Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

TOYOTA COROLLA E 12 2002>

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Επιτελους Τελος
  #1  
Παλιά 01-07-09, 03:48
Το avatar του χρήστη miller
miller Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 07-12-2004
Μοντέλο: corolla xellence '06
Περιοχή: θεσσαλονικη
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 82
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 246
miller είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Επιτελους Τελος

Επιτέλους κατάφερα να διώξω το corolla μου τζάμπα μεν 9000 από 17000 που το πήρα και αλλά 6000 σε έξτρα αλλά έφυγε το κακό απτά χέρια μου!!!!
είχα βαρεθεί τα προβλήματα που έβγαζε!!!! με τις μανησιες τις ζάντες έσπασε το διαφορικό με τις 205-50-16 ξανά έσπασε το διαφορικό και μην πείτε ότι το ζόριζα γιατί είναι μπούρδες ένας φίλος έχει το ε11 και φοράει 18αρες και το σκίζει και δεν έχει πάθει τίποτα! μετά ο μπιλιοφορος χτυπούσε στις στροφές. μετά χωρίς να έχω αλλάξει τα ελατήρια και χωρίς να το φορτώνω το αμάξι ποτέ
παρά μόνο κάνα δυο φορές το μήνα με άλλα δυο άτομα πίσω για ένα καφέ ο ένας 80 κιλά και η άλλη 60 κιλά εγώ 75 κιλά και η δικιά μου 58 και σε βαθουλώματα του δρόμου έβρισκαν τα λάστιχα στους θολούς και εκτός από όλα αυτά ήταν και αρκετά αδύναμο και σχεδόν χάλια συμπεριφορά στο δρόμο!!!! πήρα το πανέμορφο audi που είναι και κλάσης ανώτερη από την toyota
2.0 200hp όλα τα toyota(ε όχι και όλα......) μαζί δεν το φτάνουν είναι όλα τα λεφτά!!!! άντε καλοτάξιδο μου!!!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DS00109.jpg
Εμφανίσεις:  274
Μέγεθος:  150,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC000.jpg
Εμφανίσεις:  256
Μέγεθος:  141,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC0010.jpg
Εμφανίσεις:  252
Μέγεθος:  172,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00111.jpg
Εμφανίσεις:  247
Μέγεθος:  128,0 KB  
  #2  
Παλιά 01-07-09, 03:52
Το avatar του χρήστη corollakias1.6
corollakias1.6 Offline:
 
Εγγραφή: 07-06-2008
Ηλικία: 34
Μηνύματα: 358
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 230
corollakias1.6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
δεν γινετε ομως να εισαι ο μονος με τοσα προβληματα...σιγουρα κατι δεν εκανες σωστα η δεν προσεχες οσο επρεπε το αμαξι σου...ιαπωνικο με τοσα προβληματα δεν εχω ξαναακουσει εγω προσωπικα...τεσπα καλοταξιδο και ελπιζω να το προσεχεις περισσοτερο
  #3  
Παλιά 01-07-09, 03:55
Το avatar του χρήστη miller
miller Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 07-12-2004
Μοντέλο: corolla xellence '06
Περιοχή: θεσσαλονικη
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 82
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 246
miller είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ειχα και ενα αλλο corolla προ facelift και εβγαλε και το διαφορικο και τον μπιλοφορο πριν μου το τρακαρουν και το πουλησω. πως το εξηγεις αυτο?!?!?!??

