Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E15

TOYOTA COROLLA E15 Το ομορφοτερο sedan μετα την 101

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Πρόβλημα smart entry
  #1  
Παλιά 12-07-10, 00:19
Alex-T Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 11-07-2008
Μοντέλο: Corolla Ε-15 1.6 Sol
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 46 male
Μηνύματα: 16
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Alex-T είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Πρόβλημα smart entry

Πριν από λίγα λεπτά γύρισα στο σπίτι και μόλις πήγα να κλειδώσω το αυτοκίνητο δεν λάμβανε καμία εντολή από το χειριστήριο ή το κουμπάκι στη πόρτα για κλείδωμα.
Η μηχανή έπαιρνε μπρος μόνο αν πλησίαζα το τηλεκοντρόλ κοντά στο κουμπί Start/Stop ενώ το λαμπάκι του τηλεκοντρόλ άναβε όποτε πατούσα κάποιο κουμπί.

Φαντάστηκα ότι ξέμεινε από μπαταρία γι αυτό και πήγα να πάρω το 2ο τηλεκοντρόλ για να κλειδώσω το οποίο δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ από τη μέρα μου πήρα το αυτοκίνητο (εδώ και 2 χρόνια δηλαδή).

Είναι τόσο μεγάλη σύμπτωση να άδειασαν ταυτόχρονα τα τηλεκοντρόλ ταυτόχρονα ή λέτε να παίζει κάτι άλλο.
¶υριο θα δοκιμάσω με καινούρια μπαταρία αλλιώς μετά έχουμε αντιπροσωπεία...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-07-10, 00:38
Το avatar του χρήστη vnb
vnb Offline:
 
Εγγραφή: 15-11-2009
Μοντέλο: corolla Ε15 1.6 sol
Περιοχή: Νεάπολη Νικαίας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 408
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 216
vnb είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Δεν νομιζω να αδειασε η μπαταρια και στα δυο μαζι ....

Το εχω παθει και εγω αλλα οχι στο σπιτι μου .... κοιτα εδω http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=13688

Ειναι λιγο περιεργο τουτο το δικου σου ..
Κοιτα ομως αν εγινε καποια αλλαγη στο χωρο εκει πχ κεραια... γιατι εμενα δεν εχουν επαφη μονο εκει στο γηπεδο...!!!!

Αλλη μια σκεψη ειναι οτι τα δυο αυτα συνεργαζονται .. αυτοκινητο και τηλεκοντρολ. Κοιτα και την μπαταρια του αυτοκινητου μηπως παραδιδει πνευμα σιγα σιγα και δινει σημαδια....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vnb : 12-07-10 στις 00:47.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-07-10, 00:42
Alex-T Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 11-07-2008
Μοντέλο: Corolla Ε-15 1.6 Sol
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 46 male
Μηνύματα: 16
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Alex-T είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αυτό το θέμα διάβασα κ εγώ που λες αλλά δε μπορώ να φανταστώ τι αλλαγή μπορεί να έγινε μέσα στις 3 ώρες που έλειπα από το σπίτι.Η θέση που παρκάρω είναι στάνταρ σε πυλωτή και μου φάνηκε πολύ περίεργο.Τέλος πάντων ίδωμεν υπό το φως της ημέρας πλέον.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-07-10, 00:55
Το avatar του χρήστη vnb
vnb Offline:
 
Εγγραφή: 15-11-2009
Μοντέλο: corolla Ε15 1.6 sol
Περιοχή: Νεάπολη Νικαίας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 408
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 216
vnb είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ναι σωστα δεν ειναι να τρελαθουμε .. κλειδωνει με το κλειδακι .. Απο την αλλη ειναι και το μαμωτο... Ξεκαρετο και γραψε και για μας τους αλλου να μαθουμε...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-07-10, 12:33
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 394
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Για να καταλάβεις τι αλλαγή μπορεί να γίνει σε 3 ώρες, άκου τί μου είχε τύχει...

Πριν 1 χρόνο πήγα να ανοίξω το αυτοκίνητο Ε12 (κλειδι με τηλεχερισμό) για να μπω να φύγω, ΔΕΝ άκουγε τίποτα. Πατάω το χειριστήριο για να ανοίξω την πόρτα της πυλοτής, ΔΕΝ άκουγε τίποτα. Τί γίνεται λέω... Και τα 2 χειριστήρια είναι στην ίδια συχνότητα!
Τί έφταιγε? Πριν μια ώρα είχαν κατεβάσει στην διπλανή αυλή ένα τρακαρίσμένο MINI Couper S, αυτό οφειλόταν για τις παρεμβολές! Αυτό το πρόβλημα το είχε γύρω γύρω η γειτονία 3-4 σπίτια, μόλις έβγαλαν τους πόλους τις μπαταρίας ΟΛΑ δούλευαν ρολόι...!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-07-10, 13:47
Το avatar του χρήστη vnb
vnb Offline:
 
Εγγραφή: 15-11-2009
Μοντέλο: corolla Ε15 1.6 sol
Περιοχή: Νεάπολη Νικαίας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 408
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 216
vnb είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsport192 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να καταλάβεις τι αλλαγή μπορεί να γίνει σε 3 ώρες, άκου τί μου είχε τύχει...

