Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ > SOUNDMANIA

SOUNDMANIA ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ COROLLACLUB ME TIΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #191  
Παλιά 02-11-15, 15:06
Το avatar του χρήστη andreasece
andreasece Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Μοντέλο: Toyota Corolla E12 1.4
Περιοχή: Ηλιούπολη
Ηλικία: 32 male
Μηνύματα: 436
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 198
andreasece είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αυτό με τα 30€ είναι λίγο της πλάκας, και γι'αυτό χάνεις και τα χειριστήρια στο τιμόνι. Εγώ είχα πάρει πριν 5-6 χρόνια ένα σαν αυτό που έδειξε ο TmNemesis αλλά γύρω στα 60€ και κάνει τέλεια δουλειά. π.χ. δες εδώ.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #192  
Παλιά 02-11-15, 19:54
donstefano Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 19-10-2015
Περιοχή: Βυρωνας-Αθηνα
Μηνύματα: 74
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 112
donstefano είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreasece Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό με τα 30€ είναι λίγο της πλάκας, και γι'αυτό χάνεις και τα χειριστήρια στο τιμόνι. Εγώ είχα πάρει πριν 5-6 χρόνια ένα σαν αυτό που έδειξε ο TmNemesis αλλά γύρω στα 60€ και κάνει τέλεια δουλειά. π.χ. δες εδώ.
Το συνδεσες μεσα με τη πηγη η κατω απο τα καθισματα που εχει καλωδιωσεις εκει?

Λογικα στη πηγη....

Ισχυει οτι πρεπει να τα εχεις σε 6 φακελους τα τραγουδια για να παιζουν?

Edit-Πισω απο το ραδιο μπαινει η φισα...Οκ μου το ειχες απαντησει...Που το εβαλες το εργαλειο?Στο ντουλαπακι η στο πορτακι μπροστα?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη donstefano : 02-11-15 στις 20:00.
Απάντηση με παράθεση
  #193  
Παλιά 02-11-15, 21:28
Το avatar του χρήστη andreasece
andreasece Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Μοντέλο: Toyota Corolla E12 1.4
Περιοχή: Ηλιούπολη
Ηλικία: 32 male
Μηνύματα: 436
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 198
andreasece είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Σε φακέλους πρέπει να τα έχεις, με κατάλληλη ονομασία για να το βλέπει το ράδιο σαν cdιέρα, αλλά αυτό είναι ούτως ή αλλως βολικό. Εγώ έχω περισσότερους από 6 φακέλους και παίζει το ίδιο, αλλά δεν παίζει πάνω από 99 τραγούδια σε κάθε φάκελο.
Το έχω βάλει στο ντουλαπάκι πολύ εύκολα, αφού από πίσω έχει άμεση πρόσβαση. Μερικοί έχουν τρυπήσει τη θήκη πάνω από το τασάκι και το έχουν βάλει εκεί μέσα. Έχει μακρύ καλώδιο, ίσως να φτάνει ακόμα και στον τεμπέλη αν δεν βαριέσαι να ασχολείσαι.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #194  
Παλιά 03-11-15, 00:22
donstefano Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 19-10-2015
Περιοχή: Βυρωνας-Αθηνα
Μηνύματα: 74
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 112
donstefano είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ευχαριστω Ανδρεα.Βλεπω να το παραγγελνω απο κανενα Ebay και να παλεψω να το βαλω μονος στο ντουλαπακι.Εκει με βολευει.Τωρα τρυπες και ιστοριες δεν θελω....
Στο ντουλαπακι το βαζεις χωρις να ξηλωσεις την κονσολα στο κεντρο?Μονο απο δεξια μπορεις?Φτανει το χερι?

Απο ποιοτητα ηχου φανταζομαι κομπλε!
Απάντηση με παράθεση
  #195  
Παλιά 03-11-15, 11:52
Το avatar του χρήστη andreasece
andreasece Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2011
Μοντέλο: Toyota Corolla E12 1.4
Περιοχή: Ηλιούπολη
Ηλικία: 32 male
Μηνύματα: 436
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 198
andreasece είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ο ήχος είναι τέλειος, σαν να παίζεις από cd. Για να βάλεις το βύσμα πρέπει να βγάλεις αεραγωγούς και ράδιο, αλλά αυτό είναι πολύ εύκολο. Αν και νομίζω πως το ράδιο έχει 2 βίδες που είναι πίσω από την κεντρική κονσόλα, οπότε θέλει και αυτή ξήλωμα. Όπως και να έχει είναι πολύ εύκολη δουλειά, αν δεν το έχεις ξανακάνει στείλε μου να σου πω πως.

edit: Εδώ φαίνεται πως βγαίνει η κονσόλα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #196  
Παλιά 03-11-15, 14:47
donstefano Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 19-10-2015
Περιοχή: Βυρωνας-Αθηνα
Μηνύματα: 74
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 112
donstefano είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ναι δεν το χω κανει και για να μην σπασω κανενα κλιπσακι μαλλον θα παω να μου το βαλουν αμα το παρω.....

