Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

TOYOTA AURIS Το καινουργιο (corolla ) Hatchback με την καινοτομο ονομασια για την αναφορα του σε πιο νεο κοινο. www.auriclub.gr

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 02-05-12, 17:41
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Για να εξηγουμαστε το προβλημα ειναι οτι οσοι ειναι σε εγγυηση την χανουν αν πανε απεξω σε αλλους, εγω βασικα ενδιαφερομουνα για τον αδερφο μου, αλλα μου ειπε αυτο που ειπα πριν, αν ειναι να δωσει τοσα το παιρνουν 10000 ευρω βαζει και τα αλλα και παιρνει Auris 1.4 diesel.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 02-05-12, 17:44
Το avatar του χρήστη pilotos7
pilotos7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-10-2008
Μοντέλο: Corolla E-11 f/l G6
Μηνύματα: 1.784
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 369
pilotos7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Σε αυτο πονταρουν και στην Τουοτα και χτυπανε την τιμη αν και απο οσο ξερω και εξω τα κιτ υγρου τυπου γυρω στα 1800 εχουν.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-05-12, 17:48
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
παιδια η αληθεια ειναι ...

1 ον...η Toyota βαζει vialle υγρου ψεκασμου με μπεκ απλα (οχι τα ΚΕΙΗΙΝ ) τα οποια για να ρυθμιστει η αποδοση τους πρεπει να μεγαλωσουν οι τρυπες των μπεκ με τρυπανι
2 ον ... η Toyota ΔΕΝ εχει αδεια αεριων καυσιμων και συνεργαζεται με μαγαζια απο εξω σαν το δικο μου για να παρουν υπογραφη για την μετατοπη (μου εκαναν και εμενα προταση με 35ε να υπογραφω και να παιρνω την ευθηνη , που φυσικα δεν δεχτηκα.)
3 ον ... τα ντεποζιτα που βαζει ειναι απαραδεκτα μικρα (πχ 38 με 45 λιτρα για την 12αρα γιατι εχει μεσα και αντλια αεριου οποτε μικραινει αρκετα ο χωρος)
4ον ... η αντλια αεριου ειναι 180w και καταπινει την μπαταρια του αυτοκινητου με αποτελεσμα συχνες αλλαγες μπαταριας.
5ον ... η τρυπα στην ρεζερβα που βγαινουνε οι σωληνες και η εξαερωση δεν γινεται απο κατω οπως βάζουμε , αλλα στο πλαι του χωρου της ρεζερβας και ειναι τεραστια γιατι εκει εξεχει η αντλια του αεριου και για να ταιριαξει κλεινεται με στοκο και σιλικονη.( θα βρω σχετικες φωτο για να γινω πιο κατανοητος).
6ον .. για το 1.3 auris ή για το 1.4 ή για το 1.6 εχουν ενα σταθερο προγραμμα και δεν υπαρχει καποιος να το ρυθμισει για το δικο σου αυτοκινητο που μπορει να φοραει και κατι επανω.
7ον ...οταν τους πιασεις και τους ρωτας λεπτομερειες δεν υπαρχει κανενας να σου απαντησει τις ερωτησεις σου και γενικα υπαρχει μεγαλη αγνοια επι του θεματος.
8ον και ποιο σημαντικο ..δεν σου λενε μια σταθερη τιμη με τιποτα και συνεχεια σου προσθετουν κατι.

με λιγα λογια εχω φτιαξει παρα πολλα αμαξια και παρα πολλα μεσα στην εγγυηση και μεχρι σημερα απο την ΤΟΥΟΤΑ μεχρι και στην HUMMER που ειχαμε θεματα εγγυησης μολις βλεπανε την αδεια μου και την εγκριση ISO εγκαταστασης που εχω για καθε αμαξι ξεχωριστα δεν ειχα ποτα κανενα προβλημα με αντιπροσωπεια.
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-05-12, 19:35
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Δλδ σε όποιον έβαλες και ηταν στην εγγυηση δεν την χανει? γιατι οτι θελουν λενε αυτοι!!!! μου ειπαν μονο αν βαλει η ιδια η Τουοτα δεν χανεται η εγγυηση!!!! επισης ρωτησα τον φιλο μου και εβαλε στην Toyota Μαγγλαρας στα Πατησια με τιμη 1200 ευρω και εβαλαν σε 2 αμαξια!! τι στο καλό ????
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 02-05-12, 19:54
Το avatar του χρήστη jason
jason Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 23-02-2007
Μοντέλο: suzuki swift sport
Περιοχή: αργυρούπολη
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 2.649
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 474
jason είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ειναι το κλασσικο νταβατζιλικη που κανουν οι αντιπροσωπειες...παντα σου λενε για την εγγυηση...ειναι σαν την νεα δημοκρατια που λεει για δυνατη εντολη αυτοδυναμιας αλλιως...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 02-05-12, 19:59
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
αυτο που λεω το δινω και γραπτως σε οποιον θελει μαζι με την αδεια μου ... και τονιζω οτι καμια toyota δεν εχει αδεια υγραεριοκινησης !!!!