Α και αυτο το corolla το προσεχα σαν τα ματια μου γιατι ειχα παθει τα αλλα στο προηγουμενο!!!!!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corollapatra : 01-07-09 στις 07:35. Αιτία: Συγχώνευση posts...
  #4  
Παλιά 01-07-09, 04:16
Το avatar του χρήστη Τζιμάκος
Τζιμάκος Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 23-03-2008
Μηνύματα: 409
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 237
Τζιμάκος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλοτάξιδο το αμάξι φίλε μου!!!
Προσωπικά ένα από τα ελάχιστα αμάξια της VW Group που μου αρέσουν...
Όσον αφορά τα προβλήματα που σου εμφάνισαν οι 12αρες, ειληκρινά ούτε και εγώ έχω ξανακούσει για ιαπωνικά αμάξια με τόσα προβλήματα...
Μπορεί να μην σε ήθελε η όλη φάση όντως, μπορεί και να τα ζόρισες, τι σε κάνει να πιστεύεις πως ξεμπερδεύεις με τις φθορές όμως τώρα;
Χωρίς να θέλω να σε αποκαρδιόσω, η VWGroup δεν φημίζεται τόσο για την αξιοπιστία της. Εύχομαι το TT σου να αποτελεί εξαίρεση και να μην έχεις τραβήγματα (ιδίως όσον αφορά τον κινητήρα, γιατί άκρη δεν πρόκειται να βρεις και ξέρω τι σου λέω).
Καλά, απολαυστικά και πάνω από όλα, ασφαλή χιλιόμετρα!
__________________

  #5  
Παλιά 01-07-09, 09:46
Το avatar του χρήστη PaNikos
PaNikos Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 08-10-2007
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 76
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 210
PaNikos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Φιλε καλη απατη πηρες.Αν το corolla σου εκανε ολα αυτα φαντασου τι εχεις να παθεις με το audi.Επερνες πολυ καλυτερο cabrio με αυτα τα λεφτα κ σιγουρα θα ηταν κ japan που δεν παθενουν τιποτα με εξερεση εσενα που κατι δεν εκανες σωστα.Σου μιλαω γιατι ειχα ε12 1400 ειχα κανει 105000 χλ με παραπανω απ' τα μισα κοφτες,φορτωμενο τερμα 5 ατομα κ χειροφρενα κ οτι αλλο μπορεις να φανταστεις και δεν ειχα αλλαξει βιδα.Ο λογος που το πουλησα ηταν να παρω κατι ποιο γρηγορο.Τελος παντων ευχομαι να ειναι το μοναδικο audi που δεν θα βγαλει πολλα προβληματα.Καλοταξιδο κ προσοχη
  #6  
Παλιά 01-07-09, 09:55
THEMIS Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 26-04-2006
Μοντέλο: Corolla 1.4 vvti G6
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 222
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 243
THEMIS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Περίεργο ρε φίλε... εγώ έχω Ε111 facelift 1.4 και το πάω όσο πάει συνέχεια και δεν έχει τέτοια θέματα. Το μοτέρ που παρέδωσε πνεύμα ήταν εντός εγγύησης (extended) λόγω οδηγίας της ΤΟΥΟΤΑ και επισκευάστηκε. Από τότε έχω κάνει 55.000χμ και δεν έχει κάψει σταγόνα λάδι ανεξαρτήτως πως το πάω. Από σύστημα διεύθυνσης και έως και σασμάν δεν έχω πειράξει τίποτα (152.000χμ συνολικά) και να φανταστείς ότι τα περισσότερα είναι μέσα στην πόλη που δεν είναι ότι καλύτερο για το αμάξι.

Για τα audi η κατάσταση είναι αμφιλεγόμενη (έχω κολητό φίλο επί χρόνια στο audi club). Ή δεν θα βγάλουν τίποτα ή η ζημιά θα σε αναγκάσει να το διώξεις (λόγω κόστους) - δεν υπάρχει ενδιάμεση κατάσταση. Εύχομαι να είσαι από τους τυχερούς αν το πήρες μεταχειρισμένο.
  #7  
Παλιά 01-07-09, 10:18
Το avatar του χρήστη JaPanos
JaPanos Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 07-05-2008
Μοντέλο: Corolla 1.4 G6
Περιοχή: Τερψιθέα
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 142
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 210
JaPanos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ωραίο το ΤΤ φίλε μου..Να το χαρείς και ελπίζω να μην σου βγάλει κάποιο πρόβλημα..Πάντως άμα παραπονιέσαι για ΤΟΥΟΤΑ(νούμερο 1 σε αξιοπιστία) φαντάσου τι θα γίνει με audi.. Μακάρι να μην σου βγάλει τίποτα..
  #8  
Παλιά 01-07-09, 10:47
Το avatar του χρήστη ranger
ranger Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 27-03-2005
Μοντέλο: E-12 Tsport facelift
Περιοχή: 'Ιλιον
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 4.110
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 651
ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
έχει πολύ πλάκα όταν κάποιος (για λόγους που δεν γνωρίζω) αποφασίζει να βγάλει τα κόμπλεξ του εδώ μέσα...

