Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Videos

Videos Εδω μπορουμε να βαζουμε μονο δικα μας videakia αστεια και μη χωρις πονηρο και προσβλητικο περιεχομενο. ENΗΜΕΡΩΣΗ .Mε το ανεβασμα των video στο forum αποδεχεστε αυτοματα οτι τα πνευματικα δικαιωματα παραχωρουντα στο www.corollaclub.com.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
ΕΛΛΗΝΙΚΑ "ΜΠΟΥΝΙΑ" Η ΚΑΙ "ΚΛΑΨΙΑΡΙΚΑ"
  #1  
Παλιά 15-01-12, 22:06
Το avatar του χρήστη MITSOS
MITSOS Offline:
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 1.405
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 341
MITSOS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ΕΛΛΗΝΙΚΑ "ΜΠΟΥΝΙΑ" Η ΚΑΙ "ΚΛΑΨΙΑΡΙΚΑ"

Θα ήθελα σχόλια επί των ακολούθων βίντεο από χρήστο, tsaftsouf και giannisgt.
Χρήστο το S3 στο μέτα λες να φοράει και φτιαχτό σασμάν ή μόνο πίεση?
Πριν:
http://www.youtube.com/watch?v=0zzP7...eature=related
Μετά:
http://www.youtube.com/watch?v=24EVpjKCkdw
Δες και το EVO που μπου έδειξε ο brother που στροφάρει και 11άρες.
http://www.youtube.com/watch?v=IYaqs...eature=related
AMS GTR 1000τόσα άλογα
http://www.youtube.com/watch?v=Igbnf...feature=fvwrel
Επίσης το ''σώβρακο'' ny του Βλάσση που παίζει στο 9
http://www.youtube.com/watch?v=b_Ya82CgcU0
αλλά και το S2000 που έλεγε ο Γιάννης με 8.777.
http://www.youtube.com/watch?v=weLun...eature=related
Καλά μιλάμε στο Τυμπάκι πρέπει να έγινε πανικός με όλα αυτά τα θηρία!!!!
__________________
ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΟΙ ΤΟΥΡΜΠΙΝΕΣ ΓΜΤ!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-01-12, 23:19
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Μητσο εγω τα ειπα και απο κοντα, το S3 του Τακη ειναι οτι καλυτερο σε πολιτικη καροτσα υπαρχει αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα!!!

Απο την αλλη το S2000 οτι καλυτερο σε καγκουρικη καροτσα αλλα ασυλληπτα γρηγορο και δεν τα εχουμε δει ολα ακομα.........

Τα λοιπα οπλα δεν το συζητω αλλα με τα EVΟ δεν μπορω ποτε να ειμαι αντικειμενικος!!!Αυτο με τις 11000 οκ αλλα το στροφαρισμα σε τετοια μορφη και με τοσο LAG δεν ειναι οτι καλυτερο ειδικα για το δρομο!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-01-12, 23:30
Το avatar του χρήστη MITSOS
MITSOS Offline:
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 1.405
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 341
MITSOS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Μητσο εγω τα ειπα και απο κοντα, το S3 του Τακη ειναι οτι καλυτερο σε πολιτικη καροτσα υπαρχει αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα!!!

Απο την αλλη το S2000 οτι καλυτερο σε καγκουρικη καροτσα αλλα ασυλληπτα γρηγορο και δεν τα εχουμε δει ολα ακομα.........

