Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Γνωσιακή Βάση Δεδομένων

Γνωσιακή Βάση Δεδομένων Μία πολυ καλη προσπαθεια ωστε να μπορειτε να βρειτε ευκολα αυτο που θελετε και ετσι να ειμαστε πιο ενημερωμενοι .

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 18-06-15, 20:01
Το avatar του χρήστη plankton69
plankton69 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 09-01-2015
Μοντέλο: Corolla EE90 12V EFI
Περιοχή: Σέρρες
Ηλικία: 30 male
Μηνύματα: 36
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 117
plankton69 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Να τα πάρω ένα-ένα, όπως τα αναφέρεις:

1. Δεν είπα να διαλύσεις τελείως την πρόσοψη, εννοούσα να κόψεις αυτά τα πραγματάκια που εξέχουν. Έτσι θα έρθει πρόσωπο με την πρόσοψη, όπως το έχεις στη φώτο δηλαδή αλλά 2-3 πόντους πιο μέσα από ότι είναι ήδη στη φώτο.

2. Δεν ανέφερα κάτι για τις συνδέσεις ήχου/microUSB, είναι καλή η ιδέα σου. Εγώ θα το κυνηγούσα να βγούν όσο πιο «μαμά» γίνεται για καλύτερη αισθητική. Πχ στην E9 μου έχω πηγή ήχου που δίνει όλες τις συνδέσεις από πίσω. Τράβηξα το USB δίπλα στο χειρόφρενο, σε μια κερματοθήκη που είχε.

3. Εγώ θα τραβούσα καλώδια για κουμπάκια κάπως (εκτός αν δεν γινόταν με κανένα τρόπο). Δεν είναι δύσκολο το ξήλωμα, συμφωνώ, αλλά δεν έχω την όρεξη του βάλε-βγάλε και στο δικό μου αμάξι...

4. Γι'αυτό ακριβώς σου έδειξα το πλαίσιο της ZX, σαν ιδέα. Εκείνο ήταν από μαμά έτσι, για να μην φαίνεται το CD Player όταν το αφήνεις.

Για το ρεύμα, κάνε αυτό με το καλωδιάκι. Ακούγεται πιο καλό και ανέξοδο. Για το κόλλημα πάλι, ήθελα να σου προτείνω ταινία διπλής όψεως, αλλά επειδή κόλλησα ένα θερμόμετρο στην E9 μου με τέτοια, στην πρώτη ζέστη ξεκόλλησε κι άφησε κόλλα στην κονσόλα. Φαντάσου τι θα γίνει στο tablet, που θα βρίσκεται σε σημείο που θα το βαράει 1000% ήλιος συνέχεια...

Αυτά τα λίγα...
__________________
Χρήστος - plankton69 >>> Corolla EE90 "Hybrid-FI 12+4V"
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-06-15, 20:55
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Τα προγραμματα που ανεφερε το αλλο παλικαρι στο αλλο forum δεν παιζουν! ειναι για samg μονο, ευτυχως που εχει επιστροφη χρηματων! μιλαω για αυτο : https://play.google.com/store/apps/d...uto.boot&hl=el
επισης δοκιμασα και το tasker https://play.google.com/store/apps/d....taskerm&hl=el την FREE εκδοση για δοκιμη και δεν το ανοιγει, ενω πχ εφαρμογες ανοιγουν αυτοματα.

