Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

TOYOTA AURIS Το καινουργιο (corolla ) Hatchback με την καινοτομο ονομασια για την αναφορα του σε πιο νεο κοινο. www.auriclub.gr

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #141  
Παλιά 01-04-09, 21:51
cyyaris Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 22-03-2009
Ηλικία: 42
Μηνύματα: 2
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
cyyaris είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingdragon Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά σε 1.4 diesel μπαίνει?
μάλλον δεν θα μπαίνει. το ψάχνω κι εγω για το γιαρις μου που έχουν την ιδια μηχανή. μάλλον σε αφτερμαρκετ θα καταληξω
Απάντηση με παράθεση
  #142  
Παλιά 28-09-09, 18:44
SinnaiG Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 22-06-2009
Ηλικία: 47
Μηνύματα: 9
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
SinnaiG είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Με την πατέντα για το cruise control μπορεί να έχουμε πρόβλημα με την εγγύηση του αυτοκινήτου? Αν το ζητήσω από την αντιπροσωπία να το βάλουν το cruise control πόσο παραπάνω από τα υλικά μπορεί να ζητήσουν? ... για να μην έχω και πρόβλημα με την εγγύηση λέω!
Sotoskap μπορείς να βοηθήσεις σε αυτό μήπως? Αν το έχετε χρεώσει σε κανέναν?
Και να ρωτήσω και κάτι ακόμα σε όσους το χρησιμοποιούνε, εκτός από άνεση στην οδήγηση είδατε μήπως και μείωση στην κατανάλωση λόγο του ότι φαντάζομε το γκάζι θα μένει αυτόματα σταθερό συνέχεια?
Απάντηση με παράθεση
  #143  
Παλιά 28-09-09, 18:50
Το avatar του χρήστη sotoskap
sotoskap Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Περιοχή: Βέροια
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.595
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 383
sotoskap είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SinnaiG Εμφάνιση μηνυμάτων
Με την πατέντα για το cruise control μπορεί να έχουμε πρόβλημα με την εγγύηση του αυτοκινήτου? Αν το ζητήσω από την αντιπροσωπία να το βάλουν το cruise control πόσο παραπάνω από τα υλικά μπορεί να ζητήσουν? ... για να μην έχω και πρόβλημα με την εγγύηση λέω!
Sotoskap μπορείς να βοηθήσεις σε αυτό μήπως? Αν το έχετε χρεώσει σε κανέναν? ....
Δεν θα εχεις κανένα προβλημα με την εγγυηση, ειδικα αν το τοποθετησουν σε αντιπροσωπεια.
Τωρα για την χρέωση είναι σχετικο...ειναι 15 λεπτα δουλεια! Να σου ζητησουν και 15-20 €.
__________________
Σημασία δεν έχει πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, άλλα πόσο γρήγορα μπορείς να το οδηγήσεις...!!!!...Γιατί το όριο είναι μια λεπτή γραμμή που δύσκολα πιάνεται αλλά εύκολα ξεπερνιέται....


Που & Που είναι καλό να κάνουμε μια παύση από την αναζήτηση της ευτυχίας και απλώς να είμαστε ευτυχείς....
Απάντηση με παράθεση
  #144  
Παλιά 28-09-09, 18:53
Το avatar του χρήστη Black Pearl
Black Pearl Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 14-05-2009
Μοντέλο: Auris 1.6 Dual VVTi
Μηνύματα: 142
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 197
Black Pearl είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SinnaiG Εμφάνιση μηνυμάτων
Με την πατέντα για το cruise control μπορεί να έχουμε πρόβλημα με την εγγύηση του αυτοκινήτου? Αν το ζητήσω από την αντιπροσωπία να το βάλουν το cruise control πόσο παραπάνω από τα υλικά μπορεί να ζητήσουν? ... για να μην έχω και πρόβλημα με την εγγύηση λέω!
Sotoskap μπορείς να βοηθήσεις σε αυτό μήπως? Αν το έχετε χρεώσει σε κανέναν?
Και να ρωτήσω και κάτι ακόμα σε όσους το χρησιμοποιούνε, εκτός από άνεση στην οδήγηση είδατε μήπως και μείωση στην κατανάλωση λόγο του ότι φαντάζομε το γκάζι θα μένει αυτόματα σταθερό συνέχεια?
Μειωση στην καταναλωση εχεις στααανταρ!!!