Θα σου στειλω ΠΜ Ανδρεα να δεις κατι....
Απάντηση με παράθεση
  #197  
Παλιά 27-12-15, 22:40
VanikaC Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 05-12-2015
Μηνύματα: 6
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
VanikaC είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως λέει και η υπογραφή, είμαι σε Mp3 mode at last...

Όπως γνωρίζετε, είχα παραγγείλει αυτό το μαραφέτι:

http://cgi.ebay.com/MP3-player-for-T...d=p1 638.m122

Μου ήρθε κανονικότατα μετά από 1 εβδομάδα με ολικό κόστος 76 ευρω.

Αυτό ουσιαστικά αντικαθιστά την 6δισκη σιντιέρα που παίρνουν τα Ε12 και η φίσσα του κουμπώνει στην υποδοχή που θα κούμπωνε η σιντιερα.
Κάποια μοντέλα έχουν το παλιό ραδιοcd (2001-2003) ενώ κάποια άλλα το καινούριο (2004+). Συνήθως τα ξεχωρίζεις επειδή τα πιο καινούρια έχουν και κουμπί mute.
Όταν μου ήρθε το Mp3 player, η φισσα του ήταν για τα καινούρια ραδιοcd ενώ εγώ έχω το παλιό. Έκανα λοιπόν μια έρευνα και μετά από πολύ κόπο βρήκα τί αντάπτορα χρειάζομαι για να κάνω μετατροπή από παλιό σε νέο. Βρήκα μέχρι και τον κωδικό του ανταλλακτικού στην ΤΟΥΟΤΑ όπου αν αντιμετωπίσετε το ίδιο πρόβλημα, μπορείτε να το παραγγείλετε.
Ενδεικτικά οι τιμές είναι στον Γιαννίτσα 18,50 ευρω και στον Πασπαλιάρη 20 ευρω. Εγώ, επειδή ως γνωστόν είμαι μαμούνι, βρήκα το ίδιο πράγμα και στο E-bay όπου μαζί με τα μεταφορικά μου ήρθε με 12 ευρω...! Απλά αν το πάρετε από εδώ θα έρθει σε 1-2 μέρες ενώ εγώ περίμενα μια βδομαδούλα.
Ο αντάπτορας ειναι αυτός:

http://cgi.ebay.com/Peripheral-PXHTY...QQcmdZViewItem

Η κωδική του ονομασία είναι PXHTY3 και ο κωδικός του ανταλλακτικού είναι Toyota Part# 08695-00370.

Φυσικά, αν τώρα το παραγγείλετε το Mp3 player γνωρίζετε με τι φίσσα πρέπει να το ζητήσετε. Σας τα λέω όλα αυτά και επισυνάπτω και φωτος για να μην ταλαιπωρηθείτε με ανταπτορες κτλπ και να παραγγείλετε κατευθείαν αυτό που κάνει για εσάς.

Πήγα λοιπόν χτες το απόγευμα από το Φάνη να βγάλουμε το ραδιοcd. Το βάλαμε το Mp3 player και όλα δουλεύουν ρολόι, δεν χρειάζεται καθόλου κόψε-ράψε και όλα κουμπώνουν ομοιόμορφα.
Το αναγνωρίζει αμέσως και φορτώνει τα τραγούδια σαν να είχατε βάλει CD.

Χρήσιμες παρατηρήσεις:

- Επειδή όταν το πρωτοβάλεις κάνει ένα Scan για να δει πόσα τραγούδια έχει μέσα, πετάει τους αριθμούς 8-99. Αυτό λογικά σημαίνει πως παίρνει μέχρι 8 φακέλους με 99 τραγούδια ο καθένας. Λογικά...

- Πρέπει στο στικάκι που θα βάλετε (ή σε αυτό που δίνει μαζί - απλά θα πρέπει να αγοράσετε μια SD καρτούλα - εγω πήρα του 1 giga) να φτιάξετε φακέλους με το όνομα CD01, CD02, CD03 κτλπ κτλπ και μέσα σε αυτούς να βάλετε τα τραγούδια.

