Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

TOYOTA AURIS Το καινουργιο (corolla ) Hatchback με την καινοτομο ονομασια για την αναφορα του σε πιο νεο κοινο. www.auriclub.gr

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 02-02-10, 22:46
Το avatar του χρήστη Ζήσης
Ζήσης Offline:
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 1.227
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 329
Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από diafanh-psyxh Εμφάνιση μηνυμάτων
Ζήση που ακριβως να ρωτήσει?
Νομίζεις οτι θα τον άφηνα να ψάχνει όχι βέβαια γι'αυτό του έστειλα PM να ρωτήσει έναν εκ των ειδηκών τον COROLLAKIAS MIXALHS!!!!!!!!!!
Πιστεύω οτι βοήθησα απ'την μεριά μου!!!!!!!!!!
__________________
http://www.auto24.gr
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 03-02-10, 00:19
Το avatar του χρήστη COROLLAKIAS MIXALHS
COROLLAKIAS MIXALHS Offline:
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μοντέλο: auris 1800cc υπ/κβ
Περιοχή: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 540
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 276
COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Garazakias Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ευχαριστω φιλε COROLLAKIA! Τωρα κατάλαβα τι παιζει! να εισαι καλα!
Γιαυτο ειναι το club φιλε μου!κι εσυ να εισαι καλα!
__________________
Όταν μεγαλώσω θα γίνω...Tsport !!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-02-10, 00:26
Το avatar του χρήστη Ζήσης
Ζήσης Offline:
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 1.227
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 329
Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από COROLLAKIAS MIXALHS Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαυτο ειναι το club φιλε μου!κι εσυ να εισαι καλα!
Ακριβώς!!!!!! Γειάσου ρε Μιχάλη τα καλύτερα είπα για σένα θέλω να το ξέρεις!!!!!!!
__________________
http://www.auto24.gr
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-02-10, 15:39
Το avatar του χρήστη nipponpower
nipponpower Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 15-03-2005
Μηνύματα: 177
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 250
nipponpower είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Κανονικα αλλαζεις λαδια καθε 15000χλμ ή μια φορα φορα το χρονο, οτι ερθει πρωτο. Το θεμα ειναι το κατα ποσο τα λαδια που βαζεις στο μοτερ σου ειναι ποιοτικα αρκετα για να αντεξουν για 15000χλμ...

Εγω προσωπικα φερνω να μου τοποθετησουν στην αντιπροσωπια τα δικα μου λαδια για να ειμαι σιγουρος οτι θα κρατησουν για 15000χλμ.
__________________
No guts
No glory
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-02-10, 19:36
Το avatar του χρήστη Black Pearl
Black Pearl Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 14-05-2009
Μοντέλο: Auris 1.6 Dual VVTi
Μηνύματα: 142
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 197
Black Pearl είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nipponpower Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω προσωπικα φερνω να μου τοποθετησουν στην αντιπροσωπια τα δικα μου λαδια για να ειμαι σιγουρος οτι θα κρατησουν για 15000χλμ.
Γιατι αυτα που προτεινει ο κατασκευαστης και στα τοποθετουν στην αντιπροσωπια, δεν ειναι ποιοτηκα???
Μια χαρα ποιοτηκα ειναι και καλο ειναι να μην ψαχνεσαι και πολυ με τα λαδια, γιατι πεφτεις στον εναν και στον αλλον να λεει τα δικα του και στην τελικη γινεται ενας αχταρμας!
Βαλε τα λαδακια που σου λεει η "μανουλα" και αν θες κατι καλο να κανεις στο αμαξι σου, απλα αλλαξε τα πιο συχνα...καθε 6-7.000Km!!! (Αν το αντεχει και η τσεπη σου φυσικα...+φιλτρο λαδιου με καθε αλλαγη, θα προτιμουσα!)

