Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > UPDATES

UPDATES ΔΙΑΦΟΡΑ UPDATES

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 03-12-04, 23:58
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ξερετε τι μου κανει εντυπωση ρε παιδια;Θελουμε να εχουμε και 6 χρονια εγγυηση στο προιον και αξιοπιστο να ειναι και να μην πληρωνουμε τα σερβις στην TOYOTA αλλα στον μπαρμπα-Σταθη της γειτονιας.Δυναμη στην εταιρια δινουμε εμεις,εμεις την κανουμε μεγαλη και αυτη με τη σειρα της μας ανταμειβει αν μη τι αλλο με ενα αξιοπιστο αυτοκινητο.Αν χαλαρωσει ενας κρικος θα χαθει δυναμη απο ολη την αλυσιδα και εμεις θα χασουμε παλι.Και ας μην αναφερουμε τιμες απο αλλες εταιριες.
Απάντηση με παράθεση
Re: Αντιπροσωπείες - Συνεργεία - Καταστήματα
  #52  
Παλιά 04-12-04, 02:16
Το avatar του χρήστη billlllll
billlllll Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-12-2003
Μοντέλο: Corolla E12 Sol 1.4 '02
Περιοχή: Ιωάννινα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 2.036
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 455
billlllll έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Re: Αντιπροσωπείες - Συνεργεία - Καταστήματα

Φίλε mechanicaf δίκιο έχεις μέχρι ένα σημείο δε λέω, αλλά νομίζω πως είναι άλλο πράγμα να αγοράζεις-φτιάχνεις ένα αξιόπιστο αυτοκίνητο και άλλο να 'πληρώνεις' την εγγύηση μέσα από το αυξημένο κόστος των ανταλλακτικών και της εργασίας...

Αν ήταν έτσι θα έδινε και η ΚΙΑ 15 χρόνια εγγύηση αλλά θα κόστιζε 150ευρώ η αλλαγή σε λάδια....
Αυτό που λέω εγώ είναι γιατί να μην αγοράσω ΓΝΗΣΙΑ ανταλλακτικά-αναλώσιμα από αλλού φτηνότερα? Φίλος με Astra αγοράζει ΓΝΗΣΙΟ φίλτρο λαδιού με 1 ευρώ αν θυμάμαι καλά και στην αντιπροσωπεία το χρεώνουν 4 (τυχαίο παράδειγμα δε μιλάω για 3ευρώ.... )
Α και το να πάω να βάλω τακάκια με 75 ευρώ τα οποία σε 15-18.000κμ θα θέλουν άλλαγμα το θεωρώ κοροϊδία! :x

Φιλικά πάντα!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 05-12-04, 18:57
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μ'αυτο ακριβως λεω.Οτι δεν κοστιζει 150 ευρω η αλλαγη λαδιων και εχεις και 6 χρονια εγγυηση.Και επειδη εχω και ASTRA για σκεψου συμφερει να μην σου υπογραψουν το βιβλιο εγγυησης για 2 ευρω;Γιατι το γνησιο εχει 3 ευρω.Και επειδη μιλας για αυξημενο κοστος ανταλλακτικων σου αναφερω ενδεικτικα τιμες απο ASTRA.Πισω γρυλλος παραθυρου 475 ευρω χωρις τοποθετηση!!!Σερβις 60000 χλμ οπου αλλαζουν οι ιμαντες και τα ρουλεμαν 340 ευρω.Και οπως βλεπεις δεν συγκρινω ΤΟΥΟΤΑ με ΚΙΑ αλλα με μια αμεσα ανταγωνιστρια εταιρια.Εχω και παραδειγματα απο RENAUT και VW αλλα δεν θα τα αναφερω μια απο τα ιδια και απο εκει και με πολλα προβληματα.Δεν συζηταω βεβαια την περιπτωση να παιρνεις απο οπου θελεις εσυ τα ανταλλακτικα φθηνοτερα και να σου τα αλλαζουν στην ΤΟΥΟΤΑ και να εχεις και την εγγυηση σου.Αυτο θα ηταν μαγκια σου και μπραβο σου αλλα ισχυει;Βεβαι μην ξεχνας οτι τα γνησια ανταλλακτικα εχουν και 1 χρονο εγγυηση πραγμα που δεν ισχυει αν θα τα παρεις απο αλλου ας ειναι και της ιδιας μαρκας αφου δεν θα εχουν πανω τους S/N ανταλλακτικου.
Απάντηση με παράθεση
Re: Αντιπροσωπείες - Συνεργεία - Καταστήματα
  #54  
Παλιά 06-12-04, 01:37
Το avatar του χρήστη billlllll
billlllll Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-12-2003
Μοντέλο: Corolla E12 Sol 1.4 '02
Περιοχή: Ιωάννινα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 2.036
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 455
billlllll έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Re: Αντιπροσωπείες - Συνεργεία - Καταστήματα

