Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΦΟΡΟΥΜ

ΦΟΡΟΥΜ Οτιδήποτε έχει σχέση με το φόρουμ μας, όπως νέα, αναβαθμίσεις και τυχόν προβλήματα που μπορεί να έχει κάποιος.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
ΣΑΣΜΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ/1ΖΖ
  #1  
Παλιά 03-10-15, 20:22
spiros1712 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 174
spiros1712 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ΣΑΣΜΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ/1ΖΖ

εχει συμβει σε καποιον μετα απο αλλαγη δισκο πλατο να του γρατσουναει καποιες ταχυτητες ενω πριν δεν το εκανε???
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-10-15, 11:27
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
αυτο μπορει να εγινε αν δεν χρησιμοποιηθηκαν τα σωστα ανταλλακτικα , αν δεν λιπανθηκαν καποια μερη ,διχαλο, εμβολακι , αν ειχες καποιο προβλημα με το εμβολακι και δεν το ειδατε , και τελευταιο αν δεν εχεις κανει ποτε εξαερωση και αλλγη υγρων στο υδραυλικο εμβολακι του συμπλεκτη ..
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-10-15, 15:32
spiros1712 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 174
spiros1712 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο μπορει να εγινε αν δεν χρησιμοποιηθηκαν τα σωστα ανταλλακτικα , αν δεν λιπανθηκαν καποια μερη ,διχαλο, εμβολακι , αν ειχες καποιο προβλημα με το εμβολακι και δεν το ειδατε , και τελευταιο αν δεν εχεις κανει ποτε εξαερωση και αλλγη υγρων στο υδραυλικο εμβολακι του συμπλεκτη ..
απο λαθος βαλβολινη μπορει να συμβει αυτο???αυτο που κανει ειναι σαν να μην συγχρονιζει καλα της ταχυτητες ιδιαιτερα απο 4η σε 3ηταχυτητα και ιδιαιτερα οταν ειναι κρυο το πρωι...οταν ζεσταθει δεν το κανει σχεδων καθολου!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-10-15, 21:39
Το avatar του χρήστη kostas_8
kostas_8 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-09-2011
Περιοχή: Αγια Βαρβαρα, Αιγαλεω
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 496
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 203
kostas_8 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εχω και εγω το ιδιο προβλημα απο οταν εσπασε ο δισκος ο μαμα που ειχα απο αστοχια υλικου. απο αλλαγη 2α σε 3η, 3η σε 4η και κατεβασμα 5η σε 4η και 4η σε 3η καποιες φορες τις γρατζουναει. Δε νομιζω να φταιει ο δισκος η το πλατω, τα εχω αλλαξει ολα και καταληγω οτι μαλλον ειναι σασμαν. τελευταια μου αλλαγη θα ειναι το κατω τρομπακι συμπλεκτη που πηρα προσφατα να δω μηπως και λυθει.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-10-15, 04:49
spiros1712 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 174
spiros1712 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_8 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω και εγω το ιδιο προβλημα απο οταν εσπασε ο δισκος ο μαμα που ειχα απο αστοχια υλικου. απο αλλαγη 2α σε 3η, 3η σε 4η και κατεβασμα 5η σε 4η και 4η σε 3η καποιες φορες τις γρατζουναει. Δε νομιζω να φταιει ο δισκος η το πλατω, τα εχω αλλαξει ολα και καταληγω οτι μαλλον ειναι σασμαν. τελευταια μου αλλαγη θα ειναι το κατω τρομπακι συμπλεκτη που πηρα προσφατα να δω μηπως και λυθει.
τσεκαρετο και ενημερωσε μηπως και βγαλουμε καποια ακρη γιατι αφου δεν το εκανε πριν την αλλαγη του δισκου κατι αλλο ειναι...!!!αν το εκανε απο συγχρονιζε(σαζμαν) τοτε θα το εκανε και πριν...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-10-15, 17:00
Το avatar του χρήστη kostas_8
kostas_8 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-09-2011
Περιοχή: Αγια Βαρβαρα, Αιγαλεω
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 496
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 203
kostas_8 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Και εγω αυτης της αποψης ειμαι αλλα αυτα τα σασμαν βγαζουν συγχρονιζε.. θα αλλαξω και βαλβολινες να δω..
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-09-16, 14:49
spiros1712 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 174
spiros1712 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
up....καποιος με το ιδιο προβλημα???
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-09-16, 18:57
