Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

TOYOTA AURIS Το καινουργιο (corolla ) Hatchback με την καινοτομο ονομασια για την αναφορα του σε πιο νεο κοινο. www.auriclub.gr

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 16-08-10, 19:06
giorgos_auris Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-06-2010
Περιοχή: Αχαρναί
Ηλικία: 32
Μηνύματα: 31
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 173
giorgos_auris είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pavlosTS Εμφάνιση μηνυμάτων
Το οποίο σίγουρα με 5η και 80 δεν εχει 3000 στροφες. Αυτό που λέει ο φίλος είναι με το 6ρι αλλιως κατι δεν κολλαει
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giorgos_auris Εμφάνιση μηνυμάτων
α και κατι αλλο το auris me ton κινητηρα 1nr-fe 1,33 με το 6αρι σασμαν και το συστημα start-stop βγηκε το 2009 το 2008 εβγαινε με τον κινητηρα 1.4 με 5αρι σασμαν!
ε ναι σιγουρα ουτε το δικο μασ με το 6αρι δε πρεπει να βγαζει με 5η και 3000 στροφες 80 μαλλον και αυτο βγαζει παραπανω παντως το εχουμε παει μεχρι 180 και τραβαγε και αλλο οποτε μαλλον δεν στεκουν τα περι 5ης και 3 χιλιαδες στροφες μονο 80 αν ειναι δυνατον.............

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giorgos_auris Εμφάνιση μηνυμάτων
ε ναι σιγουρα ουτε το δικο μασ με το 6αρι δε πρεπει να βγαζει με 5η και 3000 στροφες 80 μαλλον και αυτο βγαζει παραπανω παντως το εχουμε παει μεχρι 180 και τραβαγε και αλλο οποτε μαλλον δεν στεκουν τα περι 5ης και 3 χιλιαδες στροφες μονο 80 αν ειναι δυνατον.............
http://www.youtube.com/watch?v=QC1Ya9LPXOU ηδου και μια αποδειξη

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agapiou : 16-08-10 στις 21:43. Αιτία: Συγχώνευση posts...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 16-08-10, 19:49
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Αν δεν κάνω λάθος με full extra και ζαντες αλουμινίου δλδ, η εργοστασιακή διάσταση είναι 205/55/16 (με ζάντες αλουμινιου της Toyota). Kαι συμφωνώ με αυτά που είπε ο Γιώργος παραπάνω!

Υ.Γ να συμπληρωσω όμως ότι μπορεί να μην καίει αλλά όπως λέει ο αδερφος μου που είναι δικό του, δεν πάει όπως θα έπρεπε για τα 101 άλογα που έχει! έχει λίγο πάνω από 20.000χλμ μήπως αργότερα πάει καλύτερα? εγώ πιστεύω ότι είναι λόγω βάρους και λόγω μεγάλης διάστασης ελαστικών, γιατι μου κάνει και σύγκριση με το swift Gti 1300 101hp.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 16-08-10 στις 19:54.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-08-10, 20:06
giorgos_auris Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-06-2010
Περιοχή: Αχαρναί
Ηλικία: 32
Μηνύματα: 31
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 173
giorgos_auris είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν κάνω λάθος με full extra και ζαντες αλουμινίου δλδ, η εργοστασιακή διάσταση είναι 205/55/16 (με ζάντες αλουμινιου της Toyota). Kαι συμφωνώ με αυτά που είπε ο Γιώργος παραπάνω!

Υ.Γ να συμπληρωσω όμως ότι μπορεί να μην καίει αλλά όπως λέει ο αδερφος μου που είναι δικό του, δεν πάει όπως θα έπρεπε για τα 101 άλογα που έχει! έχει λίγο πάνω από 20.000χλμ μήπως αργότερα πάει καλύτερα? εγώ πιστεύω ότι είναι λόγω βάρους και λόγω μεγάλης διάστασης ελαστικών, γιατι μου κάνει και σύγκριση με το swift Gti 1300 101hp.
εμεις δεν εχουμε κανενε παραπονω με τισ επιδοσεις του τεσπα....νικηφορε να σε ρωτισω μηπωσ τον αδερφο σου τον λενε μανωλη?γιατι αν τον λενε μανωλη μαλλον τον ξερω πρεπει να ειναι φιλος ενοσ ξαδερφου μου α και κατι αλλο το auris του ειναι γαλαζιο?
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 16-08-10, 20:16
Garazakias Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 51
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 189
Garazakias είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
παιδια σημερα το ξανακοιταξα και διαπιστωσα οτι με 5η στις 3000 στροφες βγαζει 90. εχω και βιντεο, θα το ανεβασω για σχολιασμο!

τελικα, εχει προβλημα το αυτοκινιτο...του φιλου μου βγαζει τελικη 160+ ενω το δικο μου μονο 130 θα το παω αυριο για check...

νομιζω πως και το trip εχει προβλημα γτ, εκει που ειχα 46 χλμ ξαφνικα, μετα απο 10 χλμ αναψε ρεζερβα και ελεγε 0 χλμ....

