Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*101

TOYOTA COROLLA E*101 1992>1996

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Φιλτρο Αναθυμιασεων......τι Κανει Και Πως Δουλευει???
  #1  
Παλιά 28-03-06, 03:14
2litres Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 20-11-2004
Περιοχή: Hlioupoli
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 9
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
2litres είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Φιλτρο Αναθυμιασεων......τι Κανει Και Πως Δουλευει???

Εχω που λετε βαλει ενα φιλτρο αναθυμιασεων στην corolliτσα μου της ITG μετα απο την προσθηκη προγραμματος και δεν κσερω ρε παιδια αν το εχο βαλει σωστα και τι πρεπει να κανω για αυτο..Μπορει καποιος να με διαφωτισει?Βασικα εχω βγαλει το σωληνακι που ξεκινα απο τη πολλαπλη εισαγωγης και καταληγει νομιζω κοντα στα μπουζι και εχω βαλει εκει το φιλτρακι..Το θεμα ειναι πωσ εχει μεινει τρυπα πανω στον σωληνα της πολλαπλης και τον εχω βουλωσει μονος με σιλικονη..Ετσι πρεπει να ειναι ?Γνωριζετε κατι επι του θεματος?




Ευχαριστω προκαταβολικα..
Απάντηση με παράθεση
Re: Φιλτρο Αναθυμιασεων......τι Κανει Και Πως Δουλευει???
  #2  
Παλιά 28-03-06, 07:55
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Φιλτρο Αναθυμιασεων......τι Κανει Και Πως Δουλευει???

Τα πιο πολλα αυτοκινητα που εχω δει ετσι το εχουν.Σε ενα α χρονικο διαστημα παντως θα σου βουλωσει το φιλτρακι να ξερεις(ειδικα αν καις λαδακι αστο...).Επισης εχω δει και σωληνακι που βγαζει τις αναθυμιασεις εξω και τις οδηγει στο περιβαλλον.
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
Re: Φιλτρο Αναθυμιασεων......τι Κανει Και Πως Δουλευει???
  #3  
Παλιά 31-03-06, 22:21
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Φιλτρο Αναθυμιασεων......τι Κανει Και Πως Δουλευει???

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 2litres";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω που λετε βαλει ενα φιλτρο αναθυμιασεων στην corolliτσα μου της ITG μετα απο την προσθηκη προγραμματος και δεν κσερω ρε παιδια αν το εχο βαλει σωστα και τι πρεπει να κανω για αυτο..Μπορει καποιος να με διαφωτισει?Βασικα εχω βγαλει το σωληνακι που ξεκινα απο τη πολλαπλη εισαγωγης και καταληγει νομιζω κοντα στα μπουζι και εχω βαλει εκει το φιλτρακι..Το θεμα ειναι πωσ εχει μεινει τρυπα πανω στον σωληνα της πολλαπλης και τον εχω βουλωσει μονος με σιλικονη..Ετσι πρεπει να ειναι ?Γνωριζετε κατι επι του θεματος?