Το usb μονο για την φορτιση χρειαζεται αφου δεν υποστηριζει το δικο μου usb otg.
H ταινια διπλης οψης καθαριζει με οινοπνευμα μια χαρα, δεν παθαινει τπτ το ταμπλετ, το εχω δοκιμασει στο αλλο που κατι ειχα κολησει καποτε πανω του.
Την σιλικονη σιχαινομαι δεν την βαζω με τπτ. Στο 1DIN που φαινεται καπου σε παραπανω φωτο ειχα κολλησει μια βαση τηλεφωνου και εβαζα και το κινητο και τραβουσα βιντεος απο μεσα. Μετα εσπασε η βαση και η βεντουζα που ειναι κολλημενη με διαφανη σιλικονη δεν ξεκολαει με τπτ!
εχω και ποιο απλη ταινια διπλης οψης μια λευκη, αλλα θα φαινεται βλακεια.
θα προσπαθησω να το δεσω απο πισω καπως και θα δουμε.
Τελικα το κουμπι απο το καλωδιο μπαταριας δεν το γλιτωνουμε.....οπως ειπα στο δικο μου ταμπλετ το power button ειναι κολλημενο στην πλακετα χωρις κανενα καλωδιο και απο πανω εχει ενα μεταλλικο κελυφος το οποιο ειναι κολλημενο στην πλακετα σε διαφορα σημεια!!!! οποτε ειναι 100% αδυνατον για μενα να κανω κατι στο κουμπι αυτο! μονο απο το καλωδιο μπαταριας μπορω να το ανοιγοκλεινω!
Για Volume επισης εχει προγραμματα δεν χρειαζομαστε τα κουμπια : πχ https://play.google.com/store/apps/d...econtrol&hl=el
Για power off εχει πολλα πχ αυτο https://play.google.com/store/apps/d...offclick&hl=el
Τωρα αυτο με την recovery πρεπει να κολησει εντελως για να θες τα κουμπια volume up/down + power button ακομα και αν γινει μπορει να συμβει σπανια, μπορει ποτε, μπορει μια φορα βγαζω το 2DIN και το κανω.
Φαντασου εχω 4 συσκευες android 2 tablets και 2 κινητα, μονο στο παλιο μου κινητο εγινε 1 φορα στα οσα χρονια το εχω και αυτο επειδη του αλλαζα τα φωτα στις δοκιμες ROMS! ειχα δοκιμασει πανω απο 30! σε συσκευες με μαμα roms ειναι σχεδον αδυνατον να συμβει! τουλαχιστον σε εμενα δεν εχει συμβει ποτε σε καμια συσκευη μου.
Αυτο το 7αρι ειναι root, οπως καθε συσκευη Android ΠΡΩΤΑ παιρνω ROOT δικαιωματα και μετα την δουλευω, το θεωρω 1.000.000 MUST! και ολα τα αλλα μαμα, γιατι δεν βρηκα αλλη rom να βαλω.
Σχετικα με το ρευμα ειναι αυτος ο converter εχει καλη τιμη : http://www.ebay.ie/itm/12V-to-5V-DC-...item19f72a5e62
μηπως να καταργησω την μπαταρια στο ταμπλετ και να παιρνει απευθειας ρευμα μεσω ACC?
και ποιο φτηνα απο κινα http://www.ebay.ie/itm/1PCS-DC-DC-Co...item3aa5133200
παντως αρκετοι ετσι το δουλευουν ειδα και νομιζω ειναι και ποιο βολικο, βαζουμε και εναν διακοπτη να το ανοιγουμε οποτε θελουμε, μην ειναι δλδ παντα ανοιχτο οταν ειναι ανοιχτο το ACC!
Εκοψα τα ματζαφλαρια απο την προσοψη και εβαλα προχειρα τα ταμπλετ με λαστιχακια για να δειτε τι δεσιμο σκεφτομαι να του κανω, λεω με πετονια ή με συρματα με πλαστικη ομως επενδυση αυτα τα μονοκλονα δλδ ηλεκτρολογικα και για να μην κουναει "πονταρισιες" με σιλικονη διαφανη στις γωνιες απο την εξω πλευρα που θα ειναι μεσα στην υποδοχη 2DIN για να μην φαινεται τπτ.
Αυριο θα μιλησω και με ενα φιλαρακι ηλεκτρονικο να δουμε τι θα κανουμε με την παροχη ρευματος, μαλλον με βλεπω χωρις μπαταρια και απο 12V to 5V DC converter και ενα διακοπτακι on-off.
Βρηκα αυτο https://play.google.com/store/apps/d...s.powerchecker θα το δοκιμασω και θα σας πω αμα παιζει!
μπα και αυτο δεν ξεκιναει! μονο κλεινει! προφανως η rom του συγκεκριμενου ταμπλετ δεν αφηνει διαχειριση κλεισιματος τι να πω!
παντως σκεφτηκα και το αλλο, για να εχω καλυτερα σε χρηση την μπαταρια ωστε πχ να μπορω να το εχω standby, μπορω στην προσοψη την μεσα του 2 din να κοψω ενα κομματακι κατω αριστερα ωστε να το αφαιρω για να εχω προσβαση στο power button, ετσι το ταμπλετ δεν θελει καμια μοντιφα-εγχειριση ή μετατροπεα ρευματος και δεν χρειαζεται να βγει η μπαταρια ή να μπει αλλος εξωτερικος διακοπτης.