Τωρα με τις εγγυησεις δεν γνωριζω πραγματικα τι παιζει αν το βαλεις μετα την αγορα του οχηματος. Αυτα ειναι λιγο ευαισθητα θεματα και μπορει να γυρισουν να σου πουν ας μη το βαζες...που ξερουμε εμεις οτι δεν προκληθηκαν και αλλα προβληματα...
Γι αυτο ψαξτο καλα το θεμα αυτο και καλυτερα να στο τοποθετησουν καπου σε ενα εξουσιοδοτημενο συνεργειο παρα μονος σου...γιατι και αυτοι ευκαιριες ψαχνουν για φασαριες...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #145  
Παλιά 30-09-09, 11:37
Το avatar του χρήστη slobs
slobs Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Μοντέλο: Auris 1.6 Trendy
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 33
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 234
slobs είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Γειά σας παιδιά!!! Που μπορούμε να το βρούμε αυτο το εξάρτημα στην Ελλάδα? Υπάρχει κάποιο site?

EDIT : Τηλεφώνησα πριν απο λίγο στον Πασπαλιάρη και μου είπανε απο το συνεργείο ότι δεν αναλαμβάνουν την τοποθέτηση του συγκεκριμένου εξαρτήματος. Τους ρώτησα το λόγο που δεν το κάνουν και μου είπαν απλά οτι δεν το κάνουν!!!! Τα συμπεράσματα δικά σας....!!!
__________________
PANTELIS RIGAS

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sotoskap : 30-09-09 στις 11:56. Αιτία: Συγχώνευση posts
Απάντηση με παράθεση
  #146  
Παλιά 30-09-09, 17:08
Το avatar του χρήστη Black Pearl
Black Pearl Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 14-05-2009
Μοντέλο: Auris 1.6 Dual VVTi
Μηνύματα: 142
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 197
Black Pearl είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από slobs Εμφάνιση μηνυμάτων
EDIT : Τηλεφώνησα πριν απο λίγο στον Πασπαλιάρη και μου είπανε απο το συνεργείο ότι δεν αναλαμβάνουν την τοποθέτηση του συγκεκριμένου εξαρτήματος. Τους ρώτησα το λόγο που δεν το κάνουν και μου είπαν απλά οτι δεν το κάνουν!!!! Τα συμπεράσματα δικά σας....!!!
Τα συμπερασματα??? Η Toyota εχει χαλασει εδω και χρονια...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #147  
Παλιά 30-09-09, 17:17
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Παιδιά... ας κανω λιγο τον δικηγορο του διαβολου...

Αν στο τοποθετησουν και σου βγαλει βλαβη... τι γινεται? Αν προκαλεσει βλάβη σε κάποιο αλλο εξαρτημα του αυτοκινητου τι γινεται? Αν βγαλει βλάβη οσο εισαι καθοδον και πχ σου κλειδωσει το γκαζι και σκοτωθείς πουθενα τι γινεται?
Το ξερω οτι λεω ακραία παραδείγματα αλλα μπορούν να συμβουν!

Δεν υπαρχει επισημη οδηγία απο την ΤΟΥΟΤΑ φανταζομαι για να μπαίνει αυτο εξτρα... Ισως και να δουλευει αλλα δεν εχει εγκριθεί η μετέπειτα τοποθετηση του επισημα. Μονο με παραγγελία απο το εργοστάσιο ερχεται ετοιμο το αμαξι έτσι.

Δεν μπορει να αναλάβει τετοια ευθύνη πιστευω μια αντιπροσωπία. Άλλο να σου ερθει έτοιμο απο την ΤΟΥΟΤΑ και αλλο να στο βαλει εξτρα η καθε αντιπροσωπία χωρίς να εχει εγκριθεί απο την ΤΟΥΟΤΑ. Δεν ξερω αν μπορουν να στο κοστολογησουν καν! Δλδ αυτοι τις χρεωσεις τις εχουν ετοιμες πχ αλλαγη τακακια παιρνει μιση ωρα άρα χρεωνουμε μιση εργατοώρα. Ετσι εχει δωσει τη λιστα έτοιμη η μαμά ΤΟΥΟΤΑ.
Αυτο πως θα το κοστολογήσουν (ενω δεν υπαρχει προηγούμενο) και πως θα το περασουν στο συστημα εφοσον δεν ειναι εγκεκριμενο?

Θα σας πω ενα πιο απλο παραδειγμα. Εχει καποιος την εκδοση terra της Ε12 (που εχει A/C) και θέλει να βαλει το Clima (μαζι με ολο το καντραν) που εχει η έκδοση SOL... Λετε αν παω τα ανταλακτικά στην αντιπροσωπία να κάτσουν να το κάνουν?...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #148  
Παλιά 30-09-09, 18:08
neoklis Offline:
 
Εγγραφή: 10-06-2009
Ηλικία: 50 male
Μηνύματα: 2.447
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 426
neoklis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
και εγω οταν εκανα παραγγελια την ts μου 10/04 face lift
οταν ρωτησα να μου ερθει με cruise control μου ειπαν δεν βγανει παρα μονο για 1,6 face lift..............
κριμα γιατι παω συχνα με 6η και χαλαρα ................
Απάντηση με παράθεση
  #149  
Παλιά 30-09-09, 18:11
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos ts Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγω οταν εκανα παραγγελια την ts μου 10/04 face lift
οταν ρωτησα να μου ερθει με cruise control μου ειπαν δεν βγανει παρα μονο για 1,6 face lift..............
κριμα γιατι παω συχνα με 6η και χαλαρα ................

