Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 24-11-08, 20:03
Το avatar του χρήστη GEORGE N.
GEORGE N. Offline:
 
Εγγραφή: 28-10-2008
Μοντέλο: EΕ 101 20ν b/t
Περιοχή: ΛΑΡΙΣΑ
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 751
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 288
GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός
Θα συμφωνησω και εγω για το uniroyal και ειδικα για το rainsport1 μιας και αυτο ειχα στο corolla μου πριν λιγο καιρο. πολυ καλο στη βροχη αλλα μεχρι εκει στο στεγνο οχι και τοσο καλο. Σε γενικες γραμμες μετριο λαστιχο και φθηνο. Ελπιζω τωρα πως το rainsport2 να ειναι καλυτερο.
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 07-02-09, 11:44
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 412
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Kαι το ερωτημα επιστρεφει:Τοyo T1R η Yokohama Parada?Tα χω βρει με τα παραντα να ειναι 80 ευρω ακριβοτερα.Δικαιολογουν αυτα τα 80 ευρω σε κρατημα;Να τονισω οτι το αμαξι δεν κανει πολλα χιλιομετρα οποτε ο τομεας αντοχη δεν με απασχολει τοσο οσο το κρατημα του(Αλλα αν τα παραντα ειναι για 10.000χλμ βεβαια ειναι υπερβολικα λιγα...).Απο την αλλη τα τογιο ειναι ενα πολυ ικανο ελαστικο που οσοι το χουν φορεσει εχω ακουσει τα καλυτερα και λογικα θα ειναι καλυτερο σε μικτες συνθηκες.....Τελος το αμαξι δεν εχει καποιο ιδιαιτερο στησιμο(η δυναμη) οποτε στην περιπτωση των παραντα φοβαμαι μηπως δεν εκμεταλευεται πληρως τις δυνατοτητες του ελαστικου
__________________
本物の男性はダウンヒル·バトル



すべてはバランスについてです
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 07-02-09, 14:24
Το avatar του χρήστη Intruder
Intruder Offline:

Μέλος
 
Εγγραφή: 24-05-2004
Περιοχή: Καλλιθέα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 197
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 263
Intruder είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
TOYO proxes 4 !
εγω αυτα φοραω στο mr2! οταν πηγα για λαστιχα του ειπα TOYO T1R και μου λεει για το δικο σου? ναι λεω και μου ειπε αν θες σου βαζω τα proxes 4 αλλιως πηγαινε αλλου να βαλεις λαστιχα! ρωταω και γω γιατι και μου λεει ειναι πιο εξελιγμενα απο τα Τ1R !! και ετσι αυτα πηρα ! πολυ ευχαριστημενος απο την επιλογη αυτη!! οποτε εγω προτεινω ΤΟΥΟ !!! τωρα εσυ επιλεγεις!

Υ.Γ. : ο λαστιχας ειναι φιλος του πατερα μου οποτε δεν παιζει να εγινε για θεμα χρηματικο μιας και τα πηρα πολυ φτηνοτερα απο την κανονικη τιμη!!!
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 07-02-09, 14:38
Το avatar του χρήστη TARZAN
TARZAN Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 10-05-2008
Μοντέλο: Corolla E11
Περιοχή: Βύρωνας
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 613
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 258
TARZAN είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Με τα parada θα έχεις πρόβλημα στην βροχή,γιατι το λάστιχο,ουσιαστικά είναι σεμισλικ αλλά στο στεγνό κρατάνε πολύ καλά και καλύτερα από τα t1r.Αυτά,επίσης όπου να ναι έρχονται και τα r1r τα οποία είναι κάτι ανάμεσα σε r888 και t1r
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 07-02-09, 15:01
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 412
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Intruder Εμφάνιση μηνυμάτων
TOYO proxes 4 !
Χρηματικα που τοποθετουνται αυτα σε σχεση με τα παραντα και τα T1R?
__________________
本物の男性はダウンヒル·バトル



