Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4

CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 Ενα δωρακι για τους φιλους που ειναι κατοχοι και αυτοι μιας TOYOTA

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
proprietary diagnostic connector 1996 toyota corolla
  #1  
Παλιά 01-12-15, 18:11
Georgezt Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 27-12-2009
Μοντέλο: Avensis 95
Περιοχή: Ζωγραφου
Ηλικία: 47 male
Μηνύματα: 9
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Georgezt είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
proprietary diagnostic connector 1996 toyota corolla

καλησπέρα παιδιά συγγνώμη για τα greeklish αλλα δεν έχω ελληνικά ακόμα μετά από format που έκανα στο pc.

λοιπόν έχω ένα πρόβλημα με το αυτοκίνητο και θα ήθελα βοήθεια . αρχικά θέλω να αγοράσω ένα διαγνωστικό μηχανηματάκι και δεν μπορώ να καταλάβω τι fisa έχω αν είναι (obd,obd1.obd2)η αν γίνεται διάγνωση του προβλήματος με βραχυκύκλωμα ??

έχω ένα TOYOTA COROLLA CARINA ΤΟΥ 1996 1.6 4AFE και
πριν 1 εβδομάδα άναψε 1 λαμπάκι που όταν το πήγα στο μάστορα αρχικά είπε mpouzokalodia τα αλλάζει μετά λέει ntisirmpiter αλλάζει το καπάκι του ntisirmpiter 1 ράουλο και έως εκεί μου πήρε ένα 150€.
ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΣΤΟΡΑ πρέπει να αλλάξω ntisirmpiter εγώ δεν έχω πειστεί με αυτά που έκανε ούτε αυτά που μου λέει .

ΘΕΛΩ να αγοράσω ένα διαγνωστικό μηχανάκι να δω τι γίνεται από μονος μου αλλα δεν ξέρω τι στην ευχή φυσα έχω.

η fisa είναι κάτω από το καπό και δεν ξέρω τι είναι (obd ,obd1,obd2) σας "παρτακαλο" βοηθήστε με..

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΙΣΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΗΝΙΟ?ΤΕΛΙΚΑ?

ΣΑΣ παρακαλώ βοηθήστε με να βγάλω μια άκρη σε όλα γιατί λεφτά δεν υπάρχουν να μοιράζω 200 εύρα και δεν ξέρω από που να αρχίσω να ψάχνω....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΟΛΟΥΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TmNemesis : 01-12-15 στις 20:41. Αιτία: Μετατροπή Greeklish σε Ελληνικά
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-12-15, 20:38
Το avatar του χρήστη TmNemesis
TmNemesis Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 30-09-2006
Μοντέλο: T Sport f/l 5d
Περιοχή: Johannesburg
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 1.879
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 405
TmNemesis θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Georgezt Εμφάνιση μηνυμάτων
kalhspera paidia signomh gia ta greeklish alla den exo ellhnika akoma meta apo format poy ekana sto pc.

loipon exo ena problhma me to aytokinhto kai 8a h8ela boh8eia . arxika 8elo na agoraso ena diagnostiko mhxanhmataki kai den mporo na katalabo ti fisa exo an einai (obd,obd1.obd2)h an ginetai diagnosh toy problhmatos me braxykykloma ??

exo ena TOYOTA COROLLA CARINA TOY 1996 1.6 4AFE kai
prin 1 ebdomada anapse 1 lampaki poy otan to phga sto mastora arxika eipe mpouzokalodia ta allazei meta leei ntisirmpiter allazei to kapaki toy ntisirmpiter 1 raoylo kai eos ekei moy phre ena 150 .
TELIKA GIA TO MASTORA prepei na allaxo ntisirmpiter ego den exo peistei me ayta poy ekane oyte ayta poy moy leei .

THELO na agoraso ena diagnostiko mhxanaki na do ti ginetai apo monos moy alla den xero ti sthn eyxh fysa exo.

h fisa einai kato apo to kapo kai den xero ti einai (obd ,obd1,obd2) sas partakalo bohthiste me..

KAI EPISEIS PISTEYO OTI ISOS EINAI PHNIO?TELIKA?