Τα λοιπα οπλα δεν το συζητω αλλα με τα EVΟ δεν μπορω ποτε να ειμαι αντικειμενικος!!!Αυτο με τις 11000 οκ αλλα το στροφαρισμα σε τετοια μορφη και με τοσο LAG δεν ειναι οτι καλυτερο ειδικα για το δρομο!!!
Πάντως από εμφάνιση το EVO σκίζει!
Το όλο σύνολο και με τη ζαντάρα θυμίζει μαχητικό αεροσκάφος.
Είναι του στυλ honda blackbirdXX με το ματ χρώμα όταν είχε πρωτοβγεί στην προ hayabusa εποχή και είχε τρελάνει κόσμο με τα 300km/h.
Πάντως βλέποντας όλα αυτά τα επιτεύγματα ας σκεφτούν μερικοί μερικοί πόσο μαστόρια είναι οι έλληνες στο μηχανολογικό στήσιμο......
όχι που πάνε να κάνουνε θεούς Γερμανούς κλπ κλπ....
αυτοί μπορεί να ξέρουν να διαβάζουν καλά και να πηγαίνουνε σελίδα σελίδα
τα manual αλλά ο έλληνας έχει το σαράκι να κάνει την πατέντα, τη μοντίφα.
Ας συνεχίσουμε λοιπόν να τους δίνουμε μαθήματα...
__________________
ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΟΙ ΤΟΥΡΜΠΙΝΕΣ ΓΜΤ!
Απάντηση με παράθεση
Specs Evo 870hp By extreme tuners.
  #4  
Παλιά 16-01-12, 07:58
Nikos Offline:
Απλό Μέλος
 
Εγγραφή: 27-04-2005
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 2.637
Ευχαρίστησε: 3
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 502
Nikos έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Specs Evo 870hp By extreme tuners.

SPECS


ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ

Κυβισμός 2.021cc
Διάμετρος x Διαδρομή 85,5 x 88mm
Σχέση συμπίεσης 13:1
Custom σφυρήλατα έμβολα σχεδίασης-κατασκευής Extreme Tuners για στροφάρισμα μέχρι 12.000+rpm
Custom σφυρήλατες αλουμινένιες μπιέλες 164mm σχεδίασης-κατασκευής Extreme Tuners για αντοχή μέχρι 1.500Ps
Custom σφυρήλατος στρόφαλος billet 4340 διαδρομής 88mm βάρους 10.8kg
Custom Age 12mm μπουζόνια
Custom Age 625 μπιελόβιδες
Ροική εξέλιξη κυλινδροκεφαλής Stage 3 Extreme Tuners
Βαλβίδες εισαγωγής-εξαγωγής τιτανίου Extreme Tuners
Εδρες βαλβίδων beryllium Extreme Tuners
Custom εκκεντροφόροι Stage 3 Extreme Tuners
Custom ελατήρια βαλβίδων Extreme Tuners για 12.000+rpm
Μηχανικά ωστήρια
Γρανάζια εκκεντροφόρων HKS
Ιμάντας χρονισμού HKS
Πολλαπλή εισαγωγής Magnum Motorsports
Fuel kit Extreme Tuners με αντλίες βενζίνης μέχρι 1.200Ps
Μπεκ 1.600cc/min
Ρυθμιστής πίεσης βενζίνης Aeromotive
Boomba Racing πεταλούδα γκαζιού 75mm
Ανάφλεξη HKS
Map sensor 4bar
Custom kit Front mount intercooler Extreme Tuners έως 1.400Ps
Tial Sport External wastegate 60mm
Σκάστρα Tial Sport
Τουρμπίνα Custom Extreme Tuners T3 Frame με φτερωτή εισαγωγής 72mm, A/R εισαγωγής 0,76 και εξαγωγής 0,86
Custom πολλαπλή εξαγωγής σχεδίασης-κατασκευής Extreme Tuners
Custom σύστημα εξάτμισης τιτανίου με τελικό Greddy
Custom ECU management system με λειτουργίες traction control και flat gear shift
ECU remap Extreme Tuners με πίεση 1.0bar overboost, 0.9bar ct



ΜΕΤΑΔΟΣΗ

Custom Extreme Tuners 3δισκο kit συμπλέκτη με αντοχή 178kgm ροπής
Custom Extreme Tuners billet βολάν
Custom Extreme Tuners κιβώτιο ταχυτήτων dogbox μέχρι 1.400+Ps
Custom πίσω διαφορικό US Spec μέχρι 1.400+Ps
Κεντρικό Transfer case Quaife
Ενισχυμένα ημιαξόνια Driveshaft shop



