Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιά 05-03-12, 11:45
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Εντελώς χλωμό να παίξει!!! με κινητό android μπορεί να σου παιξει με iphone μαλλον πρεπει να το ξεχάσεις! αυτο επρεπε να παρεις : http://www.plxkiwi.com/kiwiwifi/hardware.html
Ο λογος ειναι πως η Apple έχει κλειδωμένο το bluetooth! εκτος απο hands free κτλ δλδ για ομιλία δεν κάνει τπτ αλλο! με μερικά προγραμματα αν το κανεις j/b μπορεις να μεταφερεις αρχεια σε αλλα κινητα αλλά μέχρι εκεί! και στο IoS 4-5 ουτε αυτο γινεται δεν παιζουν αυτα και εγω iphone 4 εχω, αλλά έχω και ένα motorola android και κάνει τα πάντα το bluetooth εκεί!
και αυτο wifi λεει για iphone http://www.chinavasion.com/car-diagn...ch-pc-laptops/
δεν βλεπω να υπάρχει κατι σε bluetooth!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 05-03-12 στις 11:53.
Απάντηση με παράθεση
  #82  
Παλιά 23-09-12, 20:57
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Βρηκα αυτο εδω : http://dub-se7en.toyotagtturbo.com/u...otsic_Code.pdf

Θα φτιαξω την φυσα διαγνωσης θα αλλαξω το pin στο κομμενο καλωδιο οπως εχω πει σε προηγουμενα ποστς σε αυτο το τοπικ και αυτο που λειπει θα περασω ενα αλλο μεχρι την φυσα διαγνωσης! επισης βρηκα ενα μικρο διακοπτακι και λεω να το συνδεσω για να εχω ευκολη διαγνωση. Αυτο που πρεπει ομως να το συνδεσω απο την ECU? να μην τραβαω μπροστα καλωδια παλι!
http://imageshack.us/f/337/diagnostics6ow.jpg/
http://www.evnut.com/images/rav4/rav_dlc1/dlc1_pins.jpg
Tελικα που τσεκαρα τις φωτος απο τις φυσες και τα σχεδια το Ε1 ειναι στην μεγαλη φυσα οποτε υπαρχει, εκτος αν ο ηλεκτρολογος το αφησε στην παλια γιατι και αυτη κρεμεται καπου! το κομμενο ειναι το ΤΕ1 και το διπλα που λειπει ειναι το ΤΕ2. Αυτα τα 2 ειναι στην μικρη φυσα. Για την διαγνωση χρειαζεται μονο το Ε1 και το ΤΕ1.
Τελικα το Ε1 υπαρχει οκ, το ΤΕ1 ομως ειναι αλλο χρωμα μπροστα στην φυσα απο αυτο που ειναι κομμενο! αρα πρεπει και το ΤΕ1 και το ΤΕ2 να περασω! δεν μπορεσα να βγαλω τα πινς απο την παλια φυσα και ετσι δεν το εφτιαξα ακομα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 30-09-12 στις 20:14.
Απάντηση με παράθεση
  #83  
Παλιά 12-04-14, 19:39
Το avatar του χρήστη tryfonas
tryfonas Offline:
 
