Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Re: Turbo Help
  #11  
Παλιά 24-08-06, 03:15
Rl
 
Μηνύματα: n/a
Re: Turbo Help

Με μεγαλη μου χαρα ανακοινωνω οτι σημερα εβαλα τ αμαξι μεσα!!Αντε να δουμε.Ψαχνω για ρυθμιζομενο wastegate αφου ειναι κατι που θα μπει ουτως η αλλως.Επισης ρε παιδια ο ηλεκτρολογος μου ειπε οτι μεχρι 1 μπαρ με μαμα τουρμπινα πιστονια δ χρειαζομαι εγκεφαλακι για καυσιμο κ γενικα τπτ αλλο.Δηλαδη το ανεβαζω στο 1 αντε ν αλλαξω κ πολλαπλη που εχει προβλημα κ ειμαι κομπλε??!!Φιλε τουρμπακια τα βιντεο τα χω θα στα δειξω κ ανεβαζω οτι γουσταρεις!Η μαλακια ειναι οτι δν ακουγονται τα σκασιματα..Ετοιμασου να τα στησουμε μολις το παρω Δυστυχως με το σασμαν του gt τελικα κ αμα ειναι αργοτερα για αλλαγη
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-08-06, 09:26
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα! Άντε, να βγει στους δρόμους και να αρχίσει να "ράβει"!!!
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
Re: Turbo Help
  #13  
Παλιά 24-08-06, 10:39
Το avatar του χρήστη Slobo
Slobo Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 06-04-2005
Μοντέλο: ZZΕ 111 G6
Περιοχή: Χαϊδάρι
Ηλικία: 50 male
Μηνύματα: 1.241
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 357
Slobo είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Turbo Help

Καλή επιτυχία φίλε μου και με το καλό να βγει στους δρόμους και πάνω από όλα απροβλημάτιστα.
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό Μέλος
Slobo - Black (dog)G6




Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-08-06, 11:11
jimbo Offline:
 
Εγγραφή: 29-08-2005
Περιοχή: Νίκαια
Ηλικία: 37
Μηνύματα: 464
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
jimbo είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
φίλε καταλαβαίνω την ανυπονησία σου να το πάρεις!!! υπομονη και .... να δείχνεις έλεος στους δρομους!!!
Απάντηση με παράθεση
Re: Turbo Help
  #15  
Παλιά 24-08-06, 14:16
Rl
 
Μηνύματα: n/a
Re: Turbo Help

Να στε καλα ρε παιδια ευχαριστω πολυ!!Μακαρι να βγει ετσι γιατι τα χρηματα εχουν μαζευτει με πολλες θυσιες..Κ γενικα το θεμα το εψαξα καπως πριν καταληξω σε αυτες τις επιλογες.Το καλο ειναι οτι στη μετατροπη θα μαι κ γω εκει κ θα βλεπω μπας κ μαθω κ τπτ.
Απάντηση με παράθεση
Re: Turbo Help
  #16  
Παλιά 24-08-06, 16:33
Το avatar του χρήστη Glanzaboy
Glanzaboy Offline:
 
Εγγραφή: 26-01-2006
Μοντέλο: Ε111 Turbo
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 400
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 263
Glanzaboy είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Turbo Help

καλησπερα φιλε Rl καλα χιλιομετρα και ευχομαι να ειναι ετσι οπως το εχεις φανταστει,στο θεμα μας και να σηκωνες 1bar χωρις τα'ι'σμα (βενζινη δηλαδη) ολο και κατι θα επαιρνες στο χερι αρα ενας ρυθμιστης πιεσης βανζινης θα μας ηταν απαραιτητος αν δεν εχεις ηδη επανω, θα σου συνιστουσα με πολλαπλη,i/c,και τα υπολοιπα που αναφερει ο φιλος Dr.turbakias να μην ξεπερασεις τα 0.9bar γιατι η ιστορια δεν εχει δειξει και τα καλυτερα αποτελεσματα,αλλωστε με 0.9 και για τα κιλα που εισαι πιστευω οτι θα πηγαινεις αρκετα καλα.μια φιλικη συμβουλη ειναι να ψαχτεις και λιγο στα ''σημεια'' δεν ειναι μονο η πιεση της τουρμπινας απο την οποια μπορουμε να παρουμε αλογα,γενικοτερα το θεμα δεν ειναι ''ποσα αλλα το πως θα τα βγαλεις'' η αντλια που σου αναφερει ο δημητρης ειναι μια καλη λυση η ενα ψυγειο λαδιου κ.λ.π που μπορουν να βελτιωσουν στα σημεια ενα μοτερ.Επισης το θεμα ειναι ποσα εισαι διατεθειμενος να δωσεις μην ξεχνας οτι εχουμε βαρια ονοματα στην πλατη μας για το μοτερ μας HKS,BLITZ,TODA,EXEDY,GREEDY,TRD,CUSCO ελπιζω να σε βοηθησα φιλικα παντα Glanzaboy και ελπιζω να τα πουμε απο κοντα ολοι οι turbaκιδες
Απάντηση με παράθεση
Re: Turbo Help
  #17  
Παλιά 26-08-06, 12:52
Rl
 