ΑΝΑΡΤΗΣΗ
Πλήρως ρυθμιζόμενη ανάρτηση τύπου Coilover KW Variant 3



ΦΡΕΝΑ
Μπροστά: Δεκαπίστονες billet δαγκάνες D2 Racing με διαιρούμενους δίσκους διαμέτρου 380mm
Πίσω: Εξαπίστονες billet δαγκάνες D2 Racing με μονομπλόκ δίσκους διαμέτρου 333mm



ΤΡΟΧΟΙ
Ζάντες: 9,5 x 18in

Ελαστικά: Federal Semi-slick 595RS-R διάστασης 245/35-18



ΒΑΡΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ (χωρίς καύσιμο)
1.477kg



Μετρήσεις


Roll-on
60-100 1,4sec
60-120 2,19sec
60-160 4,02sec
60-200 5,99sec
100-200 4,59sec



Ρεπρίζ 3ης
100-120 0,75sec
120-160 1,86sec
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-01-12, 10:38
Το avatar του χρήστη Pantelis
Pantelis Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 05-10-2004
Μοντέλο: celica gt4 Starlet gt
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 601
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 299
Pantelis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Μητσο εγω τα ειπα και απο κοντα, το S3 του Τακη ειναι οτι καλυτερο σε πολιτικη καροτσα υπαρχει αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα!!!

Απο την αλλη το S2000 οτι καλυτερο σε καγκουρικη καροτσα αλλα ασυλληπτα γρηγορο και δεν τα εχουμε δει ολα ακομα.........

