Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Car alarm
  #1  
Παλιά 23-11-08, 19:44
Το avatar του χρήστη butlerakos
butlerakos Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μοντέλο: Corolla 1.4 G6
Περιοχή: Άγιος Δημήτριος
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 153
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 211
butlerakos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Car alarm

Γεια σας παιδες! Σκεφτομαι να βαλω συναγερμο στο Corolla αλλα δε ξερω τι να διαλεξω, ο καθενας λεει τα δικα του. Ειδα ενα της Viper κι ενα της Python (directed electronics) οι οποιοι εχουν κι εφ'ορου ζωης εγγυηση. Αληθεια με τη μπαταρια τι γινεται? Δε νομιζω να θελει αλλαγη καθε χρονο με τον συναγερμο πανω! Εχει κανεις αναλογη εμπειρια απο τοποθετηση συναγερμου? Τα διαφορα μπιμπλικια που εχουν πανω αξιζουν?

Π.χ. Αναμμα μηχανης-φωτων, ανεβοκατεβασμα παραθυρων ή ειναι μονο για εφε?Ακουω προτασεις... Ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-11-08, 09:35
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Εγώ έχω της elser με τηλεειδοποίηση (αρκετά χρήσιμο αυτό) ήταν στο starlet gt που είχα πριν και τον ξήλωσα και τον έβαλα στην corolla. Τον συνδύασα με πλακέτα παραθύρων που είχε ο άλλος και με ηλεκτρομαγνητικές κλειδαριές. Επίσης αν σε ενδιαφέρει μπορείς να έχεις τηλεειδοποίηση με κινητό και να σε παίρνει τηλ αν βαράει ο συναγερμός. Θα το κάνω κάποια στιγμή. Από τα άλλα να έχει καλύτερα αυτοτροφοδοτούμενη σειρήνα, ογκομετρικό ρανταρ 2 ζωνών, περιμετρικό και εσωτερικό δλδ, κραδασμικό να καταλαβαίνει αν κουνήσει το αμάξι. Νομίζω τα είπα όλα τα καλά, τώρα αυτό με τα φώτα που λες γίνεται και με απλό συναγερμό με κάποιες ζώνες εξόδου που έχει, αλλά πρέπει να βάλεις ρελέ επιπλέον και ασφάλειες και το θεωρώ περιττό όπως και το να βάζεις μπρος την μηχανή από απόσταση! να έχει turbo timer μόνο αν έχεις turbo. Προσωπικά δεν το θέλω και αυτό. Αυτά τα λίγα!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-11-08, 14:34
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Επισης καλοι συναγερμοι ειναι αυτοι της Osio, οι οποιοι στην ουσια ειναι GT Auto Alarm αλλα με αλλο ονομα (αρα και πιο οικονομικοι). Τον εχει βαλει ο αδελφος μου στο μικρο αυτοκινητο και εχει μεινει ευχαριστημενος απο την λειτουργεια του. Το μοντελο που εχει βαλει εκεινος εχει ειδοποιηση στο χειρηστηριο του συναγερμου, ενω εχει και την δυνατοτητα να δημιουργει εναν χωρο που αν παραβιαστει κανει ενα προειδοποιητικο σημα.
__________________
Αφεντικο, θα θελα να μου κανεις μια αυξηση. Οχι για μενα, αλλα για τη φουκαριαρα την τσεπη μου!!!!
http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=14305
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-11-08, 14:36
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JL_e10 Εμφάνιση μηνυμάτων
ενω εχει και την δυνατοτητα να δημιουργει εναν χωρο που αν παραβιαστει κανει ενα προειδοποιητικο σημα.
Πολύ σπαστικο αυτό όμως... Δεν τολμας να περασεις διπλα. Και ειδικά αν εχει παρκαρει σε κανενα πολυσυχναστο δρόμο... αυτο το μπιπ μπιπ σου κανει τα νευρα τσαταλια...