Φίλε mechanicaf μου φαίνεται πως συμφωνούμε!
Το παράδειγμα με το φίλτρο το είπα (και το έγραψα κι όλας) όχι για να γλυτώσω τα 2-3 ευρώ...

Αυτο που λέω εγώ είναι αυτό που λες στο τέλος.... να αγοράσω δηλαδή ΓΝΗΣΙΑ ανταλλακτικά ΤΟΥΟΤΑ, και να κάνω τα service κτλ στην ΤΟΥΟΤΑ, απλά τα ανταλλακτικά να μην τα αγοράζω από την αντιπροσωπεία αλλά από αλλού.
Δεν λέω να αγοράσω , έστω πως μιλάμε για τακάκια , την ίδια μάρκα τακάκια με αυτά που βάζει η ΤΟΥΟΤΑ αλλά το γνήσιο ανταλλακτικό.
Πάντως από Leon το service 60.000 είναι 500-600 ευρώ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 08-01-06, 17:41
Το avatar του χρήστη LoVis
LoVis Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 28-08-2005
Περιοχή: Athens
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 253
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 253
LoVis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Toyota Korinthou Sucks...και οχι μονο απο service...αλλα απο τιμες δεν ξερω τα παιδια ειναι αλλου...νομιζουν οτι εχουμε ισοτιμια με γαλλια κτλπ...τετοιες τιμες εχουν
__________________
Be carefull What You Wish For...
Απάντηση με παράθεση
Re: Αντιπροσωπείες - Συνεργεία - Καταστήματα
  #56  
Παλιά 09-01-06, 11:51
Το avatar του χρήστη Sotosgl
Sotosgl Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 28-01-2005
Περιοχή: Γερακας Αττικης
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 318
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 266
Sotosgl είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Αντιπροσωπείες - Συνεργεία - Καταστήματα

Βρε παιδια εχει δικιο ο Mechanicaf πρεπει να υποστηριξουμε την εταιρια μας με οποιον τροπο μπορουμε αλλα παντα υπαρχει αυτο το διαολεμενο αλλα (Σημειωση εγω εχω Ε90 και δεν εχω τετοια προβληματα αλλα θειοι μου και ξαδερφια μου με Toyota εχουν απειρα προβληματα με τις αντιπροσωπειες και τα βλεπω).
Οταν παραγγειλεις καινουργιο αμαξι και σου εμφανισει καποιο προβλημα στα πλαστικα οπως του ξαδερφου σε Yaris με προβλημα στο μικρο πανω ντουλαπακι (οποιος εχει μπει σε Yaris το ξερει) και η βρωμα απο το Air-Condition σε Avensis και η αντιπροσωπια του λεει χιλιες δικαιολογιες και στην τελικη δεν τον εξυπηρετει τοτε αλλαζουν τα πραγματα...
Κακα τα ψεματα σε μερικες περιπτωσεις οι αντιπροσωπειες μας ειναι καθαρα εμποροι (με την κακη εννοια παντα) αφου προσπαθουν να βρουν χιλιους δυο τροπους να σε πεταξουν απο την εγγυηση για να τα τσεπωνουν αυτοι...
Δεν λεω οτι το κανουν ολοι γιατι ελευθερη αγορα εχουμε ψαχνουμε τον αντιπροσωπο που μας συμφερει και παμε εκει,αλλα αν ειναι να περιμενω 3 μηνες για ενα γνησιο ανταλακτικο επειδη δεν το ζητανε πολλοι ή να αρνουνται να μου φτιαξουν ενα κατασκευαστικο προβλημα και μου λενε οτι θα σου κοψουμε 300 ευρω απο την τιμη και ειμαστε ενταξει κατανταει κοροιδια....
Για τα λαδια που βαζουν δεν το συζηταμε μπροστα στα ματια μου επειδη ειναι φιλος,οπως εβγαλε τα λαδια απο ενα Corolla επειδη ηταν ακομα καθαρα τα εβαλε σε Yaris και πολλες αλλες τετοιες αλχημειες
Αντιπροσωπια εκει καπου στην Μεσογειων.....
__________________