Τα λοιπα οπλα δεν το συζητω αλλα με τα EVΟ δεν μπορω ποτε να ειμαι αντικειμενικος!!!Αυτο με τις 11000 οκ αλλα το στροφαρισμα σε τετοια μορφη και με τοσο LAG δεν ειναι οτι καλυτερο ειδικα για το δρομο!!!
φιλε γιαννη δν λαγκαρει καθολου το βιντεακι ειναι με μεγαλη τουρμπινιτσα και δουλευει οχι μονο παιδικη αλλα pre- junior πιεση 1 μπαρακι σκεψου τι πιεσεις δουλευουν αυτα τα θηρια... εδω το εβο με το παλιο στησιμο δν μου φαινεται να λαγκαρει ακομα και χαμηλα...
http://www.youtube.com/watch?v=lpDXqch1XSY
επισης πριν καμια δεκαρια μερες ετυχε ο διαολος να το πετυχουμε σε κατι δοκιμες βορεια...και εγω προσωπικα τετοιο πιστολι στον δρομο δν εχω ξαναδει τα μαξι ειναι τρομαχτικο ειλικρινα...
αν και λογικα θα το ξερεις ηταν να ανοιξει με το σ3 του τακη αλλα λογω αντονου παρασκηνιου απο τριτουσ τελικα αποφασισαν να μην....και για να επανελθουμε υπαρχουν αξιολογοι ελληνεσ μηχανικοι και προγραμματιστες πραγμ,ατικα...το γιατι δν φερονται ομως καλα σε πελατες τους ειναι ενα θεμα ομως..
__________________
TEACHER: Can you tell me the name of 3 great kings who have brought happiness and peace into people's lives?
STUDENT: Drift-king, Drin-king and Fu...ing..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-01-12, 16:19
Το avatar του χρήστη g6_saligkaros
g6_saligkaros Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 14-08-2011
Περιοχή: Κερατσινι
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 696
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 225
g6_saligkaros είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
το εχω δει το μαυρο evo απο κοντα ενα βραδυ που ειχαν μαζευτει μπολικα αργα αμαξακια,απο κοντα ειναι πολυ πιο αποστομοτικο!δεν παιζεται πραγματικα...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-01-12, 16:47
vaggosss1 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 26-09-2007
Περιοχή: Καρδιτσα
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 455
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 248
vaggosss1 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
να πω και εγω τη γνομη μου, χωρις παρεξηγησεις ενοειτε.
ποιος ο λογος να παρεις ενα αυτοκινητο σαν το εβο9 και να το κανεις
ενα σορο αλογα για να τρεχεις σε ευθεια? το σ3 δε μου αρεσει σαν αυτοκινητο γενικος, οποτε δεν λεω κατι παραπανω.
η γνομη μου ειναι οτι ναι μεν "πειραζεις" ενα αυτοκινητο αν αντεχει η τσεπη σου, αλα να το εχεις σε κινηση καθε μερα, οχι μια βολτα το σαβατο
και 10 ανοιγματα στα ντραγκστερ. αυτος που οδιγει το σ3, οδιγει πολυυ νευρικα και χωρις ζωνη. θα μου πειτε, γουστα ειναι αυτα, ναι συμφωνω, αλα δε μου αρεσει το στυλ του παιδιου με το σ3 και αλων τετοιων.
για την ελλαδιτσα καλα ειναι και το εβο και το σ3, για εξω δεν κανουν.
δεν κρινω κανεναν, ουτε τη μπενω σε κανεναν. φιλικα παντα.
ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-01-12, 17:32
Το avatar του χρήστη g6_saligkaros
g6_saligkaros Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 14-08-2011
Περιοχή: Κερατσινι
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 696
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 225
g6_saligkaros είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
τι εννοεις δεν κανουν για εξω?ειδικα η δουλεια που εχει γινει στο evo μονο ελλαδα δεν θυμιζει θα μπορουσε πολυ ευκολα να ειναι καποιο αμερικανικο project οσο για το s3 αρκει να σου πω οτι εχει δικο του αφιερωμα σε site που ταξιδευει σε ιαπωνια και αμερικη μονο και καλυπτει γεγονοτα οπως formula d sema show,hks garage,sumo power garage etc etc....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-01-12, 21:30
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παντελη για να στροφαρει 11000+ δεν θα μπορουσε να φουσκωνει την τουρμπινα απο τις 3000!!!!Θα ειχε τελειωσει στις 7000-8000!!!
Οποτε τι εκαναν οι μαγκες?
Εβαλαν τεραστια τουρμπινα να φουσκωνει μετα τις 6000 και λογω τεραστιας ακομα και για ατμοσφαιρικα δεδομενα συμπιεσης 13:1 οπως εγραψε ο Νικος ,που για να το λεει κατι ξερει,δουλευουν 1 BAR γιατι αμα σηκωσουν σε αυτο 2+ ή και 3 BAR που θα επρεπε να δουλευε ενα τετοιο αμαξι ξερεις τι θα γινοταν????
Ενα ΜΠΑΜ ομοιο με της Χιροσιμα και του Ναγκασακι!!!
Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι το αμαξι δεν ειναι ΤΕΛΕΙΟ απο ολες τις μεριες...!!!
Απλα δεν ειναι του στυλ μου!!!
Επειδη οδηγω το Punto με τεραστια αναλογικα τουρμπινα για τα κυβικα του και την λαγκαρω αρκετα,αυτο ειναι κουραστικο για χρηση δρομου γιατι το ζω ετσι....!!!Φαντασου οτι εγω εχω Full Boost στις 4800!!!!
Φαντασου το EVO που εχει Full Boost οπως το ειδα εγω στο βιντεο in car πανω απο 6500 τι θα γινεται........
Σε καθημερινη κατασταση αυτο ειναι πολυ μα πολυ κουραστικο!
Θα μου πεις καθημερινο το εχει???Απο την κατασταση που το βλεπω ετσι φαινεται....ουτε κουφαρι,ουτε ασχημια ,ουτε τσαπατσουλια και φυσικα σε επισημους αγωνες Dragster δεν εχει τρεξει ΠΟΤΕ αλλιως και θα το ξεραμε αλλα και θα επρεπε να εβαζε roll cage και αλλα τετοια αγωνιαρικα που ουτε λογος ετσι.....!!!!
Αυτο εννοουσα ,κατα τα αλλα ΤΕΛΕΙΟ απο ολες τις αποψεις οπως και το S3 που σιγουρα παραδιδει σεμιναρια και για τους ξενους βελτιωτες!!!

