Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

TOYOTA AURIS Το καινουργιο (corolla ) Hatchback με την καινοτομο ονομασια για την αναφορα του σε πιο νεο κοινο. www.auriclub.gr

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 20-01-10, 15:51
Το avatar του χρήστη nipponpower
nipponpower Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 15-03-2005
Μηνύματα: 177
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 251
nipponpower είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Black Pearl Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας ειναι καλα η Toyota παιδακια που την ποιοτητα την εχει ριξει σε γκρεμο!!!

(Συνεχιζω να πιστευω οτι αγορασαμε 20.000ευρω ενα μοτερ και πεντε αστερια, τα υπολοιπα τα βρισκαμε και με λιγοτερα λεφτα!!!)
+1


Και εγω πιστευω πως η ποιοτητα του εσωτερικου στα Auris δεν ειναι η αναμενομενη για τα λεφτα τους...

Και εμενα τα καθισματα κουνιουνται αρκετα, πηγα στην Toyota να το κοιταξουν και ο μηχανικος που το κοιταξε μονο που δεν τα ξηλωσε...
Απαραδεκτη τροπος για να ελεγξεις αμα εχει τζογο ενα καθισμα : κουνουσε την πλατη του καθισματος με τοση δυναμη που και να μην ειχαν προβλημα θα τους το εβγαζε αυτος ! Πιστευω πως γενικοτερα η ολη διαδικασια ευρεσης του προβληματος εγινε ειρωνικα και με τετοιο τροπο σαν να μου ελεγε : τα ηθελες και τα επαθες...
__________________
No guts
No glory
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 21-01-10, 15:54
Το avatar του χρήστη COROLLAKIAS MIXALHS
COROLLAKIAS MIXALHS Offline:
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μοντέλο: auris 1800cc υπ/κβ
Περιοχή: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 540
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 277
COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nipponpower Εμφάνιση μηνυμάτων
+1


Και εγω πιστευω πως η ποιοτητα του εσωτερικου στα Auris δεν ειναι η αναμενομενη για τα λεφτα τους...

Και εμενα τα καθισματα κουνιουνται αρκετα, πηγα στην Toyota να το κοιταξουν και ο μηχανικος που το κοιταξε μονο που δεν τα ξηλωσε...
Απαραδεκτη τροπος για να ελεγξεις αμα εχει τζογο ενα καθισμα : κουνουσε την πλατη του καθισματος με τοση δυναμη που και να μην ειχαν προβλημα θα τους το εβγαζε αυτος ! Πιστευω πως γενικοτερα η ολη διαδικασια ευρεσης του προβληματος εγινε ειρωνικα και με τετοιο τροπο σαν να μου ελεγε : τα ηθελες και τα επαθες...
Δεν διαφωνω για την ποιοτητα του εσωτερικου του auris αλλα σιγουρα δεν πρεπει να κατηγορουμε και την τουοτα για τον τροπο που σου κοιταξε ο μηχανικοσ τα καθισματα!Αυτο διαφερει απο αντιπροσωπεια σε αντιπροσωπεια και απο μηχανικο σε μηχανικο!Παντως αν δεν τα κουνουσε φιλε μου πως θα καταλαβαινε το προβλημα?Παντα φιλικα!
__________________
Όταν μεγαλώσω θα γίνω...Tsport !!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-01-10, 02:55
Το avatar του χρήστη nipponpower
nipponpower Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 15-03-2005
Μηνύματα: 177
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 251
nipponpower είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εννοειται πως δεν φταιει η Toyota Ελλας για τον τροπο που συμπεριφερεται ενας μηχανικος της αλλα σιγουρα ευθυνεται ο υπευθυνος της συγκεκριμενης αντιπροσωπιας.
Τωρα σχετικα με το τροπο εξετασης του προβληματος : επειδη στα Auris που εχουν προβλημα με τα καθισματα τους αυτο φαινεται αμεσως (το μονο που χρειαζεται να κανει καποιος ειναι να κατσει στο καθισμα και απλα να κουνηθει λιγο) το να προσπαθει να τα 'ξηλωσει' για να μου δειξει ,και καλα, πως δεν εχουν προβλημα ειναι πιστευω απαραδεκτη συμπεριφορα.

