Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*101

TOYOTA COROLLA E*101 1992>1996

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Ελεγχος ΚΤΕΟ
  #1  
Παλιά 10-11-07, 15:38
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Ελεγχος ΚΤΕΟ

Σημερα πηγα το Corolla για ΚΤΕΟ. Το πηγα στο ιδιωτικο ΚΤΕΟ της auteco που βρισκεται στην Καβαλας, οπου μονο θετικα σχολια μπορω να μεταφερω. Αψογοι ολοι τους, απο την υποδοχη μεχρι και τους μηχανικους! Στο θεμα μας. Παρα τα 11 χρονια της δεν της βρηκαν κατι το ιδιαιτερο περα απο σκισμενα καλυμματα στα ημιαξονια (μου τα χε ξανασκισει στο παρελθον), τα οποια και θα αντικατασταθουν εντος της εβδομαδας στην ΤΟΥΟΤΑ. Απο κει και περα ουτε καυσαερια δεν βγαζει, κατι το οποιο θα δειτε στην παρακατω εικονα. Μαλιστα οι ανθρωποι το περασαν 3 φορες επειδη νομιζαν οτι δεν μετραει σωστα το μηχανημα τους!! Υπαρχει κατι ομως που με θορυβησε αρκετα: ο μηχανικος που ελεγξε το αυτοκινητο μου ειπε οτι τα πισω φρενα εχουν προβλημα γιατι δεν κατανεμεται σωστα η ροπη. Δηλαδη πιο πολυ φρεναρει ο ενας απο τους δυο τροχους και γενικοτερα δεν θυμιζουν λειτουργια δισκων. Και ρωτω εγω τωρα: μηπως φταιει το οτι οταν εγινε η μετατροπη απο ταμπουρα σε δισκους (απο LEVIN ειναι οι δισκοι) δεν αλλαχτηκε και ο κατανεμητης, οποτε να μην δουλευουν σωστα τα φρενα? Και δεν ειναι μονο αυτο, δεν πιανει και το χειροφρενο στο κρεμασμα και τσουλαει πισω!! Σε περιπτωση που ειναι ο κατανεμητης, ποσο κοστιζει το ανταλλακτικο? Υπαρχει καποιος εδω που να εχει στην ακρη κατανεμητη? Εννοειται με το αζημειωτο. Σας ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη για το μακροσκελες post.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00325d.JPG
Εμφανίσεις:  155
Μέγεθος:  24,1 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-11-07, 17:40
pwpwpali Offline:
banned
 
Εγγραφή: 01-04-2006
Περιοχή: athina
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 2.017
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
pwpwpali είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγω παλι στην 111 που χω ρε παιδια μια χαρα ποιανουν τα γαμ... κ με χετε σκαλωση ολοι....να χει αλλο κατανεμητη εμενα?κ χειροφρενο κ ολα κομπλε βεβεα δεν εχω παει σε φρενομετρο αλλα δεν εχω παραπονο....
το χω παθει αυτο με την καρτα κασαεριων οταν εχω παει να βγαλω μου το μετραγανε κ τριβανε τα ματια τους :P

τελικα τωρα ξαναπερνας κτεο μετα απο 2 χρονια?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-11-07, 17:44
Το avatar του χρήστη Corollaxli
Corollaxli Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 12-09-2006
Μοντέλο: ΕΕ90 XLi 1.3 95Ηp
Περιοχή: Πετρούπολη-Καλαμάτα
Μηνύματα: 2.333
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 451
Corollaxli θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Ναι το ΚΤΕΟ είναι κάθε δυο χρόνια.Και με τον καινούριο χρόνο περνάω κι εγώ....Αξίζει να πάω σε ιδιωτικο???Και πόσο κοστίζει?
__________________
Χαμηλωμενο 3 ποντους corolla κοβει κ*λους απο την ΤΟΥΟΤΑ σαν κομπρα μεσα στους δρομους.Μη σταματας τις ταχυτητες καρφωνοντας μπροστα μου να κολας

