Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

TOYOTA COROLLA E 12 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
πρόβλημα με παράθυρο-πόρτα
  #1  
Παλιά 16-10-07, 01:17
Το avatar του χρήστη salonikios
salonikios Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 07-10-2007
Περιοχή: salonika
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 367
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 239
salonikios είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
πρόβλημα με παράθυρο-πόρτα

καλησπέρα σε έλους.είμαι κάτοχος ενός corolla e 12 facelift sol 3πορτο.το πήρα καινούριο πριν περίπου ενάμισι χρόνο.το καλοκαίρι μια μέρα μπαίνω μέσα σταμάξι βάζω μπρος να ΄φύγω και ανοίγω τα παράθυρα.του οδηγού κατέβηκε μέχρι λίγο πιο κάτω απτη μέση και έκανε ένα δυνατό θόρυβο και σταμάτησε εκεί.το ανεβάζω επιτόπου και ανεβαίνει προς τα πάνω με θόρυβο,το ξανακατεβάζω πάλι και παέι μέχρι το ίδιο σημείο και σταματάει.πηγαίνω ΄μετά από καμιά βδομάδα στην αντιπρωσοπεία τουοτα polis για να το δουν.ο ξερόλας μηχανικός αποκεί μου λέει ότι βάρεσες τη πόρτα δυνατά ή μια φορά με αέρα άνοιξες τι πόρτα και χάλασε!!!!!!υπόψιν το αμάξι το προσέχω σαν τα μάτια μου και το οδηγώ μόνο εγω.τεσπα μου είπε ότι χάλασα εγώ τη βάση στης πόρτας και φυσικά δε το καλύπτει η εγγύηση.τελίκά πλήρωσα κιόλασ(24 ευρώ) τους έκανα φυσικά και μια καλή αναστάτωση μέσα στο μαγαζί και έφυγα.τώρα λειτουργεί κανονικά απλώς κάνει ένα μικρό θόρυβο,και τρίζει καμιά φωρά με ανοιχτό παράθυρο.αν έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ασ το πει παρακαλώ.ευχαριστώ και συγγνώμη που σας κούρασα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-10-07, 09:14
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Καταρχην επρεπε να αναφερεις το περιστατικο στην ΤΟΥΟΤΑ ΕΛΛΑΣ να τους κοψει λίγο τον κ@λο...
Κατα 2ον, σε όλους κανει θορυβο το παραθυρο εν κινήσει ΜΟΝΟ ΑΝ ειναι κατεβασμενο περιπου 3 δάχτυλα. Κανει δλδ σαν να ψιλοκοπαναει όταν δονείται το αμαξι.
Αν ειναι τελειως κλειστο ή ανοιχτό περισσότερο απο περίπου 3 δάχτυλα, δεν ακουγεται τίποτα.
Αν παντως θελεις να σου δωσω το τηλ της ΤΟΥΟΤΑ ΕΛΛΑΣ να το αναφερεις, πες μου.
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-10-07, 09:29
Το avatar του χρήστη MIXANIKOS
MIXANIKOS Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 26-09-2004
Μοντέλο: Ε12
Περιοχή: ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 184
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 258
MIXANIKOS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ακριβώς όπως τα λέει ο madvinegar είναι .
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-10-07, 09:35
Το avatar του χρήστη DJKEY
DJKEY Offline:
 
Εγγραφή: 24-05-2004
Μοντέλο: Corolla TS 10/03
Περιοχή: Papagou/Athens
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 734
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 317
DJKEY είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ακριβως ετσι ειναι!

απαραδεκτο!
__________________
και μετα τις 6.000...ερχεται η απογειωση...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-10-07, 09:37
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Πως την έχουν δει κάποιοι δεν μπορώ να καταλάβω!

Ρε καραγκιόζη εγώ σε πληρώνω για να είσαι εκεί που είσαι! Αν δεν σε γουστάρω την επόμενη φορά θα πάω αλλού!

Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβουν?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-10-07, 10:45
Mark Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 15-12-2004
Μοντέλο: Clio 3 1.2T
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 84
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 245
Mark είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλημέρα. Είχα περίπου το ίδιο πρόβλημα, με τη διαφορά όμως ότι δεν ήμουν σίγουρος ότι είχε γίνει από μόνο του. Είχα αφήσει το αμάξι σε ένα νησί που έχω εξοχικό, όπου έχει πολύ αέρα συνήθως, και με παίρνει τηλέφωνο ο αδερφός μου μια μέρα, και μου λέει πως το παράθυρο χάλασε, και δεν κατεβαίνει μέχρι κάτω. Πραγματικά όταν πήγα το βλέπω πως ήταν έτσι. Κατέβαινε κανονικά, αλλά όταν άφηνε 10-15 πόντους κόλλαγε εκεί. Εγώ υποψιαζόμουν πως κάτι έκανε ο αδερφός μου, αλλά μου έλεγε πως ξαφνικά μόνο του χάλασε. Επίσης, το μοτέρ λειτουργούσε άψογα, μόνο που σταμάταγε σε εκείνο το σημείο το παράθυρο, σαν να έβρισκε εμπόδιο. Όταν ήρθα το πήγα σε γνωστή αντιπροσωπεία να το κοιτάξουν. Το είδε ένα ηλεκτρολόγος, και μου λέει, α, μη σε νοιάζει τίποτα. Το μοτέρ είναι. Το αλλάζουμε δωρεάν μέσα στην εγγύηση, και θα σου αλλάξω και το στοπ της πόρτας. Μέσα σε 15 λεπτά τα είχε αλλάξει, και το παράθυρο ανοιγόκλεινε τέλεια, και η πόρτα έκλεινε καλύτερα με το νέο στοπ. Φεύγω. Όμως δεν είχα δοκιμάσει να δουλέψω το παράθυρο με την πόρτα κλειστή.(ξέχασα να πω πως από την αρχή που είχε το πρόβλημα, αν είχα το παράθυρο ανοιχτό μέχρι εκεί που πήγαινε, τότε κολλούσε κάπου η πόρτα, και δεν άνοιγε..) Και όπως πάω να το ανοίξω, στο ίδιο σημείο ακούγεται ένας θόρυβος πολύ δυνατός, σαν να πάει να σπάσει το τζάμι.. Ευτυχώς ήμουν κοντά, και το πάω αμέσως να το δουν. Ο ηλεκτρολόγος με πάει στο φανοποιείο και τους λέει πως πρέπει απλά να κάνουν ένα ρεγουλάρισμα στην πόρτα. Αυτοί το κρατάνε λίγη ώρα, και μου λένε μετά πως έχει πρόβλημα η πόρτα, και έχει γίνει στάνταρ επειδή την πήρε μάλλον ο αέρας και άνοιξε 90 μοιρες. Τελικά χρειάστηκε επισκευή πόρτας, και μου πήρανε 53 ευρώ.. Τουλάχιστον όμως έχω νέο μοτέρ, γρύλλο και στοπ στην πόρτα...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-10-07, 14:03
Το avatar του χρήστη salonikios
salonikios Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 07-10-2007
Περιοχή: salonika
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 367
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 239
salonikios είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
και σε μένα όταν ήταν ανοιχτό το παράθυρο δεν άνοιγε η πόρτα.έμένα τώρα όταν είναι ανοιχτό το παράθυρο τρίζει πάρα πολύ και κάνει σαν να είναι 20ετίες το αμάξι.τώρα θα ξαναπάω ομώς και πρώτα ευγενικά και ήσυχα θα τους πω κάτι να το κάνουν να μην ακούγεται και αν δε καταλάβουν θα γίνει χαμός.αν μπορεί κάποιος ας μου πει το τηλ από toyota ελλάς.ευχαριστώ ρε παιδιά
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-10-07, 14:59
Το avatar του χρήστη electro
electro Offline:
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μοντέλο: Corolla E12 SOL, 2003
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.906
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 400
electro θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Απ οτι καταλαβαινω πρεπει να σου αλλαξουν γριλο. Να το πας σε μια αλλη αντιπρωσοπια. Εμενα στο παραθυρο του συνοδηγου , οταν το εκλεινα , το εβλεπα να μην κλεινει στην ευθεια. Το καταλαβα , επειδη ειχα τα φιμε και εβλεπα που τελειωνε η μεμβρανη. Μου το αλλαξαν κατευθειαν , χωρις να μου πουν το οτιδηποτε. Και τωρα πριν ενα μηνα , ενιωθα οτι το παρθυρο του οδηγου , δεν ανοιγε και εκλεινε με την ιδια ευκολια και επισης οτι ετριξε. Οπως του συνοδηγου. και σε αυτο αλλαχτηκε γριλλος , χωρις καμια κουβεντα.
Και να φαναταστεις τα δικα μου "προβληματα" ηταν πολυ πιο "ασημαντα" απο το δικο σου!!!!
Απαραδεκτο , που σου εκαναν σκηνικα!!!

Ξαναλεω : ΝΑ ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ !!!!!

ΥΓ: το τριξιμο τελικα δεν προερχοταν απο το τζαμι..... Για κανε ενα πειραμα: Σηκωσε ελαχιστα το τζαμι μεχρι να μπορεις να το πιασεις μετα δακτυλα σου. Τραβηξε το προς το μερος σου καθως οδηγας και δες εαν συνεχιζει το τριξιμο. Εαν ναι , τοτε μαλλον ειναι κατι αλλο και συντονιζει.Για κοιταξε το και πες μας.
__________________
Πουλάω Την Corolla Μου ....

http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?t=20389




Απάντηση με παράθεση
ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ
  #9  
Παλιά 16-10-07, 15:10
Το avatar του χρήστη salonikios
salonikios Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 07-10-2007
Περιοχή: salonika
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 367
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 239
salonikios είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ

το είχα κάνει ευτό το πείραμα που λες και μόλις το πιάνω σταματάει το τρίξιμο οπότε μάλλον δεν είναι αλλού το πρόβλημα.πάντως πολύ ξεφτίλα ρε παιδιά,φανταστείτε να άνοιγα έστω και μια φορά τέρμα τη πόρτα τι θα γινόταν!!!!!!μπορεί και νάσπαγε.η βάση πάντως της πόρτας φαίνεται ότι είναι πολύ ¨γύφτικη¨ και φτωχή.θα πάω και σε άλλη αντιπροσωπεία να το δούνε,άσε που όταν ανεβαίνει η κατεβαίνει το παράθυρο αν ακουμπάει το πόδι σου στην πλαινη ταπετσαρία της πόρτας είναι σαν να γίνεται σεισμός
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-10-07, 15:26
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Τηλεφωνο TOYOTA ΕΛΛΑΣ: 210-2808000
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Παράθυρο οδηγου preatorian TOYOTA COROLLA 111(G6) 12 26-04-17 23:54
Πρόβλημα με παράθυρο Τζιμάκος TOYOTA COROLLA E 12 15 02-04-10 17:59
Γραντζουνιά στη πόρτα....! paladin22 ΦΟΡΟΥΜ 13 27-01-09 20:29
Πρόβλημα με πίσω αριστερό ηλ παράθυρο 4ZZ-FE TOYOTA COROLLA E 12 8 27-10-08 09:04
Βλάβη στο πίσω παράθυρο madvinegar TOYOTA COROLLA E 12 17 26-08-08 09:16



Page generated in 0,16705704 seconds (82,84% PHP - 17,16% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:04.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)