Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ

ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ Μαλώστε, διαφωνίστε όσο θέλετε!!!!!!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
corolla e11 g6+yaris+corolla mod 90 ,sthn ethnikh-paixnidia
  #1  
Παλιά 27-03-09, 12:07
Το avatar του χρήστη GiWrGoS@XXX
GiWrGoS@XXX Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μοντέλο: E11 1.4 vvti g6
Περιοχή: athina
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 686
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 294
GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα
corolla e11 g6+yaris+corolla mod 90 ,sthn ethnikh-paixnidia

τεταρτη 12.30 το βραδυ (25η μαρτιου),μπηκα εθνικη φευγοντας απο ολυμπιακο χωριο...επειδη βιαζομουν γκαζωνω την τεταρτη μου και πιανω αριστερα ,προσπερνοντας μια παρεα 2 αυτοκινητων,ενα Yaris 1ης γενιας ,τουμπανο ασημι με bodykit ζαντες κι εξατμιση..κι ενα corolla sedan κοκκινο μοντελλο του 89-90 μαλλον,με ζαντες εξατμιση σιγουρα ,φιμε τζαμια και οργανακια στην κολωνα....

τους αφηνω πισω μου πιανοντας μια 180αρα χλμ και κοβω παλι στα 140χλμ γιατι πλησιαζαν στροφες και με μαμα αναρτηση δεν τις ρισκαρα.. και βαζω 6η...,εκεινη την ωρα με προσπερναει το yaris του σκοτωμου απο δεξια ,"γλειφοντας" την δεξια μου μερια (μαλλον ειχε μπριζωθει απο την νεα μου εξατμιση που εκανε βαβουρα μολις τους προσπερασα)κατεβαζω ταχυτητα να επιταχυνω κι εγω αλλα δεν προλαβαινα να τον μαζεψω,ειχε ερθει και με πολυ φορα απο πισω μου,οποτε δεν ειχε νοημα.., βαζω 6η και παω με μια 150αρα τωρα...μετα απο μερικα δευτερολεπτα ερχεται πισω το coroll-ακι και μου κολλαει προφυλακτηρα.... τα παιρνω γιατι ηδη την ειχα φαει απο το yaris και απο 6η κατεβαζω 4η και ανεβαζω κοντα στις 6000 στροφες...ανοιγω ενα ελαχιστο ,αλλα δεν ξερω αν αυτος επαιζε με το γκαζι πισω μου γιατι ακουγα την δικη μου εξατμιση κανω δεξια,ερχεται διπλα μου κι αρχιζει να με προσπερναει ,παω να πατησω κι εγω αλλα μπαινει ενας στην λωριδα μπροστα μου κι αφηνω γκαζι,πιανω δεξια και στην επομενη εξοδο βγηκα,δυστυχως δεν μπορεσα να τους ακολουθησω πιο κατω μηπως τα λεγαμε...

