Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
εγγύηση 6 ετών τουοτα. τι ακριβώς σημαίνει ?
  #1  
Παλιά 29-01-07, 10:38
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΕΔΕΣ Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 03-02-2004
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 191
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 266
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΕΔΕΣ είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγγύηση 6 ετών τουοτα. τι ακριβώς σημαίνει ?

πήραμε λοιπόν τουοτα και ένας από τους βασικούς λόγους (τουλάχιστον για τους περισσότερους) είναι και η εξαετής εγγύηση.
τα 6 έτη εγγύησης προκύπτουν από τα 3 του "εργοστασίου σύν 3 από την τουοτα ελλάς.
όμως ξέρουμε τι καλύψεις έχουμε και πόσο στη πράξη ισχύει η εγγύηση μας μετά το τρίτο χρόνο ?
οι πιό ενημερωμένοι, δώστε μας τα φώτα σας για να ξέρουμε τι έχουμε να αντιμετωπίσουμε και τι πρέπει και μπορούμε να περιμένουμε....
και βέβαια μία αναφορά σε περιπτώσεις μη κάλυψης θα ήταν σημαντική για όλους μας.
__________________
Δέδες Δημήτρης
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-01-07, 11:07
Το avatar του χρήστη nasos
nasos Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 24-02-2005
Μοντέλο: KE-30
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 541
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 288
nasos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
κανε εσυ τα σερβισ σου στην αντιπροσοπεια συμφωνα με τα χιλιομετρα που γραφει το βιβλιαρακι ή τα χρονια!!!!οποιο ερθει πρωτο και αμα σου προκυψει τιποτα η τουοτα θα σε φροντισει.κοιμησου ησυχοσ!δεν το λενε ετσι απλά,το 6 χρονια, αλλα το κανουν κιολασ!
τουσ τα σκασ καλα στα σερβισ αλλα αλλα χρειαστει ναλλαξουν κατι δεν κανουν μα μου κτλ.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-01-07, 18:32
Το avatar του χρήστη GIANNIS_G6
GIANNIS_G6 Offline:
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: Ε11 vvt-i 1.4
Περιοχή: Αιγαλεω
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 1.238
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 369
GIANNIS_G6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
λοιπον επειδη προσφατα την πατησα(λεγοντας προσφατα,εννοω πριν μια εβδομαδα)να σας πω οτι τα ενδιαμεσα δηλ των 7.500χιλ δεν πιανονται απο την αντιπροσωπεια σαν σερβις!!καθε χρονο πρεπει να κανετε το ετησιο σερβις και ας μην εχει συμπληρωσει τα χιλιομετρα η κορολλιτσα σας!εμενα δηλ το βιβλιαρακι επρεπε να ειχε κανει το σερβις των 90000χιλ βαση αντιπρωσοπειας(δηλ το 6ο ετησιο) για να ειμαι μεσα στην εγγυηση.εγω εχω μονο 4 σφραγιδες λογω του οτι στην τουοτα κηφισσος δεν μου εβαζαν σφραγιδα για το ετησιο αλλα για ενδιαμεσο παρολο που το πηγαινα καθε χρονο για σερβις!!ετσι λοιπον και τα δυσαρεστα!!πανω που χρειαστηκα την εγγυηση,λογο μιας αντλιας νερου που δακρυσε στα 43000χιλ παρακαλω,με πληροφορησαν απο το συνεργειο που παω τωρα οτι δεν εχω την εγγυηση εδω και καιρο και μενω μαλακ@ς!!!τοσο καιρο τσαμπα λεφτα παιδια!και να φανταστειτε οτι εχω θειο μηχανικο που φυσαει!!και επειδη δεν ηθελα να χασω την εγγυηση το πηγαινα στην τουοτα μην χεσ@ κανεναν εκει μεσα!!!εμενα με ξεχασαν απο την στιγμη εκεινη και θα κανω τα σερβις εξω,το καταλαβα,αργα βεβαια,οτι μας δουλευουν ψιλο γαζι και μονο τα ανταλλακτικα θα περνω απο αυτους,ουτε καν τα λαδια και τα φιλτρα τους δεν θα ξαναβαλω,να πανε ολοι τους στον......ξερετε που!!!αμα πια συγχηζομαστε για τις μαλακιες τους!!


συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα ειμαι εξω φρενων με την μαμα τουοτα και την μαμημενη εγγυηση τησ!!!
__________________
Και οπως θα παιρνω τις στροφες,εσυ αν θελεις κοιταζε μεεεεε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-01-07, 18:36
Το avatar του χρήστη Edessaios
Edessaios Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 16-03-2006
Μοντέλο: COROLLA ZZE12? 1.8/ KE36
Περιοχή: Εξωτική Έδεσσα
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 3.506
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 5 φορές σε 5 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 579
Edessaios έχει φοβερή αύρα Edessaios έχει φοβερή αύρα
Το "6 χρόνια εγγύηση" βασικά είναι 3+3 χρόνια.Αν στα πρώτα 3 χρόνια κάνεις ότι λέει το βιβλίο συντήρησης και το αυτοκίνητο έχει όλα του τα σέρβις όταν πρέπει,είτε σε χιλιόμετρα είτε σε χρονική διάρκεια,τότε η ΤΟΥΟΤΑ αν κάτι συμβεί στα επόμενα 3 χρόνια σε καλύπτει χωρίς δεύτερη κουβέντα,αλλιώς υπάρχει το ενδεχόμενο να αρνηθεί να σου καλύψει την βλάβη με την πρόφαση οτι δεν έχεις κάνει τα προηγούμενα σέρβις όταν έπρεπε.
__________________
My garage

COROLLA EE101 SW
COROLLA ZZE122 1.8
HONDA VFR 800Vtec ABS '05
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-01-07, 18:36
Το avatar του χρήστη akis308
akis308 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 25-11-2005
Μοντέλο: ΑΕ 92
Περιοχή: Hράκλειο-Κρήτη
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 2.379
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 12 φορές σε 12 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 462
akis308 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εγώ τα έχω πει αυτά, αλλά....
Δεν πειράζει από δω και πέρα ξέρεις τι παίζει με τα ψευτοσυνεργεία της Τoyta που εκτός των άλλων απαρτίζονται από άσχετους...
Αν βάλεις κάτω πόσα θα είχες γλυτώσει αν έκανες έξω τα service ή και μόνος σου, αφού δεν κάνουν και τίποτα, θα δεις ότι πληρώνοντας την αντλία τώρα θα ήσουν πάλι κατά πολύ κερδισμένος...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-01-07, 18:46
Το avatar του χρήστη GIANNIS_G6
GIANNIS_G6 Offline:
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: Ε11 vvt-i 1.4
Περιοχή: Αιγαλεω
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 1.238
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 369
GIANNIS_G6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akis308 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ τα έχω πει αυτά, αλλά....
Δεν πειράζει από δω και πέρα ξέρεις τι παίζει με τα ψευτοσυνεργεία της Τoyta που εκτός των άλλων απαρτίζονται από άσχετους...
Αν βάλεις κάτω πόσα θα είχες γλυτώσει αν έκανες έξω τα service ή και μόνος σου, αφού δεν κάνουν και τίποτα, θα δεις ότι πληρώνοντας την αντλία τώρα θα ήσουν πάλι κατά πολύ κερδισμένος...
Το μονο που θα κανω ακη ειναι να πηγαινω να ρωταω κανενα μηχανικο τι κανουν στο ταδε σερβις και θα πηγαινω εξω στον θειο μου και θα περνω μονος μου τα ανταλλακτικα του (λαδια,μυδια,ξυδια) και μαλλον θα τα κανω παλι οπως τωρα δηλ καθε χρονο αφου δεν συμπληρωνω τα χιλιομετρα για αλλαγη λαδιων και τα σχετικα.Ειναι να χτυπας το κεφαΛΙ σου στον τοιχο αν σκεφτεις τοσα λεφτα που σου εχουν φαει και δεν σε υποστηριζουν την στιγμη που τους χρειαζεσαι!!Αλλα και η τρομπα?43000χιλ??ΕΛΕΟΣ!!!

Και οταν κανω το σερβις θα ριχνει και την σφραγιδα του ο θειος απο τοι συνεργειο του για να πιστοποιει οτι εγινε το σερβις για μελλοντικη χρηση(αν ποτε το πουλησω για τον επομενο αγοραστη)
__________________
Και οπως θα παιρνω τις στροφες,εσυ αν θελεις κοιταζε μεεεεε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-01-07, 19:54
Το avatar του χρήστη Gorillas
Gorillas Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Μοντέλο: E12 1,8 3d Sol
Περιοχή: Κοκ. Μύλος
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 2.432
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 514
Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός
Στην δεύτερη τριετία, η διαφορά είναι ότι καλύπτει μόνο μηχανικά μέρη. Δηλαδή δεν ισχύει η εγγύηση για τα πλαστικά, ηλετρικά, ελαστικά κτλ κτλ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
μπαταρία και εγγύηση... mikess TOYOTA AURIS 3 23-01-12 12:38
Εξαετής Εγγύηση ή Κοροϊδία CTS03 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 47 14-08-09 21:58
Τι σημαίνει το 5MMT andr3as COROLLA EDITIONS 5 26-10-08 16:12
Εγγύηση 6 χρόνια? Jims192 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 42 04-08-06 10:57
ΜΕ ΕΝΑ ΤΟΥΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕΝΕΤΕ ΠΟΤΕ ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΟΤΑ ????? stelios ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 53 12-04-04 00:30



Page generated in 0,14898705 seconds (81,14% PHP - 18,86% MySQL) with 37 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:06.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)