Τελος παντων, οπως σε ολα τα επαγγελματα, ετσι και στα συνεργεια υπαρχουν καλοι μηχανικοι και κακοι μηχανικοι.
__________________
No guts
No glory
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-01-10, 22:40
Το avatar του χρήστη Black Pearl
Black Pearl Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 14-05-2009
Μοντέλο: Auris 1.6 Dual VVTi
Μηνύματα: 142
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 197
Black Pearl είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
nipponpower θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου!!!
Ατυχες το σχολιο του corollakia!!!

Πειτε οτι εγω ειμαι η Toyota, δε θα πρεπει να ξερω ποιο μηχανικο βαζω στο μαγαζι μου??? Δε θα εχω καποια κριτηρια για να τον προσλαβω???
Οποτε αν η συμπεριφορα του ειναι κακη, ευθυνομαι εγω και μονο εγω, δε μπηκε μονος του στο μαγαζι, εγω τον εβαλα!
Οποτε τα μερηδια ευθυνων για τυχον λαθη, ειτε στα αυτοκινητα, ειτε στο προσωπικο παει ετσι: Toyota Hellas < Toyota Eyrope < Toyota Japan

Οποτε ορθως τα ριχνουμε στη "μανα"!!!

Κατα τα αλλα, το προβλημα με το καθησμα ελπιζω να λυθει στο νεο Auris!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-02-10, 19:48
kingdragon
 
Μηνύματα: n/a
Και να συμπληρώσω με τη σειρά μου...

Πώς να γίνει η δουλειά όταν μέσα στα συνεργεία (και έχω δει τουλάχιστον 4) βάζουν κάτι πιτσιρίκια που ούτε σε σεμινάρια δεν πήγαν?

Δεν ξέρω για άλλες αντιπροσωπείες αλλά η φήμη της TOYOTA για τα after sales service προσωπικά είναι μούφα.

Ας όψεται η μαμά Ελλαντάρα που τίποτα δε δουλεύει πάρα μονάχα άν τους απειλήσεις με επιστολές στα κεντρικά της TOYOTA Europe.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-02-10, 02:21
Το avatar του χρήστη COROLLAKIAS MIXALHS
COROLLAKIAS MIXALHS Offline:
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μοντέλο: auris 1800cc υπ/κβ
Περιοχή: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 540
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 277
COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingdragon Εμφάνιση μηνυμάτων
Και να συμπληρώσω με τη σειρά μου...

Πώς να γίνει η δουλειά όταν μέσα στα συνεργεία (και έχω δει τουλάχιστον 4) βάζουν κάτι πιτσιρίκια που ούτε σε σεμινάρια δεν πήγαν?

Δεν ξέρω για άλλες αντιπροσωπείες αλλά η φήμη της TOYOTA για τα after sales service προσωπικά είναι μούφα.

Ας όψεται η μαμά Ελλαντάρα που τίποτα δε δουλεύει πάρα μονάχα άν τους απειλήσεις με επιστολές στα κεντρικά της TOYOTA Europe.
Δεν μπορει να λεγεται οτι να ναι!Η toyota ειναι απο τις πρωτες μαρκες στο χωρο των after sales υπηρεσιων!Ανατρεξε σε διαφορα περιοδικα να δεις οτι με πελατες φαντασματα που πηγαν σε διαφορετικες μαρκες και ειχαν δημιουργησει οι ιδιοι προβλημα στο οχημα τους,η toyota βγηκε πρωτη και σε συμπεριφορα στον πελατη,και σε εξυπηρετηση και σε χρονο παραμονης του οχηματος στο συνεργειο...Μν λεμε οτι θελουμε τωρα...Μαλλον δν ξερεις τι γινεται με τα after sales σε αλλες μαρκες...
__________________
Όταν μεγαλώσω θα γίνω...Tsport !!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-02-10, 11:07
kingdragon
 
