Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Διπλωμα,αδεια,πινακιδες κτλ....
  #1  
Παλιά 05-04-08, 02:12
Το avatar του χρήστη GIANNIS_G6
GIANNIS_G6 Offline:
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: Ε11 vvt-i 1.4
Περιοχή: Αιγαλεω
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 1.238
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 369
GIANNIS_G6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Διπλωμα,αδεια,πινακιδες κτλ....

Γ @@#$% τον ασφαλιστη μου!Αφαιρεση αδειας,διπλωμα,πινακιδες στο αμαξι και 500ε προστιμο επειδη δεν εχει ερθει ακομα το ασφαλιστηριο στο γραφειο του και ειχε ληξει το προσωρινο!

Εκανα λακαμια και εστριψα αριστερα (ειχε απιστευτη κινηση και εψαχνα τρυπα να χωθω σε στενο)σε αδειο βεβαια δρομο οπου απαγορευοταν πανω στην Θηβων,με σταματανε για ελεγχο και μου λενε "Κυριε στριψατε σε δρομο που απαγορευεται,τα χαρτια σας.", ΟΚ λαθος μου παιδια παρτε τα χαρτια (μου την ειπε ο ενας για τα φιμε αλλα επειδη δεν ειναι κατραμι μου λεει ειναι ενταξει) φτανουμε στο ασφαλιστιριοοοο,"Κυριε εχετε 3 παραβασεις (στροφη απαγορευμενη,φιμε και δεν εχετε ασφαλεια)", ΟΚ παιδια οντως εκανα σφαλμα αλλα για την ασφαλεια δεν φταιω εγω εχω παει (οντως) και δεν την εχει φερει η ασφαλιστικη στο γραφειο του ασφαλιστη μου.

"Λοιπον (μου λεει) επειδη δεν μπορω να σε αφησω να φυγεις ετσι (μπορουσε να με γραψει ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΑ),επειδη με ελεγχουν αυτη την στιγμη και εμενα και εφοσον οπως λες εχει εκδοθει η ασφαλεια σου κανονικα θα σου παρω πινακιδες,αδεια και διπλωμα οπως προβλεπεται και απλα οταν παρεις το ασφαλιστιριο στα χερια σου και αποδειχθει οτι οντως εχει βγει εστω και μια μερα πριν την παραβαση το φερνεις στο τμημα και αυτοματως παραγραφεται."
Ευχαριστω πολυ του ειπα και απο πανω.Ξηγα οντως ηταν αυτο.

Αυριο θα παω με τον ασφαλιστη στο τμημα για να υπογραψει ο ιδιος και να αναλαβει την ευθυνη μπας και τα παρω ολα πισω και να παραγραφει η κληση (τουλαχιστον το διπλωμα για το ΣΚ).

ps:Να σημειωθει οτι ηταν ζηταδες πιτσιρικαδες ευγενεστατοι οι οποιοι θα με αφηναν να φυγω αν δεν ειχαν τον αξιωματικο απο πισω τους με το περιπολικο!

ps2:Θελω μια φορα να βρω ζηταδες που δεν ειναι σωστοι σε ολα τους,με εχουν σταματησει πολλες φορες και παντα την γλυτωνω (κυριως για φιμε και εξατμιση) γιατι πολυ απλα παραδεχομαι το σφαλμα μου,απλα σημερα ειχαν ΟΛΟ το δικαιωμα να με γραψουν για ολες τις παραβασεις και ΔΕΝ το εκαναν!

