Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΦΟΡΟΥΜ

ΦΟΡΟΥΜ Οτιδήποτε έχει σχέση με το φόρουμ μας, όπως νέα, αναβαθμίσεις και τυχόν προβλήματα που μπορεί να έχει κάποιος.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 25-11-16, 06:44
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spiros1712 Εμφάνιση μηνυμάτων
απο λαθος βαλβολινη μπορει να συμβει αυτο???αυτο που κανει ειναι σαν να μην συγχρονιζει καλα της ταχυτητες ιδιαιτερα απο 4η σε 3ηταχυτητα και ιδιαιτερα οταν ειναι κρυο το πρωι...οταν ζεσταθει δεν το κανει σχεδων καθολου!!
καλημερα, μου εχει τυχει σε αλλο σασμαν βεβαια απο χοντρη βαλβολα να μην μπαινουν ευκολα οι ταχυτητες το πρωι ειδικα, οταν ειναι κρυο κτλ ενω αμα εχω κανει μερικα χλμ δεν εχει κανενα προβλημα.
αντι 75αρες ειχαν μπει 80αρες.
Τσεκαρε βαλβολες ή αλλαξε τες και να εισαι σιγουρος οτι ειναι οι σωστες και βλεπεις!
ειδα οτι ειχα ξαναγραψει τι εκανες τελικα δοκιμασες αλλες βαλβολινες να δεις μηπως σου βαλανε χοντρες?
με τον ορο γρατζουναει τι εννοεις? δλδ δεν μπαινουν σχεδον καθολου και θελει προσπαθεια?
αν ειναι απο χοντρες βαλβολινες και το ζοριζεις και να μην εχει προβλημα θα παθει!
δες αυτο πρωτα!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 25-11-16 στις 06:54.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 25-11-16, 09:25
spiros1712 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 174
spiros1712 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εχω αλλαξει βαλβολινη τα ιδια κανει...99% ειναι το δισκοπλατο γιατι πριν την αλλαγη δεν εκανε τιποτα...εχω ελεγξει ολο το συστημα απο το πενταλ μεχρι το σασμαν.μαλλον το πλατο ειναι μουφα και δεν απεμπλεκει καλα με αποτελεσμα να κραταει στροφες ο αξονας και να μην μπορουν να συγχρονιστουν οι ταχυτητες...εκτος και αν με το νεο ρουλεμαν που μπηκε και τι λιπανση που εγινε στον αξονα οντως κραταει περισστερες στροφες(σε φυσιολογικα επιπεδα)και ειναι οντως θεμα συγχρονιζε πραγμα βεβαια που ειναι σχεδον απιθανο!!!ας πει καποιος αν ειχε παρομοιο προβλημα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-11-16, 13:32
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
επειδη ημουν εκει οταν αλλαζα στο δικο μου προσφατα σασμαν, δισκο-πλατο-ρουλεμαν, ο μηχανικος δεν εβαλε τιποτα απολυτως στο ρουλεμαν ή οπουδηποτε εκει μεσα. Οταν του το ειπα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται....
δεν μου κανει κανενα προβλημα σχετικο.
Μηπως επειδη ειναι imitation αλλα ειναι καλη μαρκα ρε γμτ! και εμενα Exedy ειναι το σετ.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-11-16, 20:05
spiros1712 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 174
spiros1712 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδη ημουν εκει οταν αλλαζα στο δικο μου προσφατα σασμαν, δισκο-πλατο-ρουλεμαν, ο μηχανικος δεν εβαλε τιποτα απολυτως στο ρουλεμαν ή οπουδηποτε εκει μεσα. Οταν του το ειπα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται....
δεν μου κανει κανενα προβλημα σχετικο.
Μηπως επειδη ειναι imitation αλλα ειναι καλη μαρκα ρε γμτ! και εμενα Exedy ειναι το σετ.
τι να πω ρε συ...λιπαινεται εκτος απ το ρουλεμαν και πιο πισω παντος.γενικα πιστευω οτι ειναι το δισκοπλατο 99% και πιο συγκεκριμενα το πλατο γιατι αυτο κανει ολη τη δουλεια.καταλαβενω οτι το σασμαν κραταει τρελες στροφες μεσα.ενα πραγμα σαν να παταγα παλια το 1/3 του συμπλεκτη κατι τετοιο.απ την αλλη μην ξεγελιεσαι το οτι ειναι exedy δεν συμαινει οτι ειναι και κορυφαιο το πιο φθηνο ολων ηταν 100 ευρω(tyk2151)το 2010.πολλες φορες ειναι κατασκαυαστικο του πλατο δλδ σαν να λεμε ελλατωματικο.ελπιζω να ειναι αυτο γιατι δεν εχω ορεξη για αλλα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 26-11-16, 06:46
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλημερα, και ο αδερφος μου σε ενα hundai accent 2005 εχει θεμα με νεο δισκοπλατο που ειχε βαλει ο προηγουμενος imitation.
Λενε οτι αμα δεν μπει γνησιο κανει νουμερα, δεν το εχω οδηγησει αλλα απο αυτα που μου λεει μοιαζει με την δικια σου περιπτωση!
τι να πω!!!
και αυτος εψαξε βαλβολινες, αντλια συμπλεκτη την μεσα και την εξω, τιποτα δεν γινεται, του λενε πρεπει να κατεβασει σασμαν να βαλει το γνησιο σετ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΦΟΡΟΥΜ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Προβλημα με σασμαν... centaurus TOYOTA COROLLA 111(G6) 21 30-11-21 20:41
προβλημα με σασμαν vagelis_gti_g6 TOYOTA COROLLA 111(G6) 9 09-12-14 16:08
Προβλημα στο σασμαν, πατιναρισμα η κατι αλλο; kostas_8 TOYOTA COROLLA 111(G6) 12 28-08-12 04:10
Προβλημα Σασμαν... th@nos ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 5 16-11-10 16:44
Προβλημα με σασμαν JL_e10 CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 40 02-02-08 17:07



Page generated in 0,13156605 seconds (78,70% PHP - 21,30% MySQL) with 32 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:14.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)