Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ

ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ Μαλώστε, διαφωνίστε όσο θέλετε!!!!!!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Re: Κινητηρας 1.3T ή 1.6 20V?
  #161  
Παλιά 11-01-06, 12:33
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Κινητηρας 1.3T ή 1.6 20V?

Ρε σεις να ρωτησω κατι?Εγω εχω αυτο το μοτερ σε 101 πιο βαρια απο το σταρλετ και στεκεται πολυ καλα στο δρομο και στα ειδικα στα σαξοραλλα,πως γινετε τωρα αυτο να το υποτιματε ετσι?μαμα το εχω ουτε αντλια βενζινης δεν εχω πανω και ψιλοστεγνωνει στα μεσσαια.Τι να πω δεν ξερω. το λεω και θα το ξαναπω κανονιστε να βρεθουμε ολοι σε ενα μερος ουδετερο να δουμε τι κανει ο καθενας.Σε μαμα εντελως μορφη πιο γρηγορα τα 20ν αλλα οχι και απο σταρλετ,τι να πω δεν ξερω
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
Re: Κινητηρας 1.3T ή 1.6 20V?
  #162  
Παλιά 11-01-06, 13:05
Το avatar του χρήστη Ayrton
Ayrton Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 06-12-2004
Μοντέλο: Avensis 2009 1.8 CVT
Περιοχή: Πετρούπολη
Ηλικία: 47 male
Μηνύματα: 2.901
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 527
Ayrton είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Κινητηρας 1.3T ή 1.6 20V?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από wastegate";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε σεις να ρωτησω κατι?Εγω εχω αυτο το μοτερ σε 101 πιο βαρια απο το σταρλετ και στεκεται πολυ καλα στο δρομο και στα ειδικα στα σαξοραλλα,πως γινετε τωρα αυτο να το υποτιματε ετσι?μαμα το εχω ουτε αντλια βενζινης δεν εχω πανω και ψιλοστεγνωνει στα μεσσαια.Τι να πω δεν ξερω. το λεω και θα το ξαναπω κανονιστε να βρεθουμε ολοι σε ενα μερος ουδετερο να δουμε τι κανει ο καθενας.Σε μαμα εντελως μορφη πιο γρηγορα τα 20ν αλλα οχι και απο σταρλετ,τι να πω δεν ξερω
Αν κατάλαβα καλά, και ο νίκος αυτό λέει...... ότι φτιαγμένο starlet δεν μπορεί να το πιάσει! Αλλά σε μαμά καταστάσεις, το 20V σαφέστατα είναι πιο γρήγορο!
__________________
"Racing is in my Blood......
............... its my LIFE"


