Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > Ειμαι νεος

Ειμαι νεος καλως σας βρηκα και τα σχετικα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Corolla Sedan Facelift 2001 1.4 VVT-i 97 hp
  #1  
Παλιά 29-04-11, 20:44
thomaspapala Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 26-04-2011
Περιοχή: Καβάλα
Ηλικία: 57 male
Μηνύματα: 7
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
thomaspapala είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Corolla Sedan Facelift 2001 1.4 VVT-i 97 hp

Γειά σας!
Είμαι νέος στο club και θέλω να κάνω σε όλους σας τον πρώτο χαιρετισμό!
Συγχαρητήρια σε αυτούς που δημιούργησαν και συντηρούν αυτό το ωραίο site.
Είμαι ιδιοκτήτης από τον Ιούνη του 2001 ενός Corolla Sedan VVT-i 1.4 4ΖΖ-ΦΕ (facelift) 97 hp, το οποίο μου είπαν από την αντιπροσωπεία ό,τι έχει κωδικό έκδοσης ΕΕ-111 και συγκεκριμένα πρόκειται για το πρώτο αυτοκίνητο το οποίο κυκλοφόρησε μετά το στρογγυλοφάναρο και ταυτόχρονα το πρώτο αυτοκίνητο το οποίο φόρεσε τον 4ΖΖ-FE κινητήρα.
Αγόρασα τότε ελλείψει χρημάτων την πιο φτηνή έκδοση.
Το μόνο μηχανικό πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν ελάχιστη διαρροή λαδιού από τον καθρέφτη της μηχανής γεγονός που μου αποκρύφθηκε από την επίσημη τότε αντοπροσωπεία και το διαπίστωνε εξωτερικό συνεργείο (λέγοντάς μου το αυτονόητο ό,τι δηλαδή από κάπου έχω ελαφρή διαρροή λαδιού η οποία μου λερώνει την μηχανή με την συμβολή του ρεύματος αέρα όταν τρέχει το αυτοκίνητο) όπου έκανα μυστικές (λόγω του ό,τι ήμουνα ακόμη μέσα στην εγγύηση των έξι χρόνων) ενδιάμεσες αλλαγές λαδιών και φίλτρου λαδιού καθώς στην Toyota έκανα τις συνιστώμενες αλλαγές λαδιών κάθε 15.000 km.
Με το πέρασμα του χρόνου και καθώς διαμαρτυρόμουνα στην επίσημη τότε αντιπροσωπεία και για να μην φωνάζω την πρώτη φορά μου καργάρισαν όπως μου είπαν τις βίδες του κάρτερ και την δεύτερη φορά μετά από αρκετό καιρό μου άλλαξαν δωρεάν (καθώς ήμουν ακόμη μέσα στην εγγύηση) τον ρεγουλατόρο της καδένας ισχυριζόμενοι ό,τι από εκεί προέρχεται η διαρροή.
Καθώς το πρόβλημα συνεχίστηκε και έγινα πολύ πιεστικός προς την τότε τοπική αντιπροσωπεία αλλά και προς την Toyota Hellas στην Αθήνα και μετά από προσευχή στον προς Θεό μου τηλεφώνησε ο Περιφερειακός Διευθυντής Toyota Βορείου Ελλάδος και μου είπε να παρουσιαστώ στην τότε Toyota της πόλης μου και αφού έδωσε εντολή να σηκωθεί το αυτοκίνητο και το εξέτασε έδωσε εντολή να ανοιχθεί ο καθρέφτης της μηχανής και να ξυθεί όλη η παλιά αρχική φλαντζόκολλα και να ξανατοποθετηθεί με το χέρι και από τότε δεν έχω πρόβλημα καθώς δεν μου καίει ούτε σταγόνα λάδι και έχω κάνει μέχρι τώρα δόξα τον Θεό περίπου 130.000 km απροβλημάτιστα καθώς είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά από το αυτοκίνητο.