ΟΚ ρε φίλε, μπορεί το δικό σου το corolla να είχε βγάλει τα χίλια μύρια προβλήματα...
μπορεί τώρα να αγόρασες διαστημόπλοιο....
αλλά εξήγησε μου σε παρακαλώ, γιατί ένιωσες την ανάγκη να κάνεις ένα ποστ τόσο προκλητικό;;;; Για να μην πεις ότι υπερβάλω να σου θυμίσω ότι ήρθες στο corolla club και έγραψες "έφυγε το κακό από τα χέρια μου", "είχα βαρεθεί τα προβλήματα που έβγαζε"....
Είναι κάποιο αποθυμένο που βγάζεις ή απλά νομιζεις οτι τώρα έγινες πολύ "άτομο";;;;

Κάνοντας μια γρήγορη αναζήτηση στα ποστ σου, δεν είδα πουθενά να έχεις ανοίξει θέμα για το πρόβλημα στο μπιλιοφόρο ή το σπασμένο διαφορίκο. Δηλαδή όταν τα έπαθες τα προβλήματα δεν είχες απορία να δεις αν το επαθε και κανένας άλλος ή άν απλά ήσουν άτυχος;;; Τώρα που το πούλησες ξαφνικά τα θυμίθηκες όλα και είπες να τα μοιραστείς μαζί μας (για να δουμε όλα τα "κορόιδα τι μας περιμένει).

είπες "Η Audi είναι κλάσεις ανώτερη απο τον Toyota" (αν και με τρώει, δεν θα το σχολιάσω, γιατι ξέρω ότι αυτό θέλεις)

Κλείνοντας θέλω να σε ρωτήσω για όλα αυτά τα προβήματα πόσα λεφτά χρειάστηκέ να πληρώσεις ή αν καλύφθηκαν όλα μέσα στην εγγύηση... ειλικρινά σου εύχομαι να μην σου βγάλει προβλήματα το audi με τα μόλις δύο χρόνια εγγύηση, γιατί τότε θα με θυμηθείς......

Ελπίζω να είναι καλοτάξιδο το αμάξι σου και να είσαι πάντα καλά... και ελπίζω να μην σε ξαναδώ στο club αν έχεις σκοπό να κάνεις τόσο προκλητικά post.
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Ειδικών Επιχειρήσεων


Κάντε τους δρόμους πιο ασφαλείς, είναι ευθύνη όλων μας...
  #9  
Παλιά 01-07-09, 10:53
Το avatar του χρήστη JaPanos
JaPanos Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 07-05-2008
Μοντέλο: Corolla 1.4 G6
Περιοχή: Τερψιθέα
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 142
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 210
JaPanos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ranger ο Μέγας ..Δεν τα εξηγεί καλά;Δεν τα λέει ωραία..Και απαντάω .. Ναι τα λέει θαυμάσια.. Ωραίος αρχηγέ συμφωνώ μαζί σου..
  #10  
Παλιά 01-07-09, 11:00
Nikr Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Ηλικία: 51
Μηνύματα: 634
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 280
Nikr έχει φοβερή αύρα Nikr έχει φοβερή αύρα Nikr έχει φοβερή αύρα
Ηρεμήστε ρε παιδιά λίγο....
Δεν μας είπε και καμπούρηδες ο άνθρωπος....

Άντε καλορίζικο.
Κλειστό Θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Επιτελους!!!! endurasKE-30 OFF TOPIC 10 28-10-10 18:31
Επιτελους πισω NIKOS.99 OFF TOPIC 3 04-09-10 16:11
επιτελους τελος!!! NIKOSX ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 30 24-05-08 14:06
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Γιαννης20v Ειμαι νεος 7 15-02-07 14:57
Επιτελους toyota mania SUPPORT 42 28-01-07 15:32



Page generated in 0,16748810 seconds (82,65% PHP - 17,35% MySQL) with 44 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:44.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)