Αυτα να τα διαβασουν καποιοι που τρωνε συνεχεια κλησεις γιατι δεν παραδεχονται τα λαθη τους και αρχιζουν τα γαμωσταυριδια για την τυχη τους,δεν φταιει η τυχη ουτε ο ζητας η ο μπατσος,αν ξερεις πως να συμπεριφερθεις και ΚΥΡΙΩΣ αν την εχεις κανει την παραβαση να την παραδεχτεις ΑΜΕΣΩΣ!
__________________
Και οπως θα παιρνω τις στροφες,εσυ αν θελεις κοιταζε μεεεεε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-04-08, 10:09
Το avatar του χρήστη TOLIS EE80
TOLIS EE80 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 04-04-2005
Μοντέλο: COROLLA EE80
Περιοχή: Κόρινθος
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 2.004
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 436
TOLIS EE80 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Εγω "επεσα" την Κυριακη στις 2.00πμ σε μεσηλικα αξιωματικο.
Περασα μια διασταυρωση γκαζωτος και μετα απο 200 μετρα ειχε μπλοκο απο την αλλη μερια της λεωφορου (δεν φαινονταν γιατι ως διαχωριστικο των δυο λωριδων εχει νησιδα με δενδρα και θαμνους) και ξεμυτισε απο τους θαμνους σαν λοκατζης στο ρευμα μου. Ευχυχως ειχα διακρινει το φακο απο 100 μετρα πριν και ειχα κοψει ταχυτητα. Κανονικα επρεπε να με γραψει για επιδειξη που συνεπαγεται 700 ευρω προστιμο και 1 μηνα αφαιρεση διπλωματος ωστοσο με εγραψε για οτι "φερει σιγαστηρα μη καταλληλο για την μειωση του θορυβου" που σημαινει 200 ευρω και αν το πληρωσεις μεσα σε 10 ημερες γινεται 100 ευρω, οπως και εκανα. Μπορω να πω ηταν εξηγημενος. Και για το χρονικο, ειχαν σταματησει και ενα ραλλυ οπου τον εγραψαν για την ιδια παραβαση συν οτι δεν φορουσε ζωνη. Το ραλλυ οταν ξεκινησε για να φυγει, στο ρελαντι εκανε θορυβο οσο κανει το δικο μου σε κοφτες. Μου εκαναν και αλκοτεστ και βρηκαν την καφεινη στο αιμα μου!
Εγω δεν μιλησα καθολου, δεν παραπονεθηκα, αντιθετως τους ειπα οτι εχουν δικιο και σοβαρα και αστεια τους εκανα καλαμπουρι οτι δεν κανουν καλα την δουλεια τους και οτι επρεπε να με γραψουν για "επιδειξη" (φυσικα αυτα λεγονται μονο οταν εισαι σιγουρος οτι δεν θα γινει καμια στραβη).
Ωστοσο ο παραβατης εχει δικαιωμα να αρνηθει να υπογραψει την πραξη παραβασης και να υποβαλλει αντιρρησεις αλλα αν κανει κατι τετοιο το πιο πιθανο ειναι να ξεσκονισουν το αυτοκινητο και να τον γεμισουν κιτρινα χαρτακια.
__________________
Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE 124HP**

CorollaClub-Greece AE82 Owners Club twincam.org
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-04-08, 10:24
Το avatar του χρήστη endurasKE-30
endurasKE-30 Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 07-02-2005
Περιοχή: Εκει που θελω να ειμαι!!!!
Ηλικία: 45 male
Μηνύματα: 6.655
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 907
endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα
Γιαννη εξαρταται που θα πεσεις.
Για τους ζηταδες οντως το 80% ειναι καλα παιδια και αν τους ζητησεις συγνωμη και αναγνωρισεις την λαμακια που εχεις κανει τοτε την γλυτωνεις.
Σε μια περιπτωση ενας χαζευε το Kawasaki μου, μου ειπε οτι το εχω πολυ προσεγμενο και πιασαμε να μιλαμε για εντουροβολτες. Καποια στιγμη του λεω: Κανειλιγο θορυβο βεβαια... και μου λεει μην ανυσηχεις αν δεν πεσεις σε κανενα στραβοξυλο ολα καλα.
Αλλη φορα ομως επεσα σε στραβοξυλο...
ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΘΗΝΑ 2004 παρακαλω με βλεπει ενας της ασφαλειας με πολιτικα με ενα ΧΤ να κανω σουζα... εγω λεω ωραια και 3 χλμ παρακατω πετυχαινω εναν με το γνωστο σουζουκι και πηγαινω "παναγια" τον περναω και στο φαναρι του μιλαει ο ΧΤα;κιας και με σταματαει.
Τι εκανα?
Επειδηξη δεξιωτητων και εξατμιση.
350συνολο τοτε!! Και του λεω μα καλα δεν μπορεις να με γραψεις για ενα απο τα δυο?
ΟΧΙ ειπε ο παλιο#$*&!$%$!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειναιπου θα πεσεις και πως θα φερθεις.

