Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

TOYOTA AURIS Το καινουργιο (corolla ) Hatchback με την καινοτομο ονομασια για την αναφορα του σε πιο νεο κοινο. www.auriclub.gr

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 12-09-12, 18:56
filip Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 12-09-2012
Μηνύματα: 5
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
filip είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
καλησπερα,σκεφτομαι κι εγω να βαλω υγραεριο.για τον θεοδωρου που βαζει στη θεσσαλονικη(autogas) ,εχει κανεις καμια αποψη?βαζει της εταιρειας zavoli...απλως λεω να το προτιμησω επειδη εχει μεγαλο δικτυο συνεργατων.στη prins που πηρα τηλ ειναι στα 1250,αλλα βαζουν λεει λαδιερα στο auris,το οποιο κοροιδευουν πολλοι μαστορες.τι λετε?
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 12-09-12, 19:00
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
κανε μου μια χαρη να με παρεις ενα τηλ να σε στειλω σε ενα συνεργατη μου στην θεσσ/νικη - λαγκαδα να σου βαλει brc να μην εχεις κανενα προβλημα και σε τιμες του club.
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 22-01-14, 01:02
isidorosss Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 22-01-2014
Μηνύματα: 4
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
isidorosss είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Έβαλα στο δικό μου Auris 1,33 μοντέλο 2009 σε αντιπροσωπεία το σύστημα της Viale. Το έβαλα στα 45000km πριν περίπου 2 χρόνια. Τώρα είμαι στα 77000km. To αμάξι πάει τέλεια. Όπως προαναφέρθηκε σαν να βάζεις την καλύτερη 100αρα βενζίνη. Το κόστος ήταν ~2200€. Δεν ξέρω αν έχει πέσει. Και τότε στην αντιπροσωπεία βάζανε μόνο αυτό. Μόλις ξεκίνησαν να το τοποθετούν. Είχα κάνει έρευνα και είδα ότι το Viale υγρού ψεκασμού όντως ήταν πανάκριβο και έξω και ότι καλύτερο LPG σύστημα υπήρχε. Οπότε δεν κόλλησα στη διαφορά γιατί στα 2 χρόνια το έχω κάνει απόσβεση. Τι σημασία έχει αν το αποσβέσεις στον 1 χρόνο ή στα 2; Τουλάχιστον έχω εγγύηση και ξέρω ότι κάποιος φίλος με Auris που έβαλε εκτός αντιπροσωπείας έμεινε με τις βαλβίδες λιωμένες σαν βούτηρο. Πολύ μεγαλύτερη η ζημιά. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα το πληρώσεις. Όταν το πήγα για εγκατάσταση ή αντιπροσωπεία έκανε μετρήσεις στην απόδοση του κινητήρα, τις έστειλε στα κεντρικά, πήρε έγκριση ότι είναι εντάξει και ανάλογα κάνανε τις ρυθμίσεις τους. Δεν έχουν άδεια εγκατάστασης αλλά πέρνουν από εξωτερικό συνεργάτη. Για μένα δεν έχει σημασία γιατί μου φάνηκε και μου φαίνεται ότι ξέρουν τι κάνουν. Η γραπτή εγγύση είναι για 3 χρόνια ή ως τα 180000km. Το kit δεν έχει πνεύμονα, έχει αντλία στη ρεζέρβα αλλά δεν παρατήρησα διαφορά στην μπαταρία. Το αμάξι αγοράστηκε 2009 και ακόμη δεν έχω αλλάξει μπαταρία. Τη μέτρησα και μάλλον με βγάζει ένα χρόνο ακόμη. Σωληνάκια ή οτιδήποτε δεν φαίνονται άσχημα όπως προηγουμένως διατυπώθηκε και δεν είναι εμφανή αν δεν ξέρεις που να τα ψάξεις. Το πορτ μπαγκαζ ανυψώθηκε λίγο με αποτέλεσμα να έχει ελαφρώς μικρότερο αποθηκευτικό χώρο. Το ρεζερβουάρ χωράει 40L αερίου και έχει αυτονομία περίπου 460km. Ψεκάζει περίπου 0,5L βενζίνη/100km για λίπανση του κινητήρα. Δεν έχει λαδιέρα. Αυτά. Α! Και καλό το φορουμ ρε παιδιά αλλά 