Τωρα αυτο που αναφερεις για τους καλους μαστορες και προγραμματιστες φυσικα και υπαρχουν και για να σου φερθουν καλα πρεπει να φερθεις και εσυ σωστα.....!!!! Εξαλλου ποσοι μπορουν να διαθεσουν τετοια ποσα????
Μην περιμενεις με ενα προγραμμα που θα σου βαλει ο προγραμματιστης και θα του δωσεις 500-600 ευρω να σε κανει και Θεο....!!!!Για αυτα που ζητανε και αυτα που προσφερουν θεωρω οτι υπαρχει μια αναλογικα υγιης σχεση!
Εξαλλου η Ελλαδα ειμαστε τοσο λιγοι που γρηγορα ξεχωριζουν οι αμνοι απο τα εριφια......!!!!Οποιος εχει λιγο μυαλο και ΘΕΛΕΙ να καταλαβει καλως!!!!
Για τους extreme tuners απο εμπειρια σε συναδελφο αλλα και απο αλλα πολλα δεν εχω και την καλυτερη εντυπωση,ομως αρκετοι τους εχουν Θεους οπως και τον Καταραμενο.......
Αυτα!!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-01-12, 21:53
Το avatar του χρήστη Pantelis
Pantelis Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 05-10-2004
Μοντέλο: celica gt4 Starlet gt
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 601
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 299
Pantelis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντελη για να στροφαρει 11000+ δεν θα μπορουσε να φουσκωνει την τουρμπινα απο τις 3000!!!!Θα ειχε τελειωσει στις 7000-8000!!!
Οποτε τι εκαναν οι μαγκες?
Εβαλαν τεραστια τουρμπινα να φουσκωνει μετα τις 6000 και λογω τεραστιας ακομα και για ατμοσφαιρικα δεδομενα συμπιεσης 13:1 οπως εγραψε ο Νικος ,που για να το λεει κατι ξερει,δουλευουν 1 BAR γιατι αμα σηκωσουν σε αυτο 2+ ή και 3 BAR που θα επρεπε να δουλευε ενα τετοιο αμαξι ξερεις τι θα γινοταν????
Ενα ΜΠΑΜ ομοιο με της Χιροσιμα και του Ναγκασακι!!!
Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι το αμαξι δεν ειναι ΤΕΛΕΙΟ απο ολες τις μεριες...!!!
Απλα δεν ειναι του στυλ μου!!!
Επειδη οδηγω το Punto με τεραστια αναλογικα τουρμπινα για τα κυβικα του και την λαγκαρω αρκετα,αυτο ειναι κουραστικο για χρηση δρομου γιατι το ζω ετσι....!!!Φαντασου οτι εγω εχω Full Boost στις 4800!!!!
Φαντασου το EVO που εχει Full Boost οπως το ειδα εγω στο βιντεο in car πανω απο 6500 τι θα γινεται........
Σε καθημερινη κατασταση αυτο ειναι πολυ μα πολυ κουραστικο!
Θα μου πεις καθημερινο το εχει???Απο την κατασταση που το βλεπω ετσι φαινεται....ουτε κουφαρι,ουτε ασχημια ,ουτε τσαπατσουλια και φυσικα σε επισημους αγωνες Dragster δεν εχει τρεξει ΠΟΤΕ αλλιως και θα το ξεραμε αλλα και θα επρεπε να εβαζε roll cage και αλλα τετοια αγωνιαρικα που ουτε λογος ετσι.....!!!!
Αυτο εννοουσα ,κατα τα αλλα ΤΕΛΕΙΟ απο ολες τις αποψεις οπως και το S3 που σιγουρα παραδιδει σεμιναρια και για τους ξενους βελτιωτες!!!