Μηνύματα: n/a
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από COROLLAKIAS MIXALHS Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορει να λεγεται οτι να ναι!Η toyota ειναι απο τις πρωτες μαρκες στο χωρο των after sales υπηρεσιων!Ανατρεξε σε διαφορα περιοδικα να δεις οτι με πελατες φαντασματα που πηγαν σε διαφορετικες μαρκες και ειχαν δημιουργησει οι ιδιοι προβλημα στο οχημα τους,η toyota βγηκε πρωτη και σε συμπεριφορα στον πελατη,και σε εξυπηρετηση και σε χρονο παραμονης του οχηματος στο συνεργειο...Μν λεμε οτι θελουμε τωρα...Μαλλον δν ξερεις τι γινεται με τα after sales σε αλλες μαρκες...
Αγαπητέ φίλε πολύ καλά ξέρω τι γίνεται και με τις άλλες μάρκες. Όσο για τα περιοδικά άσε τι γράφουν γιατί τα τσιμπάνε καλά από τις εταιρείες για διαφήμιση.
Τώρα για συμπεριφορά τι να μου πεις όταν τους λες ότι θες συνθετικό και σου βάζουν ημισυνθετικό και δε σου λένε τίποτα και όταν πας να πληρώσεις και το βλέπεις ζητάς εξηγήσεις και αρχίζουν τα μισόλογα.
Και πολλά άλλα όπως το να τραβιέσαι 3 φορές Κιλκίς - Θεσσαλονίκη για να σε αντικαταστήσουν σπασμένη βάση σε κάθισμα και να σου λένε ότι το αναταλλακτικό το παραγγείλαμε σωστά αλλά ήρθε λάθος και τις 3 φορές.
Θέλεις και άλλα?
Και δεν είναι μονάχα τα δικά μου ή συγγενών μου αλλά κια φίλων και γνωστών.
Και μη βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα γιατί 4 ΤΟΥΟΤΑ (Avensis-Corolla-2xAuris) υπάρχουν στην οικογένεια και πάλι ΤΟΥΟΤΑ θα πάρω.
Για δες λιγάκι και κανα ξένο forum για την αντιμετώπιση προς πελάτες (πχ το ξέρεις ότι τα washer jets ελληνιστί πιτσιλιστήρια είναι λάθος από το εργοστάσιο και αντικαθίστωνται δωρεάν αφού τα περισσότερα ελληνικά μοντέλα φοράνε τα 85381-12340 ενώ πρέπει να φοράνε τα 85381-12350 γιατί όταν πας πάνω από 70 χμ το νερό σκάει πάνω στους υαλοκαθαριστήρες - αλλά και άλλα) και όταν πας εκεί ειρωνικά σε λένε δεν έχουμε καμιά ενημέρωση και δε μπαίνουν κάν στον κόπο να ασχοληθούν.

5 χρόνια ζούσα Αγγλία και είναι αρκετά για να καταλάβω πολλά...

Όλα τα παραπάνω είναι προσωπική μου άποψη και δεν θέλω να επηρεάσω κανένα.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-02-10, 11:36
Το avatar του χρήστη COROLLAKIAS MIXALHS
COROLLAKIAS MIXALHS Offline:
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μοντέλο: auris 1800cc υπ/κβ
Περιοχή: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 540
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 277
COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός
Σε ενα απο αυτα τα περιοδικα που τα παιρνουν οπως λες ηταν ο πατερας μου και πιστεψε με τα ξερω καλα....Εξαιρεσεις υπαρχουν παντα δν λεω αλλα αν εισαι τοσο δυσαρεστημενος καλυτερα να αλλαξεις αμαξι και κατασκευαστη.
__________________
Όταν μεγαλώσω θα γίνω...Tsport !!!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-02-10, 14:49
kingdragon
 
Μηνύματα: n/a
Φιλε Μιχάλη καταρχήν μην τα παιρνεις προσωπικα εισαι πολυ μικρος ακομα να βγαζεις συμπερασματα αν ειναι η ηλικια σου σωστη.

