Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

TOYOTA COROLLA T-SPORT 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 22-04-05, 12:01
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 288
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Thank u astakos.Aν μαθεις και το παχος περιμενω πληροφοριες.Και οσον αφορα το μεγεθος δεν ξερω ρε παιδια αλλα εμενα στη 16αρα ισα ισα χωρανε σε αυτες τις διαστασεις.Που να τις παω και 305 mm.Βεβαια ειναι αλλη δαγκανα αλλα για να παιρνει 'κουτι' το τακακι και απο οτι βλεπω και την δισκοπλακα την ιδια δεν ξερω τι να πω.Astakos μηπως ξερεις και τιμουλα απο την TOYOTA;
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 22-04-05, 19:02
Astakos Offline:
 
Εγγραφή: 21-03-2004
Περιοχή: Βούλα
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 400
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Astakos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Φίλε ξέχασα εντελώς να ρωτήσω σήμερα! Δευτέρα θα έχεις απάντηση!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 23-04-05, 11:36
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 288
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
O.K astakos δεν υπαρχει βιασυνη.Σ'ευχαριστω για το ενδιαφερον.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 26-04-05, 12:16
Astakos Offline:
 
Εγγραφή: 21-03-2004
Περιοχή: Βούλα
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 400
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Astakos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
@ mechanicaf:

Λοιπόν φίλε...

Οι μπροστινές δισκόπλακες του TS είναι ακριβώς ίδιες με του 20V. Είναι 275mm διάμετρο, 25mm πάχος και 4χ100 καρέ. Η τελική τιμή τους είναι στα 53.75 η κάθε μία.
Α, εννοείται ότι είναι αεριζόμενες!

Οι πίσω είναι 279mm διάμετρο και 19-21mm πάχος (δεν ξέρουν ακριβώς), 4x100 καρέ. Η τιμή τους 55 η κάθε μία! Δεν είναι αεριζόμενες!

Αυτά...ελπίζω να βοήθησα!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 26-04-05, 19:04
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 288
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Βοηθησες και με το παραπανω.THANK U!Αν δεν εχεις να μου προτεινεις κατι καλυτερο θα τις παραγγειλω.Εσυ αυτες φορας ή εχεις κανει αναβαθμιση;Κατι σε χαρακτες αν εχεις υποψη σου γιατι με τρυπες δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 27-04-05, 01:44
Astakos Offline:
 
Εγγραφή: 21-03-2004
Περιοχή: Βούλα
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 400
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Astakos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εγώ φίλε τα stock φρένα του TS έχω. Θα κάνω αναβάθμιση αλλά αρκετά αργότερα! Ακόμα έχω να "βουλώσω" άλλες τρύπες!!

Πάντως μην νομίζεις ότι τα φρένα του TS είναι τίποτα ιδιαίτερο. Συμπαθητικά είναι και σχετικά καλά. Μην περιμένεις κάτι φοβερό. Δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθούν στο δικό σου αμάξι...στο δικό μου τα θεωρώ απλά ανεχτά!

Για χαρακτούς δίσκους μπορείς να κοιτάξεις αυτούς που φέρνει η fensport για το TS. Είναι Black Diamond. Θεωρητικά, αφού φοράμε τα ίδια φρένα μπροστά, θα κάνουν και στο δικό σου οι πολυχαρακτοί για TSport. Ρίξε μια ματιά στο www.fensport.co.uk

