Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Τυχερός μέσα στην ατυχία του
  #1  
Παλιά 13-01-09, 20:34
Το avatar του χρήστη Theosss
Theosss Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 21-11-2008
Μοντέλο: Corolla E12 f/l 1.4
Περιοχή: Athens-sepolia
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 49
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 193
Theosss είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Τυχερός μέσα στην ατυχία του

Χθες το βράδυ κατά τις μια κάτω από το σπίτι μου ακούστηκε ένας κρότος αρκετά μεγάλος . Βγήκα έξω στο μπαλκόνι στην Κρέοντος στα Σεπόλια και είδα ένα αμάξι να έχει κόλληση πάνω σε ένα αυτοκίνητο που κατάλαβα ότι τελικά πρόκειται για μια corolla που κάθε που την έβλεπα χάζευα τις 17’’ ζάντες τις .

Ο τύπος αφού κατάφερε να κάνει όπισθεν με μεγάλη δυσκολία από την σούρα που είχε προσπάθησε να στρίψει στο παρακάτω στενό και να φύγει χωρίς να έχει συμβεί τίποτα .

Για κακή του τύχη κόλλησε ο προφυλακτήρας κάτω από το λάστιχο αφού είχε κρεμάσει όλος και δεν μπορούσε να το ξεκινήσει .

Κατέβηκα κάτω και προσπάθησα να του πάρω την πινακίδα και αφού είχα τηλ στην αστυνομία που λόγο το ότι είναι δίπλα το αστυνομικό τμήμα ήρθαν μέσα σε δέκα λεπτά

Σκεφτείτε την πίκρα του παιδιού όταν θα πήγαινε να πάρει το αμάξι του και το έβλεπε έτσι . Εγώ θα πάθαινα εγκεφαλικό μα το θεό . Για αυτό το παιδί το τρίτη και 13 θα το θυμάται για χρόνια .

Το αμάξι είναι ακόμα κάτω από το σπίτι εκεί που ήταν άρα μπορεί να μην το έχει δει ακόμα.

Σκέπτομαι καμία φορά αυτούς τους ανθρώπους που αφού προκαλούν ένα ατύχημα σηκώνονται και φεύγουν χωρίς να έγινε κάτι . Το πρόβλημα είναι αν δεν είναι μόνο σίδερα όπως στην περίπτωση αυτή αλά ανθρώπινες ζωές .
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  100_7102.jpg
Εμφανίσεις:  237
Μέγεθος:  106,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  100_7103.jpg
Εμφανίσεις:  234
Μέγεθος:  169,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  100_7104.jpg
Εμφανίσεις:  219
Μέγεθος:  139,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  100_7105.jpg
Εμφανίσεις:  207
Μέγεθος:  97,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  100_7107.jpg
Εμφανίσεις:  206
Μέγεθος:  129,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  100_7108.jpg
Εμφανίσεις:  121
Μέγεθος:  148,2 KB  

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  100_7109.jpg
Εμφανίσεις:  140
Μέγεθος:  112,3 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corollapatra : 13-01-09 στις 22:49. Αιτία: Χρώμα γραμματοσειράς
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-01-09, 20:46
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 505
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εμενα μου το κανανε μερα μεσημερι.Το αφησα 2.30 κατω απο το σπιτι για φαγητο και 3.00 το βρηκα χτυπημενο.
Δεν ειναι μονο αυτοι που χτυπανε,αλλα ειναι στ@ρχ!δ!στες και αυτοι που το βλεπουνε, αφου δεν μου αφησε κανενας σημειωμα, η δεν πηρε τηλ.Μιλαμε για μια πολυσυχναστη οδο.Την δευτερη πιο κεντρικη.
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-01-09, 20:47
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ακρετά μεγάλη ζημιά.δυστηχώς αυτά κάνει το ποτό.έχω δει και εγώ παρόμοιο σκηνικό.το σίγουρο είναι ότι θα τον ειδοποιήσει η τροχαία.
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-01-09, 20:59
Το avatar του χρήστη Theosss
Theosss Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 21-11-2008
Μοντέλο: Corolla E12 f/l 1.4
Περιοχή: Athens-sepolia
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 49
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 193
Theosss είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από toyota mania Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμενα μου το κανανε μερα μεσημερι.Το αφησα 2.30 κατω απο το σπιτι για φαγητο και 3.00 το βρηκα χτυπημενο.
Δεν ειναι μονο αυτοι που χτυπανε,αλλα ειναι στ@ρχ!δ!στες και αυτοι που το βλεπουνε, αφου δεν μου αφησε κανενας σημειωμα, η δεν πηρε τηλ.Μιλαμε για μια πολυσυχναστη οδο.Την δευτερη πιο κεντρικη.



