Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Toyota Corolla E80 1987 (2e)
  #1  
Παλιά 10-11-21, 21:17
rhaastox Offline:
Υπερβολικά Νέος
 
Εγγραφή: 10-11-2021
Μηνύματα: 1
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
rhaastox είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Toyota Corolla E80 1987 (2e)

Καλησπέρα σας παιδιά!

Βρήκα την παρέα σας στην προσπάθεια μου να αναστήσω ένα Toyota Corolla E80 Sedan που έχουμε στην οικογένεια, το όποιο τα τελευταία δύο χρόνια βρίσκεται σε ακινησία.

Το αυτοκίνητο πριν παροπλιστεί έκαιγε αρκετή ποσότητα λαδιού. Βασικά είχε φτάσει στο σημείο να είναι πολύ επικίνδυνο και για τους πίσω στον δρόμο με το τόσο ντουμάνι που αμόλαγε! Πριν το παρατήσουμε πέρα από αυτό είχε και θέματα με το καρμπυρατέρ του.

Το Corollακι ήταν στην κατοχή του αδερφού μου. Μια μέρα πρόσφατα τον άκουσα να λέει πως θέλει να το δώσει σε μάντρα για σίδερα και κάπου εκεί πετάχτηκα να το πάρω εγώ μήπως και το σώσουμε.

Έχει τον 2e κινητήρα. Σκέφτηκα πολύ σοβαρά να επισκευάσω το ήδη υπάρχων μοτερ, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει. Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι δεν θέλω να πάει σε καταστροφή.

Έχει γύρω στους 6 μήνες τώρα που έχει να πάρει μπρος, τώρα περιμένω σε λίγες μέρες φλάντζα για το καπάκι βαλβιδών όπως και βαλβίδα PCV, ώστε να το βάλω μπροστά και βλέπουμε. Επίσης από κάπου κάτω από το καρμπυρατέρ μου χάνει νεράκια, όποτε θέλω να το δω και αυτό.

Υπάρχει κάποιος άλλος κινητήρας πέρα από τον 2E που πιστεύεται ότι θα άξιζε να προσπαθήσω να βρω και να του βάλω πάνω;

Καλώς σας βρήκα
Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
Α
  #2  
Παλιά 13-11-21, 21:37
keichi Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 855
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 264
keichi είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Α

Νομιμα μονο 2ε και 2ε-ε βαζεις...Παρανομα βαζεις οτι θες...
Εγω ειχα μπλεξει με τα γειρατεια μιας ε90 με 2ε μηχανη, μπελαδες δυσκολοι με το καρμπυρατερ, καψιμο λαδιων απο τσιμουχακια τα οποια αλλαξα, μετα αρχισε να καει απο εμβολοχιτωνια, ειχα ραγισμενες πολλαπλες εξαγωγης μετα, μετεπειτα σφυριζε σαζμαν τα ρουλεμαν του, ειχε σκουριτσες οι καροτσα, ψυγειοπροβληματα, και εντελει το στειλαμε αποσυρση...

Δεν υπηρχε περιπτωση να ασχοληθω αλλο με αυτο το αμαξι προσωπικα, κατευθειαν στα παλιοσιδερα, γιατι θεωρω οτι οταν καταναλωνεις περισσοτερο χρονο να μαστορευεις ενα αμαξι παρα να το οδηγεις, δεν εχει νοημα...

Παλια αυτοκινητα ειναι 30- 35 ετων φτανει πια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Toyota Corolla E-12 ranger Αυτοκίνητα 0 26-12-18 22:19
My Toyota corolla G6 tom ks TOYOTA COROLLA 111(G6) 19 22-05-14 14:13
Toyota Corolla WRC 98-99 naevy PHOTOS 23 24-08-12 20:01
New Toyota Toyota Corolla XRS 2009 LAKISdj TOYOTA COROLLA E15 19 02-12-10 21:18
Νew Toyota Corolla Stathis TOYOTA COROLLA E 12 28 19-01-06 03:09



Page generated in 0,10643291 seconds (75,04% PHP - 24,96% MySQL) with 26 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:24.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)