Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ > AΦΟΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ

AΦΟΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΕΜΠΟΡΙΑ SERVICE ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΖΑΝΤΩΝ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΤΗΛ 2104635433

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 21-04-08, 22:17
Το avatar του χρήστη ranger
ranger Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 27-03-2005
Μοντέλο: E-12 Tsport facelift
Περιοχή: 'Ιλιον
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 4.110
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 650
ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
πολύ καλές οι πληροφορίες που βρήκες ρε Μιχάλη (mad κάνε αυτο που ξέρεις....)
σχετικά με τα λάστιχα εγώ δεν εχω ασχολιθει πάρα πολυ. δεν μπορώ όμως να καταάβω γιατι συζητάμε να πας σε διάσταση 205-55-15.
Υπάρχει σημαντιική απόκλιση απο την μαμα διάσταση και νομίζω οτι δεν θα σου κάνει καλο...
γνωμη μου ειναι αν μεινεις σε 15άρα ζάντα, να μεινεις και στην μαμα διάσταση 195-60-15.
σχετικά με μάρκες και δεικτες ταχύτητας πολλά δεν έχω να πώ. ξέρω όμως ότι τα turanza δεν είναι καλά λάστιχα. Εγώ τα φοράω ενα χρόνο και δεν είμαι ευχαριστημένος. Αργούν να ζεσταθούν, δεν κρατάνε καλα και είναι και σχετικά σκληρα (αυτό μάλλον θα βοηθήσει στο να αντέξουν λιγάκι παραπάνω).
Ο αδερφος μου σε corolla E-12 1400 cc f/l ξαναφορεσε τα Michelin (δε θυμάμαι, νομιζω τα energy). Εμένα και τα dunlop που είχε απο τη μάνα του καλύτερα μου άρεσαν...
Θέλει πολύ ψάξιμο και μεσα στο χαμο απο διαστάσεις, αριθμους, διάφορα μοντέλα, δείκτες ταχύτητας άντε να βγάλεις ακρη....
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Ειδικών Επιχειρήσεων


Κάντε τους δρόμους πιο ασφαλείς, είναι ευθύνη όλων μας...
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 21-04-08, 23:01
Το avatar του χρήστη dRiveR7
dRiveR7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μοντέλο: 207 RC
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.862
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 401
dRiveR7 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
σχετικά με τα λάστιχα εγώ δεν εχω ασχολιθει πάρα πολυ. δεν μπορώ όμως να καταάβω γιατι συζητάμε να πας σε διάσταση 205-55-15.
Για 205-55-15 συζητήθηκε να μπει με τη λογική να τοποθετηθεί ένα πάρα πολύ καλύτερο λάστιχο, το exalto, στη θέση του energy. Η απόκλισή του 205-55 με το 195-60 είναι της τάξης του μισού πόντου, που ναι μεν είναι όντως είναι μια διαφορά (μικρή βέβαια), αλλά τόση που ισοσταθμίζεται και ξεπερνιέται από την απόδοση που θα έχουν τα exalto σε σχέση με τα energy...
Όταν βάζουμε στις Ε12 16αρα κ πάμε σε 205-50-16 η διαφορά είναι 2 mm και όταν μπει 215-40-17 είναι 6 mm...Παρόλα αυτά οι διαστάσεις αυτές θεωρούνται σωστές...άρα δε νομίζω πως τα 5mm είναι κάτι τραγικό, από τη στιγμή που αυξάνεις κ πέλμα και βάζεις και καλύτερο λάστιχο...
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 21-04-08, 23:02
pwpwpali Offline:
banned
 
Εγγραφή: 01-04-2006
Περιοχή: athina
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 2.017
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
pwpwpali είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
φιλε ranger παντα τα brizestone εβγαζε πιο θορυβοδες λαστιχα στο τσουλιμα ειδικα απο τα michelin που ναι τα πιο αθορυβα σε αυτο...κ αυτος ειναι ο λογος που νομιζεις οτι αργη να ζεσταθει κ τα βλεπεις σκληρα...τα ιδια πραγματα κανουν με αλλη αισθηση απλα...πιο ατσουμπαλη δλδ
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 21-04-08, 23:16
Το avatar του χρήστη Alex-poli
Alex-poli Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 2.877
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 503
Alex-poli είναι πάρα πολύ καλός Alex-poli είναι πάρα πολύ καλός Alex-poli είναι πάρα πολύ καλός Alex-poli είναι πάρα πολύ καλός
Παιδιά ευχαρηστώ για τις πληροφορίες. Θα κάνω άλλα 2,000km με 2.500km τώρα το πάσχα που θα πάω επάνω και θα αλλάξω μετά μολίς γυρήσω. Η επιλογή μου είναι Michelin energy saver με διαστάσεις 195-60-15 88V στην τιμή των 340. Από τιμή είμαι εντάξει πιστεύω τι λέτε? Ευχαρηστώ και πάλι για τις πληροφορίες και ελπίζω να βοήθησα με την επεξήγηση του ελαστικού.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ > AΦΟΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ davarisx TOYOTA COROLLA 111(G6) 10 28-08-11 13:11
αλλαγη ελαστικων Ειναι καλα τα bridgestone? giorgosvet TOYOTA COROLLA E 12 20 20-12-09 09:20
ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΓΙΑ COROLLA 3D TOY '04 toyota4life TOYOTA COROLLA E 12 6 02-10-08 11:56
Αλλαγη Ελαστικων dimosa TOYOTA COROLLA E 12 32 19-09-06 23:47
Αλλαγη Ζαντας Και Ελαστικων THEMIS TOYOTA COROLLA 111(G6) 7 28-08-06 17:05



Page generated in 0,12164593 seconds (77,29% PHP - 22,71% MySQL) with 31 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:24.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)