Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*90

TOYOTA COROLLA E*90 1986>1992

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Και από λάστιχα τι???
  #1  
Παλιά 07-05-07, 21:36
Το avatar του χρήστη Corollaxli
Corollaxli Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 12-09-2006
Μοντέλο: ΕΕ90 XLi 1.3 95Ηp
Περιοχή: Πετρούπολη-Καλαμάτα
Μηνύματα: 2.333
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 451
Corollaxli θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Και από λάστιχα τι???

Τα φώτα σας πληζ.Εδώ και δύο χρόνια και κάτι πατάω πάνω στα Ανοn ZV3 αλλά ήρθε η ώρα μετά από αρκετά χιλιόμετρα,σπινιαρίσματα στις πρωτες και χειρόφρενα να αλλάξω λάστιχα.Τι μάρκα μου προτίνετε?Tα Avon σκέφτομαι να βάλω πάλι αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για Fulda και Michelin.Ακούω προτάσεις και ενδεικτικές τιμές.(Το λάστιχο είναι 185/60/R14)
__________________
Χαμηλωμενο 3 ποντους corolla κοβει κ*λους απο την ΤΟΥΟΤΑ σαν κομπρα μεσα στους δρομους.Μη σταματας τις ταχυτητες καρφωνοντας μπροστα μου να κολας

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ...ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΜΙΚΡΟΣ...ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΠΑΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΣΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-05-07, 22:16
Το avatar του χρήστη Demonz_Corolla
Demonz_Corolla Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 16-01-2007
Μοντέλο: EE111 Sedan ('99)
Περιοχή: Σπάτα
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 60
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 217
Demonz_Corolla είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλησπέρα φίλε μου. Πιστεύω ότι τα καλύτερα ελαστικά για να βάλεις είναι τα Michelin. Είναι πολύ ανθεκτικά και αντέχουν τις κακουχίες, καταλαβαίνεις τι εννοώ ! Εγώ τα φοράω πολλά χρόνια και με έχουν βγάλει ασπροπρόσωπο και παίζουν γύρω στα 260 . Αν θέλεις όμως κάτι πιο special τότε βάλε οπωσδήποτε Eagle F1 της Goodgear. Φίλε, απίστευτα κρατήματα!!! (Δεν ξέρω όμως αν βγαίνουν σ' αυτές τις διαστάσεις). Προσοχή όμως, μακριά από Pirelli γιατί μετά από ένα χρόνο θα παίρνεις το λεωφορείο για να μην γλιστρήσεις πουθενά.
__________________
Η γρήγορη οδήγηση είναι άθλημα που παίζεται με δύο... μπάλες

www.hotcar.gr
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-05-07, 23:17
pwpwpali Offline:
banned
 
Εγγραφή: 01-04-2006
Περιοχή: athina
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 2.017
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
pwpwpali είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
τα φουντα παν 200 ευρω ειναι οτι πιο χαμηλο μπορεις να βαλεις.....pilot λοιπον παν 270 νομιζω χωρις να μαι σιγουρος μερα με την νυχτα παντως
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-05-07, 22:43
Το avatar του χρήστη TOLIS EE80
TOLIS EE80 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 04-04-2005
Μοντέλο: COROLLA EE80
Περιοχή: Κόρινθος
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 2.004
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 436
TOLIS EE80 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Εμενα ενας φιλος που εχει βουλκανιζαρερ μου προτεινε τα Pirelli. Φοραω τα Michelin Exalto πρωτης γενιας και ειναι πολυ καλα στο βρεγμενο αλλα στο στεγνο βουτυρο.
Αληθεια πως μπορουμε να δουμε την ημερομηνια παραγωγης?
__________________
Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE 124HP**

CorollaClub-Greece AE82 Owners Club twincam.org
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-05-07, 23:00
Το avatar του χρήστη diamantis
diamantis Offline:
 
