Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 21-01-08, 15:34
Το avatar του χρήστη GiWrGoS@XXX
GiWrGoS@XXX Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μοντέλο: E11 1.4 vvti g6
Περιοχή: athina
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 686
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 295
GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα
Εγω μιλησα για τη δικη μου εμπειρια...δεν ξερω τι λαδια κυκλοφορουν στην αγορα,και ποσο μεγαλες διαφορες εχουν μεταξυ τους..εγω μιλαω για ενα λαδι που μου το προτεινε μηχανικος-επισκευαστης απο αντιπροσωπεια της toyota,επειδη το βαζει κι αυτος στο βελτιωμενο corolla του και το εμπιστευεται περισσοτερο απο οτι λαδια εχει δοκιμασει...και σαφως δεν ειναι ....πωλητης της motul........δεν αμφισβητω καθολου οτι τα λαδια που λες ειναι καλυτερα,....δεν ειμαι γνωστης για να μπορω να κρινω,τα motul με τα λαδια της toyota συγκρινα,επειδη αυτα τα δυο εχω δοκιμασει....απλα μια εναλλακτικη προτεινα με βαση αυτα που ειδα εγω κι αυτα που ταζει η motul για το προιον της..
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-01-08, 01:06
pwpwpali Offline:
banned
 
Εγγραφή: 01-04-2006
Περιοχή: athina
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 2.017
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
pwpwpali είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GiWrGoS@XXX Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω μιλησα για τη δικη μου εμπειρια...δεν ξερω τι λαδια κυκλοφορουν στην αγορα,και ποσο μεγαλες διαφορες εχουν μεταξυ τους..εγω μιλαω για ενα λαδι που μου το προτεινε μηχανικος-επισκευαστης απο αντιπροσωπεια της toyota,επειδη το βαζει κι αυτος στο βελτιωμενο corolla του και το εμπιστευεται περισσοτερο απο οτι λαδια εχει δοκιμασει...και σαφως δεν ειναι ....πωλητης της motul........δεν αμφισβητω καθολου οτι τα λαδια που λες ειναι καλυτερα,....δεν ειμαι γνωστης για να μπορω να κρινω,τα motul με τα λαδια της toyota συγκρινα,επειδη αυτα τα δυο εχω δοκιμασει....απλα μια εναλλακτικη προτεινα με βαση αυτα που ειδα εγω κι αυτα που ταζει η motul για το προιον της..
motul 5w-30 racing
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-01-08, 09:34
Το avatar του χρήστη alex-g
alex-g Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μηνύματα: 1.659
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 372
alex-g είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
λοιπον φιλε aspire1673 για το λογο οτι μιλαμε για αυτοκινητο και οχι μπιμπελο οπως το βλεπουν μερικοι απο εδω θα βαλεις τα λαδακια που οριζει ο κατασκευαστης για τα αναλογα χιλμ το τι μαρκα θανε αυτο ειναι δικη σου επιλογη τορα αυτα τα 0-30 0-40 και και 5-40 δεν ειναι λαδια πλεον γιαυτα τα χιλομ οι περισοτεροι απο εδο εχου πιστει οτι εχουν τιποτα καινουρια και στο στρωσιμο μοτερ .... το θεμα ειναι να βαλεις λαδι και να το αλαξεις στα 5000χλμ και οχι στα 2000 που θα εχει πιει το μισο
εγω εχω 160.000 και τορα παταο τα 85.000χαχαχαχαχαχαχα το στρωνωωωωωωωωωωωωωωωω μιλαμε θα κανο κυλιακους απ αυτα που διαβαζω

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikoskon Εμφάνιση μηνυμάτων
Σόρρυ για το offtopic...
Το 0W-40 και το 0W-30 είναι απαγορευτικά για τον 4E-FE?

ontopic
Ελάχιστα πιο "λεπτό" είναι το 5W-50.
απλα αμα το βλεπεις να αλαζεις δρομο γιατι αμα ειχε χερια το μοτερ θα μουτζωνε

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dRiveR7 Εμφάνιση μηνυμάτων
...εντάξει λίγο πιο σεμνά δε θα έβλαπτε, αλλά τον καταλαβαίνω απόλυτα! Αγανάκτησε ο άνθρωπος...

...