Ο Περιφερειακός Διευθυντής Βορείου Ελλάδος Toyota μου συνέστησε να πηγαίνω στην Toyota Δράμας μέχρι να ανοίξει στην Καβάλα νέα αντιπροσωπεία Toyota απέναντι από την προϋφιστάμενη κάτι το οποίο και έκανα αν και δεν τον πίστεψα ό,τι θα μπορούσε να ανοίξει νέα Toyota απέναντι μάλιστα από την ήδη προϋφιστάμενη κάτι όμως το οποίο τελικά έγινε και συνεχίζει να ισχύει μέχρι σήμερα.
Επίσης κάποια στιγμή μουμπλοκάρισε η κλειδαριά του port-bagagge και μου την έφτιαξαν διότι ήμουνα μέσα στην εγγύηση και επίσης στην αρχή μόλις το αγόρασα κρέμασε το ντουλαπάκι εμπρός από τον συνοδηγό και επίσης μου το έφτιαξαν δωρεάν ενώ αν και μου το έφτιαξαν ενδιάμεσα συνεχίζω να έχω προβλήματα με το πλαστικό κάλυμμα της εμπρόσθιας αριστερής κολώνας επάνω και αριστερά από το τιμόνι καθώς βγαίνει εύκολα από την θέση του καθώς συνήθως το ακουμπάω όταν κυρίως βγαίνω από το αυτοκίνητο αλλά βέβαια όλα αυτά τα θεωρώ μικροπροβληματάκια καθώς το αυτοκίνητο γενικά είναι ολύ καλό και αξιόπιστο και για να καταλάβετε την μανίσια Panasonic μπαταρία την άλλαξα μόλις πέρισυ και μάλιστα προληπτικά διότι θα πήγαινα χειμωνιάτικο ταξίδι αν και την μέτρησαν στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ό,τι βρίσκεται στο 65% της αρχικής της δύναμης.
Ενδιαφέρομαι για θέματα που σχετίζονται με την ποιοτική αναβάθμιση του αυτοκινήτου μου όπως με θέματα υπερκυβισμού και βελτίωσης της ανάρτησης με κάποιες προσθήκες π.χ. εμπρός και πίσω αντιστρεπτικών δοκών, κωνικό φίλτρο εισαγωγής αέρα της K&N, καλύτερα μπουζοκαλώδια από τα μανίσια, καλύτερης ποιότητας φίλτρο λαδιού κ. λπ. αλλά και από που θα μπορούσα να τα αγοράσω όλα αυτά (με τηλέφωνα εάν είναι δυνατόν) αλλά και κάποια μερακλίδικα αλλά και έντιμα συνεργεία που θα μπορούσαν χωρίς να με γδάρουν να μου κάνουν εγγυημένα αυτές τις δουλειές έστω και εκτός Καβάλας.
Πρόσφατα για παράδειγμα και πριν να γίνω μέλος στο corollaclub σερφάροντας στο Internet ανακάλυψα την δυνατότητα των μπουζί ιριδίου και παρήγγειλλα από Θεσσαλονίκη από το street&circuit.biz αφού με ρώτησαν και τους είπα τον ακριβή τύπο του κινητήρα που φοράω τέσσερα NGK BKR5EIX-11 τα οποία θα παρακαλούσα κάποιος γνώστης του θέματος να μου επιβεβαιώσει ό,τι είναι τα κατάλληλα.
Επίσης έχω βάλλει ήδη μια φορά το πρόσθετο λαδιού Slick 50 και σκέφτομαι τώρα να ξαναβάλλω στην επόμενη αλλαγή λαδιών οπότε μήπως μπορεί να με συμβουλέψει κάποιος;
Κλείνοντας θα ήθελα να ευχαριστήσω για τον χώρο που μου δώσατε για να σχολιάσω, και κάνω με την ευκαιρία τον πρώτο μου χαιρετισμό σε όλους-ες τους-ις παλιούς-ιές χρήστες-ριες.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-04-11, 21:11
Το avatar του χρήστη nvrkp streetracing
nvrkp streetracing Offline:
 