- Από τα χειριστήρια στο τιμόνι θα δουλεύει μόνο το on-off και η αυξομείωση της έντασης. Φυσικά αυτό θα συμβαίνει μόνο όταν θα επιλέγετε το Mp3. Αν το γυρίσετε σε ράδιο ή cd όλα δουλεύουν κανονικά.

- Τα τραγούδια τα αλλάζετε από τα κουμπάκια < > και τους φακέλους από τα κουμπιά CD> και CD< (που είναι στους αριθμούς 1 και 2 στα κουμπάκια των σταθμών). Στις φώτο όπως βλέπετε λέει Cd 1 -5 (δλδ φάκελος 1, τραγούδι 5).

- Εναλλαγή στο ράδιο γίνεται με το κουμπί ΑΜ-FM και εναλλαγή από cd σε ΜP3 γίνεται με το κουμπάκι disc.

- Έχει και είσοδο line-in που, απ' ότι λέει ο Φάνης, μπορείς να συνδέσεις GPS, κινητό, Ipod κτλπ ώστε να ακούγεται από τα ηχεία του αυτοκινήτου. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Εγώ, όπως θα δείτε στις φωτο, το έβγαλα από το ντουλαπάκι πάνω από το τασάκι ώστε να είναι εύκολο στη χρήση και να κρύβεται το βραδυ για να μην προκαλεί. Απλά μια μικρή και διακριτική τρυπούλα έκανα στο πίσω μέρος της θήκης στην κονσόλα για να περάσει το καλώδιο. Εσείς μπορείτε να το βγάλετε από όπου θέλετε πχ ντουλαπάκι συνοδηγού, χειρόφρενο κτλπ.

Άποψη:
Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα. Η ποιότητα είναι σαν να παίζει CD, φορτώνει γρήγορα τα τραγούδια και αλλάζει φακέλους στο τσάκ μπαμ. Είναι διακριτικό, δεν χαλάς την πρόσοψη, δεν χάνεις το trip computer και έχεις και την ευκολία με το Mp3 να παίρνεις το στικακι μαζί σου, να το φορτώνεις τραγούδια και να το ξαναβάζεις στο αμάξι. Τόσο απλά.
Αν δεν θέλετε κάτι εξεζητημένο και δεν θέλετε να χαλάσετε την πρόσοψη του αυτοκινήτου πιστεύω πως είναι μια πολύ καλή λύση.
Όποιος θα έρθει στην εκδρομή/κοπή πίτας την Κυριακή και θέλει να το δει ας έρθει να με βρει να του το δείξω.
Για όποια άλλη απορία μη διστάσετε να με ρωτήσετε.


Φιλικά
Your friendly neighbor και δοκιμαστής/πειραματόζωο
Madvinegar

Μιλάμε πάντα για κάτι τέτοιο??? http://www.ixopolis.gr/products/XCL%252dTOY2007i-%252d-%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%AC%CF%80%CF%84%CE%BF%CF%81%C E%B1%CF%82-USB%7B47%7DiPOD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-TOYOTA.html
Απάντηση με παράθεση
  #198  
Παλιά 22-01-16, 12:11
Το avatar του χρήστη nuntius
nuntius Offline:
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: Next station...tsempolia
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 869
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 293
nuntius είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παιδες, μεταξυ xcarlink κ yatour ποιο να προτιμησω; Εννοω πλην της διαφορας τιμης που εχουν! Επισης, πως ξεχωριζουμε ποιο xcarlink ειναι αυθεντικο; Βρηκακ xcarlink2 κ xcarlink evo! Αν βρειτε κανενα στο ebay πειτε μου, γιατι τα ειδα ολα κ δε ξερω πως να ξεχωρισω πλην αυτου που ειναι συμβατο με το rcd μου (6+6 pins)
__________________
Εγώ πότε θα γίνω 18άρηςςςςςς;;;;

Ουπςςςς... έγινααα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ > SOUNDMANIA

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
βασεις για μαμα ραδιο basilakiscorolla TOYOTA COROLLA E 12 7 27-01-11 00:40
ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΡΑΔΙΟ CD pcline ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 2 28-09-10 10:41
πωληση μαμα ραδιο cd corollakias1.6 TOYOTA COROLLA E 12 2 25-05-09 15:39
ραδιο-cd corolla_ts TOYOTA COROLLA T-SPORT 6 16-06-06 13:16
Τουρμπινα Τ25 Η Μαμα turbakias!!! SUPPORT 13 29-03-05 14:02



Page generated in 0,16564298 seconds (79,93% PHP - 20,07% MySQL) with 39 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:54.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)