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ...ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΜΙΚΡΟΣ...ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΠΑΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΣΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-11-07, 18:58
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Δυο τιμες θα σου πω corollaxli, δεν ξερω το ονομα σου κιολας: στο Ελληνικο μου ζηταγανε 40 αλλα οταν πηρα να ρωτησω για ραντεβου η συμπεριφορα τους ηταν απλως γαιδουρινη. Μου το κλεισανε λες και τους χαλαγα την μερα. Στο ιδιωτικο ναι μεν παει 50, αλλα εκει φιλε μου το αυτοκινητο το προσεχουν, σου μιλανε με το "σεις" και με το "σας" και αλλα πολλα. Μπειτε στο www.auteco.gr και εκει θα τα δεις ολα. Αν ακουσεις την διαφημηση (πιο συχνα την βαζει ο derti 98.6) ειναι οντως αυτο που λεει: πολιτισμενα πραγματα. Βεβαια εκει δεν παιζει φαση για λαδωμα αλλα αν το αυτοκινητο ειναι προσεγμενο δεν νομιζω οτι πρεπει να σε απασχολει. Εδω με ρωτησανε ποσο το πουλαω!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-11-07, 20:29
Το avatar του χρήστη TOLIS EE80
TOLIS EE80 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 04-04-2005
Μοντέλο: COROLLA EE80
Περιοχή: Κόρινθος
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 2.004
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 436
TOLIS EE80 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
--Εγω, το χα παει τον Μαρτιο στα Autovision και εμεινα υπερ ευχαριστημενος. Ασε που ειχα παει για να ρωτησω απλα τι παιζει και αμεσως με πηραν χωρις ραντεβου.
-- Οσο για τα φρενα σου, μπορει να παιζει ρολο και η πιεση του ελαστικου. Εμενα μου ειχε βγαλει διαφορα στα πισω, αναρτηση και φρενα, λογω του οτι το ενα λαστιχο ειχε πισεση 15!!!.
Οσον αφορα τον κατανεμητη, υπολόγισε στα 200-250 καινουργιο απο ΤΟΥΟΤΑ.
__________________
Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE 124HP**

CorollaClub-Greece AE82 Owners Club twincam.org
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-11-07, 10:16
Το avatar του χρήστη tsaftsouf20V
tsaftsouf20V Offline:
 
Εγγραφή: 26-09-2005
Μοντέλο: ΑΕ86 Levin
Περιοχή: Βολος
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 962
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 327
tsaftsouf20V θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TOLIS EE80 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσον αφορα τον κατανεμητη, υπολόγισε στα 200-250 καινουργιο απο ΤΟΥΟΤΑ.
Eγω τον αγορασα περσι τον Μαρτιο 170ε απο την ΤΟΥΟΤΑ Κηφισος
__________________
Ειχα την ΑΕ101 κ ετρεχα σαν παλαβος. Την πουλησα αλλα μυαλο δεν εβαλα. Τωρα πηρα ΑΕ86 κ θα μπαινω σαν παλαβος!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-11-07, 17:34
Το avatar του χρήστη Corollaxli
Corollaxli Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 12-09-2006
Μοντέλο: ΕΕ90 XLi 1.3 95Ηp
Περιοχή: Πετρούπολη-Καλαμάτα
Μηνύματα: 2.333
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 451
Corollaxli θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JL_e10 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυο τιμες θα σου πω corollaxli, δεν ξερω το ονομα σου κιολας: στο Ελληνικο μου ζηταγανε 40 αλλα οταν πηρα να ρωτησω για ραντεβου η συμπεριφορα τους ηταν απλως γαιδουρινη. Μου το κλεισανε λες και τους χαλαγα την μερα. Στο ιδιωτικο ναι μεν παει 50, αλλα εκει φιλε μου το αυτοκινητο το προσεχουν, σου μιλανε με το "σεις" και με το "σας" και αλλα πολλα. Μπειτε στο www.auteco.gr και εκει θα τα δεις ολα. Αν ακουσεις την διαφημηση (πιο συχνα την βαζει ο derti 98.6) ειναι οντως αυτο που λεει: πολιτισμενα πραγματα. Βεβαια εκει δεν παιζει φαση για λαδωμα αλλα αν το αυτοκινητο ειναι προσεγμενο δεν νομιζω οτι πρεπει να σε απασχολει. Εδω με ρωτησανε ποσο το πουλαω!!
Φίλε μου Κυριάκος λέγομαι.Πρέπει να είναι τεράστια η διαφορά δημόσιου με ιδιωτικού όντως....Και είναι μόνο 50 ευρω?Το αμάξι είναι πένα.Κατα τη γνώμη μου περναέι άνετα.Όλα τα χρόνια κατέβαινα στο ΚΤΕΟ Μάνδρας όχι μόνο με το Corolla αλλά και με άλλα αυτοκίνητα
__________________
Χαμηλωμενο 3 ποντους corolla κοβει κ*λους απο την ΤΟΥΟΤΑ σαν κομπρα μεσα στους δρομους.Μη σταματας τις ταχυτητες καρφωνοντας μπροστα μου να κολας

