Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

TOYOTA AURIS Το καινουργιο (corolla ) Hatchback με την καινοτομο ονομασια για την αναφορα του σε πιο νεο κοινο. www.auriclub.gr

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΨΥΓΕΙΟ
  #1  
Παλιά 24-11-11, 23:30
manosgod Offline:
Υπερβολικά Νέος
 
Εγγραφή: 09-10-2011
Μηνύματα: 1
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
manosgod είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΨΥΓΕΙΟ

Καλησπέρα,

Τον Ιούλιο έγινα και εγώ κάτοχος ενός Auris 1.6 02/2008 44.000χλμ από κάποιον ιδιώτη που όμως είναι εργαζόμενος σε κάποια έκθεση της Toyota και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Πριν πριν το αγοράσω το πήγα για τεχνικό ελέγχο σε ένα συνεργείο της TOYOTA κοντά στο σπίτι μου, δυστυχώς ο δικός μου μηχανικός εκείνες τις μέρες έλειπε και δεν μπορούσε να το ελέγξει, αφού ολοκλήρωσαν το ελέγχο μου είπαν ότι το μόνο που θα χρειαζόμουν ήταν τακάκια και έτσι και εγώ το αγόρασα... Με το που γύρισε ο μηχανικός μου του το πήγα να το ελέγξει και αυτός και μου είπε πως το αμάξι έχει πρόβλημα στο ψυγείο και στην τρόμπα νερού και αμέσως πήρα στην ΤΟΥΟΤΑ για να το επισκευάσω με την εγγύηση και εκεί έμαθα ότι το αμάξι έχει κάνει μόνο το 1 από τα 3 service στην ΤΟΥΟΤΑ και ότι είναι εκτός εγγύησης...να σημειώσω ότι όταν το είχα πάει για έλεγχο τους είχα ρωτήσει να δουν τα service και μου είχαν πει πως όλα ήταν ΟΚ..Προσπάθησα να επικοινωνήσω με τον προηγούμενο κάτοχο ο οποίος προφανώς όντας εργαζόμενος στην ΤΟΥΟΤΑ έκανε τα service δωρεάν και για να μην βρει κανένα μπελά δεν τα πέρναγαν στο σύστημα για να ισχύει η εγγύηση... Απευθύνθηκα εκεί που είχα πάει για τον έλεγχο και παραδέχθηκαν το λάθος τους ευτυχώς...To θέμα είναι πώς η επισκευή απόσο μου είπαν κοστίζει περίπου 600-700ε και τέτοιες εποχές δεν υπάρχουν χρήματα για τέτοιες επισκευές...Παρακαλώ πολύ όποιον μπορεί να βοηθήσει κάπως ή έχει ένα αντίστοιχο auris εντός εγγύησης παρακαλώ ας μου στείλει pm.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-03-18, 00:11
Το avatar του χρήστη papgeo1965
papgeo1965 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 24-02-2018
Μοντέλο: AURIS 1.6 Unique(1ZR-FE)
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 58
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 81
papgeo1965 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Με το τρόμπα νερού ,εννοείς την αντλία νερού? Διότι Εάν εννοείς αυτό τότε οι απατεώνες στην έφεραν όπως με την έφεραν και σε εμένα ενώ ειμουνα ακόμα σε εγγύηση δεν την αντικαταστήσανε διότι δεν είναι τυχαίο το συγκεκριμένο ανταλλακτικό να έπαθε βλάβη σε διάστημα τεσσάρων ετών και κάτω από 40.000χλμ .Μήπως ήτανε σκαρτη η συγκεκριμένη παρτίδα που τοποθετήθηκε σε Auris & Avensis?Το δικό μου αγοράστηκε 04/09 και το Avensis του φίλου, 5/09 . Και τα δυο παρουσίασαν πρόβλημα με την αντλία νερού,ΤΥΧΑΙΟ? Τροφή για σκέψη!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τρυπιο ψυγειο καλοριφερ.. mpesikos TOYOTA COROLLA E 12 18 28-11-11 00:35
ΨΥΓΕΙΟ ΛΑΔΙΟΥ ΣΕ 20ν. GEORGE N. 4AGE 20v Levin 27 26-07-10 14:10
ψυγειο καλοριφερ tsoun TOYOTA COROLLA E*90 5 01-02-10 18:27
Εγγυηση Fanis SUPPORT 5 11-06-04 17:16
ΕΓΓΥΗΣΗ ΘΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 13 29-03-04 21:14



Page generated in 0,10402012 seconds (74,34% PHP - 25,66% MySQL) with 28 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:22.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)