Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Videos

Videos Εδω μπορουμε να βαζουμε μονο δικα μας videakia αστεια και μη χωρις πονηρο και προσβλητικο περιεχομενο. ENΗΜΕΡΩΣΗ .Mε το ανεβασμα των video στο forum αποδεχεστε αυτοματα οτι τα πνευματικα δικαιωματα παραχωρουντα στο www.corollaclub.com.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-01-12, 23:01
Το avatar του χρήστη MITSOS
MITSOS Offline:
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 1.405
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 341
MITSOS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Τώρα που ξανάδα το βίντεο του EVO παρατήρησα ότι είναι και πολύ εύκολο στην οδήγηση.
Σαν να οδηγάς αυτόματο.
Πιο εύκολο από corolla (αν τα καταφέρνεις και παλεύεις τα άλογα και τον καταιγιστικό ρυθμό με τον οποίο έρχονται).
Ο τύπος συμπλεκτάρει μόνο για να ξεκινήσει και για να σταματήσει. Τις υπόλοιπες αλλαγές τις κάνει με το γκάζι στο πάτωμα και δίχως να πατάει συμπλέκτη.
Αυτό πώς γίνεται?
Είναι σαν τις μοτοσυκλέτες που έχουν ίσια δόντια στο σασμάν και μπορούν να παίρνουν και "καρφωτές"?
__________________
ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΟΙ ΤΟΥΡΜΠΙΝΕΣ ΓΜΤ!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 17-01-12, 07:45
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.110
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 875
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pantelis Εμφάνιση μηνυμάτων
[...] τα αυτοκινητα και το σ3 και το εβο ειναι αυτοκινητα βιτρινασ και διαφημιστικα περισοοτερο μιασ και οι δυο ειναι στο χωρο βελτιωσης [...]
Αυτό ήθελα να πω και εγώ. Αυτά είναι projects-κράχτες για να "δείξουν" οι διάφοροι βελτιωτές τις δυνατότητές τους και να προσελκύσουν πελάτες. Δε νομίζω ότι κάτι τέτοιο είναι φτιαγμένο για καθημερινή χρήση. Αλλά θεωρώ εκ των πραγμάτων ότι από κάποιο σημείο βελτίωσης και μετά, ξεφεύγεις από τον όρο "αυτοκίνητο καθημερινής χρήσης", θες δε θες... Είτε λόγω χρηστικότητας, είτε λόγω τρόπου λειτουργίας μοτέρ, είτε λόγω κατανάλωσης, είτε, είτε, είτε... Δε μπορείς να τα έχεις όλα...
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 17-01-12, 21:01
vaggosss1 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 26-09-2007
Περιοχή: Καρδιτσα
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 455
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 248
vaggosss1 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
@g6_saligkaros εγραψα το, "δεν κανουν για εξω" ενοωντας οτι δε συγκρινοντε με ξενους βελτιοτες. οι ξενοι εχουν αλο τροπο βελτιωσης.
εκεινη την ωρα μου ηρθανε στο μυαλο τα εβο AMS και NORRIS DESIGN,
που ουδεμια σχεση εχουν με τα ελληνικα. γνομη μου. δεν εχω δει κανενα απο
αυτα live ομως, οτι γραφω το γραφω κρινωντας απο εικονες και βιντεο.
εμενα δε μου αρεσει αυτη η νοοτροπια του ελληνα βελτιοτη παντος.

αυτο που αλαζει ταχιτητες στο εβο χωρις να παταει συμπλεκτη πως γινετε, ξερει κανενας?
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 17-01-12, 21:20
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vaggosss1 Εμφάνιση μηνυμάτων
να πω και εγω τη γνομη μου, χωρις παρεξηγησεις ενοειτε.
ποιος ο λογος να παρεις ενα αυτοκινητο σαν το εβο9 και να το κανεις
ενα σορο αλογα για να τρεχεις σε ευθεια? το σ3 δε μου αρεσει σαν αυτοκινητο γενικος, οποτε δεν λεω κατι παραπανω.
η γνομη μου ειναι οτι ναι μεν "πειραζεις" ενα αυτοκινητο αν αντεχει η τσεπη σου, αλα να το εχεις σε κινηση καθε μερα, οχι μια βολτα το σαβατο
και 10 ανοιγματα στα ντραγκστερ. αυτος που οδιγει το σ3, οδιγει πολυυ νευρικα και χωρις ζωνη. θα μου πειτε, γουστα ειναι αυτα, ναι συμφωνω, αλα δε μου αρεσει το στυλ του παιδιου με το σ3 και αλων τετοιων.
για την ελλαδιτσα καλα ειναι και το εβο και το σ3, για εξω δεν κανουν.
δεν κρινω κανεναν, ουτε τη μπενω σε κανεναν. φιλικα παντα.
ευχαριστω.
+10000000!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-01-12, 23:11
Το avatar του χρήστη g6_saligkaros
g6_saligkaros Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 14-08-2011
Περιοχή: Κερατσινι
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 696
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 225
g6_saligkaros είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vaggosss1 Εμφάνιση μηνυμάτων
@g6_saligkaros εγραψα το, "δεν κανουν για εξω" ενοωντας οτι δε συγκρινοντε με ξενους βελτιοτες. οι ξενοι εχουν αλο τροπο βελτιωσης.
εκεινη την ωρα μου ηρθανε στο μυαλο τα εβο AMS και NORRIS DESIGN,
που ουδεμια σχεση εχουν με τα ελληνικα. γνομη μου. δεν εχω δει κανενα απο
αυτα live ομως, οτι γραφω το γραφω κρινωντας απο εικονες και βιντεο.
εμενα δε μου αρεσει αυτη η νοοτροπια του ελληνα βελτιοτη παντος.