πάλι καλά να λες που δεν μπορούσε να φύγει . είναι δύσκολο αν δεν είχε πάθει ζημιά ούτε το νούμερο δεν θα προλαβαίναμε να πάρουμε .
δεν είναι ότι ο κόσμος είναι στα @#$%^7 του πάντα αλλά είναι και μερικές φορές που δεν προλαβαίνεις να κάνεις κάτι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corollapatra : 13-01-09 στις 22:50. Αιτία: Χρώμα γραμματοσειράς
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-01-09, 20:59
Το avatar του χρήστη Lynx
Lynx Offline:
 
Εγγραφή: 02-04-2008
Περιοχή: Πετρούπολη
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 722
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 296
Lynx είναι ένας φάρος φωτός Lynx είναι ένας φάρος φωτός Lynx είναι ένας φάρος φωτός Lynx είναι ένας φάρος φωτός Lynx είναι ένας φάρος φωτός Lynx είναι ένας φάρος φωτός
Μεγάλη λαλακία, πάλι καλά που ήσουν εσύ εκεί. Και απ'ότι κατάλλαβα έπαθε μεγάλη ζημιά το παλικάρι, άξονα κτλ. Μακάρι να βρεθεί άκρη και να του τα πληρώσουν.
__________________
Some say that he was born with his helmet on.  And that he pilots his own Megazord!!!

All we know is... He's called The Lynx!!!


Αν δεν είσαι σίγουρος ότι θα αφήσεις το γκάζι,
τότε μην το πατήσεις!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-01-09, 21:00
Το avatar του χρήστη Theosss
Theosss Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 21-11-2008
Μοντέλο: Corolla E12 f/l 1.4
Περιοχή: Athens-sepolia
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 49
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 193
Theosss είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από diafanh-psyxh Εμφάνιση μηνυμάτων
ακρετά μεγάλη ζημιά.δυστηχώς αυτά κάνει το ποτό.έχω δει και εγώ παρόμοιο σκηνικό.το σίγουρο είναι ότι θα τον ειδοποιήσει η τροχαία.


Όσο για το ότι θα ειδοποιηθεί έτσι πιστεύω αφού του άφησαν και σημείωμα πάνω στο παρμπρίζ η τροχαία.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corollapatra : 13-01-09 στις 22:50. Αιτία: Χρώμα γραμματοσειράς
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-01-09, 21:50
Το avatar του χρήστη antonios7
antonios7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 29-11-2006
Μοντέλο: Corolla 1.3 G6
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 1.065
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 319
antonios7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μεγάλη ζημιά...Στράβωσε κι ο άξονας...Πίκρα.