Την Κυριακη που μας περασε εχασα και εγω το διπλωμα μου σε μπλοκο ρανταρ τηςπαραλιακηςστην ευθεια βουλα-λαιμου.
Εκει λοιπον το οριο για να ξερετε ειναι 70 χ.α.ω. (Εδω γελανε...) που αν πηγαινεις με λιγοτερα απο 70 το σιγουρο ειναι οτι θα δημιουργησεις ατυχημα.
__________________
Επειδή το παλιό είναι αλλιώς...
****** KE-30 ******
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Υποχθόνιων Επιχειρήσεων
http://img22.imageshack.us/img22/7020/followxr9ly1jn0vz1.gif


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη endurasKE-30 : 05-04-08 στις 10:47.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-04-08, 12:19
Το avatar του χρήστη diakos
diakos Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Μοντέλο: corolla E111
Περιοχή: athens-xaidari
Ηλικία: 35 male
Μηνύματα: 44
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 204
diakos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγω παλι επεσα σε πιτσιρικα πολυ @#$%^ (βεβαια ηταν και πεμπτη βραδυ εξω απο τα entree στην καβαλασ) αλλα και μονο ο τροποσ που μου ζητησε τα χαρτια ελεγε ''θα σε σκισω τωρα'', δεν ακουγε κουβεντα εγω ημουνα οσο ποιο εβγαινικοσ μπορουσα αλλα αυτοσ εκει τα δικα του ,ολο το αμαξι εψαξε ακομα και τριγωνο φαρμακειο και πυροσβεστηρα και κατεληξε να με γραψει για φιμε 10 μερεσ αδεια δυπλωμα (ευτιχωσ δεν ειχε κατσαβιδι και μου αφισε τισ πινακιδεσ )
και οταν πηγα στην τροχαια με το χαρτι πιστοποιησησ μου λενε ξυλωσε τα και θα τα παρεισ πισω. ξυλωσα τα δυο μπροστα το παω να το δουνε και ο φυλακασ (παλι πιτσιρικασ @#$%^&) αρχισε και αυτοσ τα δικα του και που νομιζεισ οτι εισαι και μασ δουλευεισ και να τα ξυλωσεισ ολα και και και
τελικα εφυγα ετσι και δεν πειραζει θα περιμενω 10 μερεσ
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-04-08, 14:04
Το avatar του χρήστη spirosg6
spirosg6 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 01-06-2007
Μοντέλο: COROLLA G6
Περιοχή: Αγ.αναργυροι-Μεσολογγι
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 356
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 242
spirosg6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
γιαννη ετσι ειναι ο νομος αν πας το ασφαλιστιριο συμβολαιο θα τα παρεις πισω.αλλα ειπειδη εχω ενα ζητα που ερχεται στο μαγαζι εχει BMW και τα λεγαμε προχτες τους εχει τυχει να κανει παραβαση για κατι ενας και του λενε θα σε γραψουμε για πιο λιγα λεφτα να την γλυτωσεις και λεει μετα ο λαλακας ειμαι δικηγορος φερε μου τα στοιχεια σου γιατι με εγραψες για αλλο πραμα και δεν εκανες σωστα τη δουλεια σου και των εδωσε.εεε τοτε τι να κανουν και αυτοι φοβομασται μου μου λεει γιατι μπορει να μπλεξουμε δεν ειναι απλο το θεμα θα μας σκισουν.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-04-08, 15:19
Το avatar του χρήστη TOLIS EE80
TOLIS EE80 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 04-04-2005
Μοντέλο: COROLLA EE80
Περιοχή: Κόρινθος
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 2.004
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 436
TOLIS EE80 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Και αστυνομικος θα επρεπε να βγαλει το μπλοκακι και να αρχισει να τον γραφει κανονικα.
__________________
Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE 124HP**