Δειτε τις φωτος :



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 19-06-15 στις 18:41.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 21-06-15, 15:12
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλησπέρα! ξαναγράφω για τις εξελιξεις, το Weekend τελικά κατάφερα να μετακινήσω την 1DIN πηγή μου στην θέση του 2din ντουλαπάκι της κεντρικής κονσόλας κάτι που θα το δούμε εδώ : http://www.corollaclub.com/forums/sh...t=24647&page=3 και βρήκα ένα κομμάτι από πατάκια που έβαλα στο αμάξι μπροστά να κρύβω το ταμπλετ, επίσης βρήκα και καλώδιο που είχα για τον ήχο με γωνιακό 3.5mm jack στην άκρη και μπαινει ακριβώς. Περιμένω από Αγγλία αυτό : http://www.ebay.ie/itm/380995392044?...84.m1497.l2649 για να το πιάσω στην πρόσοψη 2DIN.
Το κακο τώρα, η 1DIN υποδοχή έχει κάτι σιδεράκια που βιδωνουν στο μεσα μερος με 10αρες βιδες. Αυτες για να τις βγαλει-βαλει καποιος πρεπει ΠΡΩΤΑ να βγαλει την πηγη! τωρα με το ταμπλετ κολλημενο επανω στην προσοψη 2DIN αυτες οι βιδες δεν θα μπουν αναγκαστικα, που σημαινει καποιος που γνωριζει μπορει ευκολα να βγαλει το 2din ολοκληρο και να παρει φυσικα και το ταμπλετ μαζι! οποτε απειρη προσοχη να ΜΗΝ φαινεται! και οσο γινεται οταν παρκαρουμε να μην μας βλεπει κανεις....
εγω παντα βαζω και ενα σκουροχρωμο πανι στο ταμπλο, εχω φυμε τζαμια και στα πλαγια και ΠΑΝΤΑ μπροστινη ηλιοπροστασια οποτε δυσκολα καποιος βλεπει κατι.
Για το ρευμα τελικα θα κοψω ενα μικρο κομματακι της προσοψης κατω αριστερα να εχω κανονικα προσβαση στο power button, το συγκεκριμενο ταμπλετ δεν ξεκιναει με τιποτα! ουτε προγραμματα καταλαβαινει ουτε τιποτα! θελει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να πατιεται το κουμπι, για να το κλεισω οκ.
Επισης το πριζακι στο αμαξι θα βγει απο εκει και θα αφησω στο ντουλαπακι συνοδηγου ενα τετοιο : http://www.stavrianos-dw.gr/product_...oducts_id=8577
Ξεχασα να πω! το καλωδιο ηχου βγαζει σε 3 RCA, το ενα απο αυτα ενεργοποιει το μικροφωνο στο ταμπλετ! αν το κανω δλδ απο male rca σε femal jack μπορω να βαλω μικροφωνο! παρα πολυ χρησιμο για ομιλια μεσω VOIP....
τετοιο καλωδιο δλδ http://images.sonicelectronix.com/im...n/ipm3rca6.jpg να πω πως το δικο μου ειναι ταμπλετοτηλεφωνο, δεν ξερω αν σε ολα θα δουλευει το mic....
Στις φωτος θα δειτε την 1din που φαινονται τα λαμακια που μετα δεν θα μπουν. Επισης φωτο απο μεσα που πιανει. Το καλωδιο ηχου πως περναει στην προσοψη και η καλυψη.
Σημερα θα γινει η τοποθετηση το απογευμα θα σας δειξω τα νεα....δυστυχως η βαση 2din δεν καθεται καλα οπως λεω εδω : http://www.corollaclub.com/forums/sh...t=23209&page=2




Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 03-07-15 στις 14:21.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-07-15, 21:10
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλησπέρα, σημερα μπηκε επιτελους τα ταμπλετ στην corolla.
Εχουμε και λεμε, τελικα η βαση 2din μπαινοβγαινει αρκετα ευκολα και με ενα μικρο ανασηκωμα απο μπροστα φτανω το power button που ειναι κατω κατω αριστερα οποτε δεν χρειαζεται καμια μοντιφα γιαυτο.
Το ταμπλετ στηριχτηκε στην προσοψη με ταινια διπλης οψης (δυστυχως ειχα λευκη μονο), και απο πισω εκανα δεσιματα με πετονια αμα ξεκολλησει η ταινια να μην φυγει. Αμα φυγει η ταινια τωρα εχω βρει μαυρη της 3Μ και ποιο στενη.
Για το ρευμα εκανα διακλαδωση απο το μαμα πριζακι και εβγαλα στο ντουλαπακι συνοδηγου ενα που εχει και 2 USB συνδεσεις επανω.
Δυστυχως εχω ενα σημαντικο προβλημα, το ταμπλετ οταν ειναι στην φορτιση ακομα και με σβηστο μοτερ εχω ηχητικα παρασιτα κανει ενα συνεχη σφυριγμα, με δυνατη καπως μουσικη δεν ακουγεται αλλα νταξει ειναι ελεος.
Ξερει κανεις πως μπορω να το διορθωσω? ιδια προβληματα ειχα και στο σταρλετ με mp3 players, κινητα κτλ και εδω τωρα, τι το προκαλει αυτο?
επισης πολυ φοβαμαι πως με συνεχη καταναλωση το ταμπλετ φορτιζει ποιο αργα απ οτι καταναλωνει και θα μενει απο μπαταρια! μαλλον δεν θα γλιτωσω την μοντα με την καταργηση μπαταριας και να μπει 5V to 12V αλλα δυστυχως με την κατασταση αυτη δεν γινονται αγορες απεξω, πηγα να παρω και αυτο το προγραμματακι για μουρη https://play.google.com/store/apps/d...10k.kitt&hl=el και εφαγα ακυρο και απο paypal αλλα και google wallet, μαλιστα στο 2ο λεει οτι η καρτα μου αποριφθηκε!
Παραθετω και φωτος απο τις κατασκευες.






Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Screenshot_2015-07-03_20-40-25.jpg
Εμφανίσεις:  139
Μέγεθος:  13,8 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 03-07-15 στις 21:27.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 07-07-15, 02:28
Το avatar του χρήστη tsakispa
tsakispa Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-01-2015
Μοντέλο: corolla 2001 vvt-i e11
Μηνύματα: 28
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 117
tsakispa είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Με το θεμα του θορυβου δοκιμασε αυτo:
https://www.youtube.com/watch?v=6at6sRnkMRg
Δεν ειναι σιγουρο fix παντως, απλα γυωνει τα rca στην πηγη.

Επειδη σκεφτομαι και εγω να βαλω ταμπλετ εχω καποιες ιδεες.
Καταρχας ρευμα απο την εσωτερικη ασφαλειοθηκη με ενα τετοιο ωστε να μην πειραξω αναπτηρα.http://www.ebay.co.uk/itm/2-Add-A-Ci...item2a14b1d41f

Επειτα tasker για το σβησμο του ταμπλετ και για διαφορες εφαρμογες.
Οσον αφορα το αναμα μαλλον καμια ρομ που να το υποστηριζει αλλιως χειροκινητα με καποια πατεντα.