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ...ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΜΙΚΡΟΣ...ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΠΑΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΣΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-11-07, 21:51
Το avatar του χρήστη stm2001gr
stm2001gr Offline:
 
Εγγραφή: 18-02-2006
Μοντέλο: AE101
Περιοχή: Στην κατηφόρα!
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 663
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
stm2001gr είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Για τα ΚΤΕΟ δεν ξέρω να σου πω αλλά για τα φρένα πολύ πιθανό να θέλουν ρύθμιση. Αν η δαγκάνα είναι όπως του 111 που έχω εγώ να ξέρεις ότι το έμβολο έχει 2 εγκοπές στην επιφάνειά του. Περιστρέφοντάς το από αυτές τις 2 εγκοπές μετακινείτε προς τα έξω. έτσι μπορείς να ρυθμίσεις το balance των πίσω τροχών. φυσικά θα πρέπει να τσεκάρεις για στραβό δίσκο ειδάλλως θα σου γίνει πάλι μονόπλευρο.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-11-07, 22:26
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Δεν ξρεω τι ακριβως πρεπει να γινει αλλα ετσι κι αλλιως το αυτοκινητο θα παει στην ΤΟΥΟΤΑ τις προσεχεις μερες, οποτε και θα μαθω σιγουρα ποια ειναι η λυση. Κυριακο οταν εσθει η ωρα να πας ΚΤΕΟ πηγαινε εκει και δεν θα χασεις. Στην Μανδρα ποσο κοστιζει ο ελεγχος? Και 40 να ειναι σαν το Ελληνικο δεν νομιζω οτι αξιζει να τσιγκουνευτεις τα 10 παραπανω ευρω για ενα αυτοκινητο που, φανταζομαι, οργωνει καθε μερα τους δρομους.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-11-07, 08:34
Το avatar του χρήστη alex-g
alex-g Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μηνύματα: 1.659
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 372
alex-g είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ερωτηση οταν πισο το σηματακι γραφει 08 πρεπει να το παω τελος του 08 για κτεο?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*101

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ελεγχος πολλαπλασιαστη Paris! SUPPORT 4 11-01-15 22:34
ελεγχος a/c vassillis TOYOTA COROLLA E 12 2 06-08-13 09:03
Ελεγχος ΙΧ αυτοκινητων απο ΣΔΟΕ NikiforosGT ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 16 06-11-11 17:02
οργανα ελεγχου και ρυθμιστης emperor1234 Θελω βοηθεια 0 01-10-10 23:14
Βαριεστε Να Ανοιγετε Το Φιλτροκουτι Για ΕλεγΧο? MARMEL UPDATES 40 31-10-05 18:03



Page generated in 0,17460489 seconds (82,66% PHP - 17,34% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:44.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)