1ον δεν βλέπω σωστές και εμπεριστατομένες παρουσιάσεις παρά μόνο γνώμες και εκτιμήσεις. και 2ον δε βλέπω πουθενά ανταλλακτικά και προμηθευτές. Διορθώστε με αν κάνω λάθος. Δηλαδή ποιό το όφελος του site; Θέλω να αγοράζω τα ανταλλακτικά μόνος και να κάνω τα service μόνος; Τι λάδια,φίλτρα, μπουζί, μπαταρία να αγοράσω, από που και σε τι τιμές; Δεν θέλω να τα ακριβοπληρώνω στην αντιπροσωπεία. Θέλω προτάσεις. Εκεί είναι το όφελος. Δραστηριοποιειθείτε! Άντε.. Μη σας τα λέω όλα έγω.
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 02-09-14, 20:24
sprekas Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 26-08-2014
Μηνύματα: 2
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
sprekas είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλησπέρα και από εμένα (νέο μέλος ),
έχω ένα auris 1.33 του '12 και σκέφτομαι να του βάλω lpg kit, μιας και αλλάζω δουλειά και θα πρέπει να διανύω 50km πήγαινε-έλα κάθε μέρα εντός του κέντρου της Αθήνας.
Τι λέτε εσείς οι παλιοί, αξίζει τον κόπο; Θα κάνω απόσβεση της επένδυσης ή θα πάρω κανένα μοτέρ στο χέρι;
Στην αντιπροσωπεία του Νέου Κηφισού που ρώτησα, μου είπαν πως θα κοστίσει 1920€.
Επί τη ευκαιρία, ισχύει ακόμα η συνεργασία του corollaclub με την Toyota Νέος Κηφισός (θέμα forum: "Συνεργασία με ΤΟΥΟΤΑ - ΚΗΦΙΣΟΣ Tel: 210 5906757)"; Εάν βγάλω την κάρτα μέλους εκεί θα έχω έκπτωση στην εγκατάσταση;
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 02-09-14, 20:31
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
φυσικα και ισχυει η εκπτωση απλα παρε με ενα τηλ να σου πω μερικα πραγματακια
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanis : 02-09-14 στις 20:57.
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 02-09-14, 20:38
sprekas Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 26-08-2014
Μηνύματα: 2
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
sprekas είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Φάνη, ευχαριστώ για την απάντηση,
παίρνω στο τηλ που έχεις στην υπογραφή σου (2104256663) και δεν απαντάει...
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 02-09-14, 21:47
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
ωρες καταστηματων !!! μετα τις 9 μεχρι τις 6 συνηθως !!!
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 29-06-22, 22:50
billopoulos Offline:
Υπερβολικά Νέος
 
Εγγραφή: 23-06-2009
Μοντέλο: Auris 1.6 trendy
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
billopoulos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλησπέρα σε όλους!

Έχω ένα Auris του 2007, 1,6L, 190.000 χλμ και σκέφτομαι να βάλω υγραέριο. Ήθελα να ρωτήσω ποια μάρκα θα προτείνατε για να μην έχω προβλήματα αργότερα. Επίσης αν έχει κάποιος το ίδιο αμάξι με εμένα σε πει την εμπειρία του.
Ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Υγραέριο alexsat www.LpgPower.gr 1283 05-10-19 10:19
Toyota auris facelift - Αντιπροσωπεία Toyota Λαμίας xristosmk TOYOTA AURIS 17 10-12-10 18:24
New Toyota Toyota Corolla XRS 2009 LAKISdj TOYOTA COROLLA E15 19 02-12-10 21:18



Page generated in 0,15609002 seconds (81,08% PHP - 18,92% MySQL) with 38 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:08.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)