ηθελα λοιπον να ρωτησω αν τα παιδια με το yaris και το corolla γραφουν εδω,να δω τι επαιζε με αυτους το αμαξι μου φοραει φιλτρο κν στον παπα κι εξατμιση αλλαγμενη,πισω απο τον καταλυτη,το αμαξι απεξω ειναι τελειως εργοστασιακο ασημι
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-03-09, 12:29
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 532
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Για το Yaris θεωρω λογικο να ταν καποιο 1500αρι για να σε περασε. Φανταζεσαι 1500 κυβικα στο Yaris? Για το Corollaκι απο την αλλη (το 90αρι εννοω), στανταρ θα φοραγε 20ν.
__________________
Αφεντικο, θα θελα να μου κανεις μια αυξηση. Οχι για μενα, αλλα για τη φουκαριαρα την τσεπη μου!!!!
http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=14305
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-03-09, 13:02
Το avatar του χρήστη PANOS COROLLA E11
PANOS COROLLA E11 Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 09-06-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΧΑΪΔΑΡΙ
Ηλικία: 35
Μηνύματα: 128
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 206
PANOS COROLLA E11 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
παντως πιστευω οτι τα yaris η toyota τα σκοτωσε τελειως στα κυβικα τους θα μπορουσε να τους δωσει λιγα παραπανω ειδικα στα καινουρια yaris τα 1.8 τελοσπαντων για εμενα sorry αλλα δεν πανε
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-03-09, 13:08
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 532
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Πανο χωρις να εχω εμπειρια απο Yaris 1.8 (για να λες οτι δεν πανε, θα χεις μπει σε ενα τετοιο), μαλλον σε μπερδευει η αισθηση. Δηλαδη, το 20ν απο καποιες στροφες σε κολλαει πισω (ωραια εμπειρια το 20ν του Φανη, πλεον βεβαια του Reaperburner) ενω το Yaris 1.8 ανηκει στην νεα σχολη που προσταζει ροπη σε ολο το φασμα. Και για να μιλησω με αυτοκινητα ιδιας κατηγοριας, σκεψου οτι κατι αναλογο ειναι μεταξυ τους τα Swift GTi και Swift Sport. Το GTi ειναι πιο "πολεμοχαρες" μπροστα στο "πολτιτσμενο" Sport.
__________________
Αφεντικο, θα θελα να μου κανεις μια αυξηση. Οχι για μενα, αλλα για τη φουκαριαρα την τσεπη μου!!!!
http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=14305
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-03-09, 14:09
Το avatar του χρήστη PANOS COROLLA E11
PANOS COROLLA E11 Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 09-06-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΧΑΪΔΑΡΙ
Ηλικία: 35
Μηνύματα: 128
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 206
PANOS COROLLA E11 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ενατξει δεν μπορω και ουτε συγγρινω τα 20ν με τα μοτερ των yaris απλα εχω μπει σε yaris 1.8 sport αλλα καμια σχεση με τα swift sport το ενα ειναι 1500 και το αλλο 1800 και εχουν πανω κατω ιδιες επιδοδεις αλλα εκει που υποστιριζω το καινουριο yaris sport ειναι το στησιμο

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanis : 27-03-09 στις 15:50.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-03-09, 19:13
Το avatar του χρήστη GiWrGoS@XXX
GiWrGoS@XXX Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μοντέλο: E11 1.4 vvti g6
Περιοχή: athina
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 686
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 294
GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JL_e10 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το Yaris θεωρω λογικο να ταν καποιο 1500αρι για να σε περασε. Φανταζεσαι 1500 κυβικα στο Yaris? Για το Corollaκι απο την αλλη (το 90αρι εννοω), στανταρ θα φοραγε 20ν.
Τι να σου πω..δεν ξερω,κι εγω αυτο σκεφτηκα για το yaris,γιατι ηταν πολυ νευρικο,ειχε δυναμη(και κοντο σαζμαν ...παρα τα τοσα χλμ,την φορτωσε πολυ δυνατα την ταχυτητα που ειχε)
Για το corolla σκεφτηκα μηπως ειχε μοτερ απο glanza σχεδον μαμα,επειδη ειδα τα οργανακια στην κολωνα,αλλα δεν θυμαμαι αν ακουσα σκαστρα....
Το δικο μου παντως ειναι σιγουρο οτι παει καλυτερα στο δρομο κι εχει κερδισει 2 καροτσες απο την εξατμιση,οποτε και αυτα ηταν αρκετα δυνατα...
Κριμα που δεν μπορουσα να ακολουθησω τα παιδια να τα πουμε,αλλα λογω πολυ σοβαροτατης αιτιας επρεπε να κατευθυνθω αστραπιαια σπιτι μου....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-03-09, 12:56
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
εγώ θα έλεγα το άλλο, να μην κάνετε βλακείες στην εθνική και γίνει κανά ατύχημα. Εσύ μπορεί να μην ξεκίνησες, αλλά μην δίνεις συνέχεια στην υπόθεση. Εγώ έχω σταματήσει να ασχολούμε πλέον ειδικά αν δεν με παίρνει.... μήπως το yaris ήταν κανένα turbato από το yaris club? αλλά και τα νέα TS είναι δυνατά.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
To νέο Yaris espoff ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 27 28-07-11 10:48
Toyota Corolla E12 RAV 01-07, HILUX, AVENSIS, YARIS 07-10, LANDCRUISER) OEM NAVI Fanis SOUNDMANIA 6 04-01-11 22:39
corolla 1969 ? 1st corolla? danik PHOTOS 1 02-07-08 21:12
Wikipedia Articles about Corolla & Corolla Engines zzzleepy WEB LINKS 1 22-09-07 09:22
H Corolla TS φεύγει, η Corolla Compressor έρχεται Stathis TOYOTA COROLLA T-SPORT 21 12-11-05 15:38



Page generated in 0,14344001 seconds (80,17% PHP - 19,83% MySQL) with 36 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:32.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)