Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Προτασεις σχετικα με εξατμιση - καταλυτη - φιλτρο αερος
  #1  
Παλιά 01-02-12, 02:12
Το avatar του χρήστη kostas_8
kostas_8 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-09-2011
Περιοχή: Αγια Βαρβαρα, Αιγαλεω
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 496
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 203
kostas_8 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Προτασεις σχετικα με εξατμιση - καταλυτη - φιλτρο αερος

Χαιρετω τον ομορφο πλυθισμο Με επιασε η καψα μου για ακομη μια φορα, και θελω να μαθω καπως περισσοτερα πραγματα για το θεμα καταλυτη - εξατμισης αλλα και αν αντι για φιλτρο K&N στο φιλτροκουτι, υπαρχει καποια καλη ή καλυτερη εναλλακτικη οπως πχ αλλη μαρκα με μικροτερο κοστος - ιδιο αποτελεσμα - ή φιλτροχοανη κλπ κλπ.

Πρωτο θεμα και χιλιοειπωμενο νομιζω αλλα δεν εχω ποτε καποια καταληξη.
Αξιζει να αλλαξω καταλυτη σε ελευθερο μεταλλικο η να μη τον πειραξω καθολου? Ξερω οτι στα καυσαερια δε θα εχω το τεραστιο θεμα εως και καθολου. Απο θεμα αποδοσης θελω να μαθω για διαφορα.

Δευτερο θεμα η εξατμιση. Εχω θεμα με τους πεζους στο δρομο :Ρ Καμια μερα θα πατησω κανεναν η θα τον ακολουθαω απο πισω μεχρι να κανει στην ακρη γιατι ΔΕΝ ακουγομαι :Ρ βεβαια αυτο ειναι το λιγοτερο. Το βασικο σκελος της αποριας-ερωτησης ειναι: Να αλλαξω εξατμιση παντα σε ελευθερο απο καταλυτη μεχρι πισω? κοινως μεσσαιο - τελικο?
Η να αλλαξω μονο τελικο?
Η και τα τρια? (καταλυτη - μεσσαιο - τελικο)
Κατα κυριο λογο αυτη ειναι η προτιμηση μου. Να αλλαξω και τα 3 αλλα να βρεθουν σε πολυ καλη σχεση τιμης/αποδοσης (με τετοιους καιρους πρεπει να κινεισαι για value for money επιλογες.. Η μπορεις απλα να τα βαλεις στην ακρη και να μην πειραξεις τιποτα :Ρ αλλα κατι τετοιο δε γινεται - σε εμενα :Ρ - και ξερω οτι θα μου το πειτε μερικοι :Ρ) Θελω μονο να κερδισω κοινως απο το αμαξι και να μη χασω καπου (τουλαχιστον οχι πολυ)

Και τριτο θεμα ειναι το φιλτρο αερος. Εκει κανονικα εχω καταληξει σε φιλτρο Κ&Ν στο φιλτροκουτι. Βεβαια εχω και ΒΑΡΕΛΑΚΙ (και οχι φιλτροχοανη που ειχα γραψει πριν..) Simota που φοραγε το lanos που ειχα πριν, αλλα δεν την δοκιμαζω. Εχανε το lanos (μπουκωνε συνεχεια και ρουφαγε αερα, εδω και σε ανηφορα με πρωτη και εφευγα πισω γιατι μαζευε αερα) Αλλα και φιλος μου που τη δοκιμασε σε Saxo VTS 120αρι, μουλαρωσε κατευθειαν.. Μαζευε και σε εκεινον πολυ αερα. Δεν ξερω.. Εκτος και αν τη βαλω στο Ατος της αδερφης μου να κανει και θορυβο :Ρ
Εσεις θα προτιμουσατε φιλτρο στο φιλτροκουτι? Και αν οχι της K&N, καποιας αλλης μαρκας; και γιατι. Η φιλτροχοανη; και επισης γιατι..

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις και το μακροσκελες ποστ, αλλα προσπαθω να καταληξω καπου και ολο γεμιζω παραπανω αποριες.. :/ Καλο ειναι βεβαια αυτο, να ψαχτω πρωτα μιας και δε βιαζομαι.. Ουτως η αλλως βιαστικα πρεπει να κινουμαστε μονο στις δυσκολες καταστασεις - παντοφλα απο κοπελα :Ρ

