Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

OFF TOPIC Εδώ μπορείτε να γράφετε ό,τι θέλετε!! Από ειδήσεις μέχρι τι φαγητό έχετε σπίτι!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 26-05-15, 16:21
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 500
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Κοιτα Κωστα ο γραπτος λογος παρεξηγιεται ευκολα .........
Οποτε και ο καθενας εκλαμβανει οπως θελει τα γραφομενα και το υφος του καθενος.....

Στην ουσια τωρα ,οσο αφορα τα ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΑ επετρεψε μου επειδη τα ΕΧΩ πληρωσει και τα εχω γυρισει σχεδον ΟΛΑ της πιατσας και σε οσα δεν εχω παει ξερω απολυτα τι νουμερα θα περιμενω να δω γιατι εχουν μετρηθει εκει αμαξια που εχω εικονα!

Σε καμια περιπτωση δεν εχει δυναμομετρο ΜΟΝΟ ο Βολος!Καθε αλλο,εχει ΠΟΛΛΑ δυναμομετρα σε πολλα μερη και φυσικα και πιο εξελιγμενα αλλα και πιο ακριβα απο το δικο μας Βολιωτικο μαρκας DYNOMET!!!

Οπως ομως εχω ξανα πει στο παρελθον ΠΑΡΑ πολλες φορες και ισως να γινομαι και κουραστικος,φορτικος ή οπως αλλιως εστω και ΕΝΑΣ να μην την πατησει απο κατι τυπους που σε κανουν μεροκαματο για μενα ειναι ΚΕΡΔΟΣ,οχι φυσικα οικονομικο ,αλλα ηθικο και ειναι θεμα τιμης!!!

Ετσι για να τα ξαναπω και να τελειωνουμε ΟΛΑ τα μηχανηματα ειναι καλα και κακα αναλογα και με τον χρηστη που τα χειριζεται και τι σκοπο εχει!!!
ΦΥΣΙΚΑ υπαρχουν και κατασκευαστικες αδυναμιες ,αλλα την ΑΠΑΤΗ δεν την κανει το μηχανημα απο μονο του αλλα ο ιδιοκτητης-χειριστης του!!!!


Τωρα στα νουμερα:και εγω δεν ειμαι υπερ των κινεζικων,αν και εχω δει και επωνυμες να ανατιναζονται,αλλα εγω Garrett εχω και Garrett θα ξαναβαλω !


Επισης δεν εχω σκοπο ουτε να σε πεισω ουτε να αλλαξεις γνωμη,δεν σε βλεπω διατεθειμενο εξαλλου και φυσικα δεν με απασχολει αλλα επειδη γραφουμε σε δημοσιο forum και νιωθω την υποχρεωση να αποδεικνυω αυτα που λεω οχι σε σενα ,εσυ ειπαμε δεν εχεις διαθεση ,αλλα σε αυτους που θελουν να δουν τι εννοω θα παραθεσω δυο παρουσιασεις απο το περιοδικο POWER που εχω στα χερια μου με Project που εχουν ενδιαφερον και με νουμερα ,που θα καταλαβει και ο πιο δυσπιστος οτι για να λεω ΣΚΑΝΔΑΛΟ ειναι και το εννοω ,δεν το λεω ετσι για πλακα ουτε θελω να κανω τζαμπα μαγκα κανεναν!!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 26-05-15, 16:44
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 500
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παμε corolla υπερκυβισμενο ,και μετατροπη σε Turbo σε δυο φασεις!
Μια σε 0.4 και 160 αλογα και μια σε 1bar και 251 αλογα και 32,5 κιλα ροπης!
Με πολλα και καλα πραγματα οχι φυσικα κινεζικα ,με αγραφο και ροικη και μπλα μπλα....πληρωμενο κοινως που λεμε ........








