Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > Μοτερ. > 4AGE 20v Levin

4AGE 20v Levin 1600 20V TWIN GAM VTi Silvertop & Blacktop

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Re: Σασμαν Levin
  #51  
Παλιά 26-07-04, 18:02
Το avatar του χρήστη kosttrd
kosttrd Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 07-05-2004
Περιοχή: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία: 46 male
Μηνύματα: 437
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 287
kosttrd είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Σασμαν Levin

__________________
Japanese Power http://www.corollaclub.com/forums/cu...atar4562_1.gif
Απάντηση με παράθεση
Re: Σασμαν Levin
  #52  
Παλιά 30-10-04, 01:51
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Σασμαν Levin

μολις σας διαβασα απο την αρχη μεχρι το τελος. καταρχην πιστευω να μην παιρνετε τα αλογα για φυστικια. μιλαω παντα φιλικα. καλο θα ηταν να συναντηθουμε καποια στιγμη κ εκτος ιντερνετ.. μακαρι τα 20V να αποδιδουν τοσο. ισως αποδιδουν . θα θελα πιο ζωντανα πραγματα παντως. γενικα νομιζω πως τ αμαξι μου υπολειπεται.Αλλοι λενε οτι σκοτωνει. καποιος απο δω μεσα που το οδηγησε του αρεσε αρκετα λεει. λετε να με δουλευε? ισως ειναι αρκετα γραμικο εμενα? παντως κατοχος που ειπατε οτι εχει 213αλογα σημερα μου ειπε πτι ειναι 157 και 120 τροχο. θα με τρελανετε? τελος παντων αλουνου παππα ευαγγελιο. καλο θα ηταν να βρεθουμε. εγω φοραω 185/60/14 και ειδα 237 στις 7150. δηλαδη ειναι 250 τελικη με 14αρες? κλεβω το κοντερ μου αντι να με κλεβει. χε χε . θα θελα να ξερατε οτι σεβομαι αρκετα τη γνωμη σας οποια και αν ειναι αυτη. παντως αν καποιος βγαλει ακρη με το σασμαν θα θελα να μου πει. θα το θελα λιγο πιο κοντο. ισως οχι τοσο οσο του g6 1,6 αλλα ενδιαμεσο περιπου. ισως απο carina? το θεμα ειναι να μην ψαχνομαι αδικα ασκοπα και τελικα να μαι ενταξει.. δεν εχω και τον απαραιτητο χρονο πλεον. θα θελα να οδηγησουν καποιοι πολυδυναμοι απο εδω μεσα και απλα να μου πουν τη γνωμη τους. ισως ειμαι λαθος αλλα βλεπω πολυ αλογο ρε παιδι μου. παντα φιλικα και με σεβασμο στη γνωμη των αλλων. καλη συνεχεια παιδια. φιλικα πανος.
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
Re: Σασμαν Levin
  #53  
Παλιά 30-10-04, 13:34
Το avatar του χρήστη Meleths
Meleths Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 26-01-2004
Μηνύματα: 106
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 258
Meleths είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Σασμαν Levin

Φιλε Marmel (Πανο)

Το ολο θεμα με την δυναμη του συγεκειμενου μοτερ πιστευω οτι εχει αναλυθει αρκετα... σε εργοστασιακη κατασταση το ασημοκαπακο βγαζει απο 145- 150 max και το μαυροκαπακο απο 150- 156 max. Ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει αλλα σε αυτο το topic ειδα και εγω πως καποια ατομα δεν λενε απλα λογια αλλα παρουσιασαν και αποτελεσματα. Τωρα ο μονος αξιοπιστος τροπος του να δεις τι πραγματικα κανει το μοτερ σου ειναι μια δυναμομετρηση. Απο εκει και περα μπορεις να ακουσεις ατομα που τυχον να οδηγησουν το αυτοκινητο σου οτι παει καλα αλλα οτι δεν ειναι οπως πρεπει κλπ κλπ ελπιζω να καταλαβενεις τι θελω να πω. Σιγουρα μια ενδειξη των επιδοσεων του αυτοκινητου σου ειναι οι διαφορες ψηλοκοντρες στους δρομους οπου εκει σου δινεται η δυνατοτητα να δεις με ποια αυτοκινητα στεκεσαι διπλα. Βεβαια τα συμπερασματα δεν μπορει να ειναι απολοιτα διοτι πεζουν πολλοι παραγοντες ρολο πρωτα ο οδηγος αλλα και η κατασταση του αυτοκινητου βαρος αυτοκινητου. Ετσι λοιπον θα σου προτινα με την πρωτη ευκαιρια και πριν ακομα αρχισεις οποιαδηποτε μετατροπη που ανεφερες οτι θελεις να κανεις να μετρησεις το μοτερ σε αυτο το σταδιο (σχεδον εργοστασιακο μιας και εχεις βαλει εξατμιση καταλυτη) και να δεις τι θα σου δειχει... Σιγουρα να βρισκεται μεσα στα αναμενομενα που ανεφερα παραπανω.