Εχουμε μια 10τια διαφορα και εχω αλλαξει πανω απο 30 αυτοκινητα διαφορετικων κατασκευαστων και στην Αγγλια και εδω. Τωρα οσο για το αν ειμαι δυσαρεστημενος δεν θα κατσω να αλλαξω κατασκευαστη γιατι στις περισσοτερες αντιπροσωπειες δουλευουν ασχετοι μιας και πλεον τα service τα κανεις οπου θελεις και κρατας την εγγυηση αρκει τα ανταλλακτικα να ειναι τουλαχιστον ιδιων προδιαγραφων που οριζει ο εκαστοτε κατασκευαστης. Ας οψεται πλεον οτι ανοιξε νεα αντιπροσωπεια που δουλευουν φιλαρακια με χρονια εμπειρια και εξακολουθω να πηγαινω το αμαξι σε αντιπροσωπεια.

Τωρα οσον αφορα τα περιοδικα κατι ξερω για να σου λεω... Ρωτησε το μπαμπα σου να σου πει λογικα θα θυμαται το σκανδαλο με το Fiat Marea 1.6....


Φιλικα,
Βαγγελης
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-02-10, 15:11
Το avatar του χρήστη agapiou
agapiou Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 20-05-2009
Μοντέλο: Ε12 f/l 5d 1.4
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 3.441
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 530
agapiou θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Βαγγέλη, παίρνω το θάρρος να απαντήσω, καθώς έχουμε γνωριστεί στο Ωραιόκαστρο, μαζί με τον Τάσο.
Για το θέμα των αντιπροσωπειών πιστεύω πως παίζει ρόλο η κάθε αντιπροσωπεία. Και εγώ έχω πάει σε μία και με αντιμετώπισαν με τον χειρότερο τρόπο. Ότι και αν έλεγα με σνομπάριζαν με ένα υποτιμιτικό ήφος. Απεναντίας, όταν ήμουν στην Αθήνα, πήγαινα σε μία που με αντιμετώπιζαν με το σεις και με το σας, και ότι και αν γινόταν στο αυτοκίνητο, με ρωτούσαν πρώτα. Όχι όπως στην πρώτη που είπα που δε με ρωτούσαν καν, ή έστω να με δείξουν κάτι στο αμάξι που θέλει αντικατάσταση.
Πολύ καλά κάνεις και αναφέρεις για την κοινοτική οδηγία 1400/2002. Αλλά έχω μια απορία. Στο τέλος του κειμένου λέει ότι ο κανονισμός λήγει στις 31 Μαϊου 2010. Αυτό σημαίνει ότι παύει η ισχύς του, και στην ουσία είναι σαν να μην υπάρχει η οδηγία?


http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...30:0041:EL:PDF
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Βοήθεια για πιστόνια…. giannisaug ΦΟΡΟΥΜ 2 19-08-13 18:00
Καθίσματα σε Ε11 pilotos7 SUPPORT 10 08-10-11 19:07
Καθίσματα Auris bstamati TOYOTA AURIS 4 05-11-09 11:31
Καλησπέρα από την παγωμένη Ουκρανία… DareDevil OFF TOPIC 31 03-04-08 01:42
Κακοι Επαγγελματιες… Anonymous ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 11 02-04-05 13:45



Page generated in 0,16846609 seconds (83,27% PHP - 16,73% MySQL) with 36 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:42.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)