Τι το ηθελά το ριμαδι το auris??? μια χαρα ηταν το corolla!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 16-08-10, 20:54
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Giorgos αυτός που λες είναι τότε! LOL!!!! κοίτα ο αδερφός μου είχε πριν octavia RS 220+ και κάτι και η δικιά μοu corolla που είναι turbo μάλλον λογικό. Αλλά αν το συγκρινουμε με το gti swift σίγουρα ειναι ποιο αργό, μόνο από διαστάσεις ελαστικών και βάρος δεν θες τπτ άλλο! λογικό είναι! δεν το έχω οδηγήσει εγώ και δεν μπορώ να εκφέρω προσωπική άποψη, πάντως είναι οικονομικό σίγουρο αυτό μπορώ να πω!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 16-08-10, 22:48
Το avatar του χρήστη makiscorolla
makiscorolla Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 23-01-2009
Μοντέλο: corolla e12 carina e
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 282
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 215
makiscorolla είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Τι 130 ρε παιδια!τα 600αρια τα smart παραπανω πανε!
__________________
zze 120
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 16-08-10, 23:38
pavlosTS Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μοντέλο: Corolla TS pro-f/l
Μηνύματα: 396
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 236
pavlosTS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Garazakias Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια σημερα το ξανακοιταξα και διαπιστωσα οτι με 5η στις 3000 στροφες βγαζει 90. εχω και βιντεο, θα το ανεβασω για σχολιασμο!

τελικα, εχει προβλημα το αυτοκινιτο...του φιλου μου βγαζει τελικη 160+ ενω το δικο μου μονο 130 θα το παω αυριο για check...

νομιζω πως και το trip εχει προβλημα γτ, εκει που ειχα 46 χλμ ξαφνικα, μετα απο 10 χλμ αναψε ρεζερβα και ελεγε 0 χλμ....

Τι το ηθελά το ριμαδι το auris??? μια χαρα ηταν το corolla!
Μπορεις να μας πεις ποιο auris εχεις? Ποιας χρονολογιας? Αν ειναι 1.4 με 97 άλογα έχεις πενταρι σασμαν. Αν έχεις 1.33 με 101 άλογα έχεις 6ρι και νομιζω έχει start and stop. Διευκρινησε πόσες ταχύτητες έχει το δικό σου. Αν η 5η στα 90 έχει 3000 στροφές σίγουρα δεν είναι τελική σχέση έχει και 6η.

Αν το αμαξι δεν πάει και καίει τα αντερα του μπορει να σου έχει καει πολλαπλασιαστης και το αμαξι να πηγαινει ουσιαστικα τρικύλινδρο. Άλλα να έχει αλλάξει το γρανάζωμα των σχεσεων δεν γίνεται...

Επίσης λες ότι το αμαξι δεν πάει πάνω από 130 ενώ του φίλου σου πάει 160+. Στην αρχη είπες ότι ο φίλος σου που οδηγησε το αμάξι σου, είπε ότι παει καλύτερα από το δικο του.

Να πω την αλήθεια λίγο με μπερδεψες!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 17-08-10, 02:09
giorgos_auris Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-06-2010
Περιοχή: Αχαρναί
Ηλικία: 32
Μηνύματα: 31
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 173
giorgos_auris είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Giorgos αυτός που λες είναι τότε! LOL!!!! κοίτα ο αδερφός μου είχε πριν octavia RS 220+ και κάτι και η δικιά μοu corolla που είναι turbo μάλλον λογικό. Αλλά αν το συγκρινουμε με το gti swift σίγουρα ειναι ποιο αργό, μόνο από διαστάσεις ελαστικών και βάρος δεν θες τπτ άλλο! λογικό είναι! δεν το έχω οδηγήσει εγώ και δεν μπορώ να εκφέρω προσωπική άποψη, πάντως είναι οικονομικό σίγουρο αυτό μπορώ να πω!
λογικοτατο το swift gti ειναι 900 κιλα αμαξι και το auris 1250+ αλλα αλλο αμαξι το ενα αλλο το αλλο καμια σχεση ΄εμεισ ειμαστε πληρως ευχαριστημενοι παντωσ με το auris απο ολες τις αποψεις ειδικα τωρα οσο παει και ανοιγει εχουμε κανει 8 χιλιαδεσ χιλιομετρα και το αμαξι παει ολο και καλυτερα οσο για το κρατημα του και την ανεση του απλα ολα τα λεφταα
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 17-08-10, 08:58
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλά δεν το συζητάω για κρατήματα και άνεση, όντως είναι πάρα πολύ καλό. Στις επιδόσεις είναι καλό επίσης απλά αν κάνει κανείς σύγκριση με άλλα παλιότερα αμάξια παρόμοιων ίππων, βλέπει διαφορές και είπαμε παραπάνω τους λόγους. Πάντως αν έπαιρνα Auris θα πήγαινα στο 1600, αν και χωρίς turbo δεν μπορώ εγώ! :P
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 17-08-10, 09:11
Το avatar του χρήστη kostas auris
kostas auris Offline:
 
Εγγραφή: 05-01-2010
Μοντέλο: Auris 1.6 132hp 2009
Περιοχή: Αριδαία
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 536
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 228
kostas auris είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλημερα σ ολους!!τ δικο μ auris μ τ 132hp μ τν 6 στς 3.000 εχει 120 χλμ..κανω 600 γ ν παω σπιτι μου..κ απ τ 10 κουτακια π εχει η ενδειξη τς βενζινης μ μενουν τ 3..κ πηγενω στ δρομο 120 km/h..αν κ απ επηδοσεις απ τοτε π εβαλα τ τελικο εχω τν εντυπωση οτι επεσε λιγακι..δλδ εχασε τν νευρικοτητα τ..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μπουζί Ιριδίου για 4E-FE. Ποιά; nikoskon TOYOTA COROLLA E*101 15 05-07-11 18:18
Ποιό Netbook? AE101 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 12 30-04-10 19:54
3zz καίει λάδια nikos_adamo ΦΟΡΟΥΜ 22 14-01-10 16:12
Μηχανή ξυρίσματος---ποιά;;; nuntius OFF TOPIC 15 29-11-08 14:48
Η Μηχανή καίει λάδια-Ζαντολάστιχα!!! Makis-corollag6 TOYOTA COROLLA 111(G6) 14 02-11-07 00:41



Page generated in 0,17712688 seconds (83,15% PHP - 16,85% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:50.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)