Μηνύματα: n/a
Re: Turbo Help

Παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!Το μοτερ εχει μπει πανω κ σχεδον ολα ειναι ετοιμα!μενει εξατμισας ιντερκουλερ.Εχω 1 προβλημα.Το μοτερ εχει το σασμαν του gt κ δεν ταιριαζει η βαση του σασμαν!Τι να κανω?Μου ειπαν να την τρυπησω αλλα ετσι θα πιανει σε 2 βιδες κ οχι 3 που πιανει κανονικα.Τι να κανω?Help as soon as possible..[/align]
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-08-06, 18:04
turbakias!!!
 
Μηνύματα: n/a
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pwpwpali";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον με πολυ καλη διαθεση διαβασα γραμμα σε γνςστο περιοδικο για μετατροπη σε 1.3τ απο εναν αναγνςστη με κορολλακι...λοιπον ο τυποσ του λεει οτι η μπιελες ειναι για τον π.....ειναι λεει σαν να ναι απο matiz κ οτι θελουν αλλαγη....γιατι ουτε καν 150 αλογα λεει δεν μπορει να παει με αυτες....ισχυει???????????????να δημοσιευσω το μαιλ του να στελενουμε ομαδικα ευαγγελια σε τακτα χρονικα διαστηματα? :P
φιδια ειναι αυτα φιλαρακι αν 8ελεις να σου δειξω το χαρτι της δυναμομετρησης μου με μαμα μπιστονια και μπιελες να μου πεις.. εμενα πως μου εβγαλε 205 αλογα στο 1 bar? μεχρι 1bar το δουλευεις απο εκει και περα ο θεος βοηθος. Το μοτερ αυτο με σωστα περιφεριακα και βενζινες εχει βγαλει μεχρι και 217 αλογα με μαμα μπιελοπιστονα. Ολα ειναι θεμα βενζινης και σωστου setup.

Με το καλο Rl αντε να το βγαλεις αντε να ακουσεις λιγο τσαφ τσουφ... Βαλε μια πολλαπλη πρωτα και μετα ολα τα αλλα σε συνδυασμο με ιντερκουλερ και εξατμιση καλη μια μεγαλη κανε 60αρα....και 8α εισαι οκ...
Απάντηση με παράθεση
Re: Turbo Help
  #19  
Παλιά 28-08-06, 20:26
Carinaman Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 12-02-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 604
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 295
Carinaman είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Turbo Help

Πανο στην κουτα με τα πραγματα που μου εχουν περισεψει απο το τροπετο 20v το οποιο ηταν ΑΕ101 σαν την corolla σου δηλαδη βρηκα μια βαση η οποια αν καταλαβα καλα απο το προγραμμα της ΤΟΥΟΤΑ ειναι αυτη που ειναι πισω απο τη μπαταρια..Σου επισυναπτω και 3 φωτος για να δεις αν σου κανει:
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ______161.jpg
Εμφανίσεις:  13
Μέγεθος:  59,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ______160.jpg
Εμφανίσεις:  13
Μέγεθος:  57,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ______159.jpg
Εμφανίσεις:  13
Μέγεθος:  64,6 KB  
Απάντηση με παράθεση
Re: Turbo Help
  #20  
Παλιά 29-08-06, 02:44
Rl
 
Μηνύματα: n/a
Re: Turbo Help

Που σαι ρε αρχηγε Carinaman?!Τι γινεσαι ολα καλα?Ρε συ οι βασεις ειναι απο ΑΕ εγω ειμαι ΕΕ..Ουτως η αλλως αυτες δ μου ταιριαζαν πηγα κ πηρα 1 καινουργια (αυτη στο ψυγειο την ειχα κοψει με τις μαλακιες μου..) κ 1 μεταχειρω του σασμαν..Αυριο με το καλο φτιαχνεται εξατμιση κ πλεξουδες αλλα δ ξερω πως θα το παω ιντερκουλερα.Με συραν τωρα τη νυχτα για τν εξατμισα 1 αποσταση 2χμ.Ο αλλος που ειναι 15??!!!!!Τι θα κανω?Να το λειτουργεισω χωρις ιντερκουλερ?Τι μπορει να παθει?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
turbo kit G6 DAMNQQ TOYOTA COROLLA 111(G6) 15 28-03-10 21:34
1.3 turbo η 1.6 20v?? oikonomou giannis ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 1 28-10-09 14:21
G6 TURBO MARCOS TOYOTA COROLLA 111(G6) 27 11-05-08 19:34
G6 turbo. nikos_trd TOYOTA COROLLA 111(G6) 11 13-04-06 21:13



Page generated in 0,16273999 seconds (81,93% PHP - 18,07% MySQL) with 33 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:41.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)