Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

OFF TOPIC Εδώ μπορείτε να γράφετε ό,τι θέλετε!! Από ειδήσεις μέχρι τι φαγητό έχετε σπίτι!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Αυτ/το Και Ψυχολογια
  #1  
Παλιά 19-03-06, 16:45
Το avatar του χρήστη 2579
2579 Offline:
 
Εγγραφή: 22-08-2005
Μοντέλο: AUDI A4 20vt
Περιοχή: πισω απο 315,69 ιππους
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 795
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 308
2579 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αυτ/το Και Ψυχολογια

Για μερικους το αυτ/το ειναι ενα μεταφορικο μεσω για αλλους μια ευχαριστη αποσχολιση του σαββατοκυριακου για αλλους το μωρο τους για αλλους μια προεκταση του εαυτου τους για αλλους...
το αυτ/το τελικα ποτε μπορει να προκαλεση μια ψυχολογικη ανοισοροποια σε καποιον προσωπικα στους γυρο του και οχι μονο κατα την γνωμη σας?
και ενα παραδηγμα ειχα ακουση για καποιων που το αυτ/το επεσε σε ενα γρεμο σωθηκε ομως απο την στεναχωρια του για το αυτ/το που διαληθηκε κρεμαστηκε...
ακρεω δεν λεω αλλα ενα αυτ/το μπορει να σε κανει να τρεχεις σε 2 δουλιες γιατι ηταν πιο ακριβω απο αυτο που μπορουσε να παρεις με αποτελεσμα ανοισοροποια στην οικογενεια του ...
η το αλλο που ακουσα πριν λιγο καιρο που 2 φιλοι καναν μια κοντρα και κατι εγινε με αποτελεσμα να χαση ο ενας τον ελεγχο και να πεσει σε μια νεαρη κοπελα που χαροπαλεβη στην εντατικη...
ολα τα παραπανω δηλωνουν τη θεση που εχει το αυτ/το στην ψυχολογια μας ειμαι συγουρος οτι ολοι εχουμε πολλα τετοια παραδηγματα πια ειναι τα σχολια σας?
__________________
η απαντιση
στην ευθεια τις θηβας 180-260 σε 22 sec με 5τη
AUDI 20vt 315,69HP στο 1,3bar GT28RS
με type r (του 2010)απο 30-180 10 καροτσες http://www.youtube.com/watch?v=dpahDAFuc2g
ετσι για να εχετε μια εικονα...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-03-06, 00:09
spyros_45 Offline:
 
Εγγραφή: 01-10-2005
Περιοχή: Κορυδαλλός-Κεφαλονιά-και σχεδόν πάντα off topic
Ηλικία: 46
Μηνύματα: 1.524
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 4 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 379
spyros_45 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εγώ φίλε μου θα πω ένα πράγμα. Απο τα χέρια μου κατα καιρούς έχουν περάσει διάφορα αυτοκίνητα. Άλλα τα είχα στο στενό οικογενειακό περιβάλλον και άλλα συμβίωσα μαζί τους κατα τη διάρκεια εργασίας για αρκετό καιρό. Αυτοκίνητα που έχω οδηγήσει αρκετά και γνωρίζω καλά είναι τα εξής: honda civic 1.5 lsi, fiat punto 60, hundai matrix, opel corsa, nissan almera 1.4, suzuki swift 1.0. Τη δεδομένη περίοδο που μιλάμε κάποια απ τα παιδιά γνωρίζουν οτι έχω ένα peugeot 106. Και ξέρεις γιατί τα γράφω όλα αυτά....γιατί καλά να με έχει ο ΘΕΟΣ ακόμα και να με αξιώσει να αγοράσω μια M3 ή ένα EVO, με τίποτα μα με τίποτα δεν θα βγει απ το μυαλό μου και απ την καρδιά μου το carina II 1.6. Και αυτό όχι γιατί ήταν κάτι το ιδιαίτερο και ξεχωριστό...ίσα ίσα είναι το παλιότερο απ όλα. Απλά αυτό το αυτοκίνητο με έβγαλε στο δρόμο...με συντρόφευσε στις πρώτες εκδρομές μου....πήγα βόλτα την πρώτη μου σοβαρή γκόμενα...μαζί του σπούδασα στα ΤΕΙ....έκανα όσο με έπαιρνε τις πρώτες μου κόντρες....δεν είχα φράγκο στην τσέπη μου και έτρεμα μήπως μου βγάλει κάποιο πρόβλημα(λες και θα το πλήρωνα εγώ).....είδα για πρώτη φορά τον χάρο με τα μάτια μου. Το αυτοκίνητο αυτό υπάρχει ακόμα στην οικογένεια...είναι αραχτό και ξεκουράζεται. Κάθε φορά που το βλέπω νιώθω πως μου μιλάει...σα να μου λέει "τι κάνεις φιλαράκι?" "θυμάσαι τι περάσαμε μαζί?" Το πρώτο αμάξι που πέρασα στο ονομά μου είχα ανατριχιάσει....ένιωθα πως τελείωνε μια γλυκιά εποχή....γιατί το carina ΄΄ηταν και είναι στου πατέρα μου...αλλά ήταν είναι και θα είναι για πάντα στην καρδιά μου!!!
__________________
Μια φορά τον χρόνο αποτελεί επιτακτική ανάγκη!
Απάντηση με παράθεση
Re: Αυτ/το Και Ψυχολογια
  #3  
Παλιά 20-03-06, 01:24
Το avatar του χρήστη Stathis
Stathis Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 292
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 271
Stathis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Αυτ/το Και Ψυχολογια

Το αυτοκίνητο για μενα ειναι πανω απο ολα το μεσο μεταφορας μου.

Ειναι αυτο που με περημενει καθε ωρα και στιγμη να με παει οπου θελησω.


Εκτος απο αυτο ειναι και ενα απο τα χομπι μου. Μου αρεσει να ασχολουμαι με αυτο. Να ασχολουμαι τα αυτοκινητα των αλλων... να οδηγαω γρηγορα.... να κανω την βολτα μου ακουγοντας μουσικη... Να βαζω καμια φιλικη κοντρα με αγνωστους στο δρομο παντα υπο ασφαλη συνθήκες....

Κοινως ... ειναι εργαλειο και παραλληλα τροπος διασκέδασης.

Αλλα ειμαι και τις νοοτροπίας... οτι αντεχει η τσεπη μας. Δεν προκειτε ποτε να κανω 2η δουλεια για να παρω Μ3.

Επίσης δεν το παντρευομαι (δεν "κολαω" με ενα αμαξι) και δεν στεναχωριεμαι αν παθει κατι. Σιδερα ειναι. Εμεις να ειμαστε καλα. Αυτοκινητα απειρα.

Απο την αλλη ομως δεν μπορω να με φανταστω χωρις αυτοκίνητο. Μου ειναι απαραίτητο. Πες το ειδος 1ης αναγκης.


Πάντως μεσα στο σχεδιο "Μολις κερδισα το joker" Ειναι πολλα αυτοκίνητα καθως και υπαρχουν απειρες καταστασεις οπως, Οδηγηση F1 στο Μανι-Κουρ, Οδηγηση Σουπερ Cars στο Nιρμπυργκινγκ .... που πρεπει να εχεις και καποια φραγκα για να τα κανεις
__________________
Wining Is Way Of Life
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,11181092 seconds (75,61% PHP - 24,39% MySQL) with 29 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:41.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)