Εγγραφή: 18-05-2011
Μηνύματα: 132
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 172
tryfonas είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παιδιά καλησπέρα! Με έχει πιάσει και εμένα η μανία το τελευταίο καιρό να ασχοληθώ με τα obd scanner κλπ κλπ. Επειδή έχω κι εγώ 11άρα με obd όχι obd2 πήρα ένα καλώδιο που το μετατρέπει σε obd2. Το δοκίμασα με το elm327 φίλου αλλά βλέπαμε ότι δεν συνδεόταν με τον εγκέφαλο του αυτοκινήτου. Έχουμε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει, θέλει καμιά ρύθμιση ή είναι ασυμβατότητα καθαρά και δε θα παίξει ποτέ? Έχει δοκιμάσει κανείς σε obd κάτι αντίστοιχο??
Απάντηση με παράθεση
  #84  
Παλιά 12-04-14, 20:19
Το avatar του χρήστη kostas_8
kostas_8 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-09-2011
Περιοχή: Αγια Βαρβαρα, Αιγαλεω
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 496
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 203
kostas_8 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ασυμβατοτητα γιατι δεν εχει το συγκεκριμενο πρωτοκολλο επικοινωνιας το elm να λειτουργησει με τη θυρα obd.
Απάντηση με παράθεση
  #85  
Παλιά 26-08-14, 17:02
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Φίλος ηλεκτρολόγος μου έχει πει οτι δεν γίνεται υπάρχει ασυμβατότητα. Καλά εμένα το μοτερ μου 4ΕFTE ούτε καν obd δεν έχει. Το έχω ξεχάσει προ πολλού. Αν θέλω διαγνώσεις υπάρχουν άλλες λύσεις που κοστίζουν λίγο και χρειάζονται για άλλες δουλειές.
Απάντηση με παράθεση
  #86  
Παλιά 26-08-14, 17:27
tsec1 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-07-2010
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 85
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 177
tsec1 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Με βραχηκυκλομα επαφων Ε1 κα TC δεν μπορει να κανει αυτοδιαγνωση??
Απάντηση με παράθεση
  #87  
Παλιά 27-08-14, 09:54
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
φυσικα και κανει ..
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #88  
Παλιά 06-09-14, 08:58
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Αυτό το ξέρω οτι γίνεται βαζεις και ενα κουμπι on-off και ενα led και εχεις οποτε θες διαγνωση. Εγω λεω για συνδεση με laptop, εκει στα παλια αυτοκινητα πχ με το μοτερ μου αν εχεις κανα παραλληλο εγκεφαλο πχ greddy e-manage τοτε κανεις δουλεια, εννοω με ειδικα προγραμματα που βγαζουν τα παντα οχι απλα ενα error με κωδικους. Αλλιως βολευεσαι με την απλη διαγνωση, εχω πει ποσες φορες να φτιαξω τα καλωδια και ενα κουμπακι αλλα βαριεμαι, λειπουν καλωδια απο την φυσα. Ειχα ρωτησει γνωστο ηλεκτρολογο στο Κερατσινι και ειπε να του βρω μια καλη πλεξουδα και να του την παω να τα αλλαξει ολα....καλα κρασια δλδ. Να μας παει ο κουκος αηδονι, αστο ετσι καλο ειναι ποιος χρειαζεται την διαγνωση? :P

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 06-09-14 στις 09:38.
Απάντηση με παράθεση
  #89  
Παλιά 09-01-15, 12:46
Το avatar του χρήστη skour
skour Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 16-04-2009
Μοντέλο: corolla e11 f\l sedan
Περιοχή: κορινθος
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 472
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 231
skour είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλημέρα ! Ξέρει κανείς ποιες είναι οι λογικές τιμές που πρέπει να δείχνει ο maf σε 11αρα φ\λ ? Επίσης, όσοι χρησιμοποιείτε την εφαρμογή torque (free) σε android, στο πεδίο voltage σας δίνει τιμή ?
Απάντηση με παράθεση
  #90  
Παλιά 20-06-23, 20:20
Το avatar του χρήστη ominus
ominus Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 12-06-2023
Μηνύματα: 168
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 28
ominus είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλησπέρα σας.

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, για να μπορέσω να το καταλάβω και εγώ, τα corollakiα G6 με μοτέρ 4EFE.
Έχουν ένα διαγνωστικό στο χώρο του κινητήρα, (δεν είναι OBD2) διάγνωση σε αυτή την φύσα πως ακριβώς γίνεται?

Έχει η Toyota κάποιο διαγνωστικό μηχάνημα εν έτει 2023?
Και γενικά αν γίνεται διάγνωση?


Ξέρει κανείς σας για αυτούς εδώ τους αντάπτορες ? Που βγάζουν έξοδο από την άλλη μεριά σε OBD2 ??
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  20200923_175130.jpg
Εμφανίσεις:  32
Μέγεθος:  333,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  365130627_max.jpg
Εμφανίσεις:  31
Μέγεθος:  49,5 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ominus : 20-06-23 στις 20:31.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Κατανάλωση corolla EE111+4EFTE NikiforosGT TOYOTA COROLLA 111(G6) 3 02-09-12 18:32
Corolla EE111 turbo (4E-FTE) και στροφόμετρο NikiforosGT TOYOTA COROLLA 111(G6) 117 28-01-12 20:26
Στροφόμετρο Starlet GT σε Corolla EE111 4E-FTE how to NikiforosGT Γνωσιακή Βάση Δεδομένων 0 22-05-11 19:31
NikiforosGT corolla turbo EE111 Greedy RS type NikiforosGT Videos 53 02-12-10 18:44
Mac Mini On Corolla EE111 !!! NikiforosGT TOYOTA COROLLA 111(G6) 9 27-07-10 06:24



Page generated in 0,17682195 seconds (83,29% PHP - 16,71% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:01.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)