すべてはバランスについてです
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 07-02-09, 15:07
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 412
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TARZAN Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τα parada θα έχεις πρόβλημα στην βροχή,γιατι το λάστιχο,ουσιαστικά είναι σεμισλικ αλλά στο στεγνό κρατάνε πολύ καλά και καλύτερα από τα t1r.Αυτά,επίσης όπου να ναι έρχονται και τα r1r τα οποία είναι κάτι ανάμεσα σε r888 και t1r
Συμφωνω φιλε μου οτι τα παραντα ειναι οτι πιο κοντινο σε ημισλικ,αλλα δεν θεωρειται ως τετοιο.Ειναι ελαστικο δρομου με σαφες πλεονεκτημα στο στεγνο αλλα οχι οτι δεν οδηγιεται το αυτοκινητο στο βρεγμενο.Συμβιβαζεσαι σιγουρα αλλα δεν ειναι επικινδυνο αν αυτο εννοεις.
Οσο για τα R1R εδω και ενα χρονο ολο ερχονται...αρχιζω να αμφιβαλλω αν θα τα εισαγουν στην Ελλαδα,η αν θα τα προμηθευεσαι μονο μεσω παραγγελιας...
__________________
本物の男性はダウンヒル·バトル



すべてはバランスについてです
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 07-02-09, 15:09
THEMIS Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 26-04-2006
Μοντέλο: Corolla 1.4 vvti G6
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 222
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 242
THEMIS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Όπως έχω πει και στο παρελθόν έχω εδώ και 10000χμ. τα Yokohama S-drive σε 15άρα ζάντα. Κάνω αρκετά χμ. χρήγορα και δεν έχω ιδιαίτερη δύναμη μιας και δεν έχω πειράξει καθόλου το αμάξι, αλλά στις στροφές είναι άπαιχτα με τα πλαϊνά τους που είναι πιο διογκομένα και πιο σκληρά και στην ευθεία μετά τα 130χμαω νομίζεις ότι το αμάξι βαντουζάρει κάτω. Αν τα parada είναι παρομοίου γόμας που μάλλον είναι τότε θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο και τα 80€ παραπάνω. Ψάξε κατά πόσο τα άλλα είναι jointless ή όχι, έχει μεγάλη σημάσία στην συμπεριφορά του ελαστικού. Αρνητικό μόνο ο δείκτης V οπότε με τα δικά μου κυβικά και ίππους αργεί λίγο να ζεσταθεί αλλά άμα το συνηθήσεις τότε είναι μια χαρά.
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 07-02-09, 15:14
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 412
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από THEMIS Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως έχω πει και στο παρελθόν έχω εδώ και 10000χμ. τα Yokohama S-drive σε 15άρα ζάντα. Κάνω αρκετά χμ. χρήγορα και δεν έχω ιδιαίτερη δύναμη μιας και δεν έχω πειράξει καθόλου το αμάξι, αλλά στις στροφές είναι άπαιχτα με τα πλαϊνά τους που είναι πιο διογκομένα και πιο σκληρά και στην ευθεία μετά τα 130χμαω νομίζεις ότι το αμάξι βαντουζάρει κάτω. Αν τα parada είναι παρομοίου γόμας που μάλλον είναι τότε θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο και τα 80€ παραπάνω. Ψάξε κατά πόσο τα άλλα είναι jointless ή όχι, έχει μεγάλη σημάσία στην συμπεριφορά του ελαστικού. Αρνητικό μόνο ο δείκτης V οπότε με τα δικά μου κυβικά και ίππους αργεί λίγο να ζεσταθεί αλλά άμα το συνηθήσεις τότε είναι μια χαρά.
Συμφωνω για το ζεσταμα με το δεικτη V...Αλλωστε απο eagle F1 με δεικτη V θα παω στα εν λογω οποτε ξερω για τι μιλας
__________________
本物の男性はダウンヒル·バトル



すべてはバランスについてです
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Corolla KE70 Matsuri D-spec NicKE70 PHOTOS 2 22-09-17 13:03
TOYO T1-R keratsiniotis ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 36 10-09-11 18:51
3ο TOYO TIRES ΟPEN DAY 2008 tigraki ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 12 01-09-08 19:28
YOKOHAMA C DRIVE itsabigworld AΦΟΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ 13 11-10-07 16:35



Page generated in 0,15171504 seconds (80,44% PHP - 19,56% MySQL) with 38 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:54.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)