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spiros1712 Εμφάνιση μηνυμάτων
εχει συμβει σε καποιον μετα απο αλλαγη δισκο πλατο να του γρατσουναει καποιες ταχυτητες ενω πριν δεν το εκανε???
καλησπέρα, σε ασχετης μαρκας αμαξι που αγορασε ο αδερφος μου εχουν αλλαξει δισκο-πλατο πριν 200χλμ και απο 1η σε 2αρα αμα δεν πατησει καλα τον συμπλεκτη κατω και με πανω απο 2000στροφες κανει κατι σαν γρουπ ή γδουπ!
αμα το ζορισει γρατζουναει κιολας τα γραναζια.
Εμενα σε 4EFTE με το σασμαν το δικο του το C52 μου κανει το ιδιο η 3η μου και ο μηχανικος μου λεει οτι ειναι το συχρονιζε και το ιδιο ειπαν ενα εξουσιοδοτημενο Toyota και αλλη μια ακομα Toyota που το πηγαν βολτα μηχανικοι.
Θα δουμε τωρα που θα το αλλαξω και θα το ανοιξουμε.
Αν δεν το εκανε απο πριν ομως δεν μπορει τωρα να το επιασε ο πονος το συχρονιζε. Κατι δεν εχει γινει σωστα. Πιθανως να θελει εξαερωση (αν εχει υδραυλικο πενταλ συμπλεκτη) ή και ρυθμιση το πενταλ του συμπλεκτη.
Οταν λες καποιες ποιες ειναι αυτες δλδ? ειναι συνεχεια οι ιδιες ή αλλαζει?
οι βαλβολινες ειναι πληρως συμπληρωμενες???? γιατι κατι μου λεει οτι εχει να κανει με αυτες....
το κανει σε αλλαγες? ή οταν πας κανονικα με καποια ταχυτητα μεσα?
τι ακριβως κανει? σαν αυτο που περιγραφω στην αρχη?
δωσε μας περισσοτερες λεπτομερειες!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-09-16, 20:44
spiros1712 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 174
spiros1712 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα, σε ασχετης μαρκας αμαξι που αγορασε ο αδερφος μου εχουν αλλαξει δισκο-πλατο πριν 200χλμ και απο 1η σε 2αρα αμα δεν πατησει καλα τον συμπλεκτη κατω και με πανω απο 2000στροφες κανει κατι σαν γρουπ ή γδουπ!
αμα το ζορισει γρατζουναει κιολας τα γραναζια.
Εμενα σε 4EFTE με το σασμαν το δικο του το C52 μου κανει το ιδιο η 3η μου και ο μηχανικος μου λεει οτι ειναι το συχρονιζε και το ιδιο ειπαν ενα εξουσιοδοτημενο Toyota και αλλη μια ακομα Toyota που το πηγαν βολτα μηχανικοι.
Θα δουμε τωρα που θα το αλλαξω και θα το ανοιξουμε.
Αν δεν το εκανε απο πριν ομως δεν μπορει τωρα να το επιασε ο πονος το συχρονιζε. Κατι δεν εχει γινει σωστα. Πιθανως να θελει εξαερωση (αν εχει υδραυλικο πενταλ συμπλεκτη) ή και ρυθμιση το πενταλ του συμπλεκτη.
Οταν λες καποιες ποιες ειναι αυτες δλδ? ειναι συνεχεια οι ιδιες ή αλλαζει?
οι βαλβολινες ειναι πληρως συμπληρωμενες???? γιατι κατι μου λεει οτι εχει να κανει με αυτες....
το κανει σε αλλαγες? ή οταν πας κανονικα με καποια ταχυτητα μεσα?
τι ακριβως κανει? σαν αυτο που περιγραφω στην αρχη?
δωσε μας περισσοτερες λεπτομερειες!
μιλαω για 1zz σασμαν.το σασμαν μου δεν ειχε κανενα προβλημα απλα καποια στιγμη αρχισε να πατιναρει ελαχιστα και ετσι αλλαξα δισκο πλατο ρουλεμαν.απ τη στιγμη που αλλαξα το δισκοπλατο(exedy tyk2151 οχι γνησιο)αρχισε να γρατσουναει στο ανεβασμα απο 2α σε 3η και απο 3η σε 4η και στο κατευασμα απο 5η σε 4η και απο 4η σε 3η δλδ γρατσουναει την 4η και την 3η και περισοτερο οταν ειναι κρυο.βαλβολινες απο οτι ξερω ειναι φουλ επισης αν κρατησωτο το συμπλεκτη αρκετη ωρα πατημενο πριν αλλαξω ταχυτητα τοτε τη γρατσουναει πολυ λιγοτερο ισως και καθολου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 24-11-16, 20:44
spiros1712 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 174
spiros1712 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
καποιος με το ιδιο προβλημα μετα απο αλλαγη δισκο πλατο να του γρατσουναει???3η 4η η καποια αλλη ταχυτητα???
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΦΟΡΟΥΜ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Προβλημα με σασμαν... centaurus TOYOTA COROLLA 111(G6) 21 30-11-21 20:41
προβλημα με σασμαν vagelis_gti_g6 TOYOTA COROLLA 111(G6) 9 09-12-14 16:08
Προβλημα στο σασμαν, πατιναρισμα η κατι αλλο; kostas_8 TOYOTA COROLLA 111(G6) 12 28-08-12 04:10
Προβλημα Σασμαν... th@nos ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 5 16-11-10 16:44
Προβλημα με σασμαν JL_e10 CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 40 02-02-08 17:07



Page generated in 0,17559195 seconds (81,21% PHP - 18,79% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:14.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)