CorollaClub-Greece AE82 Owners Club twincam.org
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-04-08, 15:20
Το avatar του χρήστη trd.si
trd.si Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 07-01-2008
Περιοχή: ΜΠΡΑΧΑΜΕΣ
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 383
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 237
trd.si είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
το θεμα με το νομο για μενα ειναι τς περισοτερες τν περιπτωσεων η συμπεριφορα μας απεναντι τους ενταξει ο.κ υπαρχουν κ κολλημενοι που με το στανιο θα βρουν κατι για να σε γραψουν αλλα αρκετες φορες που με εχουν σταματησει δν εχει γινει τπτ μονο μια φορα που μου τν ειχαν κατσει με πιστολι στο φαναρι για λαιμο πηγαινα με 140 με ξενο αμαξι τς ΤΟΥΟΤΑ με το που τους ειδα πατησα φρενα κ με επιασε στα 111 .υποψην το διπλωμα το χα παρει τν προηγουμενη μερα κανονικα ηταν δικαστηριο κτλ λογο πολυ υψηλης ταχυτητας μεσα σε πολη τελικα με εγραψαν οτι πηγαινα με 86 κ γλυτωσα με 30 ε προστημο το μονο κολλημα ητν οτι ημουν νεος οδηγος αλλα εκαναν πως δν το ειδαν.ειδικα αν εχουν ανωτερο μαζι τους ειναι δυσκολα τα πραγματα γιαυτους μν τα ριχνουμε κ ολα πανω τους
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 05-04-08, 15:39
Το avatar του χρήστη Dim_sis
Dim_sis Offline:
 
Εγγραφή: 12-06-2007
Μοντέλο: E111, KE20, E90
Περιοχή: Κερατσίνι
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 137
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 219
Dim_sis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παίδες.Δεν εχουν δικαιωμα να ανοιξουν και να ψαξουν το αυτοκινητο χωρις να εχουν εισαγγελικη αδεια!!!Ασχετα αν πολλοι δεν το ξερουν και τους το ανοιγουν αμεσως...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-04-08, 16:39
Το avatar του χρήστη κωνσταντίνος
κωνσταντίνος Offline:

Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 25-03-2006
Μοντέλο: E12
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 1.022
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 324
κωνσταντίνος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim_sis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίδες.Δεν εχουν δικαιωμα να ανοιξουν και να ψαξουν το αυτοκινητο χωρις να εχουν εισαγγελικη αδεια!!!Ασχετα αν πολλοι δεν το ξερουν και τους το ανοιγουν αμεσως...
Είσαι σίγουρος για αυτό...
__________________


Αν δέν είναι πισωκούνα δέν κάνεις δουλειά !

Θυμήσου ! οδήγα προσεχτικά, είναι υποχρέωση σου! τα παλιοσίδερα ξανα γήνονται, εμείς ΌΧΙ.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-04-08, 16:48
Το avatar του χρήστη alex-g
alex-g Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μηνύματα: 1.659
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 372
alex-g είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim_sis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίδες.Δεν εχουν δικαιωμα να ανοιξουν και να ψαξουν το αυτοκινητο χωρις να εχουν εισαγγελικη αδεια!!!Ασχετα αν πολλοι δεν το ξερουν και τους το ανοιγουν αμεσως...
δεν παιζει κατι τετοιο στο ανοιγουν κανονικα απλος κανουν τιπικο ελεγχο αλιος εχουν χαρτι οταν κανουν πλυρη ελεγχο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Aδεια ρημούλκισης - Αδεια ρημουλκούμενου nvrkp streetracing SUPPORT 2 12-12-10 19:59
πινακιδες PANOS SPEED ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 7 28-10-10 09:21
Διπλωμα για μηχανη τι, πως, που..... Hlektrologos OFF TOPIC 20 22-09-09 09:19
Σεμιναριο για αγωνιστικη αδεια LISENCE makatos3sgte ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 8 16-05-09 15:01
πινακιδες..... MARMEL OFF TOPIC 6 27-06-07 13:02



Page generated in 0,17808008 seconds (83,17% PHP - 16,83% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:14.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)