Πριν 1 χρόνο πήγα να ανοίξω το αυτοκίνητο Ε12 (κλειδι με τηλεχερισμό) για να μπω να φύγω, ΔΕΝ άκουγε τίποτα. Πατάω το χειριστήριο για να ανοίξω την πόρτα της πυλοτής, ΔΕΝ άκουγε τίποτα. Τί γίνεται λέω... Και τα 2 χειριστήρια είναι στην ίδια συχνότητα!
Τί έφταιγε? Πριν μια ώρα είχαν κατεβάσει στην διπλανή αυλή ένα τρακαρίσμένο MINI Couper S, αυτό οφειλόταν για τις παρεμβολές! Αυτό το πρόβλημα το είχε γύρω γύρω η γειτονία 3-4 σπίτια, μόλις έβγαλαν τους πόλους τις μπαταρίας ΟΛΑ δούλευαν ρολόι...!
Φιλικα αυτο πρωτη φορα το "ακουω".... Υπαρχει και τετοια περιπτωση .. δηλαδη να επιρεαζουν τα συστηματα ενος αυτοκινητου ?????
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-07-10, 14:07
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 394
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Φίλε μου όλα τα ηλεκτρονικά συστήματα έχουν πιστοποιήσεις ότι δεν επηρρεάζουν και δεν επηρρεάζονται άλλα ηλεκτρονικά συστήματα. Ειδικά συστήματα που φέρουν κεραίες. Μετά από μια σύγκρουση κανένας δεν σου εγγυάται οτι τα συστήματα θα δουλεύουν σωστά.

Αν πρόσεξες σημείωσα πως η συχνότητα του κλειδιού μου και της γκαραζόπορτας είναι ακριβώς η ίδια....είμαι σίγουρος πως και του ΜΙΝΙ θα ήταν ίδια. Η γκαραζόπορτα αν πηγαινες το τηλεχειρηστήριο και το ακουμπούσες στην μονάδα του άνοιγε...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-07-10, 19:54
Alex-T Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 11-07-2008
Μοντέλο: Corolla Ε-15 1.6 Sol
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 46 male
Μηνύματα: 16
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Alex-T είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Τελικά ως εκ θαύματος την επόμενη μέρα όλα δούλευαν ρολόι με το κλείδωμα-ξεκλείδωμα του αυτοκινήτου.
¶τιμο πράγμα η τεχνολογία τελικά...

Το ίδιο πρόβλημα btw το είχα άλλη μια φορά παλιότερα με ένα γερανό που είχε τηλεχειρισμό για το "παπαγαλάκι".Σ' εκείνη τη περίπτωση με πήρε πρέφα ο χειριστής ότι πάλευα να ξεκλειδώσω και δε μπορούσα , γέλασε , απενεργοποίησε το μαραφέτι του και κατάφερα να ξεκλειδώσω. Απ' ότι μου είπε του είχε ξανατύχει παρόμοιο θέμα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-07-10, 22:00
kpagonaris Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 23-03-2009
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 304
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 214
kpagonaris είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Φίλε μου, και γω θα συμφωνήσω με τις απόψεις των υπολοίπων παιδιών, δηλαδή πιστεύω ότι κάτι παρέμβαλε το σήμα σου. Το έχω ακούσει και από φίλο μου, κάτοχο Auris, ο οποίος είχε το ίδιο πρόβλημα σε συγκεκριμένο μέρος κοντά στη γειτονιά του!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-08-10, 22:43
Το avatar του χρήστη vnb
vnb Offline:
 
Εγγραφή: 15-11-2009
Μοντέλο: corolla Ε15 1.6 sol
Περιοχή: Νεάπολη Νικαίας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 408
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 216
vnb είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Χθες το βραδυ μου εβγαλε μυνηματακι στο καντραν Low battery key.... Εφαγα το φλας.... το πρωτο.... κουναω λιγο την ""μπανανα"" και δοκιμαζω παλι.... το ιδιο....Σημερα το πρωι ολα μελι γαλα απολυτως τιποτα.... Ειναι αυτα τα μπιιιιιιιπ που ριχνει ειναι αγχωτικα......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E15

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Smart drift!!! on Japan! NikiforosGT Videos 8 05-09-11 17:51
Alarm και Smart Entry stefkot TOYOTA COROLLA E15 27 07-05-10 16:15
Ποιοτητα κατασκευης Mercedes-Smart. JL_e10 OFF TOPIC 25 06-12-07 13:58



Page generated in 0,16601992 seconds (82,89% PHP - 17,11% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:30.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)