Παμε ετερο Japan 1800 με μοτερ τεχνολογιας Honda i-vtec 2011 και 10.5 συμπιεση ,αλλα με 140 αλογα μαμα!!!ΑΥΤΟ και αν ειναι πληρωμενο!Μονο απο τον βελτιωτη του καταλαβαινω ποσα θα εδωσε ο ιδιοκτητης ,κατι που μπορει σε καποιους να μην ενδιαφερει ωστοσο μια βελτιωση κρινεται και απο το κοστος εκτος απο το αποτελεσμα και το value for money ,ειδικα στις μερες μας!!!!






Υπαρχει και τυπος που υπολογιζεις την ισχυ ενος Ν/Α μοτερ σε turbo ,αν την βρω θα την ανεβασω και αυτη!
Οπως και να εχει ασχοληθηκα μιση ωρα να ανεβασω απο το περιοδικο ΟΛΑ αυτα για να πω αυτα που λεω και οχι να ΠΕΙΣΩ κανεναν..........

Τα συμπερασματα δικα σας!!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis gt : 26-05-15 στις 16:52.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-05-15, 10:39
Το avatar του χρήστη kostas_8
kostas_8 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-09-2011
Περιοχή: Αγια Βαρβαρα, Αιγαλεω
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 496
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 203
kostas_8 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μα σου ειπα, με την τουρμπινα και την παροχη που μου λες τα νουμερα μου φαινονται πλεον φυσιολογικα. Δεν ειναι δηλαδη να με πεισεις σε κατι, αφου νορμαλ ακουγονται. Δεν ειπα οτι λες ψεμματα κοινως οταν εμαθα περι τουρμπινας. Αλλα ουτε και τα νουμερα για light turbo μου φαινονται σκανδαλο. Σκανδαλο θα ηταν στο 0.55 να εβγαζε απο 210 αλογα τροχο. Και απ'οτι βλεπεις, τα νουμερα που σου ελεγα πριν, μου τα αποδεικνυεις με το Corolla απο πανω, αρα κοινως δε σου ελεγα και μπαρουφες.
Και δηλαδη εγω τι να πω;
Ξεκιναμε απο εγκεφαλο: Link G4+ Storm
Πιστονια CP 79.5, περιπου 1815cc και 9 συμπιεση
Ατσαλινες μπιελες crower
Ροικη σε καπακι κλπ
Darton χιτωνια με blockguard
7800 κοφτη με ελατηρια και retainers
ΧΥΖ Coilover
550cc μπεκ
GT2871 με παροχη 480 αλογα. Και σιγουρα ξεχναω και αλλα πραγματα και δεν αναφερω καν χταποδοεξατμισεις, περιφερειακα κλπ. Ουτε καν αντλια βενζινης. Ακομα και επιστροφες βενζινης εχω φτιαξει. Και περι τουρμπινας δεν ξερω αν θα εβαζα 100% παλι garrett. Υπαρχουν και αλλες καλες πχ precision, borg warner, mhi, ihi, tial κλπ. Και προσωπικα αν μπορουσα τωρα θα εβαζα tial. Η τουλαχιστον την 2871 με κωλο tial και παντα vband αντι τα παπαριλικια με τις βιδες.


