Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΣ ΜΑΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 09-03-12, 20:50
Το avatar του χρήστη skour
skour Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 16-04-2009
Μοντέλο: corolla e11 f\l sedan
Περιοχή: κορινθος
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 472
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 231
skour είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Να χαιρεσαι το ομορφο κορολλακι σου φιλε μου,με πολλα απροβληματιστα χιλιομετρα.Το χειλακι απο που το πηρες και ποσο?
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 09-03-12, 20:56
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλυτερα να βαλεις 3 ιδια οργανακια, ενα διαφορετικο θα δειχνει ασχημο! εμενα ειναι με ενα νικελ δακτυλιδι γυρω γυρω! για την βαφη δεν υπαρχει ειδικη φυμε και εμενα ετσι ελεγε ο αλλος με το σπρευ, αν ριξεις ελαφρα 2 φορες δεν εχεις προβλημα, αρκει καποιος να μην το παρακανει! μεχρι και ανεμοθραυστες ειχα κανει φυμε με αυτο και δεν εκοβε ορατοτητα! το ιδιο πραγμα πρεπει νανε. http://www.automobile-club.gr/shop/p...oducts_id=1267 παντως με καλο τριψιμο με οινοπνευμα μετα φευγει, ετσι εγω τα καθαρισα, αρκει να ειναι απεξω σε λεια επιφανεια γιατι αν ειναι απο μεσα.....
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 09-03-12, 20:56
Το avatar του χρήστη mlt184
mlt184 Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μοντέλο: corolla G6 f/l
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 746
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 263
mlt184 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skour Εμφάνιση μηνυμάτων
Να χαιρεσαι το ομορφο κορολλακι σου φιλε μου,με πολλα απροβληματιστα χιλιομετρα.Το χειλακι απο που το πηρες και ποσο?
το χειλακι απο ΤΟΥΟΤΑ, υπαρχει σαν ανταλλακτικο τιμη δεν θυμαμαι να σου πω αλλα δεν ηταν ακριβο, το καλο ειναι οτι το βαζεις πανευκολα μονος σου και δειχνει το αυτοκινητο χωρις υπερβολες..τωρα εσυ μαλλον θα χρειαστεις και βαψιμο αν θες να φαινεται καλυτερα οποτε υπολογιζεις και βαφη, εμενα ειναι αβαφο αλλα επειδη ειναι μαυρο κ το αμαξι δεν το πολυκαταλαβαινεις

το ιδιο λενε ολοι τοτε χεχε..στειλε μια photo να το δω, να εχω μια εικονα τουλαχιστον..ασχετο, ανεμοθραυστες ειχα κι εγω γιατι δεν αναβα a/c και πηγαινα ταξιδακι με λιγο παραθυρο κατω χωρις να γινεται χαμος μεσα μεχρι που μου ξεκολλησε ο ενας οταν κυνηγουσα το αμαξι να δω ποσο παει..τωρα ή ο Ninja πηγαινε σαν αεροπλανο ή αυτος που τους περασε ηταν για χαρακιρι (που για τετοιον τον εκοψα..) χαχαχαχ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mlt184 : 09-03-12 στις 21:03.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 10-03-12, 01:08
Craig Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 21-01-2009
Μοντέλο: toyota corolla xli
Μηνύματα: 190
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 205
Craig είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Στην πενα το πραμα!Να το χαιρεσαι
__________________
http://jdmpowered.blogspot.com/
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 10-03-12, 12:01
Το avatar του χρήστη mlt184
mlt184 Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μοντέλο: corolla G6 f/l
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 746
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 263
mlt184 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
thnks man... μια ερωτηση παιδια...νομιζω καποιος εδω μεσα εχει βαλει καθισματα απο celica...μπαινουν ακριβως??απο στηριξη πως ειναι??jason απο levin δεν βρισκω και μου τα πουλαν για recaro οποτε σταματαω να ψαχνω, του celica ειναι πιο λογικες οι τιμες, απλα δεν ξερω αν εχουν καλη στηριξη και αν πατανε ακριβως...οποιος εχει κατα νου ζευγαρι απο το τελευταιο celica σε οποιαδηποτε κατασταση και σε καλη τιμη ας πει...το υφασμα θα το μπαλωσω καπως.....
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 10-03-12, 15:15
Το avatar του χρήστη nick_89
nick_89 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Μοντέλο: Corolla ee90
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 67
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 161
nick_89 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Για τα οραγνάκια σου εγώ θα πρότεινα αυτά με τις βελόβες αλλά να τα βάλεις εκεί που είναι τα ψηφιακά στην πρώτη φότο!
__________________
Corolla project
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 19-03-12, 10:44
Το avatar του χρήστη mlt184
mlt184 Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μοντέλο: corolla G6 f/l
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 746
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 263
mlt184 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
λοιπον εγινε η πρωτη παραγγελια για το βολτομετρο, θελω να δω πως θα παει κα ειναι παραγγελνω και αυτο για την θερμοκρασια λαδιου...πηρα με βελονα και ειναι αυτο που φαινεται παρακατω