Εχει βαλει ενας τετοιο πραγμα σε ενα παπακι κατω απο το σπιτι και μας εχει ζαλίσει τα πυκνά μας φρύδια...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-11-08, 15:10
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Μιχαλη γι αυτο ακριβως το εχει βγαλει αυτο το πραγμα. Μια-δυο μια-δυο, ε αντε και χαιρετισματα!! Απλα το αναφερω στα χαρακτηριστικα του. Εγω παλι εχω στο Corolla εναν Spyball, ο οποιος παρακαλαω να μην βαραει γιατι εχει την κορνα συνδεδεμενη και κανει σα βραχνιασμενο βοδι!!
__________________
Αφεντικο, θα θελα να μου κανεις μια αυξηση. Οχι για μενα, αλλα για τη φουκαριαρα την τσεπη μου!!!!
http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=14305
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-11-08, 16:43
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
παιδιά να συμπληρώσω ότι αυτό που λέτε παραπάνω λέγεται περιμετρικό σύστημα και ανήκει στο ογκομετρικό 2 ζωνών. Στον δικό μου συναγερμό υπάρχουν διακοπτάκια οn/off ξεχωριστά για κάθε ζώνη και ρυθμιστικό ευασθησίας, όπως και στο αντικραδασμικό σύστημα. Δηλαδή αν είναι ρυθμισμένο να βαράει εύκολα και περάσει ένα παπάκι και κάνει πολύ θόρυβο ο συναγερμός θα βαράει! αν το περιμετρικό και αυτό είναι στο πολύ + τότε αν περάσει κάποιος κάτω από 10cm κοντά στο αμάξι αρχίζει τα bip bip bip και αν το κάνει 3 φορές τότε αρχίζει και βαράει. Στο control τηλεειδοποίησης μας δείχνει τον λόγο που βάρεσε. Να πω ότι αν αυτά τα ρυθμίσουμε σωστά ΔΕΝ υπάρχει κανένα πρόβλημα. ΠΧ εμένα ποτέ δεν βάρεσε χωρίς λόγο. Επίσης αν έχουμε ογκομετρικό δεν τοποθετούμε τα γνωστά ματάκια-ρανταρ γιατί δεν χρειάζονται. Για τις πόρτες χρησιμοποιούμε σαν παγίδες τα μπουτόν (από την πλαφονιέρα η σύνδεση) και στο καπό και στο πορτ μπαγκάζ βάζουμε button σε περίπτωση που τα ανοίξει κάποιος γιατί δεν τα πιάνει το ογκομετρικό ή τα ρανταρ.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 24-11-08, 17:11
Το avatar του χρήστη kokovios
kokovios Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 03-10-2008
Μοντέλο: e12 pro f/l
Περιοχή: ελευσινα
Μηνύματα: 410
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 232
kokovios είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγω στο αμαξι μ εχω τον συναγερμο της python ειμαι πολυ ευχαριστημενος εχει πολυ αμεση τηλειδοποιηση.εγω επειδη ημουν σε απογνωση σαν κι εσενα εβαλα κεραιες elser,και κατι extra αισθητηρες τησ viper καλητερα πηγαινε σε κανενα μαγαζι που να βαζει τετοια πραγματα και ρωτα για πιο σιγεκριμενα γιατι και εγω εχω καιρο ποθ το εχω βαλει και δν θυμαμε......ελπιζω να σε βοηθεισα λιγο!!
καλη επιλογη....

συμφωνω κι εγω με τον νικιφοροςGT δεν θα εχεις κανενα προιδοποιητικο ηχο χωρισ λογο και επεισης ο0ολα ρυθμιζονται..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corollapatra : 24-11-08 στις 21:05. Αιτία: Συγχώνευση
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Πρόβλημα με τα alarm! NikiforosGT TOYOTA COROLLA 111(G6) 28 13-08-10 13:10
Alarm και Smart Entry stefkot TOYOTA COROLLA E15 27 07-05-10 16:15
Πρόβλημα με τους λαμπτήρες των alarm blizzard TOYOTA COROLLA E 12 4 05-12-09 21:02
Πρόβλημα με Ένδειξη Alarm Κινητήρα epanastatis SUPPORT 2 02-05-09 20:29
Θόρυβος μετά από alarm! antonios7 TOYOTA COROLLA 111(G6) 7 05-02-09 12:14



Page generated in 0,14974809 seconds (79,69% PHP - 20,31% MySQL) with 36 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:37.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)