Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 29-06-07, 12:55
Το avatar του χρήστη GIANNIS_G6
GIANNIS_G6 Offline:
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: Ε11 vvt-i 1.4
Περιοχή: Αιγαλεω
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 1.238
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 369
GIANNIS_G6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ολα το ιδιο ειναι φιλε μου!Δεν εχει σχεση με το κομπρεσσορα,ο κομπρεσσορας ειναι ιδιος και στο αιρκον και στο κλιμα.Απλα αλλαζει ο αισθητηρας θερμοκρασιας που του δινει εντολη ποτε θα δουλεψει και ποτε οχι ο κομπρεσσορας αναλογα με την θερμοκρασια της καμπινας για να την φερει στην δικια σου προρυθμισμενη θερμοκρασια.Βασικα εγω εχω απογοητευτει απο το κλιμα γιατι δεν εχει την αποδοση του αιρκον.(BMW 318 του πατερα μου)

Προσφατο σερβις στο κλιμα και βγαζει πολυ απαλο αερα στο φουλ αντι για τυφωνα που βγαζει το αιρκον στην κορολλα μου.Τεραστια διαφορα την οποια παρατηρησε και ο πατερας μου.Δεν προκειται να παρω ποτα αμαξι με κλιμα προσωπικα.
__________________
Και οπως θα παιρνω τις στροφες,εσυ αν θελεις κοιταζε μεεεεε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 29-06-07, 13:02
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Ασε ρε Γιάννη... όσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια...
Εγω προσωπικά γουσταρω τρελα το κλιμα γιατί το απλό a/c δουλευει σαν ανεμηστηρας κρύου αέρα, δλδ πρεπει να εχεις να βαράνε επανω σου οι αεραγωγοί για να το καταλάβεις και εκει ειναι που παθαινεις και τα πλευρητώματα...
Αντίθετα το clima σου δημιουργεί μια πολύ ωραία ατμοσφαιρα μεσα στο αμάξι χωρίς να σε βαραει στη μουρη για να το καταλάβεις και δεν ξαναασχολήσαι με το δυναμωσε-χαμήλωσε όσο οδηγείς...
Μην τα ισοπεδώνουμε όλα τωρα... Επειδή η BMW του πατερα σου είχε γερμανικό ψωφοκλίμα τα βγάζεις όλα άχρηστα...
Έλα μια μερα να σε βαλω μεσα στην Ε12 (που ειναι πραγματική corolla όπως λεει και μια ψυχή ) με φουλ ζεστη απ'εξω να δεις για πότε κρυώνει μεσα η ατμόσφαιρα και τί ωραιο κλίμα σου δημιουργεί όσο οδηγείς...

Υ.Γ. Και εμενα το κλιμα στην αλφα 156 του πατερα μου ειναι σκετη Α Π Ο Γ Ο Η Τ Ε Υ Σ Η αλλά επειδη το εχω και εγω στη 12αρα μπορω να καταλαβω τη διαφορά...
Μη συγκρίνεις γερμανικα και ιταλικά με την ανωτεροτητα του Ιάπωνα...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 29-06-07, 13:08
Το avatar του χρήστη Corollaxli
Corollaxli Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 12-09-2006
Μοντέλο: ΕΕ90 XLi 1.3 95Ηp
Περιοχή: Πετρούπολη-Καλαμάτα
Μηνύματα: 2.333
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 451
Corollaxli θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παιδιά κάν'τε ένα πείραμα.Την ώρα που θα ανεβάζει στροφές τ'αμάξι κλείστε το κουμπάκι του A/C να δείτε αυτόματα πως θα φορτώσει καλύτερα και θα πάρει τα πάνω του.Και όχι μόνο όσοι έχετε vvt-i αλλά όλοι και θα δείτε πως δεν είναι θέμα vvt-i.Όλα το κάνουν
__________________
Χαμηλωμενο 3 ποντους corolla κοβει κ*λους απο την ΤΟΥΟΤΑ σαν κομπρα μεσα στους δρομους.Μη σταματας τις ταχυτητες καρφωνοντας μπροστα μου να κολας

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ...ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΜΙΚΡΟΣ...ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΠΑΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΣΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ?
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 29-06-07, 13:14
Το avatar του χρήστη GIANNIS_G6
GIANNIS_G6 Offline:
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: Ε11 vvt-i 1.4
Περιοχή: Αιγαλεω
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 1.238
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 369
GIANNIS_G6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασε ρε Γιάννη... όσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια...