SAS parakalo bohthiste me na bgalo mia akrh se ola giati lefta den yparxoyn na meirazo 200 eyra kai den xero apo poy na arxiso na psaxno....

SAS EYXARISTO OLOYS.
Καλησπέρα.
Για τα greekenglish μπορεί να σε βοηθήσει το παρακάτω:

Υπηρεσία Greeklish to Greek!

Ελπίζω για το θεματάκι με το σου να βρεις λύσει,προσωπικά δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Σίγουρα κάποιο μέλος θα το διαβάσει,θα έχει γνώση και θα σε βοηθήσει.
__________________


Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-12-15, 23:13
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 394
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Georgezt Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα παιδιά συγγνώμη για τα greeklish αλλα δεν έχω ελληνικά ακόμα μετά από format που έκανα στο pc.

λοιπόν έχω ένα πρόβλημα με το αυτοκίνητο και θα ήθελα βοήθεια . αρχικά θέλω να αγοράσω ένα διαγνωστικό μηχανηματάκι και δεν μπορώ να καταλάβω τι fisa έχω αν είναι (obd,obd1.obd2)η αν γίνεται διάγνωση του προβλήματος με βραχυκύκλωμα ??

έχω ένα TOYOTA COROLLA CARINA ΤΟΥ 1996 1.6 4AFE και
πριν 1 εβδομάδα άναψε 1 λαμπάκι που όταν το πήγα στο μάστορα αρχικά είπε mpouzokalodia τα αλλάζει μετά λέει ntisirmpiter αλλάζει το καπάκι του ntisirmpiter 1 ράουλο και έως εκεί μου πήρε ένα 150€.
ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΣΤΟΡΑ πρέπει να αλλάξω ntisirmpiter εγώ δεν έχω πειστεί με αυτά που έκανε ούτε αυτά που μου λέει .

ΘΕΛΩ να αγοράσω ένα διαγνωστικό μηχανάκι να δω τι γίνεται από μονος μου αλλα δεν ξέρω τι στην ευχή φυσα έχω.

η fisa είναι κάτω από το καπό και δεν ξέρω τι είναι (obd ,obd1,obd2) σας "παρτακαλο" βοηθήστε με..

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΙΣΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΗΝΙΟ?ΤΕΛΙΚΑ?

ΣΑΣ παρακαλώ βοηθήστε με να βγάλω μια άκρη σε όλα γιατί λεφτά δεν υπάρχουν να μοιράζω 200 εύρα και δεν ξέρω από που να αρχίσω να ψάχνω....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΟΛΟΥΣ

Καλησπέρα,

δεν χρειάζεται να δώσεις ευρώ... ένα συνδετήρα χρειάζεσαι και ακολούθησε τις παρακάτω οδηγίες...

http://bgbonline.celicatech.com/93ce...gnosis4afe.pdf
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-12-15, 06:50
Georgezt Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 27-12-2009
Μοντέλο: Avensis 95
Περιοχή: Ζωγραφου
Ηλικία: 47 male
Μηνύματα: 9
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Georgezt είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-12-15, 07:23
Georgezt Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 27-12-2009
Μοντέλο: Avensis 95
Περιοχή: Ζωγραφου
Ηλικία: 47 male
Μηνύματα: 9
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Georgezt είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
για την ιστορία πως λέγεται η θύρα αυτή ?
βρήκα αυτό http://www.ebay.com/itm/311449388880?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageNa me=STRK%3AMEBIDX%3AIT 15!!!! μου κάνει??

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Georgezt : 02-12-15 στις 08:14.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Οι τιμές αγοράς της Corolla ΑΕ101 το 1996 soto ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 0 08-08-13 11:38
Service Manual για ΤΟΥΟΤΑ Corolla E101 1996 supermanboy TOYOTA COROLLA E*101 8 10-05-12 16:22
CD player w58814 connector κωνσταντίνος SUPPORT 2 24-02-11 14:02
Toyota Corolla 1996 παρακαλώ διαβάστε το JohnKoli ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 6 27-10-09 13:07
Carina e model 1996 έχει θύρα OBD? Ilmarios CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 2 23-04-09 15:41



Page generated in 0,13416791 seconds (77,75% PHP - 22,25% MySQL) with 34 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:08.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)