτι θες μια το ψαγμενη αναρτηση κ εχεις τοση ορεξη να πειραματιζεσαι?κ στο κατω κατω κορολλα εχεις οχι σελικα...<θελω να πω ειναι αναλογικα πολλα τα λεφτα για το κοστος του αυτοκινητου>κ περα απο αυτο το ποιο βασικο στριβεις τοσο τεζα?
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 27-08-06, 13:25
Το avatar του χρήστη makis92
makis92 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 17-08-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 46
Μηνύματα: 90
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 225
makis92 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ναι εχω ψαξει και για αλλες αναρτησεις αλλα αυτην βρηκα πιο καλη παντα κατα την γνωμη μου.
Ρωτησα και για ΤΕΙΝ αλλα εδω Θεσσαλονικη δεν υπαρχει.Εχει βεβαια το εργοστασιο του ο Τζουρδας εδω αλλα το μαγαζι που ασχολειται με με της αναρτησεις ειναι στην Αθηνα.
Απάντηση με παράθεση
Re: Αναρτησεις Για Ε12 (συνδιασμοι?)
  #29  
Παλιά 27-08-06, 20:01
Το avatar του χρήστη sakis
sakis Offline:
 
Εγγραφή: 12-06-2004
Μοντέλο: Corolla H/B 1.4
Περιοχή: kabala
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 709
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 313
sakis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Αναρτησεις Για Ε12 (συνδιασμοι?)

ναι το κοστος ειναι μεγαλο για επισκευη εγω προσωπικα οταν θα ερθει η ωρα θα την αλλαξω με καινουργια ασε που οπως λενε και τα παιδια ειναι δυσκολο να βρεις την μεση λυση με τετοιου ειδουσ αναρτησεις!!ειμαι ευχαριστημενος δεν λεω αλλα εχω μπει και σε corollaki με biltein kai eibach και ειδα οτι ηταν παρα πολυ καλο και αυτο γιατι με τις δικες μας πρεπει να παιζεις συνεχεια με τις ρυθμισεις!!για τον φιλο μας που ψαχνεται αυτο τον καιρο προτεινω να δει και αλλες φθηνοτερες ειναι πολλα τα λεφτα ακομα και ts εχεις το στεινεις ωραια με λιγοτερα!!!αποψη μου παντα!!
__________________
E12 TS ...................πολυ θα ηθελα!!!!!!!!!only look!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 27-08-06, 20:41
pwpwpali Offline:
banned
 
Εγγραφή: 01-04-2006
Περιοχή: athina
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 2.017
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
pwpwpali είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
νομιζω το χα γραψει κ αλλου...ειχα δει πουβτακι σε δοκιμη eibach koni κιτρινα κ με d2 στην πιστα μαλιστα η d2 ηταν σε μια πολυ κλειστη στροφη σε ολες τις αλλες ηταν δεκατα πιο αργη...κ αυτο γιατι το ελατηριο ηταν πολυ σκληρο κ επρεπε να ρυθμισουν κ το αμορτισερ σκληρο....κοπαναγε κτλ. κ τεσπα να μην λεω πολλα ο 1ος συνδιασμος εκανε 700ευρω κ ο 2ος 1800ευρω.....αυτο πιστευω τα λεει ολα...καθως εχουμε δρομους μεσα στην ανωμαλια...μια τετοια αναρτηση θελει καλο δρομο για να δεις τι ειναι....ειναι απολυτη...ο akis308 ειχε πει για μια χειροποιητη που δεν γνωριζω κοστος κτλ αλλα ειπε οτι δουλευε πολυ καλα σε αυτο το μοντελο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,16481495 seconds (80,42% PHP - 19,58% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:17.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)