Είναι σίγουρα πιο ακριβοί...και βάλε και τα μεταφορικά!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 27-04-05, 10:44
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 288
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
O.K φιλε εγω δεν εχω παραπono παντως σε σχεση με πριν,(φρενα του 1.3 με ταμπουρα πισω),αν εξαιρεσεις το πρωτο καιρο που δεν συνεργαζοταν με τιποτα το ABS.Βεβαια ειμαι πιο ελαφρυς απο εσενα και αν παιζουν και καποιο μικρο ρολο το οτι ειναι διπιστονα μπροστα.Σιγουρα ενα 4πιστονο σετακι δεν θα με χαλαγε.Σωστος;Αντε καλα ξεμπερδεματα Astakos!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 31-07-05, 18:23
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 288
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ειπα να παραγγειλω επιτελους δισκοπλακες μπροστα για τα διπιστονα.Βρηκα εναν μαντρα ο οποιος φερνει πραγματα απο TOYOTA και του παραγγειλα απο το 20V.275 mm kai 25mm παχος.τα βαζω πανω και τι να δω;βρισκανε πανω στις δαγκανες.Μετραω τις παλιες και βρισκω 270mm διαμετρο.Τι ειχε κανει ο μηχανικος;Ειχε αφησει τα ακρα απο το 1.3 και οι βασεις τους ειναι πιο κοντες απο τα ακρα του 20V.Εμαθα οτι ακρα και αμορτισερ στα 20V ειναι ενα σωμα και για αυτο δεν τα εβαλε ο μηχανικος.
Η λυση που μου προτειναν ειναι να βαλω προσθηκες πανω στα δικα μου ακρα.Το εχει κανει κανενας;που μπορω να βρω καποιον που φτιαχνει και ποιος εχει κανει ρε παιδια κατι αντιστοιχο;ειναι αξιοπιστο μιας και 5mm διαφορα που θελω θα αντεξει;τιμουλες αν εχει βαλει κανενας;
Απάντηση με παράθεση
Re: Brakes Update
  #29  
Παλιά 31-07-05, 22:43
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1236
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Brakes Update

προτεινω να μη το κανεις αυτο και βρεθεις προ εκπληξεως!!!! στην τουοτα υπαρχουν ανταπτορες δαγκανων για το levin και μπαινουν σε μας με μια παρα πολυ απλη κατεργασια. 75 ευρω ο ενας εχει καινουργιος.(εγω αυτο θα εκανα. τους ειδα και ειναι μαγκιωροι) η αλλη λυση ειναι να τορνιρεις τα δισκοφρενα 2.5χιλιοστα στη διαμετρο. ετσι θα γινουν 270χιλιοστα.αν γινει αυτο στις ακρες τους θα μαλακωσει το μαντεμι και θα ξαναχρειαστει σκληρομετρηση. ισως ξανα βαφη για να σκληρηνουν παλι(στο χυτηριο οχι στον μπογιατζη)
ο diafanh-psyxh κυκλοφορει με τορνιρισμενα δισκοφρενα εμπρος απο levin με διαμετρο 270χιλιοστα και δεν εχω ακουσει ακομα καποιο προβλημα να εχει!!!
φιλικα πανος
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 01-08-05, 00:28
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 288
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ναι ρε Πανο μου ειπαν 155 ευρω για προσθηκες απο την TOYOTA.Eπειδη τις εχεις δει μπορεις να μου εξηγησεις τι εννοεις οτι μπαινουν με απλη κατεργασια;θα δουλεψει τορνος και σε αυτες για να ταιριαξουν ή εννοεις απλως τις βιδωνεις καπου;give me input please!και εγω τορνισμενα τα ειχα δεν ειχα κανα ιδιαιτερο προβλημα απλως στραβωσαν σε καταβαση και τους εφαγα και σε παχος.Ε λεω κατσε δεν παει τορνισμα σε μηκος τορνισμα και σε παχος;Παντως δεν ηξερα για τους ανταπτορες οτι ειναι απο το εργοστασιο.Ελεγα οτι μου προτεινε ο μαντρας προσθηκες δικες του στον τορνο αλλα αφου ταιριαζουν και οι τιμες που μου εδωσες αυτους θα εννοει.THANK U παντως και αν ξερεις περισσοτερα για την τοποθετηση τους περιμενω!
θα ηθελα να ρωτησω και τον diafanh-psyxh αν εχει βγαλει ακρη με τα τακακια ετσι οπως ειναι τωρα γιατι αν βαλω τις προσθηκες του TS θα μπαινουν κουτι φανταζομαι.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Brakes update Fanis TOYOTA COROLLA 111(G6) 626 27-06-23 08:55
Brakes Update Fanis TOYOTA COROLLA E 12 439 06-03-21 19:23
Brakes Update Fanis TOYOTA COROLLA E*90 21 13-04-07 16:41
Brakes Update Fanis TOYOTA COROLLA AE86 2 06-10-05 11:41
Brakes Update Fanis TOYOTA COROLLA KE 70 0 31-12-04 14:12



Page generated in 0,16368198 seconds (81,08% PHP - 18,92% MySQL) with 44 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:49.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)