Corolla Club
Administration Group
Διοικητικό Μέλος
Απάντηση με παράθεση
  #163  
Παλιά 11-01-06, 17:36
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 288
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ισως εχει δικιο ο wastegate για αυτα που λεει για το starlet.Και εδω το βαρος ενδεχεται να κρινει πολλα.Αλλο starletaκι με 950 κιλα και αλλο carina με 1250.Απλως ελεγα οτι μιλουσαμε για το ιδιο σκαφος.Για τα αλλα σασι παιδια ημαρτον δε θα βγαλουμε ακρη.Γι'αυτο για συγκρισεις πορτοκαλια με πορτοκαλια,οτιδηποτα αλλο μπλεκουμε!
Απάντηση με παράθεση
Re: Κινητηρας 1.3T ή 1.6 20V?
  #164  
Παλιά 11-01-06, 19:45
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Κινητηρας 1.3T ή 1.6 20V?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από wastegate";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε σεις να ρωτησω κατι?Εγω εχω αυτο το μοτερ σε 101 πιο βαρια απο το σταρλετ και στεκεται πολυ καλα στο δρομο και στα ειδικα στα σαξοραλλα,πως γινετε τωρα αυτο να το υποτιματε ετσι?μαμα το εχω ουτε αντλια βενζινης δεν εχω πανω και ψιλοστεγνωνει στα μεσσαια.Τι να πω δεν ξερω. το λεω και θα το ξαναπω κανονιστε να βρεθουμε ολοι σε ενα μερος ουδετερο να δουμε τι κανει ο καθενας.Σε μαμα εντελως μορφη πιο γρηγορα τα 20ν αλλα οχι και απο σταρλετ,τι να πω δεν ξερω
δλδ εχεις την εντυπωση οτι α σταδιου 1.3τ σταρλετ η κορολλα ειναι μπροστα το 1.3 απο το 20 v? ετσι σου πανε και σου πουλησανε το μοτερ?το α σταδιο στα 1.3τ ειναι γυρω στα 145-150 η οχι? αν ναι γιατι νομιζεις οτι ειναι απολυτα μπροστα? να ξερουμε τι λεμε και οχι οτι νομιζουμε εμεις. οταν την δειτε τη συγκεκριμενη κοντρα με τα ματια σας τοτε να μιλησετε cussing
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #165  
Παλιά 12-01-06, 00:23
Το avatar του χρήστη LoVis
LoVis Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 28-08-2005
Περιοχή: Athens
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 253
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 253
LoVis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
παντως 1ο σταδιο που εχω δει σε πολλα site και forums δινουν μεχρι και 165 αλογα...παραθέτω παράδειγμα..http://www.stratisautosport.gr/products/car.php?id=58#STAGE%20I%20%20165%20BHP%20(4E-EFTE) . αν αληθευει λογικα πρεπει να ειναι ποιο γρηγορο απο το 20v silvertop ...
__________________
Be carefull What You Wish For...
Απάντηση με παράθεση
Re: Κινητηρας 1.3T ή 1.6 20V?
  #166  
Παλιά 12-01-06, 13:59
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Κινητηρας 1.3T ή 1.6 20V?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MARMEL";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από wastegate";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε σεις να ρωτησω κατι?Εγω εχω αυτο το μοτερ σε 101 πιο βαρια απο το σταρλετ και στεκεται πολυ καλα στο δρομο και στα ειδικα στα σαξοραλλα,πως γινετε τωρα αυτο να το υποτιματε ετσι?μαμα το εχω ουτε αντλια βενζινης δεν εχω πανω και ψιλοστεγνωνει στα μεσσαια.Τι να πω δεν ξερω. το λεω και θα το ξαναπω κανονιστε να βρεθουμε ολοι σε ενα μερος ουδετερο να δουμε τι κανει ο καθενας.Σε μαμα εντελως μορφη πιο γρηγορα τα 20ν αλλα οχι και απο σταρλετ,τι να πω δεν ξερω
δλδ εχεις την εντυπωση οτι α σταδιου 1.3τ σταρλετ η κορολλα ειναι μπροστα το 1.3 απο το 20 v? ετσι σου πανε και σου πουλησανε το μοτερ?το α σταδιο στα 1.3τ ειναι γυρω στα 145-150 η οχι? αν ναι γιατι νομιζεις οτι ειναι απολυτα μπροστα? να ξερουμε τι λεμε και οχι οτι νομιζουμε εμεις. οταν την δειτε τη συγκεκριμενη κοντρα με τα ματια σας τοτε να μιλησετε cussing
Σταρλετ σιγουρα για κορολα δεν ξερω.Μην ξεχνας ρε συ οτι με 20ν στο 101 ζυγιζεις 1100+ και γω το πολυ 1050.τωρα αν παιξεις αναλογιες βλεπεις πως πανω κατω τα ιδια ειναι.Ποση ροπη βγαζεις ρε εικοσαβαλβιδε?εγω 16,9 ποσα αλογα εχεις(150 τα δικα μου)?Ρε συ αφου ξερεις οτι δεν μασαω να στηθουμε και με σενα και με ολους και ας ξερω οτι θα την φαω απο καποιους
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
κινητηρας t-sport. corolla arta TOYOTA COROLLA 111(G6) 28 22-06-09 17:49
Κινητηρας 4ΖΖ-FE, αξιοπιστια. Shadowjump TOYOTA COROLLA 111(G6) 6 27-03-09 11:14
Κινητηρας 2.0 D4-D panakyr TOYOTA COROLLA E15 21 10-09-08 15:04
Κινητηρας Τoyota Supra 2.5lt 1JZ σε Mazda RX-7 SupraRX7 SUPPORT 12 23-12-05 15:57



Page generated in 0,14374709 seconds (78,80% PHP - 21,20% MySQL) with 38 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:18.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)