αχαχαχαχαχαχαχααχαχαχααχχ ειναι τρομερο αυτο θα το συμπληρωσω στην σηλογη μου με τα υπολυπα ποστ psit αγορινα (pwpw) χαλαρωνε που και που , ι βαζε καμια να σου κανει αερα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη endurasKE-30 : 22-01-08 στις 14:51.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 22-01-08, 10:55
Το avatar του χρήστη GiWrGoS@XXX
GiWrGoS@XXX Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μοντέλο: E11 1.4 vvti g6
Περιοχή: athina
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 686
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 295
GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex-g Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον φιλε aspire1673 για το λογο οτι μιλαμε για αυτοκινητο και οχι μπιμπελο οπως το βλεπουν μερικοι απο εδω θα βαλεις τα λαδακια που οριζει ο κατασκευαστης για τα αναλογα χιλμ το τι μαρκα θανε αυτο ειναι δικη σου επιλογη τορα αυτα τα 0-30 0-40 και και 5-40 δεν ειναι λαδια πλεον γιαυτα τα χιλομ οι περισοτεροι απο εδο εχου πιστει οτι εχουν τιποτα καινουρια και στο στρωσιμο μοτερ .... το θεμα ειναι να βαλεις λαδι και να το αλαξεις στα 5000χλμ και οχι στα 2000 που θα εχει πιει το μισο
εγω εχω 160.000 και τορα παταο τα 85.000χαχαχαχαχαχαχα το στρωνωωωωωωωωωωωωωωωω μιλαμε θα κανο κυλιακους απ αυτα που διαβαζω
εγω αδερφε μου το μοτερ το κανα ανακατασκευη γιατι αγορασα το αμαξι με 100.000 απο αντιπροσωπεια"εγγυημενο" απο γνωστο μου κ τελικα αποδειχτηκε οτι καιει λαδια...ευτυχως ειχε λιγους μηνες εγγυηση και μου το εφτιαξαν δωρεαν.Αν μου ζητουσαν 3000-3500 ευρω για αλλαγη μπλοκ και λοιπων
εργασιων, αντι να γελαω οπως εσυ ,μαλλον θα εκλαιγα,και για να μην χρειαστει να κλαψω,οχι συντομα τουλαχιστον,προσπαθω να χρησιμοποιω οτι καλυτερο για το αμαξι μου,οχι για να κερδισω π.χ 0,2 hp απο τα "καλα λαδια" αλλα γιατι θελω το μοτερ μου να ναι προστατευμενο στο μεγιστο και να δουλευει οσο το δυνατο καλυτερα...Ελπιζω να σε διασκεδασα και με αυτο το post

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GiWrGoS@XXX Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω αδερφε μου το μοτερ το κανα ανακατασκευη γιατι αγορασα το αμαξι με 100.000 απο αντιπροσωπεια"εγγυημενο" απο γνωστο μου κ τελικα αποδειχτηκε οτι καιει λαδια...ευτυχως ειχε λιγους μηνες εγγυηση και μου το εφτιαξαν δωρεαν.Αν μου ζητουσαν 3000-3500 ευρω για αλλαγη μπλοκ και λοιπων
εργασιων, αντι να γελαω οπως εσυ ,μαλλον θα εκλαιγα,και για να μην χρειαστει να κλαψω,οχι συντομα τουλαχιστον,προσπαθω να χρησιμοποιω οτι καλυτερο για το αμαξι μου,οχι για να κερδισω π.χ 0,2 hp απο τα "καλα λαδια" αλλα γιατι θελω το μοτερ μου να ναι προστατευμενο στο μεγιστο και να δουλευει οσο το δυνατο καλυτερα...Ελπιζω να σε διασκεδασα και με αυτο το post
Και φυσικα και το βλεπω το αμαξι μου σαν μπιμπελο κι οχι σαν γαιδουρι...προσεχω για να εχω...και το γουσταρω να ειναι στην πενα και να μοιαζει ποιο καινουργιο κι απο ayris ! Καθενας με την κ@υλα του!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη endurasKE-30 : 22-01-08 στις 14:52.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 22-01-08, 11:29
Το avatar του χρήστη nikoskon
nikoskon Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 276
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 239
nikoskon είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex-g
απλα αμα το βλεπεις να αλαζεις δρομο γιατι αμα ειχε χερια το μοτερ θα μουτζωνε
Δεν το'πιασα...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 22-01-08, 11:50
Το avatar του χρήστη alex-g
alex-g Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μηνύματα: 1.659
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 372
alex-g είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GiWrGoS@XXX Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω αδερφε μου το μοτερ το κανα ανακατασκευη γιατι αγορασα το αμαξι με 100.000 απο αντιπροσωπεια"εγγυημενο" απο γνωστο μου κ τελικα αποδειχτηκε οτι καιει λαδια...ευτυχως ειχε λιγους μηνες εγγυηση και μου το εφτιαξαν δωρεαν.Αν μου ζητουσαν 3000-3500 ευρω για αλλαγη μπλοκ και λοιπων
εργασιων, αντι να γελαω οπως εσυ ,μαλλον θα εκλαιγα,και για να μην χρειαστει να κλαψω,οχι συντομα τουλαχιστον,προσπαθω να χρησιμοποιω οτι καλυτερο για το αμαξι μου,οχι για να κερδισω π.χ 0,2 hp απο τα "καλα λαδια" αλλα γιατι θελω το μοτερ μου να ναι προστατευμενο στο μεγιστο και να δουλευει οσο το δυνατο καλυτερα...Ελπιζω να σε διασκεδασα και με αυτο το post
κοιτα φιλε να στο πω ξεκαθαρα το παλικαρι εχει 4ΕFE δεν εχει τη λαδιερα του 2000 αν θες εσυ βαλτου και ενα μαξιλαρακι εγω στη θεση σου θα του το ετριβα στη μουρη και θα το αλαζα εσυ γουσταρες και το ξανα εφτιαξες περιμενε τωρα στα 200.000 και βαλτου κανα 4EFE

