Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*101

TOYOTA COROLLA E*101 1992>1996

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
4agze η 3sgte Corolla E101
  #1  
Παλιά 31-07-19, 16:59
Το avatar του χρήστη E10whitechick
E10whitechick Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 25-11-2016
Μηνύματα: 2
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
E10whitechick είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
4agze η 3sgte Corolla E101

Καλησπέρα σας,είμαι νέο μέλος της ομάδας και αυτό είναι το πρώτο μου ποστ που γράφω.Έχω στην κατοχή μου ένα Corolla e101 hatchback και έχω μπει σε σκέψη να το αναβαθμίσω.Εδώ και πολύ καιρό έχω ψάξει για το κομπρεσοράτο και δεν το βρίσκω..υποθέτω ότι είναι σε έλλειψη η ότι η σχιστομάτιδες δεν το εισάγουν πια...δεν ξέρω.Δεν έχω απολύτως ιδέα το πόσο θα μου στοιχίσει να τοποθετηθεί αυτό το μοτέρ η ακόμη και το δίλιτρο. Είχα πάει σε έναν μάστορα και τον ρώτησα πόσο θα μου στοιχίσει μια ολοκληρωμένη μετατροπή από 4efe σε 4efte,δεν με έπεισε.Δεν μιλάω για το οικονομικό,αλλά το ότι είναι ενα 13αρι με μια τουρμπινα που άμα θέλει κάποιος να ανεβάσει ιπποδύναμη,να θέσω και ένα παράδειγμα...Ένα πρώτο στάδιο GT Η GLANZA μοτέρ μέχρι 190 hp με πίεση 1.0 over,είσαι οριακά στο να πάρεις το μοτέρ στα χέρια.Οπότε πρέπει να γίνει σφυρί και να να να.... πάει λέγοντας.Εν κατακλείδι,θα ήθελα όποιος-α έχει κάνει αυτή την μετατροπή που έχω αναφέρει στον τίτλο,να μου πει τις δικές του εμπειρίες.Θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-08-19, 17:28
Το avatar του χρήστη Γιαννης20v
Γιαννης20v Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-02-2007
Μοντέλο: ΑΕ101si 20vt
Περιοχή: ΚΟΛΩΝΙΑ
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 996
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 309
Γιαννης20v είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ποσα κυβικα ειναι το corolla σου;αν ειναι 1300 γτ να μη το κανεις 4efte με περιφεριακα κ να τελειωνεις απτο να μπλεκεις με δηλωσεις μοτερ κλπ;ποσα αλογα θα ηθελες;
__________________
οπως λεει κ ο φιλος MITSOS .....
387 και 37 κιλά ροπής στα 1600 είναι υπέροχα!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-08-19, 12:52
Το avatar του χρήστη E10whitechick
E10whitechick Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 25-11-2016
Μηνύματα: 2
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
E10whitechick είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης20v Εμφάνιση μηνυμάτων
ποσα κυβικα ειναι το corolla σου;αν ειναι 1300 γτ να μη το κανεις 4efte με περιφεριακα κ να τελειωνεις απτο να μπλεκεις με δηλωσεις μοτερ κλπ;ποσα αλογα θα ηθελες;
Το αμάξι είναι 1300 cc, θα προτιμούσα η ιπποδύναμη να είναι πάνω από 160 άλογα και θα μου πεις πήγαινε σε blacktop,δεν το υποτιμάω σαν μοτέρ αλλά δεν θέλω να πάω σε ατμόσφαιρα.Τώρα για το 4efte σ'αυτή την καρότσα δεν ξέρω πως θα πηγαίνει.Καλύτερα...η θα με περνάνε τα starlet (gt η glanza ) από πάνω.:Να πω ότι δεν είμαι από τους τύπους που λένε "θέλω να βάλω μοτέρ με άλογα και να τους πατάω όλους" δεν είμαι αυτός.Απλώς μου τραβάει το ενδιαφέρον αυτές η μετατροπές που έχω δηλώσει,αλλά πιο πολύ το κομπρεσοράτο γιατί έβγαινε και στο δικό μου e10 με άλλο λουκ.

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου,καλά να περνάς και καλό 15¶υγουστο!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-08-19, 11:39
Το avatar του χρήστη Γιαννης20v
Γιαννης20v Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-02-2007
Μοντέλο: ΑΕ101si 20vt
Περιοχή: ΚΟΛΩΝΙΑ
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 996
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 309
Γιαννης20v είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
σου λεω για 4efte για να μη μπλεκεις με δηλωμα μοτερ κ λοιπα..(εφοσον βεβαια εχεις σκοπο να το δηλωσεις).το blacktop θα στο προτινα ως μετατροπη γτ ειναι δοκιμασμενο κ τιμιο γιαυτη τη καροτσα αλλα οπως ειπες δν ειναι turbo οποτε το αφηνουμε.με το 4efte θα σε περνανε τα starlet σιγουρα λογο βαρους αλλα αν το πας ετσι κ με το 4agze ενα πειραγμενο starlet παλι θα σε περναει οποτε...
__________________
οπως λεει κ ο φιλος MITSOS .....
387 και 37 κιλά ροπής στα 1600 είναι υπέροχα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*101

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μετατροπη 4AGZE σε corolla G6 tom ks 4AGZE 16V 17 16-12-11 23:15
μοτερ για corolla e101 φωτης ραγκουσης TOYOTA COROLLA E*101 39 06-05-10 15:56
Corolla E101 corolla4fun ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ 0 27-04-10 23:57
3sgte vs 4agze vs 4age NIKOS.99 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 14 05-08-09 20:51



Page generated in 0,12175202 seconds (75,62% PHP - 24,38% MySQL) with 32 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:21.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)