Εσύ έχεις ντίζα για αυτό. To facelift 1.6 και το Auris έχουν ηλεκτρογκαζο...
Απάντηση με παράθεση
  #150  
Παλιά 30-09-09, 19:51
Το avatar του χρήστη Black Pearl
Black Pearl Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 14-05-2009
Μοντέλο: Auris 1.6 Dual VVTi
Μηνύματα: 142
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 197
Black Pearl είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά... ας κανω λιγο τον δικηγορο του διαβολου...

Αν στο τοποθετησουν και σου βγαλει βλαβη... τι γινεται? Αν προκαλεσει βλάβη σε κάποιο αλλο εξαρτημα του αυτοκινητου τι γινεται? Αν βγαλει βλάβη οσο εισαι καθοδον και πχ σου κλειδωσει το γκαζι και σκοτωθείς πουθενα τι γινεται?
Το ξερω οτι λεω ακραία παραδείγματα αλλα μπορούν να συμβουν!

Δεν υπαρχει επισημη οδηγία απο την ΤΟΥΟΤΑ φανταζομαι για να μπαίνει αυτο εξτρα... Ισως και να δουλευει αλλα δεν εχει εγκριθεί η μετέπειτα τοποθετηση του επισημα. Μονο με παραγγελία απο το εργοστάσιο ερχεται ετοιμο το αμαξι έτσι.

Δεν μπορει να αναλάβει τετοια ευθύνη πιστευω μια αντιπροσωπία. Άλλο να σου ερθει έτοιμο απο την ΤΟΥΟΤΑ και αλλο να στο βαλει εξτρα η καθε αντιπροσωπία χωρίς να εχει εγκριθεί απο την ΤΟΥΟΤΑ. Δεν ξερω αν μπορουν να στο κοστολογησουν καν! Δλδ αυτοι τις χρεωσεις τις εχουν ετοιμες πχ αλλαγη τακακια παιρνει μιση ωρα άρα χρεωνουμε μιση εργατοώρα. Ετσι εχει δωσει τη λιστα έτοιμη η μαμά ΤΟΥΟΤΑ.
Αυτο πως θα το κοστολογήσουν (ενω δεν υπαρχει προηγούμενο) και πως θα το περασουν στο συστημα εφοσον δεν ειναι εγκεκριμενο?
Να σε ρωτησω κατι, εισαι στην Toyota Hellas μεσα??? Εχεις παει ποτε να δεις πως ερχονται τα αυτοκινητα στην Ελλαδα???

Απαντησε μου σε αυτα τα δυο γιατι αυτα που θα ακουσεις μαλλον θα σου πεσουν καπως...
Για να παρεις μια γευση...πηγαινε στον Πειραια οταν ερχονται τα Golf απο τη γερμανια και δες και ενα Golf καθαρα γερμανικο!!!
Τα αμαξια γενικα στην ελλαδα, ερχονται σχεδον ξεβρακωτα...και το cruise control ειναι το λιγοτερο που σου βαζουν σαν "εξτρα" και βαφτιζουν την εκδοση μετα Auris Prenium!!! Ολα σαν Casual ερχονται, δικηγορε του διαβολου...

Ο θειος μου εχει μαντρα αυτοκινητων, οποτε ειμαι μεσα στα πραγματα και ξερω...γι αυτο λεω αυτα που λεω. Μπορω ανετα την επομενη φορα να σας εχω και φωτογραφιες. Αλλα βεβαια το πιο απλο ειναι να ριξετε μια ματια στις νταλικες που φερνουν τα αυτοκινητα μας στην αντιπροσωπια...και αν εσεις αναγνωρισετε καποια απο τα Auris σαν Prenium εκδοση, εγω αυριο γινομαι ιεραποστολος.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
sound control muffler's wastegate OFF TOPIC 6 19-12-09 23:39
Adaptor Control SONY CDX-M1000TF mariouli SOUNDMANIA 5 12-05-09 10:36
Cruise Control σε E12 Facelift 1.6 vergeo TOYOTA COROLLA E 12 12 18-12-07 13:36
.::How to- Control LIFT::. hatzidi2 TOYOTA COROLLA T-SPORT 5 03-08-06 00:25
Πατέντα dvd the_eye PHOTOS 7 05-10-05 14:54



Page generated in 0,17854691 seconds (82,28% PHP - 17,72% MySQL) with 44 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:42.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)