Ευχαριστω προκαταβολικα..
αν ανεβαζες και καμια φωτο...........
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-08-07, 10:06
Το avatar του χρήστη alex-g
alex-g Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μηνύματα: 1.659
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 372
alex-g είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγο πιγα στο συνεργειο μου και μου ειπε να μηβαλο διοτι το οτι περνανε αναθυμιασεις δεν σιμενει οτι αυτα δεν υγροποιουντε ξανα σε λαδια εκτος αν κατθομε να το καθαριζο καθε μινα αλιος οτι λαδι περναει απο εκει παραμενει στο φιλτρο και εκτος αυτου αυτο δεν βγαζει μονο οταν αφισεις το γαζει ρουφαει κιολας με αποτελεσμα οτι (μακα) εχει κρατησει τιν ξαναπερνει μεσα και δεν νομιζο οτι το θελει κανεις σας αυτο
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-08-11, 22:23
Το avatar του χρήστη g6_saligkaros
g6_saligkaros Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 14-08-2011
Περιοχή: Κερατσινι
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 696
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 225
g6_saligkaros είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μια φωτο θα βοηθουσε παντως...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-08-11, 16:48
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Δεν θυμάμαι πως είναι το σωληνάκι αυτο στο 4E-FE (αυτό το μοτερ δεν έχει η 101?) πάντως έχει 2 σωληνάκια στο 4Ε-FTE, το ένα παίρνει τις αναθυμιάσεις και τις γυρίζει στην εισαγωγή, στο συγκεκριμένο μοτερ πάνε στην σωληνα που παει ο αερας στην τουρμπινα και ειναι πανω στην μαμα σκαστρα, οποτε εμεις ειτε βαζουμε εκει δοχειακι με φιλτρακι ειτε σκετο. Σκετο δεν λεει γιατι γεμιζει λαδιλες και λαδια και βουλωνει παρα πολυ γρηγορα. Με δοχειο ειναι ποιο σωστό. Εγώ το εχω σκετο χυμα και δεν εχω κανενα προβλημα, ετσι το βαζει πολυς κοσμος. Και υπάρχει και ενα δευτερο ποιο δεξια το οποιο πάει επάνω στο ψευδοκαπακο και εκει εχει μια γωνια πλαστικη που ειναι και αντεπιστροφο!! οταν ειχα λυσει το ψευδοκαπακο για να αλλαξω το oring στον διανομεα τοτε μου εσπασε αυτη η γωνιτσα και εβαλα σκετο σωληνα, το αποτελεσμα ηταν να γυρισουν τα λαδια μεσα στην εισαγωγη και να τα καιει το μοτερ!!! εκτος τα ντουμανια που εβγαζε γεμισε λαδια τα μπουζι και σταματισαν τα 2 να δουλευουν!!! ειδα και επαθα να τα φτιαξω ξανα! προσοχη σε ποιο σωληνακι αναφερομαστε, γιατι δεν θυμαμαι στον 4E-FE αν εχει 1 ή 2!
Στην παρακατω φωτο το 1ο σωληνακι που ειναι χυμα βγαζει αναθυμιασεις απλα, το δευτερο που ειναι ποιο δεξια και παει επανω στο ψευδοκαπακο (με μαυρο χρωμα) ΔΕΝ το πειραζουμε γιατι το μοτερ κανει αρυθμιες αν βγει.



Στο μαμα μοτερ 4E-FE υπάρχει βλέπω μονο το 2ο με το αντεπιστροφο (ετσι ειναι στην ΕΕ111 τουλαχιστον) οποτε ΔΕΝ το πειραζουμε!



Αν στο δικο σου ειναι διαφορετικο απο την 2η φωτο ή εχεις αλλο μοτερ βαλε μια φωτο να δούμε πως είναι! αν ειναι αυτο με την γωνια την πλαστικη που ειναι αντεπιστροφη μονο προβληματα θα εχεις αν το πειραξεις!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*101

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Δεν δουλευει η χρονοκαθυστερηση στην πλατφονιερα stelios13 TOYOTA COROLLA E 12 14 25-11-18 13:43
Ανταπτορας σε OBDII? Θα δουλευει; Shadowjump TOYOTA COROLLA 111(G6) 7 04-01-17 11:12
απορια με το ποσες σ.α.λ. δουλευει ρελαντι painter TOYOTA AURIS 17 27-01-09 19:50
δεν δουλευει ο αριστερος ηλεκτρικ.καθρεφτης ΣΑΒΒΑΣ TOYOTA COROLLA E 12 3 26-11-07 18:22
Δοχειο Αναθυμιασεων MARMEL UPDATES 35 08-11-06 17:00



Page generated in 0,13790703 seconds (78,58% PHP - 21,42% MySQL) with 37 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:13.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)