Σας ευχαριστωω

Κωστας

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas_8 : 01-02-12 στις 02:58. Αιτία: βαρελακι και οχι φιλτροχοανη
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-02-12, 02:20
Το avatar του χρήστη agapiou
agapiou Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 20-05-2009
Μοντέλο: Ε12 f/l 5d 1.4
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 3.441
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 530
agapiou θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Για τον καταλύτη, ας πει κάποιος που έχει δοκιμάσει.
Για την εξάτμιση, λεφτά να έχεις, και όλα αλλάζονται...
Βλέπω ότι είσαι 1.600. Θα μπορούσες να βάλεις και βαρελάκι. Κάνε όμως όμως και μια δοκιμή με τη χοάνη να δεις. Αφού την έχεις.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-02-12, 03:02
Το avatar του χρήστη kostas_8
kostas_8 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-09-2011
Περιοχή: Αγια Βαρβαρα, Αιγαλεω
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 496
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 203
kostas_8 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εκανα λαθος βασικα πριν, ειναι βαρελακι, και κοιτουσα για φιλτροχοανες και μπερδευτηκα.. Δε θελω να κανω και τιποτα το τρελο παντως.. Θελω κυριως να "ελευθερωσω" το αμαξι, να γινει πιο νευρικο (ισως με 45αρα εξατμιση..) χωρις πολλα τρελα.. Θελω να φτιαξω ενα κοστολογιο, να δω ποσα θα μου πανε αν και θεωρω πως με ενα 400αρι -βαρυ 500αρι- θα κανω δουλεια.. δε θελω να ξεφυγω και χρηματικα πολυ.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-02-12, 16:27
Το avatar του χρήστη GiWrGoS@XXX
GiWrGoS@XXX Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μοντέλο: E11 1.4 vvti g6
Περιοχή: athina
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 686
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 295
GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα
Εγω εχω 45αρα εξατμιση με ελευθερα καζανια ,ελευθερο καταλυτη hjs και φιλτρο κν..

Ας ξεκινησω με το φιλτρο..σιγουρα ελαφρα καλυτερο απο το κλασσικο χαρτινο ,δεν βρωμιζει καθολου η πεταλουδα ..συμφερει μακροπροθεσμα σαν κοστος..απο κει και περα απειροελαχιστη διαφορα στον ηχο σχεδον μηδαμινη.Στο θεμα της αποδοσης οταν θα το βαλεις πανω ολοκαινουργιο κι αν αργοτερα το πλενεις οσο καλα γινεται..σου δινει μια ελαφρια αισθηση οτι αρπαζει καλυτερα-οτι στροφαρει ενα κλικ καλυτερα
γενικα μιλαμε για διαφορες απειροελαχιστες του 2-3%
Το βαρελακι το γνησιο( bmc- cda)ειναι πολυ καλυτερο κι οσοι το χουν δοκιμασει ειδαν διαφορα σημαντικη σε ηχο-αποδοση αλλα ειναι ακριβο ως καινουργιο,για το simota carbonbox δεν εχω αποψη.....Τελος οι φιλτροχοανες οι κλασσικες αν δεν υπαρξει μεριμνα για κρυο αερα ,συνηθως χαντακονουν το αμαξι και επειδη οι περισσοτεροι βαζουν τις μεγαλες λογω εντυποσιασμου γιαυτο μπουκονουν αερα τα μοτερ ...

Εξατμιση : πρωτα ειχα αλλαξει μονο την σωληνα με 45αρα και ελευθερα καζανια...το αμαξι κερδισε στο δρομο 1,5-2 αμαξια σε κοντρες με αυτοκινητο φιλου που εχω ως σημειο αναφορας...ολη η μαγκια ομως ειναι ο καταλυτης .Τον εργοστασιακο τον αλλαξα γυρω στα 145000χλμ και ειχε τα χαλια του...ηταν μπουκομενος και εβαλα τον μεταλλικο πανω..αποτελεσμα?Το αμαξι πηρε κι αλλο τα πανω του περιπου αλλα δυο αμαξια+ και η εξατμιση εκανε ακομα πιο μπασο ηχο και ηταν αρκετα πιο νευρικο στην επιταχυνση

Με λιγα λογια το αμαξι με την εξατμιση πηρε τα ποδια του και σχεδον ριχνει κολωνα στο αμαξι μου χωρις εξατμιση.Ομως πρεπει να σου πω οτι μετα απο 3 χρονια ..που εχει ανοιξει η εξατμιση στο δρομο η αποδοση εχει πεσει και πλεον πηγαινει ελαχιστα καλυτερα απο οτι πηγαινε μαμα...εγω φοβομουν οτι τα αλογα μου εχουν πεσει πολυ αλλα το δυναμομετρο με διεψευσε σε απολυτα νουμερα .Για την ακριβεια στο δυναμομετρο εβγαλα σχεδον 105hp και 13κιλα ροπης αλλα σε συγκριση με αλλο αντιστοιχο corolla οι μεσαιες στροφες μου ηταν πεσμενες σε δυναμη και ειχα ελαφρα καλυτερη δυναμη στον κοφτη...πιστευω οτι αυτο οφειλεται κυριως στην ξεχειλωμενη εξατμιση...