Ζήτω η καγκουριά!!!!!!!!!!!!ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Απάντηση με παράθεση
Re: Αντιπροσωπείες - Συνεργεία - Καταστήματα
  #57  
Παλιά 10-01-06, 18:35
OxygeN Offline:
banned
 
Εγγραφή: 20-02-2004
Μοντέλο: E12 2003 ProFaceLift
Περιοχή: Στο καθισμα με ζωνη,ΠΑΝΤΑ!
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 621
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
OxygeN θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Re: Αντιπροσωπείες - Συνεργεία - Καταστήματα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από billlllll";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει κανείς υπ'όψη του μαγαζί με γνήσια ανταλλακτικά ΤΟΥΟΤΑ σε καλές τιμές?

Μιας και πλησιάζει το 'μεγάλο' service των 60.000χλμ (59.100 τώρα) Λέω να αγοράσω τα αναλώσιμα από αλλού μπας και γλιτώσω κανα ευρώ γιατί κάτι πήρε το αυτί μου για 500ευρώ (σε άλλες μάρκες). Αλήθεια το service των 60.000χλμ πόσο σας κόστισε?

Βασικά θα βάλω δικά μου λάδια και βαλβολίνες και θα πάρω τηλ την αντιπροσωπεία να ρωτήσω τι άλλο αλλάζουν στα 60.000κμ. (μπουζί, φίλτρο λαδιού, κτλ)
Στο service των 60.000 πληρωσα 220Ευρο λαδια,φιλτρο,βαλβολινες,μπουζι κτλ!
Υπαρχει περιπτωση να σου την πουν αν τους πας αναλωσιμα..αρε ΕΛΛΑΔΑ..
Κανε κανονικα service σε ΤΟΥΟΤΑ..&λαδια,τακακια μονο σου,εγω αυτη την χρυση τομη βρηκα&κανω!
Απάντηση με παράθεση
Re: Αντιπροσωπείες - Συνεργεία - Καταστήματα
  #58  
Παλιά 11-01-06, 08:25
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.110
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 875
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Re: Αντιπροσωπείες - Συνεργεία - Καταστήματα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sotosgl";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
[...] αλλα αν ειναι να περιμενω 3 μηνες για ενα γνησιο ανταλακτικο επειδη δεν το ζητανε πολλοι [...]
Σε αυτό θα συμφωνήσω φίλε μου και εγώ. Εγώ περίμενα σχεδόν 1,5 μήνα για να μου φέρουν από Ιαπωνία (!!!) το σιδερένιο λαμάκι του ντουλαπιού του συνοδηγού γιατί από την πρώτη μέρα που πήρα το car δεν έκλεινε καλά και μου άνοιγε στο δρόμο από τους κραδασμούς!!! Τελικά μην φανταστείτε ότι μου φέρανε το ανταλλακτικό... Απλά μου βάλανε ένα από κάποιο τρακαρισμένο Corolla που είχαν στο συνεργείο...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sotosgl";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
[...] Για τα λαδια που βαζουν δεν το συζηταμε μπροστα στα ματια μου επειδη ειναι φιλος,οπως εβγαλε τα λαδια απο ενα Corolla επειδη ηταν ακομα καθαρα τα εβαλε σε Yaris [...]
Απίστευτο... Όλα τα έχω ακούσει αλλά αυτό...