Και κατι τελευταιο περι δυναμομετρων. Εχω παει σε αρκετες συγκεντρωσεις, τις περισσοτερες φορες απλα για να δω και να κρινω, με τα αποτελεσματα στο 99% των περιπτωσεων να με δικαιωνουν. Τα Dynomet για παραδειγμα ειναι σχετικα τιμια δυναμομετρα, μιας που τα ανεφερες κιολας. Οπως επισης και τα Dynapack ειναι παρα πολυ καλα. Δε χρειαζετε να πληρωσεις κοινως για να δεις αν ενα δυναμομετρο ειναι καλο οταν γνωριζεις πανω κατι τι παιζει και σε νουμερα και γενικα τι παιζει τριγυρω.
Ολοι εχουμε πληρωσει οταν θελουμε να κανουμε κατι. Τωρα το γιατι ασχοληθηκες να ανεβασεις ολα αυτα ειναι αλλο θεμα. Οκ θες να αποδειξεις πραγματα τα οποια δεν ξερω γιατι μπηκες στον κοπο να το κανεις, καθως οπως σου ξαναειπα, οταν μου ειπες την παροχη μου φανηκαν λογικα. Και περι Ζομπολα, προς θεου, μη τον θεοποιεις.. Ειπαμε, καλος αλλα μεχρι εκει. Ειδικα στα Honda υπαρχουν πολυ καλυτεροι και εγω προσωπικα και εκ πειρας, επειδη εχω δει δουλεια αρκετων προγραμματιστων, ειναι ενας μετριος προς καλος προγραμματιστης. Οι περισσοτεροι κοιτανε να κανουν αρπαχτη και αυτο συμπεριλαμβανει και τον ιδιο μεσα σε επισης αρκετα "μεγαλα ονοματα". Ελαχιστοι ειναι αυτοι που δε το κανουν, ειδικα σε ατομα που δεν ειναι "του χωρου" και ειναι ακομα ψαρωμενοι. Και προσπαθω ακομα να καταλαβω σε τι λες οτι δεν εχεις διαθεση να με πεισεις η να αλλαξω γνωμη ενω με αυτα που ανεβασες με επιβεβαιωσες. Και να σου πω και κατι για το Honda, αυτο ΔΕΝ ειναι πληρωμενο. Τα μοτερ των Honda αντεχουν παρα πολυ και σου ξαναλεω ιδιο honda με αυτο στη φωτο που ανεβασες αλλα typeR (k20 μοτερ κοινως) απο 200 αλογα ατμοσφαιρα εβγαλε με κινεζικη GTX3076 550 αλογα μοτερ και εχει αλλαξει μονο ελατηρια και retainers. Μηπως αυτο ειναι καλυτερα Σκανδαλο και οχι τα αλλα που αναφερεις; μιλαμε για 350 αλογα πανω και οχι 80. Ουτε εγω θελω επισης να σε πεισω και εγω προσωπικα το ληγω εδω, δεν υπαρχει λογος να συζητησω κατι παραπανω, ενω με εχεις επιβεβαιωσει εσυ ο ιδιος, και σου ξαναλεω, λογικα τα νουμερα του σελικα με τετοια παροχη. Και δεν τσακωνομαστε ουτε χωριζουμε τιποτα, ουτε θελω να στην πω. Συζητηση κανουμε και σου αναφερω απλα καποια πραγματα τα οποια κακως τα θεοποιεις. Μην εισαι κολλημενος, γιατι με τα γραφομενα σου αυτο μου παρουσιαζεις και ισως για αυτο και το κανεις τοσο θεμα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-05-15, 11:28
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
προσωπικα δεν νομιζω οτι ξερω καποιον στην ελλαδα που ειναι πιο πολυ γνωστης πανω σε δυναμομετρο επιδοσεις κτλ απο τον giannis gt τον εμπιστευομαι απολυτα και για αυτο τον λογο θα ειναι αυτος που θα μας κανονισει την επομενη δυναμομετρηση αν το θελει παντα .. επισης κανονισε να ανεβουμε και εκει να κανουμε στους δικους σας καποια στιγμη ..
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 28-05-15, 02:43
Το avatar του χρήστη kostas_8
kostas_8 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-09-2011
Περιοχή: Αγια Βαρβαρα, Αιγαλεω
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 496
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 203
kostas_8 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Σαφως και γνωριζει μιας και τα εχει φαει με το κουταλι. Αλλα γιατι δεν πατε παλι στου φωτεινελη; δεν ειναι κακο δυναμομετρο απ'οσο ακουγεται.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 28-05-15, 10:06
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 500
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Κωστα κατ'αρχην δεν ειμαι ανθρωπος που παρεξηγουμαι και ειδικα λογω αμαξιων!
Οπως ειπα και ΕΝΑΣ να αφυπνηστει απο αυτα που λεω για μενα θα ειναι ΚΕΡΔΟΣ(ηθικο παντα)!