Εγγραφή: 07-11-2006
Μοντέλο: EE 101 L/B
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 56 male
Μηνύματα: 348
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 248
diamantis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
κοιτα να δεις εγω εχω PERASEI απο TOYO-PIRELLI-KUMHO ECSTA,μονο απο τα τριτα ειμαι ευχαριστημενος.
Τωρα απο λαστιχα θα ακουσεις πολλα,αλλα νομιζω οτι πολυ καλα κρατηματα εχουν τα MICHELEN PILOT,αν τα βγαζει σε 14αρια ειναι μαλακο και ζεστενεται γρηγορα.Ομως προσοχη στα πεζοδρομια και ανωμαλα εδαφη,γιατι κοβονται σχετικα ευκολα.
__________________
Διαμαντης
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-05-07, 23:56
PeterIoannou Offline:
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Μοντέλο: Avensis ZZT223
Περιοχή: Ambelogardens
Ηλικία: 55 male
Μηνύματα: 1.633
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 408
PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος
Στη διάσταση που ψάχνεσαι, είχα βάλει Uniroyal 550 Rallye σε ένα Yaris που είχα και έμεινα σαφώς πιο ικανοποιημένος από τα εργοστασιακά Michelin (πατατολέν τα λέω πλέον) που φορούσε το αυτοκίνητο.
Επίσης, στην ίδια διάσταση φοράω ακριβώς το ίδιο λάστιχο και στο Accent Χ3 που έχω και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, με μόνη επιφύλαξη για τη διάρκεια ζωής τους και την ευαισθησία των πλαϊνών τους.
Η τιμή τους, πρέπει να κυμαίνεται γύρω στα 250 με 270€, αλλά πιστεύω πως αξίζουν τα λεφτά τους.
Ένα άλλο λάστιχο, το οποίο ήταν αρκετά τίμιο για τα 250€ που είχε στοιχίσει, ήταν το KUMHO που είχα φορέσει στο Punto 55 S του πατέρα μου σε διάσταση 185/55/14 (να υπενθυμίσω πως αυτή η διάσταση είναι αρκετά ακριβότερη από την 185/60/14, εξ ου και θεωρώ τα 250€ καλή τιμή).
Τέλος, τα λάστιχα της Corolla μου δεν τα αναφέρω, διότι είναι εκτός της διάστασης που αναφέρεις.
Με το καλό να αλλάξεις τα λάστιχά σου για πολλές και ασφαλείς μετακινήσεις...
Πάνος.
__________________
Fast cars do not kill.
Slow drivers, do!!!
Saneatsu Abukara
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-05-07, 00:17
pwpwpali Offline:
banned
 
Εγγραφή: 01-04-2006
Περιοχή: athina
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 2.017
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
pwpwpali είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ημερομινια παραγωγης γραφετε με 4 αριθμους πανω στο λαστιχο οι πρωτη δυο ειναι ποια βδομαδα βγηκε κ οι αλλοι δυο το ετος...π.χ. 0807 8 βδομαδα δλδ τελος φεβρουαριου/αρχες μαρτη το 2007
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-05-07, 00:18
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Αν και δεν εχω Ε9 (φαινεται απο το nick μου τι εχω) μιλαμε για λαστιχα οπου πιστευω οτι δεν υπαρχουν διακρισεις στο τι "πρεπει" να φοραει το καθε αυτοκινητο. Στο δικο μου εδω και 5-6 χρονια φοραω τα BRIDGESTONE POTENZA RE720 και μπορω να πω οτι δεν εχω παραπονο, παρα μονο οτι αργει σχετικα να φτασει στην ιδανικη θερμοκρασια λειτουργειας. Οταν βεβαια φτασει το νιωθεις οτι παταει γερα. Ε αν πεσεις κ σε δρομο γυαλι τι να σου κανει! Το καθενα θα γλιστρησει! Τιμη δεν ξερω ακριβως αλλα θα λεγα να μην τσιγκουνευτεις τα λεφτα. Ειναι πανω απ ολα θεμα ασφαλειας.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-05-07, 00:44
Το avatar του χρήστη nikcarina
nikcarina Offline:
 
Εγγραφή: 24-02-2007
Περιοχή: ΒΕΡΟΙΑ
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 714
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 281
nikcarina είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εγω θα σου προτεινω Goodyear Eagle F1 με το χερι στη φωτια!!! Τα εχω φορεσει στο carina μου σε 14" και μαλλον θα τα βαλω τωρα και σε 16". Το λαστιχο ειναι παρα πολυ καλο! Απλα θελει καμια 5-6 χιλιομετρακια λιγο πατημενα για να ζεσταθει και να ξερεις οτι σε συγκριση με αλλα ειναι σκληρο... Επισης στη βροχη ειναι το κατι αλλο δεν χανει ουτε χιλιοστο, λογο σχεδιασης V. Στη διασταση που θελεις αν θυμαμαι βγαινει και υπολογιζε κοντα στο 300+ αλλα τα αξιζει... Τωρα εσυ ξερεις και πανω απο ολα τι οδηγηση κανεις... Ελπιζω να βοηθησα!
__________________
Corolla AE101 20v
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-05-07, 02:57
Το avatar του χρήστη Gorillas
Gorillas Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Μοντέλο: E12 1,8 3d Sol
Περιοχή: Κοκ. Μύλος
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 2.432
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 514
Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός
Eγώ που το φοράω σε 16' θα σου πρότεινα να καταλήξεις σε κάτι ποιο μαλακό γιατί αυτό δεν ζεσταίνεται με τίποτα. Είναι πολύ σκληρό και σχετικά απότομο. Άσχετο το ποστ απλά σε συμβουλεύω.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*90

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
λάστιχα/ ζάντες εε90 nick_89 TOYOTA COROLLA E*90 15 11-03-12 18:04
Ποια λάστιχα για E12 1.6; exs TOYOTA COROLLA E 12 32 01-04-11 20:39
Πρόβλημα με λάστιχα πόρτας The_Emperor SUPPORT 12 26-08-10 17:29
Αντικατάσταση στα λάστιχα πορτών peri SUPPORT 5 18-03-09 11:28
Λάστιχα: Αέρας ή Άζωτο;;; ranger SUPPORT 22 16-05-08 15:22



Page generated in 0,16758990 seconds (82,76% PHP - 17,24% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:38.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)