Το να ψαχνομαστε τοοοσο πολυ με το αμαξι, οταν ειδικα ειμαστε απλοι χρηστες και οχι πισταδες που μας ενδιαφερει και το χιλιοστο του δευτερολεπτου. τοτε ειναι αδικα και τσαμπα χρηματα πεταμενα! Προτιμησε με τα λεφτα που πχ σου περισευουν, να φτιαξεις την εικονα του αμαξιου, τον ηχο του αμαξιου (εξατμιση-ηχεια κτλ κτλ)
Τοτε θα τα ευχαριστηθεις περισσοτερο τα λεφτα σου!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 04-02-10, 00:08
Το avatar του χρήστη nipponpower
nipponpower Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 15-03-2005
Μηνύματα: 177
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 250
nipponpower είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Προσφατα το εψαξα λιγο παραπανω με τα λαδια και αφιερωσα αρκετες ωρες (μη σου πω 24ωρα!) διαβαζοντας φορουμ ελληνικα(4τροχοι, psclub) οπου ανθρωποι που ασχολουνται χρονια με τα λαδια εχουν γραψει σελιδες ολοκληρες(πχ. ο Miltellas για οποιον ασχολειται με το σπορ...).
Επισης μπηκα και σε φορουμ του εξωτερικου, μερικα κορυφαια στο ειδος τους (bitog,VWvortex).
Οταν λοιπον ασχοληθει καποιος εκτεταμενα με το συγκεκριμενο κλαδο (λαδια κινητηρα) ειναι σε θεση μετα να χρησιμοποιησει την κριση του και να καταλαβει ποια λαδια αξιζουν τα λεφτα τους και ποια οχι και με αυτο τον τροπο να γλιτωσει και χρηματα.
Το να βαζεις 100% συνθετικο λαδι στον κινητηρα σου και να το αλλαζεις καθε 6-7000 ειναι πεταμα χρηματων. Επισης το να σου πουλανε λαδια 13.5 Ευρω το λιτρο(!!!!) και να μην ειναι 100% συνθετικα και απλα να γραφουν "Synthetic" (το οποιο σημαινει πως το λιπαντικο εχει συνθετικη βαση απο 60(!!!) εως 100%) το θεωρω κοροιδια.
Ψαξου λιγο με τα λαδια στην Ελλαδα και θα δεις οτι οι κορυφαιες εταιριες λιπαντικων στον κοσμο (Mobil1, Amsoil, Red Line, Motul) πουλανε τα λαδια τους στην Ελλαδα σε τιμες που ξεκινανε απο τα 10 Ευρω και το πιο ακριβο τους λαδι κανει 13.5 Ευρω. Και μιλαμε παντα για 100% συνθετικα λαδια με βαση PAO ή εστερες.
Αν εσυ θελεις να δινεις για τα λαδια της 'μανουλας'-Texaco 13.5 Ευρω το λιτρο και να τα αλλαζεις καθε 6-7.000χλμ ειναι δικη σου υποθεση.
Απλα προσπαθω να σε γλιτωσω απο τον κοπο που εκανα για να μαθω αυτες τις πληροφοριες αλλα και να γλιτωσεις και καποια χρηματα.
__________________
No guts
No glory

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nipponpower : 04-02-10 στις 14:08.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 04-02-10, 00:55
Το avatar του χρήστη Black Pearl
Black Pearl Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 14-05-2009
Μοντέλο: Auris 1.6 Dual VVTi
Μηνύματα: 142
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 197
Black Pearl είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ετσι κι αλλιως ειχα σκοπο στην επομενη αλλαγη να παω μονιμα σε Amsoil, καθως δυο φορες εχω αλλαξει λαδια! Ειμαι ακομα στα 12.000Km!
Νομιζω οτι ειναι κορυφαια μαρκα!
Απλα το θεμα με τα λαδια μου προκαλει ανακατοσουρες, δεν αναφερομαι σε εσενα προσωπικα, αλλα ειναι εκνευριστικο να διαβαζω την ιστορια του καθε βλαχου και κανενας να μη συμφωνει με καποιον!
Επελεξα να το γυρισω σε Amsoil και να παραμεινω εκει!
Τα 5-30 ειναι καλη ιδεα για σενα?

Σε ευχαριστω παντως για την ενημερωση!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 04-02-10, 01:02
Το avatar του χρήστη nipponpower
nipponpower Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 15-03-2005
Μηνύματα: 177
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 250
nipponpower είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αυτα εχω βαλει τωρα στο δικο μου! Με βαση τα οσα εχω διαβασει αλλα και απο την συμπεριφορα του κινητηρα ειναι πολυ καλο. Καλυτερη ευστοφια, λιγοτερη καταναλωση (σε σχεση με τα 5w40) και πιο ομαλη λειτουργια του μοτερ. Ειδικα τωρα στα κρυα ειναι λες και το μοτερ ξεκιναει παντα με ζεστο το λαδι. Κανενα κομπιασμα.
Το αγοραζεις και με 10 Ευρω και κραταει και 15000χλμ.
Πολυ καλη επιλογη για μενα.
__________________
No guts
No glory
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 30-04-18, 00:02
Το avatar του χρήστη papgeo1965
papgeo1965 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 24-02-2018
Μοντέλο: AURIS 1.6 Unique(1ZR-FE)
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 58
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 81
papgeo1965 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αν δεν κάνεις χλμ μια φορά τον χρόνο άλλαζε λάδια 5w30 ,φίλτρο λαδιού ,φίλτρο καμπίνας και στον δεύτε χρόνο άλλαξε και το φίλτρο αέρα.Επίσης ανά δύο χρόνια αλλάζουμε υγρά φρένων και ανά τέσσερα αλλάζουμε βαλβολινες και υγρό ψυγείου(Παραφλου).Αυτά που αναφέρω τα τηρώ με ευλάβεια.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Service 90.000 χλμ. tsavman TOYOTA COROLLA E 12 21 09-02-13 18:16
Service keratsiniotis ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 1 24-09-11 15:54
Αλλαγή ΑURIS 1.33 με AURIS 1.6 gk21 TOYOTA AURIS 4 08-09-09 09:38
service 30 000 elpis ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 10 09-03-07 17:21
service turms SUPPORT 16 05-02-07 02:13



Page generated in 0,16608906 seconds (82,78% PHP - 17,22% MySQL) with 40 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:50.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)