Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

OFF TOPIC Εδώ μπορείτε να γράφετε ό,τι θέλετε!! Από ειδήσεις μέχρι τι φαγητό έχετε σπίτι!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Ραγδαίες αλλαγές για όσους έχουν παλαιά αυτοκίνητα
  #1  
Παλιά 21-11-19, 01:41
loukia Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 29-09-2018
Μηνύματα: 85
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 77
loukia είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ραγδαίες αλλαγές για όσους έχουν παλαιά αυτοκίνητα

Ραγδαίες αλλαγές για όσους έχουν παλαιά αυτοκίνητα

Ραγδαίες αλλαγές από το νέο έτος καθώς τα παλαιά αυτοκίνητα αναμένεται να περνούν πλέον κάθε χρόνο ΚΤΕΟ. Μέχρι σήμερα τα παλαιά αυτοκίνητα περνούσαν κάθε δύο χρόνια ΚΤΕΟ.

Ριζικές αλλαγές στους ελέγχους ΚΤΕΟ που περνούν τα παλαιά αυτοκίνητα εξετάζουν τα στελέχη του υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών αλλά και του Περιβάλλοντος. Σύμφωνα με πληροφορίες οι κάτοχοι παλαιότερων αυτοκίνητων θα υποχρεώνονται να περνάνε από ΚΤΕΟ κάθε χρόνο, και όχι κάθε δύο χρόνια που ισχύει μέχρι στιγμής.
Όπως αναφέρει το newsauto.gr, η ακριβής ηλικία των οχημάτων, τα οποία θα περνούν ΚΤΕΟ κάθε χρόνο, δεν έχει ακόμη ξεκαθαρίσει. Οι προτάσεις που έχουν πέσει στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων είναι δύο. Η μία αφορά σε οχήματα με ηλικίες πάνω από 10 έτη (δηλαδή οχήματα με 1η Άδεια Κυκλοφορίας πριν το 2010) και η δεύτερη αφορά σε οχήματα με ηλικία άνω των 15 ετών (δηλαδή οχήματα με 1η Άδεια Κυκλοφορίας πριν το 2005).
Οι συγκεκριμένες προτάσεις έχουν πέσει στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων μεταξύ των στελεχών από συναρμόδια Υπουργεία που ασχολούνται με το μέλλον της αυτοκίνησης και την ανανέωση του στόλου των οχημάτων ενώ ιδιαίτερη έμφαση θα δοθεί και στον έλεγχο των ΚΤΕΟ ώστε να περνούν πραγματικά τα οχήματα που πρέπει ενώ όσα είναι επικίνδυνα να κόβονται.








https://www.dikaiologitika.gr/eidhse...aia-aftokinita
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-11-19, 06:46
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλημέρα, από την μια είναι κακο για την τσεπη μας και τον χρονο μας (αυτό όχι και τοσο), από την άλλη η καρτα καυσαερίων είναι κάθε χρονο, μαζι περνας και ΚΤΕΟ οποτε, εγω εκει την εβγαζα αλλωστε.
Αλλα κατά μερος συμφωνω κιολας για να πω την αληθεια γιατι εχει παραγινει το κακο με τα ερειπια….
και να εξηγησω, εχει τυχει να οδηγησω αμαξια αλλων και τα προβλήματα που εχουν δεν υπαρχουν, πχ να στριβω τιμονι και μετα να στριβουν οι ροδες, να εχουν χαλασμένα αμορτισέρ να πηγαινουν σαν βαρκα και να τα κυκλοφορουν, λαστιχα αιωνων πανω χωρις πελματα, τα τακακια ανύπαρκτα και να φρεναρουν τα μεταλλα και να ακούγονται!!!
Αμα δεν εχουν λεφτα να τα συντηρουν ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΜΑΞΙ!!!! απλα τα πραγματα!!!!! όταν γινει ατύχημα και σκοτωθεί καποιος τι θα γινει μετα δηλαδή????

Εμενα είναι του 1997 και συνεχεια κοιταω τα φρενα και την αναρτηση και ριχνω λεφτα σε αυτά, προσπαθω να μην τα αφηνω ποτε να εχουν πρόβλημα.
Μεχρι και νέο καταλυτη θα βαλω συντομα ελπιζω.

Βεβαια όχι ότι και το ΚΤΕΟ κανει πολύ καλους ελεγχους, εχω περασει αμαξι φετος με λάστιχα του 2007!!!! και μου λενε εχουν ακομααααα!!! οκ ειχαν πελμα αλλα ηταν σκασμενα και πετρα!!!
πεσμενα αμορτισέρ φουσκώνεις τα λάστιχα μπαλονια και στα βγαζουν τελεια….γιατι μετραει αποσβεση κραδασμων οποτε δεν το καταλαβαινει και τον αερα στα λάστιχα δεν τον μετρανε ποτε για να δουν τι αερα εχουν μεσα!
Αλλα ενταξει κοιτανε τα σημαντικα πραγματα που είναι επικυνδυνα.

