Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

TOYOTA COROLLA E 12 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Body Kit Ε12
  #1  
Παλιά 21-03-08, 12:26
Το avatar του χρήστη panagiotisfx
panagiotisfx Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 31-07-2007
Μοντέλο: Ε12 pro f/l
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.038
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 308
panagiotisfx είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Body Kit Ε12

Υπαρχει περιπτωση καποιος να ξερει που μπορω να βρω το body kit που δινει η toyota (το φορανε πολλα facelift μοντελα) εκεινο που εχει 2 κομματια στον πισω προφυλακτηρα?Βεβαια δεν το ψαχνω καινουριο(αλλιως θα ηξερα που να ρωτησω) αλλα ψαχνω ειτε για μεταχειρισμενο ή imitation.Εχω ψαξει παντου αλλα δεν βρηκα τιποτα.Ζηταω τα 2 πλαίνα και τα 2 πισω κομματια,καθως και το μπροστινο φιλετακι.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-03-08, 12:36
Το avatar του χρήστη dRiveR7
dRiveR7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μοντέλο: 207 RC
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.862
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 402
dRiveR7 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Δε νομίζω να τα βρεις ιμιτασιον αυτά τα κομμάτια...Πλαινά υπάρχουν εκτός ΤΟΥΟΤΑ αλλά είναι διαφορετικά και πολύ χειρότερα(σε όλους τους τομείς) από τα γνήσια...Τα πίσω δεν τα χω δει πουθενά, όπως και μπροστινό...Ψάξε σε κανένα μαγαζί με μεταχειρισμένα κομμάτια, αλλά λίγο χλωμό...
Καινούρια έχουν 500Ε περίπου τα πλαινά, 100 τα δύο πίσω(μόνο τα 2 αυτάκια) και 250 το μπροστά. Όλα αυτά άβαφτα και οι τιμές είναι από αντιπροσωπέια πριν 2 μήνες....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-03-08, 12:41
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Όντως... Πολύ δυσκολο (εως αδυνατο) να βρεις ιμιτασιον. Η μονη περιπτωση ειναι να βρεις απο κανενα μεταχειρισμενο τρακαρισμενο που το πουλάει κομμάτια.
Αλλιως πας σε aftermarket λύση και κοιτας να βρεις το λιγότερο "τρανταχτό" (οπως έκανα εγω με τα πλαϊνά, δες τις φωτος: http://www.corollaclub.com/forums/sh...936#post283936)
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-03-08, 12:45
Το avatar του χρήστη panagiotisfx
panagiotisfx Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 31-07-2007
Μοντέλο: Ε12 pro f/l
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.038
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 308
panagiotisfx είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Φιλε Driver7 γι'αυτο ειπα για μεταχειρισμενα ή imitation.Τις εξωφρενικες τιμες της toyota τις ηξερα.Οσο για τα aftermarket που βγηκαν για Ε12 δεν ταιριαζουν με το γουστο μου.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-03-08, 12:49
Το avatar του χρήστη dRiveR7
dRiveR7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μοντέλο: 207 RC
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.862
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 402
dRiveR7 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Πραγματικά τα πλαϊνά σου είναι πολύ καλά...Διακριτικά και μοιάζουν με τα "μαμά". Από που τα πήρες? Υπάρχουν όμως και κάτι άλλα...να τα βλέπεις και να τρέχεις χιλιόμετρα...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-03-08, 12:49
Το avatar του χρήστη panagiotisfx
panagiotisfx Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 31-07-2007
Μοντέλο: Ε12 pro f/l
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.038
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 308