αυτο που αλαζει ταχιτητες στο εβο χωρις να παταει συμπλεκτη πως γινετε, ξερει κανενας?
ναι γενικα ισχυει μια καγκουριλα του τυπου οσα αλογα φτανει κι οτι ναναι αλλα εδω οι τυποι στο εβο εχουν custom τα περισσοτερα πραγματα τι λεμε τωρα μη λεμε κ οτι θελουμε...ουτε εγω τους ξερω προσωπικα απο αυτα που εχω δει και απο κοντα μιλαω..
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 17-01-12, 23:45
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Τα σασμαν που φορανε ειναι τετοια ισιογραναζα και αλλα που επιτρεπουν τετοια βαναυση συμπεριφορα!!!
Εξαλλου μην ξεχναμε και αυτο που πολυ ευστοχα ειπωθηκε οτι ειναι project cars και την δοκιμη την κανουν μπουνια και οσο αντεξει!!!
Αμα βγαλει ζημια φυσικα δεν θα τη δειξουν ΠΟΤΕ!!!

Εγω αυτα τα αμαξια θελω να τα δω στα dragster σε επισημα χρονομετρημενα και οχι σε μαγκιες δρομου!!!!
Αυτα τα στυλ του Βλαχου-Καταραμενου που οποιος μπαινει στο grekkdragster.info τα βλεπει εγω δεν τις γουσταρω!!!!Τους γ@μ@νε ολους στο δρομο αλλα εχω να δω να κερδιζουν στην κατηγορια τους πολλα χρονια!!!Αντε και τον Καταραμενο τον βλεπουμε στην Κρητη καμια φορα να κανει το εφε του ,ο Βλαχος (extreme tuners) χρονια περασαν..........η γλωσσα του φτανει ως τη Αμερικη αλλα αφαντος!!!!
Παντελη φυσικα και η βελτιωση ειναι υποκειμενικη αλλα καποια πραγματα η διαφημιση τα καλυπτει!!!
Κατα τα αλλα στα βιντεο ωραια ειναι να τα βλεπεις!!!

Επειδη ειμαι σχεδον καθε μερα στο συνεργειο που φτιαχνει και προγραμματα ΟΛΑ custom πανω στο DYNO ,εχεις δικιο οτι οταν πληρωνεις εχεις απαιτησεις ,αλλα εκει εγω σαν τριτος που ειμαι 1-2 στους 10 ξερει τι θελει ,οι υπολοιποι θελουν φθηνο προγραμμα ,με την λιγοτερη πιεση -καταπονηση ,τα περισσοτερα αλογα και ροπη απο ολους Ά και ολα αυτα με 95 αρα που να μην καιει κιολας!!!!
Θελουν και εγγυηση στο μοτερ και στην τουρμπινα και ΓΕΝΙΚΑ εχω ακουσει οτι μπορεις να φανταστεις........
Τωρα υπαρχουν και συνειδητοποιημενοι που ολα αυτα τα καταλαβαινουν και γιατι να μην εισαι και εσυ ενας απο αυτους οπως αλλωστε ειμαι και εγω!!!!
Πιστευω να γινομαι κατανοητος και φυσικα δεν θελω να υποστηριξω ουτε τους βελτιωτες ουτε κανεναν!Δεν εχω κανενα κερδος!Πελατης ειμαι και εγω και πολυ καλος μαλιστα!!!Απλα οταν βλεπω και τα στραβα και τα αναποδα θελω να τα λεω!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis gt : 17-01-12 στις 23:53.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 18-01-12, 00:06
Το avatar του χρήστη Pantelis
Pantelis Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 05-10-2004
Μοντέλο: celica gt4 Starlet gt
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 601
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 299
Pantelis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντελη φυσικα και η βελτιωση ειναι υποκειμενικη αλλα καποια πραγματα η διαφημιση τα καλυπτει!!!
Κατα τα αλλα στα βιντεο ωραια ειναι να τα βλεπεις!!!