Ηχος απο bluetooth να μην μπλεκουμε με καλωδια και ραδιο απο την πηγη . εκτος και αν βρω καμια καλυτερη λυση για το aux.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 07-07-15, 06:43
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλημερα, εχω βαρελακι για τον ηχο groud loop isolator θα το βαλω σημερα να δουμε. Για το bt που λες δεν λεει εχεις πολυ παραπανω καταναλωση απο συνεχη χρηση το AUX ειναι το καλυτερο, αν ειναι ταμπλετοτηλεφωνο και εχεις σαν το δικο μου μπορεις να βαλεις και μικροφωνο επανω να το δουλευεις και ετσι αν εχεις καρτα ή αν εχει ιντερνετ με VOIP.
Για την ασφαλεια οπως βολευει τον καθενα, εγω ηθελα να εχω ρευματα σε usb και για το τηλεφωνο, εχει το πριζακι ασφαλεια 10Α επανω.
Για να το κλεισω μπορω με προγραμματα εχω βαλει αλλα δεν ανοιγει με τπτ.
Το δικο μου ετσι που εχει κολλημενο το κουμπι δεν μπορω να κανω τττ, απλα ανασηκωνω την θηκη λιγακι και το ανοιγω.
Μερικοι βαζουν εξωτερικο διακοπτακι αλλα εμενα δεν μπορει να μπει, το ανοιξα και τσεκαρα.
Μερικα ταμπλετς επισης ξεκινανε με μερικα προγραμματα οταν παρουν ρευμα, δοκιμασα οτι βρηκα εμενα δεν ανοιγει. Αμα δεις προηγουμενα ποστς μου τα εχω αναφερει.
Μια νεα φωτο μετα την προσθεση του ground loop isolator που με εσωσε παει ο θορυβος στον ηχο αμα φορτιζει! κατι τετοιο ειναι και το δικο μου : http://www.emimikos.gr/SL-GL-201G/ , επισης εκλεισα και το κενο αναμεσα στην πηγη που ειχε μεινει.
Ξεχασα να πω τωρα που το εχω συνεχεια στην φορτιση οταν βαζω μπροστα το μοτερ ή το σβηνω ανοιγει η οθονη μονη της!



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 08-07-15 στις 07:20.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 30-08-15, 16:44
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλησπέρα! για την ιστορία και για να μην πεδεύεται κανείς τσάμπα θα πω τι δεν μου άρεσε και τελικά το carTablet είναι παρελθόν, εβαλα πάλι την πηγή επάνω και το έβγαλα.

1. Από τότε που το ενσωμάτωσα εκεί μέσα στην 2din βάση το GPS του δεν ξανάπιασε σήμα της προκοπής, βασικά 1 φορά και αργούσε να δείχνει, με κάποιον που μίλησα μου είπε πως επειδή εκεί πίσω έχει πολλά μεταλλα και μπαρες το σασι του αυτοκινητου εμποδίζουν την κεραια να πιασει σημα και θελει εξωτερικη (που στο δικο μου τουλαχιστον δεν μπαινει).
2. Ο ηχος παρολο το βαρελακι για να βγαλει τα παρασιτα, δεν ηταν της προκοπης, τα ιδια τραγουδια απο usb απο την πηγη επαιζαν με πολυ ποιο "βαρβατο" και μπασατο ηχο ενω το tablet αυτο ειχε "ασθενικο" ηχο, τωρα που παιζω παλι με το Carsberry project παιζει πολυ καλυτερα!
3. Η αναλυση στο συγκεκριμενο ταμπλετ ηταν 1024X600 και τα δειχνει αρκετα μικρα, σε μερικα πραγματα δεν βολευε καθολου πχ στα μενου ρυθμισεων κτλ και επρεπε να πας αρκετα κοντα για να δεις.
4. Λογω της βασης 2din δεν μπορουσε το κινητο να μπει στην βαση με την βεντουζα στο τζαμι για εγραφη βιντεο in car ή χρηση GPS εφοσον ειχε προβλημα το ταμπλετ.
5. Η πηγη στην θεση αντι για το ντουλαπακι ειχε αλλα 2 προβληματα, το ενα οτι επειδη για να βλεπω επρεπε να κοιταει προς τα πανω, αλλα οταν δεν κοιταγε ανακαλυψα οτι πχ καφεδες δε εβαζες στην ποτηροθηκη πραγμα μαρτυριο για το Καλοκαιρι!!! επισης απο το ανοιξε κλεισε επαθε ζημια η καλωδιοταινια με αποτελεσμα να μην πατιεται το κουμπι στην touch για το usb! τελικα αποσυνδεσα το μοτερ και διπλωσα αναποδα την καλωδιοταινια και παιζει αλλα δεν μπορω να χρησιμοποιησω δισκακια, αν και εχω χρονια να το κανω!