Εγγραφή: 02-05-2009
Μοντέλο: E12 1.4 pro f/l
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 671
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 252
nvrkp streetracing είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
γεια σου θωμα...
για καβαλα δεν ξερω αλλα στη δραμα αν θες πες μου να σου πω ....
επισεις να σου πω οτι απο την αντιπροσοπεια ουστρια της δραμας εχω κακες εμπειριες απο τους τεχνικους!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-04-11, 21:18
thomaspapala Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 26-04-2011
Περιοχή: Καβάλα
Ηλικία: 57 male
Μηνύματα: 7
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
thomaspapala είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
nvrkp streetracing
nvrkp streetracing
σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανταπόκριση και φυσικά ενδιαφέρομαι πάρα πολύ να μου πεις.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-04-11, 21:28
Το avatar του χρήστη Roy-D
Roy-D Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 24-10-2005
Μοντέλο: RoyalΕ11 f/l
Περιοχή: Στον Κοσμο Μου
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 3.536
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 579
Roy-D είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ειναι αρκετα τα μελη απο Καβαλα που θα μπορουσαν να σε βοηθησουν.Επισης και οι συναντησεις στην Βορεια Ελλαδα ειναι συχνες και θα ηταν ωραιο να σε γνωριζαμε και απο κοντα. Μπουζοκαλωδια δεν μπορεις να αλαξεις. Ολα τα αλλα γινοντε.. υπερκυβισμος αναρτησεις ειναι ποια απλα πραγματα.
Οσο για τα μπουζι δεν ξερω ποσο τα πηρες αλλα φθηνα μπουζι ιριδιου ντενσο εχει η μαμα τογιοτα.. απλα ζητας να σου βαλουν μπουζι για TS!!!
__________________
Corolla...ποιο απίστευτο πεθαίνεις...!
http://www.corollaclub.com/forums/vb...o=view&id=5477
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-04-11, 21:36
Το avatar του χρήστη nvrkp streetracing
nvrkp streetracing Offline:
 
Εγγραφή: 02-05-2009
Μοντέλο: E12 1.4 pro f/l
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 671
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 252
nvrkp streetracing είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
τσιφτσογλου χρηστοδουλος
ηταν παλια εξουσιοδοτημενο συνεργιο τουοτα.
μεσα δουλευει ο ιδιος με πειρα απο το 1981 στα τουοτα και ο γιος του μηχανικος και αυτος που ασχολειτε και με βελτιωσεις.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-04-11, 21:37
Το avatar του χρήστη TmNemesis
TmNemesis Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 30-09-2006
Μοντέλο: T Sport f/l 5d
Περιοχή: Johannesburg
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 1.879
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 406
TmNemesis θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Καλώς μας ήρθες Καβαλιώτη.
Ελπίζω να σε δούμε και από κοντά σε κάποια συνάντηση.
Αν παρακολουθείς το θέμα Συναντήσεις - Εκδρομές Θράκης θα δεις κάποια ανακοίνωση για την επόμενη προγραμματισμένη.