panagiotisfx είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Όντως... Πολύ δυσκολο (εως αδυνατο) να βρεις ιμιτασιον. Η μονη περιπτωση ειναι να βρεις απο κανενα μεταχειρισμενο τρακαρισμενο που το πουλάει κομμάτια.
Αλλιως πας σε aftermarket λύση και κοιτας να βρεις το λιγότερο "τρανταχτό" (οπως έκανα εγω με τα πλαϊνά, δες τις φωτος: http://www.corollaclub.com/forums/sh...36#post283936)
Να σου πω την αληθεια οταν κοιταξα τις φωτογραφιες δεν πηρα χαμπαρι οτι φορας πλαϊνα.Οντως ειναι διακριτικα και ωραια.Ποσο σου πηγαν κι απο που?Αν και θα ηθελα να δω το αμαξι σου κι απο κοντα για να κρινω καλυτερα.Το βραδυ ξερεις που θα ειμαι.....αν ερθεις please ψαξε με.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-03-08, 00:58
Το avatar του χρήστη salonikios
salonikios Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 07-10-2007
Περιοχή: salonika
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 367
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 239
salonikios είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
πριν κανα μηνα που ειχα ρωτησει στην αντιπροσωπεια ποσο παει ο μπροστα προφυλακτηρας απο ts και μου ειπαν περιπου στα 350 αβαφος!!και πεταγεται ενας υπαλληλος και μου λεει δε σε συμφερει,καλυτερα βαλε τα πλαινα,τις πισω γωνιες και το μπροστα ¨φιλετο¨ και μου ειπε οτι βγαινουν περιπου 600 ευρω βαμμενα και τοποθετημενα.πηγα και τα ειδα στο αμαξι του καθως τα ειχε βαλει και αυτος και ομολογω οτι μου αρεσε παρα πολυ ακομα και μετις μαμα 15αρες αλουμινιου της εκδοσης sol(ειχε φυσικα και την αεροτομη την tte).νομιζω οτι ειναι πολυ καλη τιμη αλλα το κοβω ψιλοχλωμο να ειναι μεσα στη τιμη και το βαψιμο και η τοποθετηση.μπορει να μπερδευτηκε δε ξερω
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-03-08, 13:42
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Τα πλαινά τα πηρα από τον Βαρελά στη Νίκαια άβαφτα αλλα τοποθετημενα κάπου στα 120-130 ευρω αν θυμαμαι καλα... Αν θελεις διευθυνση και τηλεφωνο πες μου. Ειχανε κατι ψιλά βράγχια πισω αλλά τα στοκάρισα και τα έφερα "προσωπο" ώστε να ειναι οσο πιο απλα γίνεται.
Μιλάμε πως ήταν τα πιο απλα. Το επόμενο ακριβως σκαλί έμπαινε στις καγκουριες-καρακιτσαρια...
Την βαφη την εκανε ο πεθερος μου (που ασχολιοταν τοτε με το επαγγελμα) οπότε μου ηρθε τσάμπα. (δλδ τί τσάμπα... Παντρευτηκα την κόρη του...).
Παναγιωτη σορρυ δεν μπορεσα να ερθω χτες... Αλλα οκ, σε καποια συναντηση ή εκδρομη ή καπου αλλου αφου Αθηνα-Πειραια μένουμε θα τα δεις, don't worry.

Και όντως Salonikie, δεν πιστευω να ειναι η τιμη 600 ευρω με βαφη και τοποθετηση... Μαλλον σκέτα ειναι.
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-03-08, 22:10
Το avatar του χρήστη panagiotisfx
panagiotisfx Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 31-07-2007
Μοντέλο: Ε12 pro f/l
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.038
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 308
panagiotisfx είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Οκ ευχαριστω Μιχαλη.Ξερω που ειναι ο Βαρελας αφου εκει εβαλα την δικια μου μπανανοφαγα(κοινως "μαϊμου") αεροτομη.Οποτε μπορεις θα τα πουμε κι απο κοντα καμια Παρασκευη.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
body kit keratsiniotis TOYOTA COROLLA E 12 7 26-05-11 02:48
101 Body LOOK vagelisteo TOYOTA COROLLA E*101 97 30-09-09 19:30
Body Look DjBac SUPPORT 144 15-12-06 01:42
body kit skoukos ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 2 22-07-06 20:59
Body Look Mindstorm TOYOTA COROLLA 111(G6) 0 24-07-05 03:13



Page generated in 0,15869999 seconds (81,56% PHP - 18,44% MySQL) with 40 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:40.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)