Τωρα στα περι Ζομπολα ξερω τι εννοεις και επειδη ετυχε να τον γνωρισω απο κοντα το καλοκαιρι που μας περασε ,πηγα απο το μαγαζι και πηρα τον εγκεφαλο που εβαλα στο megane απο εκει,ειδα ΠΟΛΛΑ πραγματα και καταλαβα ακομα περισσοτερα!Ωστοσο οπως και να εχει εχει παρουσιασει δουλειες που οπως και να το κανουμε ειναι υψηλου επιπεδου!
Οταν για το HONDA ειπα οτι ειναι πληρωμενο ,εννουσα οτι γνωριζοντας το συνεργειο καταλαβα τι μερικαματο επαιξε στην βελτιωση,οχι οτι φοραει ενα σκασμο πραγματα!!!
Τα περι αξιοπιστιας των Honda δεν θα διαφωνισω ,ουτε εγραψα κατι πανω σε αυτο ,θα δουμε και το Celica ποσο θα αντεξει stock ,αλλα το θεμα της αποδοσης!
Αλλα να συγκρινεις τον Κ20 με το μοτερ του R18 νομιζω δεν υπαρχει συγκριση!!!Αν ηταν θα βελτιωναν ολοι τα 1800 αυτα τα μοτερ και δεν θα εβαζαν Κ20 και πριν προλαβεις να πεις οτι ειναι 2λιτρο θα σου υπενθυμιζω ΑΠΕΙΡΑ Honda ανα τον κοσμο να εχουν βελτιωσει Κ18 μοτερ απο integra!

Επισης επειδη εγω ΠΑΝΤΑ σε μια βελτιωση βαζω και το value for money ,αν μπορουσα να σας εβαζα τον ιδιοκτητη να σας τα ελεγε θα καταλαβαινατε γιατι ειπα περι σκανδαλου!

Τωρα τα περι δυναμομετρων!Ειπα οτι ολα τα δυναμομετρα φτιαχτηκαν για να ειναι καλα,με τα υπερ και τα κατα και τις κατασκευαστικες αδυναμιες!Αναλογα τι πλασαρει η καθε εταιρια εχει και την αναλογη τιμη!Απο εκει και περα ο χειριστης-ιδιοκτητης φερει την ευθυνη για το πως θα μετρα,αν ειναι αυστηρο ή οχι ,αν θα βγαζει κοκουρουκου νουμερα και θα σε κανει μεροκαματο!
Τωρα επειδη ανεφερες και το Φωτεινελη ,δεν θυμαμαι αν ησουν τον Δεκεμβρη,εγω ημουν και ειχα δηλωσει οτι δεν θα μετρηθω για λογους ηθικης τιμης και δεν το εκανα ,ειχα προηγουμενα απο τον πατερα ,αλλα και ο γιος δεν ειναι και πιο καλομιλητος στον κοσμο,αλλα δεν θα τον παντρευτουμε κιολας,αλλα το ΜΑΗΑ που ειναι Γερμανικο και πολυδιαφημησμενο εχει πολλες κατασκευαστικες ατελειες και η πιο σοβαρη ειναι τα λεια ραουλα του!Αν ησουν εκει (δεν θυμαμαι αν ησουν) θα εβλεπες οτι το Corolla του Λυσσα σπινιαρε με πολυ λιγη πιεση και φυσικα εγω το ηξερα γιατι το εχω βιωσει!Και μιλαμε για ενα αμαξι 300 αλογων!Ανεβηκε στο μαρσπιε ο RoyD Χρηστος και ετσι το μετρησε!
Ακομα και το μαμα Ford Focus RS το πρασινο στο 1οπατημα σπινιαρε και εδειξε οτι να ναι νουμερο!