κοστος.. 600ευρω μου πηγε η εξατμιση-καταλυτης και αργοτερα χρειαστηκαν αλλα 60 ευρω για τοποθετηση αποστατη στον πισω αισθητηρα λ ,ωστε να μην μου αναβει check engine και μου λενε αλλα ντ' αλλων στην αντιπροσωπεια....Επειδη δεν ειναι φθηνος , θα σου λεγα να μην τον βαλεις εξαρχης.. μονο αν αρχισει να σου αναβει check
Στον exhaust center εφτιαξα εγω την εξατμιση,λογω διαφημισης και επειδη μενω πολυ κοντα,αλλα αν ξαναφτιαχνα εξατμιση θα πηγαινα στον MAIKON μιας κι εχει καλες τιμες, εχω ακουσει καλα λογια απο παιδι με corsa opc που φοραει μονο εξατμιση ΜΑΙΚΟΝ και φιλτρο.... που μετρηθηκε 217+ hp σε σχεση με τα 192 και παει πολυ καλα στο δρομο...και απο ανθρωπο με evo 6 A' σταδιο + νιτρα 500 hp + που τον εμπιστευθηκε ,επισης με πολυ καλα αποτελεσματα
και φυσικα λογω οτι μπορεις να δεις το αμαξι απευθειας στο δυναμομετρο,πριν και μετα την εξατμιση..


πιστευω οτι τον καταλυτη πρεπει να τον αλλαξεις οπωσδηποτε...ειναι ποιο φθηνος απο εργοστασιακο κεραμεικο... δεν εχεις κανενα θεμα με καυσαερια μιας και οι δικοι μας καταλυτες ηταν EURO 2 και οι HJS ειναι EURO3 οποτε υπερκαλυπτουν τις προδιαγραφες καυσαεριων ασχετα που ειναι ποιο ελευθεροι ,εγω ποτε δεν ειχα προβλημα με καρτα καυσαεριων... ειναι ολες σουπερ ,απλα θελει καλο ζεσταμα ο καταλυτης πριν μετρησεις...

Θα κερδισεις σε νευρικοτητα σιγουρα... τωρα αν θες και ηχο αλλαξε τα καζανια...για την διαμετρο της σωληνας δεν ξερω.... σιγουρα αρχικα θα εχεις μεγαλυτερα οφελη με 45αρα αλλα οσο ξεχειλωνει η εξατμιση θα χασεις ακομα περισσοτερο backpressure ,οποτε ισως ηταν καλο να αφησεις την εργοστασιακη σωληνα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GiWrGoS@XXX : 01-02-12 στις 16:35.
Απάντηση με παράθεση
corolla e111
  #5  
Παλιά 01-02-12, 16:56
Το avatar του χρήστη vinakos7
vinakos7 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 17-03-2010
Ηλικία: 35
Μηνύματα: 47
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 177
vinakos7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
corolla e111

φιλε γιωργο μια ερωτηση:οταν λες οτι με τον καιρο ξεχειλωνει η εξατμιση(το καζανι) εννοεις το μεσαιο ή το τελικο ή και τα δυο?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-02-12, 19:13
Το avatar του χρήστη pilotos7
pilotos7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-10-2008
Μοντέλο: Corolla E-11 f/l G6
Μηνύματα: 1.784
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 370
pilotos7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Φιλε Κωστα σε εσενα ειχα στειλει μνμ πιο παλια που με ειχες ρωτησεις για εξατμιση και φιλτρο?Αν ναι σου λεω οτι ισχυει οτι σου ειχα πει τοτε,αν δεν εισαι εσυ τοτε βαλε ενα τελικο και 150 ευρω και με τα υπολοιπα παρε σουβλακια!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-02-12, 22:26
Το avatar του χρήστη kostas_8
kostas_8 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-09-2011
Περιοχή: Αγια Βαρβαρα, Αιγαλεω
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 496
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 203
kostas_8 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Οχι φιλε μου δε σε ειχα ρωτησει κατι. Γιατι μονο τελικο ομως;