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikoskon Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν το'πιασα...
NIKOLA πλακα μου κανεις βαζεις τοσο λεπτο λαδι στο κινητιρα σου και πιστευεις οτι κανει καλο? εγω σου λεο μακρια απο τα πολυ λεπτα λαδια και αυτο γιατι ειδα προσφατα ενα σταρλετακι με τεζα φθαρμενο στροφαλο και το παταγε κιολας... γιατι μι μου πιτε οτι δεν το πατατε εστω και λιγο

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη endurasKE-30 : 22-01-08 στις 14:53.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 22-01-08, 12:08
Το avatar του χρήστη nikoskon
nikoskon Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 276
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 239
nikoskon είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ερώτηση έκανα ρε συ alex-g...
Θεωρητικά πάντα, όσο πιο λεπτό λάδι τόσο καλύτερη λίπανση για διάφορους λόγους.
Απλά ρώτησα για το 0W γιατί φοβάμαι πως θα περνάει χαλαρά στο θάλαμο καύσης και θα καίγεται για πλάκα.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 22-01-08, 12:14
Το avatar του χρήστη danik
danik Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 07-01-2008
Μοντέλο: Carina e
Περιοχή: athens
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 493
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 249
danik είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ρε παιδια!! μην τρελλαινεστε...take it easy...
__________________
トヨタCarina 力
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 22-01-08, 12:28
Το avatar του χρήστη alex-g
alex-g Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μηνύματα: 1.659
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 372
alex-g είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikoskon Εμφάνιση μηνυμάτων
Ερώτηση έκανα ρε συ alex-g...
Θεωρητικά πάντα, όσο πιο λεπτό λάδι τόσο καλύτερη λίπανση για διάφορους λόγους.
Απλά ρώτησα για το 0W γιατί φοβάμαι πως θα περνάει χαλαρά στο θάλαμο καύσης και θα καίγεται για πλάκα.
παρεπιπτοντος εχεις χαθει νικολα γρρρρρ απο msn και δεν εχω τι να επιλεξω τι να φανταστω? κιθαρηστα

κοιτα να σου απαντησω σε αυτο οταν λεμε καλητερη λυπανση ενοουμε περναει πιο καλα απο τις περιοχες που διμιουργουντε οι ''τριβες'' εγω ειχα παει μια φορα για να παρω μια σιμπιεση οταν το πηρα να δω τι παιζει αργοτερα στο service βγικε και το καπακι να γινει και ενας ελεγχος στρους εκεντροφορους και βαλβιδες απο το βαλβιδοκαπακο διοτι ειχε καποια καλουδια πανο απο pipercamps..καταταλα απλος ελεγχος γιατι ακουγοταν περιεργα το μοτερ μετα οταν τα ξανα κουμπωσε και εδεσε για 500 χιλμ φορεσα 5-40 για να λυπανθει εκει που δεν θα εφτανε γριγορα να λυπανει το 10-40 και μετα το αλαξα μετα λιπενετε κανονικα

τετοιας περιεκτηκοτητας λαδι περνουν τα αστροτα μοτερ που ειναι σφιγμενα ακομα εμας εχουν ξεχιλωσει αποδιδουν πλεον το μεγιστο και το κραταμε σταθερο... πλεον λυπαινωνται...το 0w νιε boy θα περναει αλα αμα θεσ να λυπανεις μεινε στο 5 αλα μη το μαθεις ετσι αλαξετο σε 10w

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alex-g : 22-01-08 στις 12:40.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 22-01-08, 12:36
Το avatar του χρήστη dRiveR7
dRiveR7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μοντέλο: 207 RC
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.862
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 402
dRiveR7 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Ρε alex-g μια τελεία, ένα κόμμα ρε συ...κάτι τέλος πάντων.....ζαλιστήκαμε να προσπαθούμε να αποκρυπτογραφούμε αυτά που γράφεις...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,18001890 seconds (84,31% PHP - 15,69% MySQL) with 41 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:32.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)