Αντίθετα το clima σου δημιουργεί μια πολύ ωραία ατμοσφαιρα μεσα στο αμάξι χωρίς

Ασε ρε που θα μας πεις σε λιγο οτι θελω μια Ε12 κιολας!Πραγματικο αυτοκινητο το Ε12?χα χα χα χα

Ρε συ δεν ξερω τι κανεις μεσα στο αμαξι για να φτιαχνεις ατμοσφαιρα και λοιπα κουρτινακια με ροζ αποχρωσουλες αλλα εγω το εχω για να το οδηγαω και να με δροσιζει καθε φορα που το ανοιγω!χα χα χα χα
__________________
Και οπως θα παιρνω τις στροφες,εσυ αν θελεις κοιταζε μεεεεε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 29-06-07, 14:20
Το avatar του χρήστη dRiveR7
dRiveR7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μοντέλο: 207 RC
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.862
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 402
dRiveR7 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Καμία σχέση το ιαπωνικό κλίμα με τα υπόλοιπα. Έτυχε αυτές τις μέρες με τις πολλέσ ζέστες και ήμουν μεσημέρι σε μια octavia και ένα leon. Έλεος ρε παιδιά...τέρμα χαμηλά το κλιμα να φυσάει τέρμα ο ανεμιστήρας να μην ακους από το βουητό και ίσα ίσα να έχει δροσίσει λιγάκι μέσα...αντίθετα στο δικό μου με τον ανεμιστήρα να ναι στην 4η σκάλα -δηλαδή κάτω από τη μέση- ΄με έπιασε ο λαιμός μου από το κρύο και το έκλεινα τελειώς σε κάποια φάση ή χαμήλωνα την ένταση (και έλεγα πως δε δουλεύει και σωστά...χαχαχα) . Αυτό που λέει ο corolaxli είναι πολύ σωστό ...όταν κινείστε και ανοίξετε το αιρ κοντισιον θα νιώσετε ένα κόψιμο της δύναμης...το αντίθετο αν το κλείσετε...δεν είναι θέμα vvti, καμία σχέση, σε όλα γίνεται αυτό...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 29-06-07, 15:31
Το avatar του χρήστη Corollaxli
Corollaxli Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 12-09-2006
Μοντέλο: ΕΕ90 XLi 1.3 95Ηp
Περιοχή: Πετρούπολη-Καλαμάτα
Μηνύματα: 2.333
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 451
Corollaxli θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dRiveR7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καμία σχέση το ιαπωνικό κλίμα με τα υπόλοιπα. Έτυχε αυτές τις μέρες με τις πολλέσ ζέστες και ήμουν μεσημέρι σε μια octavia και ένα leon. Έλεος ρε παιδιά...τέρμα χαμηλά το κλιμα να φυσάει τέρμα ο ανεμιστήρας να μην ακους από το βουητό και ίσα ίσα να έχει δροσίσει λιγάκι μέσα...αντίθετα στο δικό μου με τον ανεμιστήρα να ναι στην 4η σκάλα -δηλαδή κάτω από τη μέση- ΄με έπιασε ο λαιμός μου από το κρύο και το έκλεινα τελειώς σε κάποια φάση ή χαμήλωνα την ένταση (και έλεγα πως δε δουλεύει και σωστά...χαχαχα) . Αυτό που λέει ο corolaxli είναι πολύ σωστό ...όταν κινείστε και ανοίξετε το αιρ κοντισιον θα νιώσετε ένα κόψιμο της δύναμης...το αντίθετο αν το κλείσετε...δεν είναι θέμα vvti, καμία σχέση, σε όλα γίνεται αυτό...
thanks φίλε.Πάντως εγώ που είχα για ένα διάστημα ένα Octavia είχε πολύ καλό clima και όσο για τη Mercedes που έχει επίσης κλίμα σε παγώνει
__________________
Χαμηλωμενο 3 ποντους corolla κοβει κ*λους απο την ΤΟΥΟΤΑ σαν κομπρα μεσα στους δρομους.Μη σταματας τις ταχυτητες καρφωνοντας μπροστα μου να κολας

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ...ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΜΙΚΡΟΣ...ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΠΑΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΣΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ?
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 29-06-07, 16:10
Το avatar του χρήστη Vavvas
Vavvas Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μοντέλο: mazda 2 1,5cc
Περιοχή: ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 471
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 259
Vavvas είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Υ.Γ. Και εμενα το κλιμα στην αλφα 156 του πατερα μου ειναι σκετη Α Π Ο Γ Ο Η Τ Ε Υ Σ Η αλλά επειδη το εχω και εγω στη 12αρα μπορω να καταλαβω τη διαφορά...
Μη συγκρίνεις γερμανικα και ιταλικά με την ανωτεροτητα του Ιάπωνα...
Πριν λιγες μερες εβαλα μια φιλη μεσα και αναψα clima. δεν περασε μισο λεπτο και μου λεει καλα εχεις πολυ καλο αιρκοντισιον η bmw του πατερα μου δεν εχει τοσο καλο και της λεω σε παρακαλω μη συγκρινεις toyota με bmw.....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 29-06-07, 17:10
Το avatar του χρήστη Corollaxli
Corollaxli Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 12-09-2006
Μοντέλο: ΕΕ90 XLi 1.3 95Ηp
Περιοχή: Πετρούπολη-Καλαμάτα
Μηνύματα: 2.333
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 451
Corollaxli θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vavvas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν λιγες μερες εβαλα μια φιλη μεσα και αναψα clima. δεν περασε μισο λεπτο και μου λεει καλα εχεις πολυ καλο αιρκοντισιον η bmw του πατερα μου δεν εχει τοσο καλο και της λεω σε παρακαλω μη συγκρινεις toyota με bmw.....
Ωραίος ο Σάββας.Πάντως μη συγκρίνετε clima με A/C γιατί το A/C δίνει αβέρτα αέρα στην καμπίνα και σε παγώνει ενώ το κλίμα πάντα δουλεύει πιο ήπια.Αυτός είναι ο σκοπός του άλλωστε να δουλεύει πιο στρωτά και να δημιουργεί ωραία και υποφερτή ατμόσφαιρα.
__________________
Χαμηλωμενο 3 ποντους corolla κοβει κ*λους απο την ΤΟΥΟΤΑ σαν κομπρα μεσα στους δρομους.Μη σταματας τις ταχυτητες καρφωνοντας μπροστα μου να κολας