Απορώ τι φοβούνται ακριβώς οι "λαγοί".
Αφού την έκανες τη ζημιά στον άλλο, δεν μπορεί να μην έγινε και στο δικό σου ζημιά... Τη ζημιά του δικού σου θα την πληρώσεις έτσι κι αλλιώς εσύ (εκτός κι αν έχεις κάνει μικτή), του άλλου ΔΕΝ θα την πληρώσεις εσύ, αλλά η ασφάλειά σου.
Και αν κάνεις 1 ατύχημα το χρόνο δεν θα σου ανέβει κανένα μπόνους μάλλους. Άρα γιατί έχεις αυτή την ηλίθια νοοτροπία και την κοπανάς σα λαγός;
Γιατί καταστρέφεις την περιουσία του άλλου;

1 φορά την έχω πατήσει κι εγώ έτσι.
Ένας "λαγός" για να μην πω τίποτα άλλο, με τζιποειδές, απ' αυτά που έχουν ρεζέρβα κρεμασμένη, έκανε πίσω στο πάρκιν του χιονοδρομικού του Παρνασσού και σταμάτησε στο καπό μου με δύναμη και αναγκάστηκα να βάλω απ΄την τσέπη μου όλο το ποσό για να το φτιάξω. Κανείς δεν είδε τίποτα φυσικά. Κανείς δεν ενδιαφέρθηκε και είχε και αρκετό κόσμο τότε...

Του εύχομαι να'ναι καλά σ'αυτή τη ζωή (αν δεν έφυγε σε καμιά στροφή στην κάθοδο δεν ξέρω). Θα τα πούμε στην επόμενη.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-01-09, 22:26
Το avatar του χρήστη Vasilakos69
Vasilakos69 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 28-08-2007
Περιοχή: Athens
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 310
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 235
Vasilakos69 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αμάν πια με αυτά τα ζώα!Δεν το έχω τρακάρει ποτέ μόνος μου το αμάξι!Όσες φορές το αφήνω εξώ απο το σπίτι μου το βλέπω να είναι χτυπήμενο..όχι τόσο σοβάρο όσο του φίλου..
Το καλοκαίρι ήμουν στην παραλιακή έξω απο το Frangelico(γιά όσους ξέρουν)και είχα σταμάτησει γιατί το φανάρι μπροστά ήταν κόκκινο και είχε πολυ κίνηση.Ξαφνικά έρχετε ένας με φόρα και πέφτει πάνω μου,πέφτω με την σειρά μου στον μπροστίνο και πίσω απο τον άλλον πεφτούν άλλοι 2..το τί έγινε δεν περιγράφεται!Ήμουν ο μόνος που δεν έπαθα σχεδόν τίποτα!Μόνο προφυλακτήρες άλλαξα!Τρίτη μέρα αφού το έβγαλα απο το συνεργείο,φρεσκοβαμμένο με καινούργιους προφυλακτήρες πάω να το πάρω για να πάω στην σχολή μου και βλέπω τον μπροστινό προφυλακτήρα να είναι χάλια..να έχει μείνει και το χρώμα του άλλου πάνω μου και άρχισα να ψάχνω όλη την γειτονιά μπας και τον βρώ αλλα χωρίς αποτέλεσμα...Δυστηχώς κυκλοφορούν πολλοί τέτοιοι!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-01-09, 10:42
Το avatar του χρήστη NyO
NyO Offline:

Moderator
 
Εγγραφή: 08-11-2003
Περιοχή: Νέα Σμύρνη
Ηλικία: 45 male
Μηνύματα: 1.068
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 357
NyO έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antonios7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεγάλη ζημιά...Στράβωσε κι ο άξονας...Πίκρα.

Απορώ τι φοβούνται ακριβώς οι "λαγοί".
Αφού την έκανες τη ζημιά στον άλλο, δεν μπορεί να μην έγινε και στο δικό σου ζημιά... Τη ζημιά του δικού σου θα την πληρώσεις έτσι κι αλλιώς εσύ (εκτός κι αν έχεις κάνει μικτή), του άλλου ΔΕΝ θα την πληρώσεις εσύ, αλλά η ασφάλειά σου.
Και αν κάνεις 1 ατύχημα το χρόνο δεν θα σου ανέβει κανένα μπόνους μάλλους. Άρα γιατί έχεις αυτή την ηλίθια νοοτροπία και την κοπανάς σα λαγός;
Γιατί καταστρέφεις την περιουσία του άλλου;
Οταν οδηγεις μεθυσμενος ( απ' οτι αναφερθηκε στο συγκεκριμενο συμβαν) δεν σε καλυπτει η ασφαλιστικη σου! Και αυτο θα το ταλαιπωρησει πολυ το παλικαρι με το Corolla! Εκτος κι αν εχει καλη ασφαλιστικη που μπορει να του τα δωσει και μετα να κινηγησει εκεινη τον υπευθυνο!
__________________
Toyota Corolla E12 1.4 Linea Sol (2004)
Toyota Corolla ΚΕ70 1.3 (1983)
Το παρόν και το παρελθόν....

