Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Επιτρέπεται ο κοτσαδόρος να είναι πάνω στο αυτοκίνητο και πότε;
  #1  
Παλιά 06-07-09, 14:35
Το avatar του χρήστη gaspas
gaspas Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 02-05-2008
Μοντέλο: COROLLA TS 06 5d
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 34
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 199
gaspas είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Επιτρέπεται ο κοτσαδόρος να είναι πάνω στο αυτοκίνητο και πότε;

Έχω ρωτήσει τρεις ασφαλιστές, δύο στο υπουργείο και ένα φίλο που έχει άδεια για ρυμούλκηση, ο καθένας τα δικά του.

Τώρα περιμένω και τα δικά σας!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-07-09, 14:45
Το avatar του χρήστη tserkene
tserkene Offline:
 
Εγγραφή: 13-03-2006
Μοντέλο: corolla ts
Περιοχή: Βέροια
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 524
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 274
tserkene είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εάν είναι αποσπώμενος καλό είναι να τον έχεις έξω, αν είναι από τους παλιούς τότε είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα!!! Όπως είχε πει και πιο παλιά ο Κώστας (diafanh-psyxh) τον έλεγαν μ@## αλλά δεν μπορούν να σε κάνουν τίποτα εάν έχεις ασφάλεια.
__________________


visit us on tserkezos.gr visit us on car.gr visit us on facebook


visit my garage

Αν έχεις βαρεθεί να κοιμάσαι τις Κυριακές, τότε μπορείς και εσύ να έρθεις μαζί μας… ΣΧΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-07-09, 15:45
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
επισημα πρεπει να εχεις αποσπωμενο κοτσαδορο να εχεις αδεια ρυμουλκησης και να εχιες πληρωσει επασφαλιστρο για καποιο treiler που εχεις ή μπαγκαζιερα.

τωρα σε περιπτωση που εχεις πανω τον κοτσαδορο και γινει καποιο ατυχημα τοτε λογω του οτι εχεις αδεια ρυμουλκησης και ασφαλεια , θεωρειτε αναποσπαστο μερος του αυτοκινητου και δεν εισαι υποχρεωμενος να τον αφαιρεσεις και δεν εχεις ευθυνη για τις ζημιες του αλλου.
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-07-09, 16:22
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 754
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
πάνω στο θέμα αυτο είχα μια μεγάλη συζήτηση με ένα παλικάρι στη δουλειά μου που έβαλε μόνος τους κοτσαδόρο στο octavia που έχει μονο και μόνο για να μεταφέρει 2,3,4 φορές το χρόνο το κουτι για τους σκύλους.
αυτό που μου είπε είναι ότι στο υπουργείο του έδωσαν ένα χαρτι (νομο του 19...κατι) που γράφει ότι δεν χρειάζεται άδεια κλπ κλπ.περιμένω να ξαναπέσουμε βάρδεια παρέα για να το παρω να το βγάλω φωτοτυπία και θα το ανεβασω και στο site
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-07-09, 13:00
Το avatar του χρήστη gaspas
gaspas Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 02-05-2008
Μοντέλο: COROLLA TS 06 5d
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 34
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 199
gaspas είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Πήγα και εγώ στο υποθργείο και μου είπε εκέί που βγάζει τις άδειεσ ρυμούλκησης ότι απαγορεύται να είναι πάνω στο αμάξι ενώ δεν μεταφέρεις κάτι, επίσης δεν μπορείς να βγάλεις άδεια αν δεν έχεις κάτι να τραβάς πχ τρειλερ,μπαγκαζιέρα κτλ.
και αν θέλει η τροχαία σε γράφει.

Ο ασφαλιστής μου λέει από την στιγμή που είναι δηλωμένος στην ασφάλεια δεν παίζει πρόβλημα, ο άλος ασφαλιστής λεέι αν σε τρακάρει κανίς από πίσω έχεις συνυπαιτιότητα και σε πληρώνει με τα μισά.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-07-09, 14:29
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 754
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγώ σου είπα πως περιμένω να γυρίσει από άδεια ο συναδελφος μου για να βγαλω φωτοτυπία το χαρτι που του εδωσαν.τότε θα δουμε τι ισχύει και τι όχι.όσο και αν ψάξεις άκρη εύκολα δεν μπορείς να βγάλεις αφού υπάρχουν παραθυράκια παντου και μπάζει
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-07-09, 17:55
CTS03 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 14-07-2005
Μηνύματα: 810
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 311
CTS03 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gaspas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήγα και εγώ στο υποθργείο και μου είπε εκέί που βγάζει τις άδειεσ ρυμούλκησης ότι απαγορεύται να είναι πάνω στο αμάξι ενώ δεν μεταφέρεις κάτι, .
Σωστό και ο λόγος είναι προφανής. Οι προφυλακτήρες έχουν ένα ρόλο να παίξουν, δεν είναι διακοσμητικά του αυτοκινήτου ! Ο κοτσαδόρος που εξέχει αναιρεί εξ ολοκλήρου το σκοπό του προφυλακτήρα και αποτελεί αντικοινωνική συμπεριφορά.