__________________


Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-04-11, 23:44
Το avatar του χρήστη agapiou
agapiou Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 20-05-2009
Μοντέλο: Ε12 f/l 5d 1.4
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 3.441
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 530
agapiou θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Όπως τα λέει και ο Άρης, έχω και εγώ κακές εντυπώσεις από την Toyota στη Δράμα...
Με χαρά να τα πούμε και για ένα ρόφημα-αφέψημα στη Δράμα!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-04-11, 00:02
Το avatar του χρήστη ranger
ranger Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 27-03-2005
Μοντέλο: E-12 Tsport facelift
Περιοχή: 'Ιλιον
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 4.110
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 650
ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
καλώς ήρθες στην παρέα του corollaclub φίλε...
πρώτον να σου πω ενα μεγάλο μπράβο που έκανες τον κόπο να μας συστηθείς τόσο αναλύτικά, ώστε να σε γνωρίσουμε και να σε βοηθήσουμε όπως μπορούμε.
σχετικά με το αυτοκίνητο σου και εγώ πιστεύω ότι γενικά σε έχει βγάλει μια χαρά (αν εξαιρέσουμε τα μικροπροβλήματα που μας περιέγραψες, αλλά καλήφθηκαν από την εγγύηση).
Για την αναβάθμιση του αυτοκινήτου σου υπάρχουν πολλές λύσεις και θα βρείς πολλές πληροφορίες αν ψαχτείς λιγάκι στα θέματα που υπάρχουν ήδη στο forum. στο παρακάτω Link θα βρείς συγκεντρωμένα θέματα που αφορούν αποκλειστικά και μόνο το αυτοκίνητο σου (έτσι δε θα χαθείς ψάχνοντας σε όλο το site) http://www.corollaclub.com/forums/fo...play.php?f=190

για οτιδήποτε χρειαστείς μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μας, είτε δημιουργόντας ενα θέμα, είτε στέλνοντας προσωπικό μήνυμα σε κάποιον από τους διαχειριστές...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Ειδικών Επιχειρήσεων


Κάντε τους δρόμους πιο ασφαλείς, είναι ευθύνη όλων μας...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-04-11, 10:24
thomaspapala Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 26-04-2011
Περιοχή: Καβάλα
Ηλικία: 57 male
Μηνύματα: 7
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
thomaspapala είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
προς nvrkp streetracing ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία και θα χαρώ πολύ να σε γνωρίσω και από κοντά και απ' ό,τι κατάλαβα σε λένε Άρη.

προς Roy-D ευχαριστώ πάρα πολύ θα μπορούσες να μου πεις ποια είναι αυτά τα μέλη και όσο για τις συναντήσεις I'm looking forward to meet all of you.

προς TMNemesis επίσης I'm looking forward to meet you.

προς agapiou ελπίζω και εγώ κάποια στιγμή να σας συναντήσω οπότε δώστε μου στοιχεία. Τα δικά μου είναι (6977) 507545-Ραψάνη-Καβάλα-married-two small children.

προς ranger ευχαριστώ πάρα πολύ για την !ΑΠΟΛΥΤΗ! βοήθεια.

Τέλος εύχομαι υγεία και ευτυχία σε όλους σας και σε όλα τα μέλη του club!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 30-04-11, 10:51
Το avatar του χρήστη Γιαννης20v
Γιαννης20v Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-02-2007
Μοντέλο: ΑΕ101si 20vt
Περιοχή: ΚΟΛΩΝΙΑ
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 996
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 309
Γιαννης20v είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
καλως μας ηρθες!ευχομαι να σε βοηθησουν οι βορειοι του κλαμπ!
__________________
οπως λεει κ ο φιλος MITSOS .....
387 και 37 κιλά ροπής στα 1600 είναι υπέροχα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > Ειμαι νεος

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ηχεία σε corolla g6 2001 (facelift) Makis-corollag6 SOUNDMANIA 8 21-07-11 00:34
Αναζητώ Corolla 2001-2 ή g6 στην Πάτρα Spikydeath ΕΔΩ ΠΑΤΡΑ 1 01-01-09 17:09
Service Για Corolla 1.4 Sedan 2002 takis1232004 TOYOTA COROLLA E 12 7 12-10-06 13:45
ΕΝΤΟΝΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΑΠΟ ΔΙΣΚΟ ΣΕ COROLLA E12 SEDAN john ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 8 07-02-04 17:35



Page generated in 0,17463493 seconds (81,91% PHP - 18,09% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:30.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)