Για μενα όλα τα αμαξια που είναι πανω από 5 χρονων θελουν κάθε χρονο ΚΤΕΟ γιατι απλα οι περισσοτεροι δεν τα συντηρουν.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-11-19, 20:08
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
αυτο επισημα δεν ισχυει ειναι κτι που βγαλανε οι εταιριες για να πουλησουν καινουργια αυτοκινητα
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-11-19, 20:30
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο επισημα δεν ισχυει ειναι κτι που βγαλανε οι εταιριες για να πουλησουν καινουργια αυτοκινητα
Καλησπέρα, τι εννοεις οτι ειναι ψευδης η ειδηση?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-11-19, 22:20
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Μακάρι Φανη γιατί μόνο στην ιδέα τρελαίνομαι...... Μεγάλη κοροϊδία..... Και μόνο εισπρακτικό θα είναι το μέτρο.....
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-11-19, 06:40
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλημέρα, να περναμε ΚΤΕΟ αλλα να είναι δωρεαν….
να χτες πηγα να μετρησω τα καυσαερια γιατι εχω πρόβλημα με τα μιγματα και τελικα λαμβδα off....μια δεν μου πηρανε και καρτα εχω βγαλει μαζι με ΚΤΕΟ τον Ιανουαριο.
Δωρεαν να περναμε και κάθε μηνα δεν πειραζει….να ξερουμε ότι είναι καλα τα εργαλεία μας.

Δε νομιζω ότι είναι ψευδη ειδηση όμως γιατι το ειπαν και στην τηλεοραση σε ειδήσεις, απλα δεν εχει διευκρινυστει ακομα η ηλικια των οχημάτων που θα περνανε κάθε χρονο.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-11-19, 12:37
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Καλά Νικηφορε ότι το λένε τα κανάλια, ειδικά τα τελευταία 10 χρόνια εμένα μου προκαλεί τουλάχιστον αηδία...... Αλλά ας μην επεκταθούμε σε πολιτικές κουβέντες.....
Επειδή έχω δει πως περνάνε ΚΤΕΟ σε πολλα μέρη της Ελλάδας...... Και αυτός που το ελέγχει μπορεί να μην έχει καν δίπλωμα οδήγησης, άστο..... Μονο τα ΦΡΆΓΚΑ τους νοιαζουν...... Και ειμαι ΑΠΟΛΥΤΟΣ σε αυτό.....
Τα άλλα είναι κουραφέξαλα....
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-11-19, 18:29
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλησπερα, δεν ξερω σε τι ακριβως αναφερεσε για το ΚΤΕΟ, παντως αν το λες για εμενα για χτες ημουν μπροστα και ξερω τι ειδα και εγω, οποτε ισχυει αυτο που ειπα με τον λαμδα, εξαλου το ειχα ηδη καταλαβει απο το wideband, απλα ελεγα μηπως ηταν καταλυτης αλλα οι υδρογονανθρακες ηταν τρομερα χαμηλα τελειοι, ενω ο λογος του λαμβδα οτι νανε.

Τωρα για αλλα πραγματα θα συμφωνησω, περασα αμαξι εγω φετος τον Μαρτιο με λαστιχα που ειχα στο starlet GT απο το 2007!!!!! και μου ειπαν κιολας οτι εχουν ψωμι ακομα! ΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧ ενταξει εκλαψα λεμε!

Καλα μια φορα μου ειπε ενας οτι ειμαι παρανομος, του λεω γιατι, και μου λεει εχεις τουρμπο, ιντερκουλερ μπροστα κτλ και του λεω ειπε κανεις οτι απαγορευεται??? ΕΛΕΟΣ!!!!

Απλα τα λεφτα θελουν καθαρα εισπρακτικα πραγματα οπως με τις κλησεις, αμα θελουν να μην γινονται ατυχηματα εχει 1000 αλλους τροπους αντι απλα να βαζεις προστιμο!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-11-19, 23:48
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Όχι βρε νικηφορε φυσικά και δεν αναφέρομαι σε σένα.....
Θεωρώ δεδομένο ότι οποιοσδήποτε ασχολείται με το αυτοκίνητο του, οποία μάρκα και αν οδηγεί, το αμάξι του είναι τουλάχιστον συντηρημένο.....
Πόσο δε μάλλον σε όλους εμάς που είμαστε γραμμένοι σε φόρουμ..... Και ασχολούμαστε με όλα αυτά τα ωραία πράματα.....
Για τα λαμογια τα αριστερά και τα δεξιά που κυβερνούν όλα αυτά τα χρόνια αναφέρομαι...... Και για τους ψηφοφόρους που έχουν μνήμη χρυσόψαρου......
Τους έπιασε ο καημός για τα ΚΤΕΟ....
ΧΕΣΤΗΚΑΝ για τα αμάξια...... να μην πω τίποτα χειρότερο..... Για την ΚΟΝΌΜΑ τα κάνουν όλα οι αληταραδες.....
ΟΥΣΤ ΚΟΠΡΙΤΕΣ....... και κυκλοφορούν κάνα εκατομμύριο χωρίς ασφάλεια και 1.5 εκατομμύριο χωρίς ΚΤΕΟ, πάλι εμείς οι νόμιμοι που λεγόμαστε μ@λ@κ@ς θα την πληρώσουμε την νύφη.....
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 23-11-19, 21:21
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλησπέρα, το ειπα για την δουλεια που κανουν τα ΚΤΕΟ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ιστορικά Αυτοκίνητα Manaraki TOYOTA COROLLA KE30 0 30-04-14 21:59
Σκέψεις για αλλαγές στην Ε15 μου... Hagi TOYOTA COROLLA E15 32 16-01-10 00:04
Έχουν τα αυτοκίνητα ψυχή; Fanis ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 14 13-11-08 11:36
Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους μου στέλνουν e - mail , γιατί... Dr.Saimon OFF TOPIC 6 19-10-07 19:51
πρόβλημα...(στις αλλαγές) mina3 TOYOTA COROLLA E 12 31 11-08-07 12:34



Page generated in 0,20632505 seconds (85,21% PHP - 14,79% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:17.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)