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick_89 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τα οραγνάκια σου εγώ θα πρότεινα αυτά με τις βελόβες αλλά να τα βάλεις εκεί που είναι τα ψηφιακά στην πρώτη φότο!
η φωτογραφια απο τα ψηφιακα δεν ειναι απο corolla αλλα απο chevrolet νομιζω, απο ενα αμερικανικο τελος παντων, κ εγω δεν μπορω να τα βαλω χαμηλα γιατι εχω radio 2din θα μπουν εκει που ηταν το trip...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2010-b7-large-volt.jpg
Εμφανίσεις:  29
Μέγεθος:  60,4 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 05-04-12, 17:48
Το avatar του χρήστη mlt184
mlt184 Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μοντέλο: corolla G6 f/l
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 746
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 263
mlt184 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
ηρθε και τοποθετηθηκε το voltομετρακι..ομορφο και διακριτικο οσο πρεπει..καλη κατασκευη κ ωραιος κ ο φωτισμος...τελωνειο δεν πηγε κ ετσι εγινε κ η δευτερη παραγγελια με θερμοκρασια λαδιου και afr..σπαστη η αγορα βεβαια για να γλιτωσω παλι το τελωνειο.. ερωτηση τωρα...ξερει κανεις πως παιρνω ενδειξη για το afr??πως θα βρω απο που διαβαζει??
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 05-04-12, 17:57
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλησπέρα! καλοριζικο!!! βαλε και καμια φωτο τοποθετημένο!!! AFR φανταζομαι λες για halmeter έτσι? όχι wideband. Το σήμα το παίρνεις είτε επάνω από το καλώδιο του λαμδα, είτε από την φύσα της ECU εκεί δλδ που καταλήγει η πληροφορία του λάμδα το λεει συνήθως Ο2. Δεν έχω σχεδια απο το μοτερ σου δυστυχως για να δω που καταλήγει ο λαμδα στην ECU! θα δω αν βρω κατι, αλλα πες μου πως λενε το μοτερ σου. Εγώ ποσα χρονια τωρα που ειχα halmeter γιατι τωρα εβαλα Aem wideband το είχα παρει το σημα από την μια φυσα της ECU...υπόψην ρεύμα θα δώσεις από ACC ώστε οταν κλεινεις το μοτερ σου να σβηνει το οργανο μη μενει συνεχεια ανοιχτό!

Μια ερώτηση : Το βολτομετρο που το σύνδεσες για να σου δειχνει την ενδειξη??? μενει ανοιχτο οταν κλεινεις το μοτερ? γιατί εχω ενα προβλημα οσον αφορα το ποσο πραγματική ειναι η μέτρηση με το εσωτερικό αναλογικό βολτόμετρο, δλδ μου δειχνει ο πυκνωτης που εχει ψηφιακο σχεδον 1 volt παραπανω! και αυτο γιατι εκει που το συνδεσα παιρνουν και αλλα πραγματα ρευμα και το κανουν να δειχνει λιγοτερο! τωρα με το wideband δειχνει ακομα λιγοτερο! γιαυτο σε ρωταω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 05-04-12 στις 18:05.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 05-04-12, 18:06
Το avatar του χρήστη mlt184
mlt184 Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μοντέλο: corolla G6 f/l
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 746
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 263
mlt184 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
να σαι καλα... λοιπον εχω το f/l με τον 4ΖΖ...ρευματα εχω παρει απο την φισα που ειχε για το trip, βολευει πολυ γιατι δεν πληγωνω και καλωδια...afr πηρα το φθηνο αφου δεν εχω μηχανικη βελτιωση και δεν μου χρειαζεται..ακομη μου ειπαν οτι το ακριβο δειχνει ακριβως τις μετρησεις ενω το φθηνο στο περιπου..ειναι narrowband, καπως ετσι, οχι wideband..τωρα λεει πρεπει να βρω το καλωδιο του αισθητηρα Ο2....εκει χαθηκα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΣΕ Ε111 G6 THEMIS TOYOTA COROLLA 111(G6) 9 04-11-09 10:14
Καταλυτης σε Ε111 kostasgasparis ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 20 27-11-08 19:21
βοηθεια για ε111 gps TOYOTA COROLLA 111(G6) 5 31-10-08 15:56
ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ Ε111 Zaha TOYOTA COROLLA 111(G6) 28 01-04-08 14:13
Δισκοπλακες για Ε111 Dim_sis ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 20 26-03-08 22:41



Page generated in 0,17389607 seconds (82,61% PHP - 17,39% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:15.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)