το μέλλον όμως?




Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-01-09, 10:53
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Παρόμοιο περιστατικο εχω παθει στο παρελθόν, ευτυχως οχι με το κορολλα. Ειχα παρκαρει το cinquecento μου μια χαρα και το πρωι που πηγα να το βρω ήταν ακριβως σε αυτη την κατασταση. Χτυπημένο πίσω αριστερα, και η ροδα στραβωμενη, τα ψαλιδια σκ@τ@ κτλπ...

Ενας μεθυσμένος και μάλιστα ήταν και αστυνομικός, εφυγε ξημερωματα απο το μπαρ που ηταν διπλα, σουρωμένος... και όπως ξεπαρκαρε και εκανε οπισθεν σε μια κατηφορα, μαλλον δεν βρηκε πιο ποδι παταει το φρενο και εσκασε επανω στο αμαξι μου.
Το πιο κουλο ειναι πως ειχε αφησει τηλέφωνο πανω στο παρμπριζ μου για να τον καλεσω και τον αριθμο του αυτοκινητου του. Φυσικά, εγω περιμενα οτι θα ειχε αφησει κανενα ψευτικο μονο και μονο για να τον δουν οι περαστικοι... Πηγα λοιπον και μεσα στο κλαμπ και ρωτησα τους υπαλληλους αν ειδαν κατι και μου ειπαν πως σημειωσαν τον αριθμό του. Ωραια λεω. Κοιταω τον αριθμό και ήταν διαφορετικος απο αυτον που μου δωσανε οι υπαλληλοι..!
Τελικά αποδειχτηκε πως αυτος που με χτυπησε ειχε αφησει τον σωστο αριθμό (προς τιμην του) ενω μαλλον οι υπάλληλοι ήταν πιο σουρωμένοι απο αυτον... αφου δεν σημειωσαν σωστα τον αριθμό του.

Ευτυχως ξεμπέρδεψα γρηγορα γιατι μου εκανε δηλωση αμέσως. Ολη η ζημιά πηγε τοτε 900 χιλιάδες αλλά εγω πηρα πισω τα 750 (δλδ εβαλα και απο την τσεπη μου 150 χιλιάδες) γιατι λεει ισχυει αυτη η μ@λ@κι@ το "καινουριο για παλιό" και επειδή το αμαξι μου ηταν πχ 5 ετων ενω αυτοι μου βαλανε ανταλλακτικά καινουρια... πληρωσα την διαφορά...

Αυτα ειναι... στα καλά καθούμενα να πληρωσω και 150 χιλιάρικα... και δεν ειχα αμαξι για μια εβδομαδα... Ου μπλέξεις με τις κ@λοασφάλειες...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Πώς χωράει μία BMW X6 μέσα σε ένα φορτηγάκι; (pics) Fanis OFF TOPIC 1 14-05-14 15:25
Το πάρτυ τελείωσε. τα κεφάλια μέσα Fanis OFF TOPIC 11 14-07-10 17:02
Νέo Toyota Celica μέσα στο 2009!!! DJKEY ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 48 28-11-07 14:15
Πόνω Στην Γκαντεμιά Μου Και Τυχερός CorollaG6 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 15 09-03-05 14:08
Βροχερός Καιρός NipSport TOYOTA COROLLA E 12 1 09-02-05 17:22



Page generated in 0,18206406 seconds (83,95% PHP - 16,05% MySQL) with 44 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:15.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)