Γιωργο θα κοιταξω για τον ΜΑΙΚΟΝ (καματερο καπου δεν ειναι αυτος; ) και επισης θα κοιταξω και για καταλυτη σαν τον δικο σου. Λογικα 200αρη δε θα βαλω; δεν εχω πολυκαταλαβει πως πανε αυτα για την ακριβεια..
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-02-12, 22:51
Το avatar του χρήστη dimitrise111
dimitrise111 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 07-11-2005
Μοντέλο: E11 WRC REPLICA
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Ευοσμος
Ηλικία: 45 male
Μηνύματα: 993
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 325
dimitrise111 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Πρωτα απο ολα με ενα ελευθερο φιλτρο οπως προειπωθηκε δεν κερδιζεις αλογα,δεν χανεις,απλα παιρνει πιο ευκολα και τον αερα που χρειαζεται,ενω με φιλτροχοανη οι αποψεις διειστανται...........
Με τον καταλυτη οταν χαλασει ο δικος σου βαλε ενα συρματινο και πιο ελευθερα τα καυσαερια και μεγαλη διαρκεια ζωης.........
Για θορυβο βγαλε το προτελευταιο,το σιλανσιε,και απο κει και περα αν ο ηχος δεν σου φτανει που βγαζει αλλαξε τελικο μικροτερο.......
Και κατι αλλο που ειναι προσωπικη εμπειρια και αποψη μου,αλογα τοσο ευκολα και ειδικα απο αμαξι 98 και 115 αλογων,δεν τα παιρνεις ετσι απλα και τα λεφτα που θα ξοδεψεις για να παρεις πραγματικα αλογα δεν αξιζει το ολο project,παρολο που ειχα βαλει και χταποδι,απλα το αμαξι εγινε πιο νευρικο και ανεβασε ροπη.................αυτα απο μενα παντα φιλικα..........
__________________
japcars❤️
Corolla WRC❤️
Corolla E11❤️
http://www.corollaclub.com/forums/vb...o=view&id=5505
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-02-12, 22:53
Το avatar του χρήστη efthimis
efthimis Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 27-11-2007
Μοντέλο: Ε12 1.8
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Ηλικία: 34
Μηνύματα: 136
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 214
efthimis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
στο λεει γιατι στην ουσια θα δωσεις 600-700 ευρω για εξατμιση και δεν θα δεις καμια τρελη διαφορα...ασε που αν στο μελλον κανεις καποια αλλη βελτιωση θα πρεπει να ξαναφτιαξεις εξατμιση...οποτε βαλε ενα τελικο για να ικανοποιησε απο τον ηχο και ενα ελευθερο φιλτρο στον παπα και θα εισαι μια χαρα...κ εγω στο δικο μου οταν ηταν 1.4 ετσι το ειχα...και δεν αυξανεται και η καταναλωση!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-02-12, 23:14
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
ΜΑΙΚΟΝ λογω τιμης αλλα και λογω δυναμομετρησης ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ!!!
Επισης απο διαμετρο εγω θα ελεγα 50αρα αν προκειται να βαλεις και μεσαιο και τελικο καζανακι!Αν βαλεις μονο τελικο η 45αρα ειναι θεωρητικα καλυτερη!
Απο καταλυτη 200αρη ΝΑΙ δεν το συζητω ,για να δεις και διαφορα!

Απο φιλτρο ή ελευθερο στο εργοστασιακο κουτι ή βαρελακι αν δωσεις χρημα!Αξιζει ομως και χωρις πολυ φασαρια!!!
Τωρα για 500 ευρω οριακα εισαι για φουλ εξατμιση ΜΟΝΟ με αυτα τα λεφτα!!!
Χωρις χταποδι ε!Αν θες χταποδι υπολογισε +300 τουλαχιστον!Αν αξιζει δεν ξερω ,εγω παντως οπως πολλακις εχω πει δεν τα συμπαθω τα χταποδια!!!

Δυστυχως τα χρηματα ακομα και για τετοιας εκτασης βελτιωσεις παιζει μεγαλο ρολο!!!!Αν δεν εχεις και βαλεις ενα καζανακι μονο μην περιμενεις και θαυματα!!!
Παντως με βαρελακι και φουλ εξατμιση (50αρα ή 45 αρα μονο με τελικο) μετα το χταποδι αλλα με αγωνιστικο 200αρη καταλυτη θα τσιμπησεις 7-8 αλογακια και κανα κιλο ροπουλα περιπου!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τελικο Καζανακι και Φιλτρο Αερος! reiver TOYOTA COROLLA E 12 0 16-03-17 10:43
Φιλτρο-εξατμιση elpis TOYOTA COROLLA E 12 216 04-04-11 07:58
Απορια για φιλτρο αερος. Victhor ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 13 27-01-11 19:19
Εξατμιση/Φιλτρο madvam TOYOTA AURIS 47 05-01-10 18:35
Εξατμιση Φιλτροχοανη kjunior TOYOTA COROLLA 111(G6) 15 06-04-06 16:40



Page generated in 0,18495607 seconds (83,54% PHP - 16,46% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:27.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)