Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 29-03-09, 07:21
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Αν δεν κάνεις ανταλλαγή χέρι-χέρι δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτα, μπορεί ανα πάσα στιγμή ο άλλος να σου δώσει λάθος κομμάτι, να έχει πρόβλημα κτλ και να το δεις μετά αφού ήδη τον έχεις πληρώσει. Οπότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι γιαυτό και αναφέρομαι για αγορές από κάποιον πχ που είναι Αθήνα. Τώρα στην περίπτωση των αγορών από το internet και μιλάω για το ebay γιατί από μαγαζιά on-line δεν έχω αγοράσει (μέσω πιστωτικής), μπορείς να έχεις πιστωτική με χαμηλό όριο και όταν αγοράζεις να πληρώνεις την πιστωτική αμέσως, εγώ έτσι κάνω πάντα για να μην έχω προβλήματα, και το ebay το έχω για την πλάκα μου, δλδ εννοώ ότι αγοράζω κάτι που θέλω αμέσως. Εδώ προσέχεις τα εξής, καταρχήν εκτός πιστωτική κανονική υπάρχουν προπληρωμένες VISA στις οποίες δεν γίνετε πίστωση δλδ βάζεις εσύ λεφτά για τις αγορές, έτσι δεν φοβάσαι να σε πιστώσουν και να βρεθείς να χρωστάς. Έχει η Attika bank και κάποια άλλη ακόμα που δεν θυμάμαι, οι περισσότερες δεν έχουν. Για τις αγορές γράφεσαι στο paypal και έτσι ΔΕΝ δίνεις αριθμό πιστωτικής και αγοράζεις μέσω αυτού πχ στο ebay. Στο ebay κοιτάς πόσο τις % feedback έχει αυτός από τον οποίον θες να αγοράσεις. Αν έχει πάνω από 98% είναι πολύ καλός, αν πχ έχει 88% άστο καλύτερα, αυτό σημαίνει πόσα λάθη έχουν γίνει, αν θες διαβάζεις τα αρνητικά πχ μπορεί να μην έστελνε, ή να έστειλε λάθος πράγμα κτλ. Εμένα κάποτε είχε έρθει λάθος μπαταρία για κινητό, αλλά μου είπε να την στείλω πίσω, αλλά λόγω μεταφορικών δεν σύμφερε. Έχω αγοράσει άπειρες φορές μόνο αυτό έγινε λάθος. Να φανταστείς έχω αγοράσει από Κίνα, Πολωνία, Αγγλία και Γερμανία. Σε όλες τις περιπτώσεις συνήθως έκαναν μία εβδομάδα, εκτός αυτός από Πολωνία που έκανε 1,5 και αν είναι κουτί σου έρχετε ειδοποίηση και πας ταχυδρομείο, αν είναι κάτι μικρό στο φέρνει ο ταχυδρόμος σπίτι σου. Ebay rulez!

Y.Γ Ξέχασα να πω ότι στο ebay κάτω κάτω λένε που στέλνουν και συνήθως αναφέρεται και η Ελλάδα και γράφει και πόσα χρήματα είναι τα μεταφορικά. Αν δεν την έχει μπορείς απλά να στείλεις email στον πωλητή να τον ρωτήσεις. Για τις μετατροπές συναλλάγματος πας εδώ : www.xe.com
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,10205293 seconds (73,60% PHP - 26,40% MySQL) with 25 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:57.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)