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ...ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΜΙΚΡΟΣ...ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΠΑΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΣΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ?
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 29-06-07, 22:04
Το avatar του χρήστη alex-g
alex-g Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μηνύματα: 1.659
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 372
alex-g είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vavvas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν λιγες μερες εβαλα μια φιλη μεσα και αναψα clima. δεν περασε μισο λεπτο και μου λεει καλα εχεις πολυ καλο αιρκοντισιον η bmw του πατερα μου δεν εχει τοσο καλο και της λεω σε παρακαλω μη συγκρινεις toyota με bmw.....

1on οι γυναικες ειναι μουρλες το χειμονα κοικλοφορουν με εξω τισ κοιλιες και φουστες και το καλοκαιρι κρυωνουν (αποδεδιγμενο) 2ον οχι ρε παιδια με bmw και γενικα με γερμανικα το ιδιο ειναι? οταν πας με 200 με γερμανικο και νομιζεις οτι εισαι στο καναπε του σπιτιου σου ειναι το ιδιο με το να τρχεις μς τουοτα και την ψυχη στο στομα μι σε παρι ο αερας οσο για το klima εχο οδιγισει mercentes 180 του 98 με 75 hp kai δεν καταλαβε χριστο! γερμανια=ποιοτητα+εγγυηση ιαπονια= δυναμη+αξιοποιστια. φιλικα παντα οκ?
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 29-06-07, 22:12
Το avatar του χρήστη Corollaxli
Corollaxli Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 12-09-2006
Μοντέλο: ΕΕ90 XLi 1.3 95Ηp
Περιοχή: Πετρούπολη-Καλαμάτα
Μηνύματα: 2.333
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 451
Corollaxli θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex-g Εμφάνιση μηνυμάτων
1on οι γυναικες ειναι μουρλες το χειμονα κοικλοφορουν με εξω τισ κοιλιες και φουστες και το καλοκαιρι κρυωνουν (αποδεδιγμενο) 2ον οχι ρε παιδια με bmw και γενικα με γερμανικα το ιδιο ειναι? οταν πας με 200 με γερμανικο και νομιζεις οτι εισαι στο καναπε του σπιτιου σου ειναι το ιδιο με το να τρχεις μς τουοτα και την ψυχη στο στομα μι σε παρι ο αερας οσο για το klima εχο οδιγισει mercentes 180 του 98 με 75 hp kai δεν καταλαβε χριστο! γερμανια=ποιοτητα+εγγυηση ιαπονια= δυναμη+αξιοποιστια. φιλικα παντα οκ?
Συμφωνώ μαζί σου πως η Γερμανία βγάζει δυνατά και στιβαρά αυτοκίνητα,αλλά είναι άλλη φάση τα Ιαπωνικά πιο σπορτιφ και πιο ανοιχτά σε θέματα tuning.Δεν τίθεται όμως θέμα σύγκρισης μεταξύ των αυτοκινητοβιομηχανιών γιατί βγάζουν τελείως διαφορετικά αυτοκίνητα.
__________________
Χαμηλωμενο 3 ποντους corolla κοβει κ*λους απο την ΤΟΥΟΤΑ σαν κομπρα μεσα στους δρομους.Μη σταματας τις ταχυτητες καρφωνοντας μπροστα μου να κολας

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ...ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΜΙΚΡΟΣ...ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΠΑΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΣΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ποσο κοβει?? PANOS SPEED TOYOTA COROLLA 111(G6) 97 07-12-11 01:32
ΠΟΣΟ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΝΕΤΕ?? PANOS SPEED ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 22 20-01-10 22:32
ΠΟΣΟ ΚΑΙΕΙ Η COROLLA ΣΑΣ?? notiosanatolikos TOYOTA COROLLA E15 30 07-12-09 12:35
Ποσο Αξιζουμε .......?????? Fanis ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 8 21-09-09 10:09
Ποσο Να Αγορασω ΠΟΡΓΙΩΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ TOYOTA COROLLA 111(G6) 5 07-04-06 17:12



Page generated in 0,17506289 seconds (81,20% PHP - 18,80% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:13.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)