τωρα αν σε καποιον του δωσουν γραπτως οτι θα χασει την εγγυηση του θα το χαρώ πολυ γιατι θα τους μυνησω για οτι εχουν και δεν εχουν οπως ειχε γινει με την toyota τσοκας περισυ και τους εκανα και τρεχουν .

επισης με την Ford ΕΛΦΟΡ που συνεργαζομαι ολα τα εργοστασιακα LPG αυτοκινητα που δινουν με 5χρονια εγγυηση τα φτιαχνω μονο εγω !!
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 02-05-12, 20:21
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο που λεω το δινω και γραπτως σε οποιον θελει μαζι με την αδεια μου ... και τονιζω οτι καμια toyota δεν εχει αδεια υγραεριοκινησης !!!!

τωρα αν σε καποιον του δωσουν γραπτως οτι θα χασει την εγγυηση του θα το χαρώ πολυ γιατι θα τους μυνησω για οτι εχουν και δεν εχουν οπως ειχε γινει με την toyota τσοκας περισυ και τους εκανα και τρεχουν .

επισης με την Ford ΕΛΦΟΡ που συνεργαζομαι ολα τα εργοστασιακα LPG αυτοκινητα που δινουν με 5χρονια εγγυηση τα φτιαχνω μονο εγω !!
ok θα το εχουμε υποψη για τον αδερφο μου που ελεγε μηπως βαλει στο Auris, γιατι ετσι κι αλλιως τοσα που ζητανε δεν παιζει να τα δωσει, θα δουμε γιατι εχει αλλα εξοδα στην μεση τωρα.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 02-05-12, 21:42
Το avatar του χρήστη pilotos7
pilotos7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-10-2008
Μοντέλο: Corolla E-11 f/l G6
Μηνύματα: 1.784
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 369
pilotos7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Νικηφορε τα κιτ που λες οτι τα εβαλε η Τουοτα με 1200 ευρω θα ειναι κιτ αεριου τα οποια εξω κοστιζουν 700-800 ευρω πλεον.Δεν γινεται να βαζουν κιτ υγρου τυπου με αυτη την τιμη αφου σε εξωτερικα μαγαζια κοστιζουν 1800 περιπου.
+1 στον Φανη
Αν αυτη την στιγμη επαιρνα καινουριο αμαξι η μονη φορα που θα πηγαινα στην αντιπροσωπια θα ηταν οταν το επαιρνα και οταν και αν χρειαζοταν να μου αλλαξουν κατι στην εγγυηση.Και θα το αλλαζαν..Το εχουν παραμαμησει,σε ολα..Μην φοβαστε με τις π@παριες που σας λενε.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 15-05-12, 13:58
giorgosvet Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 11-07-2006
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 202
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 237
giorgosvet είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Η τοπική αντιπροσωπεία μου έχει στείλει μήνυμα στο κινητο για τοποθέτηση υγραερίου με 850 ευρώ + φπα δηλαδή 1045 ευρώ.Λεπτομέρειες δεν ρώτησα μιας και δεν με ενδιαφέρει απλά αναφέρω τη τιμή.
__________________
TOYOTA COROLLA 1.4 VVTI 16V 97 HP(ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ!!)
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 15-05-12, 21:03
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
πως γινεται να λενε τετοια τιμη και οταν ρωτησα εγω να λενε 2000-2500!!!! οτι θελει ο καθενας λεει? αναλογα την αντιπροσωπεια παει? τι να πει κανεις....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Υγραέριο alexsat www.LpgPower.gr 1283 05-10-19 10:19
Toyota auris facelift - Αντιπροσωπεία Toyota Λαμίας xristosmk TOYOTA AURIS 17 10-12-10 18:24
New Toyota Toyota Corolla XRS 2009 LAKISdj TOYOTA COROLLA E15 19 02-12-10 21:18



Page generated in 0,17149591 seconds (82,73% PHP - 17,27% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:23.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)