Πάντως, εγώ είμαι σχετικά ευχαριστημένος από την αντιπροσωπεία στην Πάτρα (εάν εξαιρέσουμε τις τιμές των ανταλλακτικών και αξεσουάρ, οι οποίες είναι από τις ακριβότερες που έχω βρει από τις αντιπροσωπείες της ΤΟΥΟΤΑ). Τα παιδιά στο συνεργείο, ιδίως ο ένας από τους δύο υπεύθυνους, είναι πολύ εξυπηρετικά και πρόθυμα να ακούσουν το πρόβλημά σου και να σου δώσουν λύση.

Πάντως, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, πρέπει να είσαι επάνω - καταπάνω όταν κάνουν εργασίες στο car αλλά ποιος έχει το χρόνο να το κάνει αυτό συνέχεια...
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 14-05-06, 11:46
Το avatar του χρήστη Gorillas
Gorillas Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Μοντέλο: E12 1,8 3d Sol
Περιοχή: Κοκ. Μύλος
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 2.432
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 515
Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός
Όσον αφορά την λίστα, το πρώτο κατάστημα του Αγαπίου έχει κλείσει (αριθμός στη λίστα 4), ενώ τα τηλέφωνα του Τακάσι Σιταμόρι είναι λάθος και στο 11888 μου λένε πως στην διεύθυνση αυτή δεν υπάρχει τέτοια επωνυμία. Έχει κανείς το σωστό τηλέφωνο. Επιπλέον αν γνωρίζει κανείς κάποιον άλλο μαντρά ας τον γράψει.
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 14-05-06, 14:03
Το avatar του χρήστη akis308
akis308 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 25-11-2005
Μοντέλο: ΑΕ 92
Περιοχή: Hράκλειο-Κρήτη
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 2.379
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 12 φορές σε 12 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 462
akis308 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ρε παιδιά εγώ για χρόνια πήγαινα για service στην αντιπρ. στο Άργος, έχω σόι εκεί και έκανα και την βόλτα μου.
Όταν κάτι έπρεπε να αλλαχτεί μου έλεγαν να βάλουμε την τάδε μάρκα που είναι καλύτερη και έστελναν ένα πιτσιρικά και τα έπερνε και εγώ πλήρωνα ότι έλεγε το τιμολόγιο. (Μόνο στα τακάκια δεν σήκωναν κουβέντα και είχαν απόλυτο δίκιο...)
Αυτά όλα άλλαξαν όταν η αντιπροσωπεία πέρασε στα χέρια του αρχιμηχανικού (Κ.Δ).
Τα πάντα για τα φράγκα λοιπόν...
Αν ένα αμάξι περάσει την εγγύηση, γνώμη μου είναι να μην ξαναπατήσει αντιπροσωπία, αφού το κόστος είναι αυξημένο και δεν δίνουν και την απαιτούμενη σημασία,αφού ασχολούνται με τα service των καινούργιων τα οποία είναι γρηγορότερα και τους αποφέρουν μεγαλύτερο καθαρό κέρδος.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > UPDATES

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Συνεργεία Toyota GiannisHerbalife SUPPORT 12 23-01-16 15:59
Μη Εξουσιοδοτημύνα Συνεργεία pavleouras ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 2 28-08-15 20:08
Ερευνα ικανοποίησης πελατών από τα συνεργεία ΤΟΥΟΤΑ giorgosvet TOYOTA COROLLA E 12 8 03-03-13 17:41
αντιπροσωπείες - service antonios7 SUPPORT 1 10-06-08 15:47



Page generated in 0,17414594 seconds (81,52% PHP - 18,48% MySQL) with 46 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:38.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)