Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*101

TOYOTA COROLLA E*101 1992>1996

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Re: E-101 Kai Atmosfaira
  #11  
Παλιά 13-08-06, 18:23
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Re: E-101 Kai Atmosfaira

Δες τι εχω εγω στο δικο μου (του father βασικα αλλα σε κανα 6μηνο θα ναι δικο μου): στην εισαγωγη εχω χοανη της simota χταποδι 4-2-1 αγωνιστικο καταλυτη americat με αντοχη στα 200-240 αλογα σωληνα με διατομη 5cm χειροποιητο μεσαιο και τελος ελευθερο ομοκεντρο τελικο με διατομη 4.5cm.

Απ οτι παρατηρησα δεν κανεις λογο πουθενα για καταλυτη και χταποδι. Χωρις αυτα ναι ειναι μουλαρι αλλα με το που αλλαχτηκαν το αυτοκινητο αρπαζε με πολυ καλο ρυθμο (μην ξεχνας οτι το δικο μου εχει stock εγκεφαλο). Το K&N κανει δουλεια δε λεω αλλα για δοκιμασε να βαλεις ενα της Pipercross (προμηθευτης της SUBARU στο WRC). Ειναι πιο ελευθερο το χω δοκιμασει και με τα 2 φιλτρα το αμαξι. Με αυτα που εχει το δικο μου ειναι γυρω στα 92-95 αλογα (ισως μεγαλο νουμερο αλλα ειναι γνωστο οτι το μοτερ αυτο ηταν αρκετα πνιγμενο σε σχεση με τον προκατοχο του) κι ειναι πιο ζωντανο. Αν και μεχρι τις 3500 σ.α.λ ψιλοσερνεται μολις περασει το σημειο αυτο και μεχρι τον κοφτη (6200rpm) νιωθω σαν να με χτυπαει καποιος απο πισω και το αμαξι σηκωνει γρηγορα (για αυτοκινητο 1260 κιλα αποβαρο).

Κανε λιγο την συγκριση και σκεψου τι εγινε λαθος. Μην ξεχνας οτι σημαντικο ρολο παιζει αφ ενος τι λαδι και βενζινη του βαζεις αφ ετερου αν συντηρειται το αυτοκινητο σωστα. Οσο για την μετατοπιση του κοφτη πιεζεις τον κινητηρα για να κερδισεις τι με 300rpm πιο μεγαλο ευρος στροφων? Αν δεν κανεις καποια βελτιωση για μεγαλυτερη παροχη καυσιμου στις ψηλες στροφες μονο καλα δεν θα κανεις. Παντως εγκρινω την λυση του μοτερ απο starlet gt και μαλιστα σε γνωστο περιοδικο υπαρχει ενα τετοιο θεμα.
Απάντηση με παράθεση
Re: E-101 Kai Atmosfaira
  #12  
Παλιά 02-10-06, 01:15
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Re: E-101 Kai Atmosfaira

Θελω να βαλω μια μπεκιερα στο αυτοκινητο. Μπορω να παρω απο καποιο μεγαλυτερο μοντελο corolla (corolla ts ας πουμε) η να στραφω σε aftermarket? Θα χρειαστει να κανω καποια αλλαγη στην παροχη αερα για το μειγμα? Μια φτιαχτη μεταλλικη εισαγωγη για το 1.3 μοτερ μου ποσο κοστιζει?
Απάντηση με παράθεση
Re: E-101 Kai Atmosfaira
  #13  
Παλιά 02-10-06, 01:33
Rl
 
Μηνύματα: n/a
Re: E-101 Kai Atmosfaira

Φιλε μου πεταμενα λεφτα θα πανε!Αν θες ακου κ εμενα κ τους αλλους εδω μεσα κ η αστο ετσι οπως ειναι το μοτερ σου η βαλε αλλο αν θες γκαζι!Το ιδιο αμαξι εχουμε κ το ιδιο μοτερ ειχαμε.Αν ριξεις στον κινητηρα σου για περιφεριακα θα πανε ΠΕΤΑΜΕΝΑ!Αμα τελικα το φτιαξεις με περιφερειακα κ εχεις κ αποτελεσμα σε παρακαλω ενημερωσε με να το γνωστοποιησουμε κ στο κλαμπ γιατι πολλοι θα το θελαν αυτο αν γινοταν.Αν παλι θες να κανεις κατι σε αυτο το μοτερ μονο αποψη μου 1 νιτρο για +25 μαξ 40 αλογα.Στα +25 θα σαι κ αξιοπιστος.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-02-07, 01:17
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Πιστεψε με φιλτατε αυτα που θελω να κανω στην κουκλα μου θελουν αρκετα λεφτα. Και ΔΕΝ αφορουν αυτο το μοτερ. Κατσε να γινει δικο μου κ βλεπω να ζηταω βοηθεια για ανευρεση του 20βαλβιδου φονια των V-TEC (σε ενα περιοδικο ετσι το εχουν προσονομασει). Α! Μια και το θυμηθηκα! Ενας συμφοιτητης μου εχει ενα πισωκινητο corolla (πρεπει να χει την ΚΕ 30)κ το μοτερ τα φτυνει. Μπαινει μοτερ απο προσθιοκινητο σε πισωκινητο?
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-02-07, 08:43
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
4age βαζουν ή 2TG(καρμπυνατερ)
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 27-02-07, 23:15
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Ειναι απο μπροστινες corolla κ τα δυο? Χρειαζεται πολυ κοψε-ραψε για να κατσουν μηχανη κιβωτιο κ να κουμπωσουν η θα ειναι επικινδυνο μετα το αυτοκινητο?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 10-03-07, 21:58
Το avatar του χρήστη sphinxgr
sphinxgr Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 12-07-2006
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 20
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 220
sphinxgr είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Η καλύτερη βελτίωση είναι η αλλαγή κινητήρα... Τα ίδια χρήματα θα πάει με το να τοποθετήσεις 300 πράγματα επάνω και να έχεις και λιγότερα άλογα απο ενα 1.6...

Άσε που θα πληρώνεις μακροπρόθεσμα σε βενζίνες και ζημιές όσα δε θα πλήρωνες ποτέ σε ένα μαμα με περισσότερα cc
__________________
MCC Smart Fortwo - Η ιστοσελίδα μου http://smart-fortwo.gr/
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 11-03-07, 09:56
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JL_e10 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι απο μπροστινες corolla κ τα δυο? Χρειαζεται πολυ κοψε-ραψε για να κατσουν μηχανη κιβωτιο κ να κουμπωσουν η θα ειναι επικινδυνο μετα το αυτοκινητο?
ο 2Τ ειναι απο πισωκινητη σελικα αλλα και 4α ταιριαζει χωρις πατεντες
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*101

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,14583707 seconds (79,88% PHP - 20,12% MySQL) with 37 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:13.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)