Αρα εκει υπαρχει θεμα και οσο καλη διαθεση να εχει ο ιδιοκτητης -χειριστης δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ περιπτωση ενα δυνατο turbo να μην σπινιαρει και οταν σπινιαρει δεν παιρνεις σωστη μετρηση!

Ειπες και για το Dynapack!Δεν εχω μετρηθει ,εχω δει απο Μαλλιωρα που το ειχε μετρησεις απιστευτες και στην νεοτερη ιστορια εχω δει απο extreme tuners που το εχουν τα απιστευτα ,αλλα του Ζομπολα δεν τον εχω τεσταρει απο νουμερα ,αλλα το μελος χρηστος που ειχε στειλε ΠΜ με νουμερα δυναμομετρησεων με μεγαλες διαφορες απο το ΜΑΗΑ ,οποτε κρατω μια επιφυλαξη!

Ολα αυτα τα γραφω και συγγνωμη αν κουραζω για να μεταφερω αυτα που ξερω και οχι να πεισω ή να δυσφημησω κανεναν!
Απο εκει και περα ο καθενας εχει κριση και πορτοφολι και πραττει!


Φανη σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και οπως σου εχω ξαναπει και δημοσια ,αλλα και σε προσωπικο επιπεδο ,ειμαι ΠΑΝΤΑ στην διαθεση να βοηθησω οσο μπορω και να εξυπηρετησω τοσο το Corolla club που το αισθανομαι σπιτι μου ,αν και οχι κατοχος ΤΟΥΟΤΑ,αλλα και τον οποιοδηποτε προσωπικα !!!
Δεν εχω να κερδισω ΤΙΠΟΤΑ απο κανεναν και τον μαστορα μου που τοσο τον εχω διαφημισει ,ουτε τα παιρνω απο αυτον ,ουτε κανω κατι τζαμπα!Καθε αλλο πληρωνω τα ΠΑΝΤΑ ,οτι κανω στα αμαξια μου,για αυτο και μπορω να τον διαφημιζω και πιο ανετα γιατι θα ηταν ανηθικο απο μερος μου να ειμαι ΤΖΑΜΠΑ μαγκας και να διαφημιζα οχι τον μαστορα ,αλλα και την μανα μου και τον πατερα μου!