Τωρα αυτο που αναφερεις για τους καλους μαστορες και προγραμματιστες φυσικα και υπαρχουν και για να σου φερθουν καλα πρεπει να φερθεις και εσυ σωστα.....!!!! Εξαλλου ποσοι μπορουν να διαθεσουν τετοια ποσα????
Μην περιμενεις με ενα προγραμμα που θα σου βαλει ο προγραμματιστης και θα του δωσεις 500-600 ευρω να σε κανει και Θεο....!!!!Για αυτα που ζητανε και αυτα που προσφερουν θεωρω οτι υπαρχει μια αναλογικα υγιης σχεση!
Εξαλλου η Ελλαδα ειμαστε τοσο λιγοι που γρηγορα ξεχωριζουν οι αμνοι απο τα εριφια......!!!!Οποιος εχει λιγο μυαλο και ΘΕΛΕΙ να καταλαβει καλως!!!!
Για τους extreme tuners απο εμπειρια σε συναδελφο αλλα και απο αλλα πολλα δεν εχω και την καλυτερη εντυπωση,ομως αρκετοι τους εχουν Θεους οπως και τον Καταραμενο.......
Αυτα!!!!
φιλε γιαννη το αυτοκινητο πρωτα απολα σε σχεση με το βιντεο που εβαλε ο μητσος αυτη τη στιγμη ειναι 600 αλογα πανω αποτι βλεπεις στο παραπανω βιντεο..δευτερον σε ξενο φορουμ ο ιδιος αναφερει τις τελευτραιεσ του δοκιμες σta 27- 30psi οποτε το ενα μπαρακι εχει κανει περα... το εναμιση μπαρακι εχει κανει και αυτο περα... τα δυο μπαρακια που εχουν κανει την εμφανιση τουσ ακομα δν εχουν φερει το μπαμ τησ χιροσιμα που σημαινει οτι εχει κανει αριστη δουλεια ο ;ανθρωπος...και το ακομα πιο σοβαρο ειναι οτι οι δοκιμες αυτες θα εμπεριεχονται σε dvd περιοδικου για να αποδειχτει και η αξιοπιστια της δηλωσης του extreme...
Post του extreme από το evolutionm.net:

"Back in action.

Here is the evo ix that we will try to brake the 60-130 (100-200kmh).
We did a quick test last week just to setup the traction control and boost was at 27-30psi.
We did the test for a Greek tuning magazine with vbox 3 100hz speed and video also that we will publish. As the magazine is not yet published and its not fair for them to tell the times sooner I just inform u that we had between 3sec - 3.5sec.
..οσον αφορα το παληκαρι παραπανω τα αυτοκινητα και το σ3 και το εβο ειναι αυτοκινητα βιτρινασ και διαφημιστικα περισοοτερο μιασ και οι δυο ειναι στο χωρο βελτιωσης.....
και τελος φιλε γιαννη ο καθενας εχει την αποψη του σε σχεση με αυτα που εχει αντιμετωπισει...διαφωνω καθετα με αυτο που αναφερεις περι προγραμματιστη..πας εκει σου λεει τιμη ειτε 500 ειτε 10 ευρω τν πληρωνεις και εχεις απαιτησεις να γινει σωστη δουλεια..δν θεοποιησα κανεναν ουτε προκειται γιατι πιτσιρικας επαθα και εμαθα....απλα αναφερομαι στην συμπεριφορα κατακαιρουσ απο διαφορους τους χωρου...ολοι εχουμε απο μια ιστορια αντιεππαγγελματισμου...
__________________
TEACHER: Can you tell me the name of 3 great kings who have brought happiness and peace into people's lives?
STUDENT: Drift-king, Drin-king and Fu...ing..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Videos

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
"Φάγωμα" χρώματος στις κόγχες μετά τις πίσω πόρτες CTS03 TOYOTA COROLLA E 12 7 12-05-11 12:58
Ayrton Sena. "Έφυγε" πρωτομαγιά πριν απο 17 χρόνια... madvinegar OFF TOPIC 1 02-05-11 16:08
Έναρξη συνεργασίας με το περιοδικό "Αυτοκίνηση Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης" agapiou Συνεργαζομενα καταστηματα Θεσσ/νικης 4 14-06-10 21:05
ΠΑΡΑΚΜΗ τι επινοησε ο ανθρωπος, για να πουλησει το "λεσβιακο" πισοκουνα αυτοκινητο? SavvasKE35 TOYOTA COROLLA KE30 17 09-06-07 18:45
Κατέρευσαν "Γιούβε" και "Fiat" akis308 OFF TOPIC 1 16-05-06 11:37



Page generated in 0,18400192 seconds (84,39% PHP - 15,61% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:53.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)