Να εισαι καλα
Φιλικα
Μελετης
__________________
"9000 rpm is not enough..."
Απάντηση με παράθεση
Re: Σασμαν Levin
  #54  
Παλιά 30-10-04, 14:29
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Σασμαν Levin

meleth δεν ειπα οτι δεν πιστευω τα παιδια που μιλησαν. απλα παραξενευομαι και πιστευω πως δεν ειναι κακο. μιλαω με ολους παντα σε φιλικο και (συναδελφικο20V επιπεδο) χε χε καλο ε? φυσικα θα κανω μια δυναμομετρηση συντομα να δω απο που ξεκιναω και ισως να μην αξιζει τον κοπο να χωσω φραγκα και στο τελος να παρω 5-8 αλογα. και δεν ειπα οτι το μοτερ μου δεν παει. απλα δεν γνωριζω καλα την αποδοση των κινητηρων αυτων επειδη απλουστατα ακουγοντε πολλα . αλλοι λενε ετσι αλλοι γιουβετσι. τι πραγματικα συμβαινει? θελω αυτο που πληρωνω αυτο να περνω. τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο. οποιος θελει κατι μπορει να ζητησει το τηλ μου να τα πουμε και απο κοντα επειδη δεν εχω δει κανεναν ποτε σε συναντηση, εκτος απο τον blacktop τον οποιον τον γνωρισα και μιλησαμε απολυτα λογικα στον καφε
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
Re: Σασμαν Levin
  #55  
Παλιά 30-10-04, 21:51
Το avatar του χρήστη Meleths
Meleths Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 26-01-2004
Μηνύματα: 106
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 258
Meleths είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Σασμαν Levin

Φιλε Marmel
Δεν σου ειπε κανεις να μην παραξενευεσαι απλα το ολο θεμα με την δυναμη των συγκεκριμενων μοτερ ειναι ολοκληρη ιστορια. Απλα επιγραμματικα θα σου αναφερω οτι για λογους marketing η Toyota ανακοινωνε ως catalogue power τα 160 αλογα για το ασημοκαπακο ουσιαστικα δεν ειναι τελειως ψεματα μιας και αυτη η δυναμη αποδιδεται αφαιροντας ολα τα ancillaries δηλαδη δυναμο κλπ κλπ. Ετσι στην πραγματικοτητα με ολα τα ancillaries η αποδιδομενη δυμανη ειναι περι τα 145-150 αλογα για το ασημι και 150-156 για το μαυροκαπακο...

Ετσι λοιπον λυνεται καθε ερςτημα σχετικα με την αποδιδομενη δυναμη. Ριξε μια ματια και σε αυτο το topic

http://www.corollaclub.com/forum/vie...?t=674&start=0

Απο εκει και περα στο θεμα μετατροπων ειναι ενα ατμοσφαιρικο μοτερ και ως γνωστον το value for money στις μετατροπες ειναι μικρο. Βεβαια σαν μοτερ εχει περιθορια εξεληξης οπως καθε ατμοσφαιρικο και δεν ειναι κατι περιεργο απλα εχει 5 βαλβιδες ανα κυλινδρο... ετσι λοιπον ακολουθοντας τα γνωστα βηματα βελτιωσης ροικη, ελαφρωμα στροφαλου και ζυγισμα-για να στροφαρεις ψηλοτερα, αυξηση συμπιεσης, αλλαγη εκκεντροφορων με πιο αγριους, επαναπρογραμματισημο εγκεφαλο, θα αυξηθει η αποδοση του μοτερ και τα 200+ αλογα ειναι ακρως εφικτα (αλλα το κοστος τετοιων μετατροπων ειναι αρκετα μεγαλο βλεπεις ατμοσφαιρα...)

Ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι
Φιλικα
Μελετης
__________________
"9000 rpm is not enough..."
Απάντηση με παράθεση
Re: Σασμαν Levin
  #56  
Παλιά 31-10-04, 10:54
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Σασμαν Levin

meleth βοηθησες ισως. αλλα αποκλειεται να κατσω να κανω αυτα τα πραγματα γιατι τα θεωρω λαθος για συμβατικο αυτοκινητο. ολες αυτες τις μετατροπες τις εκανα σε μοτοσυκλεττες (ειδικα οταν ετρεχα αγωνες) αλλα και πιο πριν και τα αποτελεσματα ηταν η αναξιοπιστια και η χαμενη αποδοση.(νομιζα οτι πηγαιναν) ισως το 20V να σκοτωνει αν γινουν αυτα. αλλα δε θα ασχοληθω φιλε. θα συμβιβαστω με το μοτερακι μου και το βλεπω οτι παντα ετσι θα πηγαινει. απλα θα κοιταξω να το κοντινω λιγο. καλο θα ηταν και βρεθουμε καποια στιγμη. αυτα. φιλικα παντα πανος 8) 8)
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > Μοτερ. > 4AGE 20v Levin

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ντιζες.σασμαν 6g σε 5αρι σασμαν παντελης 20v 4AGE 20v Levin 11 13-04-14 00:14
20V ΑΣΗΜΕΝΙΟ LEVIN ΜΕ ΡΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΑΠΟ ΜΑΥΡΟ LEVIN ΠΟΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗ ΘΑ ΕΧΩ? ΝΙΚΟΣ ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ 4AGE 20v Levin 12 12-04-09 21:23
ae 111 levin trd_koutavi ΦΟΡΟΥΜ 12 16-02-09 21:55
LEVIN 20V xarisclub Ειμαι νεος 15 22-02-08 20:18
ΣΑΣΜΑΝ ΓΙΑ LEVIN NIKOS.99 TOYOTA COROLLA 111(G6) 8 16-12-07 10:23



Page generated in 0,13845110 seconds (78,84% PHP - 21,16% MySQL) with 38 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:00.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)