Επειδη ειμαι σχεδον καθε μερα στο συνεργειο που φτιαχνει και προγραμματα ΟΛΑ custom πανω στο DYNO ,εχεις δικιο οτι οταν πληρωνεις εχεις απαιτησεις ,αλλα εκει εγω σαν τριτος που ειμαι 1-2 στους 10 ξερει τι θελει ,οι υπολοιποι θελουν φθηνο προγραμμα ,με την λιγοτερη πιεση -καταπονηση ,τα περισσοτερα αλογα και ροπη απο ολους ¶ και ολα αυτα με 95 αρα που να μην καιει κιολας!!!!
Θελουν και εγγυηση στο μοτερ και στην τουρμπινα και ΓΕΝΙΚΑ εχω ακουσει οτι μπορεις να φανταστεις........
Τωρα υπαρχουν και συνειδητοποιημενοι που ολα αυτα τα καταλαβαινουν και γιατι να μην εισαι και εσυ ενας απο αυτους οπως αλλωστε ειμαι και εγω!!!!
Πιστευω να γινομαι κατανοητος και φυσικα δεν θελω να υποστηριξω ουτε τους βελτιωτες ουτε κανεναν!Δεν εχω κανενα κερδος!Πελατης ειμαι και εγω και πολυ καλος μαλιστα!!!Απλα οταν βλεπω και τα στραβα και τα αναποδα θελω να τα λεω!!!
φιλε οσον αφορα καταραμενο βλαχο εχουν ακουστει πολλα και το ξερω..αυτο που ξερω ομως ειναι οτι οι ανθρωποι και οχι μονο ξερω αλλα και εχω πετυχει βαζανε παπαρατες κοντρες και οχι κοντρε του σημερα που αλλα δηλωνουν αμα χασουν αλλα εαν κερδισουν και γενικα νικητης δν βγαινει.... τοτε που χωρις κομπλεξ, και ζημιες και νικητες και ηττημενοι βγαιναν στη φορα..ουτε εγω ειμαι πελατης κανενος αλλα αυτο που βλεπουν τα ματια μου με το βιντεο στην συγκεκριμενη περιπτωση ειναι αδιαμφισβητητα....αλλοι λενε οτι ταμαξι αντεχει ενα δυο πεντε δεκα 400αρια...ακομα και ενα να ειναι ετσι ταμαξι δν ειναι καθημερινο αλλωστε ποιο περα απο τα ορια αμαξι των χιλιων και αλογων ειναι καθημερινο? κανενα...οποτε μια φορα ας πουμε και ενα μπραβο και στον τακη με το σ3 και στον σπυτο με το εβο...απο το να πεταμε ενα πικροχολο σχολιο ειναια νουσιο και ενα σωρο αλλα... και δν μιλαω για σενα...
__________________
TEACHER: Can you tell me the name of 3 great kings who have brought happiness and peace into people's lives?
STUDENT: Drift-king, Drin-king and Fu...ing..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 18-01-12, 00:17
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Εγω παντως εξ'αρχης ειπα οτι ειδικα το S3 ειναι οτι καλυτερο εχω δει εγω προσωπικα!!!
Το EVO δεν ειμαι αντικειμενικος γιατι και μπεζ κλανι με βουλες να ηταν παλι θα το λατρευα ,αφου ειναι ο διακαης ποθος μου!!!!
Υπαρχουν πολλα ελληνικα αμαξια πολυ καλα και αξιολογα δεν το συζητω!!!
Απλα το συγκεκριμενο evo οσο αφορα το set up του μοτερ με βρισκει αντιθετο!!!Στα λοιπα δεν το συζητω ΤΕΛΕΙΟ και αυτο!!!
Θεωρω οτι με 13 συμπιεση θελει μεθανολη να δουλεψει ουτε καν C16 βενζινη!
Τωρα αν αυτοι λενε οτι καινε και 100αρα εγω απλα δεν το πιστευω και αυτο με κανει να σκεφτομαι οτι δεν μας λενε την αληθεια,ή μας λενε την μιση και αυτα εμενα ειναι που δεν μου αρεσουν!
Απο τη στιγμη που βγαζεις στην δημοσιοτητα το set up του αμαξιου σου οφειλεις να λες και την πασα αληθεια ......τα μυστικα εμενα με πονηρευουν σε αλλες καταστασεις που ποτε δεν θα ηθελα να μπλεξω!!!
Αυτα και παντα φιλικα !!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Videos

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
"Φάγωμα" χρώματος στις κόγχες μετά τις πίσω πόρτες CTS03 TOYOTA COROLLA E 12 7 12-05-11 12:58
Ayrton Sena. "Έφυγε" πρωτομαγιά πριν απο 17 χρόνια... madvinegar OFF TOPIC 1 02-05-11 16:08
Έναρξη συνεργασίας με το περιοδικό "Αυτοκίνηση Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης" agapiou Συνεργαζομενα καταστηματα Θεσσ/νικης 4 14-06-10 21:05
ΠΑΡΑΚΜΗ τι επινοησε ο ανθρωπος, για να πουλησει το "λεσβιακο" πισοκουνα αυτοκινητο? SavvasKE35 TOYOTA COROLLA KE30 17 09-06-07 18:45
Κατέρευσαν "Γιούβε" και "Fiat" akis308 OFF TOPIC 1 16-05-06 11:37



Page generated in 0,16813803 seconds (82,58% PHP - 17,42% MySQL) with 41 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:26.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)