Όσο για τις διαφορετικές απόψεις για αποζημιώσεις ατυχημάτων, δεν είναι παράλογο να τις ακούς. Είναι προφανώς θέμα εκτίμησης και σε τελική ανάλυση θα κρίνεται από το δικαστήριο.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-09-09, 00:01
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 754
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gaspas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήγα και εγώ στο υποθργείο και μου είπε εκέί που βγάζει τις άδειεσ ρυμούλκησης ότι απαγορεύται να είναι πάνω στο αμάξι ενώ δεν μεταφέρεις κάτι,

είχα πεί ότι μολις έπεφτε στα χέρια μου θα το ανέβαζα.προσέξτε από που ειναι το έγγραφο και τι γραφει και δωστε προσοχη στα υπογραμμισμένα.

μόλις βρω ευκαιρία θα το ψαξω λίγο παραπάνω μήπως και εφοδιαστώ με κάποιο άλλο ίδιο που να μην ειναι φωτοτυπία όμως για να τους το δείχνω
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  σάρωση0001.jpg
Εμφανίσεις:  85
Μέγεθος:  147,1 KB  
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-09-09, 02:09
Το avatar του χρήστη ranger
ranger Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 27-03-2005
Μοντέλο: E-12 Tsport facelift
Περιοχή: 'Ιλιον
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 4.110
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 651
ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
με αφορμή αυτά που λέει το έγγραφο και συγκεκριμένα στην τελευταία παράγραφο περί απαγόρευσης οποιουδήποτε εξαρτήματος εξέχει από το αυτοκίνητο θέλω να ρωτήσω τι ισχύει για τις μπαγκαζιέρες που μπαίνουν σε σχάρα στην οροφή, αλλά και για τις σχάρες για ποδήλατα που δένουν στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου και εξέχουν αυξάνοντας το μήκος του...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Ειδικών Επιχειρήσεων


Κάντε τους δρόμους πιο ασφαλείς, είναι ευθύνη όλων μας...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-09-09, 18:56
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
τότε απαγορεύετε να είναι οι κοτσαδόροι επάνω στο αμάξι εφόσον δεν φέρουν ρυμουλκούμενο! αφού εξέχουν! μάλιστα μερικοί και πολύ! εμένα μια φορά μια βλαμένη με κοτσαδόρο είχε παρκάρει ανάποδα και μετά μου χτύπησε το αμάξι πίσω και αν και δεν φενόταν τίποτα έτυχε να μείνω μετά από λάστιχο και μαντέψτε!!! η ρεζέρβα δεν έβγαινε με τίποτα!!!! είχε πάει η ποδιά μέσα! και το πορτ μπαγκάζ δεν έκλεινε!!! πήρα ένα σφυρί και εγώ και το έφτιαξα μπαμ μπαμ. :Pppp χώρια ότι δεν τους βλέπουμε και μπορεί να χτυπήσουμε το αμάξι μας και μας χτυπάνε και αυτοί! μη πω για περίπτωση τρακαρίσματος τι γίνεται. Και επίσης πρέπει ΟΛΟΙ να είναι αποσπώμενοι, έτσι το μέρος που μένει ΔΕΝ εξέχει από το αυτοκίνητο! εμενα ο ασφαλιστής μου επειδή το έχω ρωτήσει μου είπε οτι 1) πρέπει να είναι αποσπώμενος και να βγαίνει οταν δεν ρυμουλκούμε κάτι, 2) θέλει ειδική άδεια από το υπουργείο 3) αν τον έχουμε πάνω οι ζημιές που θα γίνουν σε άλλο όχημα φταίμε εμείς και τις πληρωνουμε! πολλοί τον αφήνουν επίτιδες επάνω για να μην τον πλησιάζουν άλλα οχήματα, εμένα προσωπικά έχουν γίνει ζημιές με κοτσαδόρους και έχω σπαστεί πολύ, τόσο αρκετά να πάρω καμιά μέρα κανά τροχό και να αρχίσω να τους κόβω! του αδερφού μου πχ ένας του ξήλωσε τον προφυλακτήρα! την πινακίδα την έχουν διαλύσει να πάει να κοπεί δλδ! και αυτό που είχα πάθει και στο σταρλετ και μια άλλη φορά μου χάλασαν και το χρώμα στην corolla, τραβάει ο άλλος οπιστεν και μπαμ ο κοτσαδόρος στο αμάξι μου! κατι πρέπει να γίνει με αυτό το θέμα! ΕΛΕΟΣ ποιά!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 04-09-09 στις 19:01.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Περιβαλλοντικό Τέλος: Τι επιτρέπεται, τι απαγορεύεται & διαδικασία loukia OFF TOPIC 2 19-08-20 22:28
Αλλαγή Καταλύτη, πότε; agrileza TOYOTA COROLLA 111(G6) 7 09-01-20 20:56
Κοτσαδόρος corolla e12 aldou SUPPORT 5 03-09-12 17:26
Πότε αλλαγή Ελαστικών? teoNOKIA TOYOTA COROLLA E 12 58 15-05-12 19:12



Page generated in 0,17523193 seconds (82,83% PHP - 17,17% MySQL) with 44 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:11.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)