Οσοι με γνωριζουν καλα και κυριως οι Θεσσαλοι εδω που ξερουν και προσωπικως την σχεση μας με τον μαστορα ,μπορουν να επιβεβαιωσουν αυτα που λεω!!!Και αν ειναι γνωστης και αν εχει κανει καποιον που γνωριζουν μεροκαματο ή το αντιθετο μια καλη εξηγα !
Κανεις δεν ειναι τελειος ,μονο ο Θεος,αλλα το παν ειναι να εισαι οσο πιο ειλικρινης γινεται και ας μην αρεσει παντα αυτο!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 28-05-15, 15:16
Το avatar του χρήστη kostas_8
kostas_8 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-09-2011
Περιοχή: Αγια Βαρβαρα, Αιγαλεω
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 496
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 203
kostas_8 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ειχα ερθει αλλα δεν μετρησα και ημουν και χωρις αμαξι. Περι ραουλου ο λογος, θελουν και συντηρηση. Προσφατα ημουν εκει και μετρηθηκε R35 1300 αλογα κοντα, οπως και ενα mr2 με k20 μοτερ ενος φιλου το οποιο νομιζω διαφημηστηκε και στο power πριν 2 τευχη, δε θυμαμαι. Ειδικα στο R35 αλλα και στο mr2 και σε κατι αλλα αμαξια που ηταν εκει για μετρηση, δεν υπηρξε σπινιαρισμα σχεδον καθολου. αντε 2-3 φορες και αυτες με το ζορι. Τωρα για του Νικου το αμαξι, με συγχωρεις κιολας, αλλα και με τις 14αρες και δεν ξερω τι λαστιχα εχει λογικο μου ακουγετε. Παιζουν παρα πολλα ρολο. Εδω τις προαλλες ειχα παει σε αλλο δυναμομετρο και εσκασε το λαστιχο σε ενα ibiza, και ηταν r1r κιολας. Συμβαινουν και αυτα..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 28-05-15, 23:48
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 500
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Κωστα σκεψου το ομως να πας να φτιαξεις ενα προγραμμα στο αμαξι σου ,προφανως δυνατο και turbo και να εχεις το αγχος με ολα τα υπολοιπα ,να εχεις και το αγχος του σπινιαρισματος?
Για μενα αυτο ειναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ!!!
Η συντηρηση εννοειται ,αλλα τα ραουλα δεν την παθαινουν λογω κακη συντηρησης ,αλλα λογω κακου σχεδιασμου!Δεν ειναι σαγρε ,ραβδωτα ,αλλα εχουν χρωμα επανω σαν αυτα που βαφουν τα καταστρωματα απο τα καραβια!
Ε αυτο μετα απο 2-3 αμαξιαξαβαφει!Αλλα και να μην ξεβαψει ,ενα πολυ δυνατο θα σπινιαρει ,ενω αν ειχε ραβδωσεις οπως σε πολλα ραουλα δυναμομετρων ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να συμβει αυτο οχι με 14αρες ζαντες ,αλλα ουτε ποδηλατου που λεει ο λογος!!!Ο ηλιθιος που το σχεδιασε δεν το ξερει?Ουτε μια δοκιμη?

Εδω στο Βολο εχει μετρηθει μηχανακι ,οχι ενα αλλα πολλα , αλλα το δυνατο εβγαλε 375+ αλογα και δεν σπινιαρισε ουτε για πλακα.......

Εδω το βιντεο:https://www.youtube.com/watch?v=rlVD1rhq0EE

Τα 550 ειναι δια δυο , λογω οτι επειδη το dyno ειναι αυτοκινητου εχει διπλα ραουλα ,αλλα αυτο επειδη ειναι μηχανη και γυριζε πανω στο ενα,γυρνουσε και το αλλο και το εβγαλε επι δυο το νουμερο........
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis gt : 28-05-15 στις 23:53.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 28-05-15, 23:58
Το avatar του χρήστη MITSOS
MITSOS Offline:
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 1.405
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 341
MITSOS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
προσωπικα δεν νομιζω οτι ξερω καποιον στην ελλαδα που ειναι πιο πολυ γνωστης πανω σε δυναμομετρο επιδοσεις κτλ απο τον giannis gt τον εμπιστευομαι απολυτα και για αυτο τον λογο θα ειναι αυτος που θα μας κανονισει την επομενη δυναμομετρηση αν το θελει παντα .. επισης κανονισε να ανεβουμε και εκει να κανουμε στους δικους σας καποια στιγμη ..
Φάνη όποτε θέλετε είστε ευπρόσδεκτοι στο Βόλο.
Να γνωρίσετε από κοντά και τον Θόδωρα.
Σας περιμένουμε!
__________________
ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΟΙ ΤΟΥΡΜΠΙΝΕΣ ΓΜΤ!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 29-05-15, 12:00
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
θα το προσπαθησουμε στα προσεχως ..
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
3S PROJECT giannis gt OFF TOPIC 9 08-04-12 13:01
Μακατος new project Celica st165. GEORGE N. UPDATES 9 11-01-12 11:06
νεο project NIKOSX TOYOTA COROLLA 111(G6) 26 08-11-09 17:20
project st 220 toyota mania CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 8 16-05-06 11:09
Toyota Celica 1.8 Turbo Θωμας.Κ SUPPORT 9 04-04-05 14:46



Page generated in 0,19907308 seconds (85,08% PHP - 14,92% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:16.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)