Anyway εν ολιγης αυτα ηταν τα προβληματα και κατεληξα στο γεγονος οτι το μονο χρησιμο πραγμα ηταν το GPS που δεν δουλευε....η χρηση βιντεο ενω οδηγουσα αποδειχτηκε καθολου καλη ιδεα διοτι αποσπαει παρα πολυ την προσοχη μας.
Με λιγα λογια εχασα πολυ χρονο και κοπο για το τιποτα, ευτυχως που δεν χαλασα το ταμπλετ και πηρε παλι τον ρολο δευτερου κινητου εφοσον ειναι και τηλεφωνο....πλεον και με twin sim cosmote.

Τελικα εβαλα μια πηγη 2din που εφερα απο Γερμανια με 175 ευρω, κανει τα παντα ειναι με win CE 6.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 17-10-15 στις 07:10.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-10-15, 07:23
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλημέρα! συμπληρώνω κάτι που ανακάλυψα για όσους ενδιαφέρονται.
Οσον αφορά το αρθρο 2 απο πάνω που είχα πει για τον ήχο, ο ήχος ήταν ασθενικός γιατί ήταν πειραγμένες οι ρυθμίσεις ήχου στο android και τα equalizer στο πρόγραμμα, αλλά εκτός αυτού τα πολύ δυνατά παράσιτα όταν το ταμπλετ φόρτιζε από το αμάξι που ήταν σημαντικό πρόβλημα γίνεται σε όποια άλλη συσκευή φορτίζει από το αμάξι και παίζει στο AUX, πχ με το raspberry, το κινητό, το 8αρι ταμπλετ μου κτλ.
Μετά από ψάξιμο και συζήτηση με φιλαράκι ηλεκτρονικό μου είπε πως πρέπει στο ρεύμα που παίρνω απο τον αναπτήρα να βάλω ένα power filter 12V δλδ κάτι σαν αυτό : http://www.ebay.ie/itm/12V-Car-Power...AOSwrklVG3w x
ανακαλυψα οτι η πηγη που ειχα στο αμαξι και χαλασε η καλωδιοταινια εχει τετοιο εξωτερικο και αποτελειται απο ενα πηνιο, εναν ηλεκτρολυτικο πυκνωτη, εναν κεραμικο πυκνωτη, μια διοδη και εχει και μια γυαλινη ασφαλεια.
Ετσι το ξηλωσα και το εβαλα στο πριζακι που εχω φτιαξει.
Επισης εβαλα το βαρελακι για τα RCA το γνωστο ground loop isolator και ως δια μαγειας ο ηχος εφτιαξε! μονο αμα δεν εχεις μουσικη και εχεις τερμα την ενταση στην πηγη ακους το παρασιτο μια ιδεα, με μουσικη δεν το ακους καν πλεον.
Υπαρχουν στο ιντερνετ και διαφορα κυκλωματακια που ευκολα μπορουμε να φτιαξουμε μονοι μας, με μικρες παραλαγες αλλα κανουν την ιδια δουλεια, ανεβαζω ενα ευκολο.
Και φωτος απο το δικο μου.



Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  whatever.jpg
Εμφανίσεις:  55
Μέγεθος:  17,1 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 17-10-15 στις 07:56.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Γνωσιακή Βάση Δεδομένων

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Περι 2Din κονσολα kostas_8 TOYOTA COROLLA 111(G6) 71 02-10-23 06:44
ΕΛΛΗΝΙΚΑ "ΜΠΟΥΝΙΑ" Η ΚΑΙ "ΚΛΑΨΙΑΡΙΚΑ" MITSOS Videos 17 18-01-12 00:17
οθονη 2din VISION - V3 corollakias:-) TOYOTA COROLLA E 12 5 20-05-11 15:58
Ενσωμάτωση Video bluechris ΦΟΡΟΥΜ 2 31-01-07 01:10
Κατέρευσαν "Γιούβε" και "Fiat" akis308 OFF TOPIC 1 16-05-06 11:37



Page generated in 0,21642590 seconds (85,83% PHP - 14,17% MySQL) with 41 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:24.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)